رفتن به مطلب

::::::::بیستمین میزگردخانواده با موضوع:معنای ازدواج از دیدگاه شما:::::::

ارسال های توصیه شده

با سلام وعرض ارادت خدمت شما یاوران همیشگی مباحث خانوادگی

موضوع این میزگرد انبار خود مسئله ازدواج هست اینکه اصلا میخوایم بررسی کنیم دیدگاهها رو..

درابتدامیپردازیم به این موضوع که ازدواج درست ومناسب چه نیازهایی از انسان رو باید رفع کنه؟

درادامه راجع به این بحث میکنیم زندگی مشترک اصلا به چه معنی هست..........

با ما همراه باشید:a030:

• Like 27
لینک به دیدگاه

راستش تعریف قانونی و مدنی ازدواج اینه:

قردادی که به موجب آن زن و مرد در زندگی با هم شریک شده و خانواده تشکیل می دهند مظهر بارز آن هم در رابطه جنسی متجلی می شود اما این هدف اصلی نیست هدف های اصلی تشکیل زندگی، یکی شدن، تبادل و به تکامل رسیدنه

در واقع ازدواج بستریه برای رسیدن به اهداف بزرگتر بعدی!:ws37:

• Like 14
لینک به دیدگاه
راستش تعریف قانونی و مدنی ازدواج اینه:

قردادی که به موجب آن زن و مرد در زندگی با هم شریک شده و خانواده تشکیل می دهند مظهر بارز آن هم در رابطه جنسی متجلی می شود اما این هدف اصلی نیست هدف های اصلی تشکیل زندگی، یکی شدن، تبادل و به تکامل رسیدنه

در واقع ازدواج بستریه برای رسیدن به اهداف بزرگتر بعدی!:ws37:

ممنونم

تعریف جامع وکلی بود :a030:

اما دیدگاه خودشما نسبت به ازدواج چیه؟(گرچه این پرسش رو در پل صراط از شما پرسیده شده استbiggrin.gifاما اینجا هم بگو)

• Like 8
لینک به دیدگاه
ممنونم

تعریف جامع وکلی بود :a030:

اما دیدگاه خودشما نسبت به ازدواج چیه؟(گرچه این پرسش رو در پل صراط از شما پرسیده شده است:biggrin:اما اینجا هم بگو)

تعریف خودمم قاطی نوشته هام گفتم ولی خب بازم می گم تعریف من از ازدواج بستری برای رسیدن به همه تکامل و بر طرف کردن همه نقص و ها و نیاز های که تو زندگی فردیمون داشتیم و رسیدن به آرامش و عشق و راهی برای براورده کردن تمام ناز و نیاز ها! از طریق ایجاد عهد و پیمانی به نام ازدواج که در واقع به نوعی انتخاب سرنوشتی مشترک با کسی که است که دوسش داری و می خوای با اون به همه اونایی که گفتم برسی!:ws37:

• Like 7
لینک به دیدگاه
:JC_thinking:

نیاز جسمی و روحی :whistle:

میشه کمی بیشتر مسئله رو باز کنی؟دقیقا چه انتظاری از یه ازدواج خوب داری؟چه موقع میگی که ازدواجی موفق یا ناموفقه؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
با سلام وعرض ارادت خدمت شما یاوران همیشگی مباحث خانوادگی

درود بر شما :icon_pf (44):

درابتدامیپردازیم به این موضوع که ازدواج درست ومناسب چه نیازهایی از انسان رو باید رفع کنه؟

والا من که هنوز نیازی سراغ ندارم که با ازدواج بخوام رفعش کنم حالا نظرات دوستانو بخونم ببینم احساس نیاز میکنم یا نه :biggrin:

واقعا چه معنی ای داره اصن؟! :biggrin:

من خودم تا وقتی که زندگی مجردی برام یکنواخت و کسل کننده نشه به ازدواج فکر نمیکنم ، شاید ازدواج 4 تا نیازو واسه آدم برطرف کنه ولی 400 تا نیاز دیگه با خود ازدواج بوجود میاد که از صبح تا شب باید بدویی واسه برطرف کردن اونها ! :icon_pf (34):

• Like 9
لینک به دیدگاه

قضیه اونقدرها هم پیچیده نیست:JC_thinking:شما توقعتون از یه ازدواج خوب چیه؟به چه ازدواجی میگید یه ازدواج موفق؟

مثلامن خودم رو میگم

من از ازدواج میخوام بتونه همسرم احساساتم رو درک کنه بتونه به حرفهام گوش کنه بدون طعنه کنایه یا تحقیر عقایدم

چون آدم خیال پردازی هستم بتونه با خیال پردازیام همراهی کنه تحقیرم نکنه

بتونه توشرایط سخت زندگی به تواناییهای من اعتماد کنه حتی اگه اشتباه کنم پشتم رو خالی نکنه یه شریک جنسی خوب ووفادار واسم باشه

منو واسه خدم دوست داشته باشه ومنو با تمام معایبم بپذیره همینجور که هستم

نخواد بعدازدواج تغییرم بده به من شکل یه پروژه نیمه تمام نگاه نکنه که بعدازدواج باید تکمیلم کنه

توقع دارم همسرم توقعاتش قبل وبعدعقد یکی باشه دروغ نگه وبهم وفادار باشه

حالا شما چه توقعاتی از یه ازدواج خوب دارید؟:ws38:

• Like 10
لینک به دیدگاه
درود بر شما :icon_pf (44):

والا من که هنوز نیازی سراغ ندارم که با ازدواج بخوام رفعش کنم حالا نظرات دوستانو بخونم ببینم احساس نیاز میکنم یا نه :biggrin:

واقعا چه معنی ای داره اصن؟! :biggrin:

من خودم تا وقتی که زندگی مجردی برام یکنواخت و کسل کننده نشه به ازدواج فکر نمیکنم ، شاید ازدواج 4 تا نیازو واسه آدم برطرف کنه ولی 400 تا نیاز دیگه با خود ازدواج بوجود میاد که از صبح تا شب باید بدویی واسه برطرف کردن اونها ! :icon_pf (34):

مثلا چه نیاز هایی ؟

10تا از اون 400 تا رو بگو:ydm47612zsesgift969

من چرا پس این احساس و ندارم:JC_thinking:

چرا نسل جدید انقدر خانواده گریزه :no:

• Like 10
لینک به دیدگاه

نیاز به آرامش و خوشبختی و محبت و تشکیل خانواده، نیازهای روحی و جسمی و مادی و معنوی دو طرف texc5lhcbtrocnmvtp8.gif

یعنی یک روح در دو بدن 53tnkbetm2eof1u84pjl.gif .... یعنی دو تا قلب که به هم وصله و هیچ چیز نتونه جداش کنه...

حالا شما چه توقعاتی از یه ازدواج خوب دارید؟

واسه من فقط اخلاق مهمه، محبت و مهربانی.... yes.gif ... به مادیات اصلا اهمیت نمی دم... عشق وجودش خیلی مهمه، دوست دارم طرفم منو فقط به خاطر خودم بخواد و واقعا دوسم داشته باشه

دیگه چیزی یادم نمیاد...

• Like 6
لینک به دیدگاه

برطرف شدن نیاز های روحی وجسمی

جسمی که فک میکنم فقط به رابطه ختم میشه

ولی بیشترین نیاز به نظرم روحی هستش

نیاز به داشتن یه همراه،کسی که دلسوز باشه،اهل محبت باشه،نیاز به داشتن یه تکیه گاه یه حامی (منظورم اصلا این نیست که زن دست و پا چلفتی و وابسته باشه منظور نیاز به کسی که تو شرایط خاص که ادم نیاز به یه همراه داره ،کنارش باشه و احساس کنه که یکی هست که میشه مشکلات و باهاش در میون گذاشت و تو حلش از هیچ کمکی دریغ نمیکنه)

و خیلی چیزای دیگه که اگه ازدواج ادم درست باشه میتونه یه زندگی اروم و خوب فراهم بشه

• Like 6
لینک به دیدگاه
برطرف شدن نیاز های روحی وجسمی

جسمی که فک میکنم فقط به رابطه ختم میشه

ولی بیشترین نیاز به نظرم روحی هستش

نیاز به داشتن یه همراه،کسی که دلسوز باشه،اهل محبت باشه،نیاز به داشتن یه تکیه گاه یه حامی (منظورم اصلا این نیست که زن دست و پا چلفتی و وابسته باشه منظور نیاز به کسی که تو شرایط خاص که ادم نیاز به یه همراه داره ،کنارش باشه و احساس کنه که یکی هست که میشه مشکلات و باهاش در میون گذاشت و تو حلش از هیچ کمکی دریغ نمیکنه)

و خیلی چیزای دیگه که اگه ازدواج ادم درست باشه میتونه یه زندگی اروم و خوب فراهم بشه

به نظر شما این فاکتورها برای داشتن یه ازدواج موفق کافیه؟یعی با همین فاکتورها میشه یه ازدواج مناسب داشت؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
به نظر شما این فاکتورها برای داشتن یه ازدواج موفق کافیه؟یعی با همین فاکتورها میشه یه ازدواج مناسب داشت؟

ببینید شما خواستید انتظاراتم و از ازدواج بگم و اینکه چه نیاز هایی با ازدواج باید رفع بشه منم اینا رو مثال زدم

وقتی میگیم همراه،وقتی میگیم حامی بار معنایی زیادی داره خیلی خصوصیات مهم و در بر میگیره

کسی که میخواد همراه خوبی باشه باید مسئولیت پذیر باشه،باید قابلیت مدیریت بحران وداشته باشه،درک داشته باشه،مهربون باشه،صادق باشه ،خودخواه و خود رای نباشه،از پس حل مشکلات بر بیاد،منطقی واگاه باشه و خیلی خصوصیات دیگه (البته ایناییکه گفتم در مورد هر دو طرف هستا نه فقط مرد)

از نظر من مهم ترین چیزی که تویه ازدواج باید پیش بیاد آرامشه یعنی مهم ترین فاکتور به نظرم اینه

که فک میکنم هر چیزی که باعث سلب این آرامش بشه ازدواج و خراب میکنه

هیچ ادمی نیست که ایراد نداشته باشه و اشتباه نکنه اما این ایرادا و اشتباهات چطور حل بشه و از بین بره یا

باهاش مدارا بشه مهمه

نبودن هر خصوصیت مهمی میتونه این ارامش و سلب کنه،اگر از لحاظ مالی تامین نباشن،اگر از لحاظ عاطفی،جنسی،روحی،احترام متقابل تامین نباشن،اگر از لحاظ تحصیلی در یک سطح نباشن جوری که این هم سطح نبودن باعث ایجاد شکاف بشه،اگر از لحاظ خانوادگی خیلی دور از هم باشن و.....

پس ارامش با هر اختلاف فاحشی میتونه از بین بره و وقتی ارامش از بین رفت و حرص و عذاب روحی جایگزینش شد اون ازدواج محکوم به نابودیه

حالا چه با طلاق باشه،چه با زندگی هم خونه وار باشه...

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام..

فکر میکنم ازدواج موفق , ازدواجی که در آن به نیاز های دو طرف, برطرف بشه و اونها کمبودی رو حس نکنند .. اگر دو طرف درک خوبی داشته باشند و نیاز های همدیگرو درک کنند و سعی در برطرف کردن اونها داشته باشند زندگی خوبی خواهند داشت..

همه افراد کم و کاستی هایی دارند من تو ازدواج دنبال یه آدم کامل نیستم دنبال آدمی هستم که معنای این جمله رو بفهمه و بدونه که من و اون هر کدوم ویژگی های بد و خوب داریم و قراره با هم این زندگی رو بسازیم پس باید سعی کنیم به سمت خوب بودن پیش بریم و از آدم هایی که دنبال پیشرفت هستند و سکون رو دوست ندارند خوشم میاد .. اینکه امروزت از دیروزت بهتر باشه یه هنره .. اونی که از اول همه چیز رو داره شاید هنر نگه داشتنش رو نداشته باشه...

• Like 6
لینک به دیدگاه

به نظر من ازدواج یه چیز دوطرفه است هرچی که واسه خودت می خواهی واسه همسرت هم بخواهی

مثلا می خواهی درک بشی باید اول همسرت رو درک کنی یا اگه می خواهی مثلا پروژه بهت نگاه نشه باید توهم مثل یه پروژه به شخصیتش نگاه نکنی

پس به قول پیامبر بزرگ و عظیم وشان اسلام : هرچیز رو از خوبی ها که واسه خودت می خواهی واسه دیگران هم بخواه

• Like 4
لینک به دیدگاه
قضیه اونقدرها هم پیچیده نیست:JC_thinking:شما توقعتون از یه ازدواج خوب چیه؟به چه ازدواجی میگید یه ازدواج موفق؟

مثلامن خودم رو میگم

من از ازدواج میخوام بتونه همسرم احساساتم رو درک کنه بتونه به حرفهام گوش کنه بدون طعنه کنایه یا تحقیر عقایدم

چون آدم خیال پردازی هستم بتونه با خیال پردازیام همراهی کنه تحقیرم نکنه

بتونه توشرایط سخت زندگی به تواناییهای من اعتماد کنه حتی اگه اشتباه کنم پشتم رو خالی نکنه یه شریک جنسی خوب ووفادار واسم باشه

منو واسه خدم دوست داشته باشه ومنو با تمام معایبم بپذیره همینجور که هستم

نخواد بعدازدواج تغییرم بده به من شکل یه پروژه نیمه تمام نگاه نکنه که بعدازدواج باید تکمیلم کنه

توقع دارم همسرم توقعاتش قبل وبعدعقد یکی باشه دروغ نگه وبهم وفادار باشه

حالا شما چه توقعاتی از یه ازدواج خوب دارید؟:ws38:

ولی من اعتراض دارم شما ازدواج می کنی که درک کنی به حرف های همسرت گوش کنی عقایدش رو تحقیر نکنی بتونی به توانایی هاش اعتماد کنی و اگه اشتباه کرد شخصیتش رو زیر سوال نبری

و همسرت رو به خاطر خودش دوست داشته باشی و باکسی مقایسه نکنیش و تمام معایبش رو قبول کنی و اگه بشه سعی در رفع اونا بکنی اگه نشد باهاش کنار بیایی

بعدش اعتراض من به خاطر اینه که نوشتی پروزه ...مگه ازدواج پروژه هست مگه انتخاب یه نفر پروژه هست که بهش به این دید نگاه کنی

• Like 2
لینک به دیدگاه

ولی من اعتراض دارم شما ازدواج می کنی که درک کنی به حرف های همسرت گوش کنی عقایدش رو تحقیر نکنی بتونی به توانایی هاش اعتماد کنی و اگه اشتباه کرد شخصیتش رو زیر سوال نبری

و همسرت رو به خاطر خودش دوست داشته باشی و باکسی مقایسه نکنیش و تمام معایبش رو قبول کنی و اگه بشه سعی در رفع اونا بکنی اگه نشد باهاش کنار بیایی

بعدش اعتراض من به خاطر اینه که
نوشتی پروزه
...مگه ازدواج پروژه هست مگه انتخاب یه نفر پروژه هست که بهش به این دید
نگاه کنی

تا اونجا که یادمه ننوشتم طرفم پروژه منه:ws38: نوشتم به من به شکل یه پروژه نگاه نکنه........منظورم اینه که توقع نداشته باشه خصوصیات اخلاقیمو بعد ازدواج یه دفعه بتونه تغییر بده درست شبیه یه پروژه که طرف میاد برش میداره واونطور که به نظرش درسته تمومش میکنه........من توقع داشتم به من اینگونه نگاه نشه:a030:

###############################################

به نظر من ازدواج یه چیز دوطرفه است هرچی که واسه خودت می خواهی واسه همسرت هم بخواهی

مثلا می خواهی درک بشی باید اول همسرت رو درک کنی یا اگه می خواهی مثلا پروژه بهت نگاه نشه باید توهم مثل یه پروژه به شخصیتش نگاه نکنی

پس به قول پیامبر بزرگ و عظیم وشان اسلام : هرچیز رو از خوبی ها که واسه خودت می خواهی واسه دیگران هم بخواه

با این حرفات کاملا موفقم:a030:میتونم بگم در این زمینه کاملا مثل هم فکر میکنیمyes.gif

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...