رفتن به مطلب

::::::::بیستمین میزگردخانواده با موضوع:معنای ازدواج از دیدگاه شما:::::::

ارسال های توصیه شده

پیمان جان پست خودت کامل انتظارات و درخواست ها رو میرسونه

به نظر من علاقه ای که باید باشه وقتی میشه روش حساب کرد و ازش یه رابطه عاشقانه انتظار داشت که یه علاقه بی قید و شرط باشه یعنی واقعا طرف رو همونطور که هست دوست داشته باشی و بپذیری....

تو اصول اولیه معیارها نمیشه و نباید کوتاه اومد...با بی احترامی و حتاکی نمیشه کنار اومد...هم کفو و هم فرهنگ بودن از لحاط تربیتی خیلی اهمیت داره

تناسبات شحصیتی و عقیدتی خیلی اهمیت داره

سازگاری جنسی و فیزیکی خیلی اهمیت داره

بقیه ش هم که میشه جزئیات اگه لازم شد بازش میکنم :a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

خوب منم دوست دارم همسرم بتونه احساساتم رو درد کنه و به حرف هام گوش بده

ادم واقع بینی هستم دوست دارم تو خیالات زیاد نچرخه

تو همه شرایط زندگی کنارم باشه سختی و خوشی

من رو اون چیزی که قبل ازدواج هستم

همون رو هم بعد ازدواج بخواد

خودش هم همین طور باشه

فعلا همین هاااااااااااااااااااا

ممنون از دعوت :ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه
دوست دارم واسم همسر باشه،نه مادر!

یعنی اگه بخوای تو قالبی از سه قالب والد ، بالغ وکودک به زندگیت راه پیدا کنه قالب بالغ رو انتخاب میکنی؟

وخودت سعی میکنی چه نقشی تو زندگیش داشته باشی؟:ws38:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ازدواج یعنی تکامل از نظر فکری و روحی

ازدواج یعنی راهی برای برطرف کردن نیازی های روحی وجسمی ! یعنی پر کردن خلاء عاطفی در زندگی و داشتن امیدی برای ادامه ی زندگی و دنبال کردن اهداف بزرگتر به همراه یک شریک...

• Like 1
لینک به دیدگاه
یعنی اگه بخوای تو قالبی از سه قالب والد ، بالغ وکودک به زندگیت راه پیدا کنه قالب بالغ رو انتخاب میکنی؟

وخودت سعی میکنی چه نقشی تو زندگیش داشته باشی؟:ws38:

داداش پیمان من سوالت رو متوجه نشدم همینطور ارتباطشو با حرفم اگر میشه بیشتر توضیح بده

مرسی عزیزم

لینک به دیدگاه
داداش پیمان من سوالت رو متوجه نشدم همینطور ارتباطشو با حرفم اگر میشه بیشتر توضیح بده

مرسی عزیزم

ببین شما دوست نداری همسرت جای مادرت باشه پس قاعدتا شما از قالب کودک خارج میشی میمونه بالغ ووالد

از اون طرف همسرت از قالب والد باید بیاد بیرون ودر قالب یکی از دو نقش بالغ وکودک به زندگی شما وارد بشه حال انتخاب شما چیه واسه خودت وهمسرت..........همین قضیه زیاد هم پیچیده نیست:ws3:

امیدوارم منظورم رو درست بهت رسونده باشم:a030:

لینک به دیدگاه

من دوست ندارم همسرم مادرم باشه یعنی بعضی از دخترا دوست دارن هی به شوهرشون بگن این کار و بکن اون کار و نکن این و بپوش اونو نپوش اینو بخور اونو نخور این کار و بکن ...... این یعنی همسرت جای مادرته من دوست نندارم اینجوری باشه

• Like 1
لینک به دیدگاه
دوست دارم واسم همسر باشه،نه مادر!

من دوست دارم از من انتظار همسر بودن داشته باشه نه مادر بودن

• Like 2
لینک به دیدگاه

حتی اگه اشتباه کنم پشتم رو خالی نکنه

فکر نمی کنی بستگی به اون اشتباه داره

به نظر من ادم نباید از هر اشتباه همسرش حمایت کنه

نظر منم یه چیزی تو همین مایه هاست

به نظر من علاقه ای که باید باشه وقتی میشه روش حساب کرد و ازش یه رابطه عاشقانه انتظار داشت که یه علاقه بی قید و شرط باشه یعنی واقعا طرف رو همونطور که هست دوست داشته باشی و بپذیری....

اینا چیزایی که بچه ها گفتن چیزهایی هست که اغلب انتظاراتیه که مشترکه ولی به نظر من یه سری انتظاراتی هست که فرد تا فرد فرق میکنه و متاسفانه من از بیان اونا عاجزم

• Like 4
لینک به دیدگاه
فکر نمی کنی بستگی به اون اشتباه داره به نظر من ادم نباید از هر اشتباه همسرش حمایت کنه
این قضیه به نظرمن مال دوران پیش ازازدواجه.بعدازدواج لازمهیه زن وشوهرلباس اشتباهات هم باشنداونم درمقابل دیگران ودرانظارعمومی حالاتوخلوت خودشون وتنهایی میتونندازهم بازخواست کنندودلیل بخواندومذاکره کنندتامشکل حلبشه...یه زوج وقتی پیوندزناشوییمیبندندبایدقبول کنندکه هیچکس مبراازخطاواشتباه نیست وهمسرش فردکاملی نیست پس اشتباه میکند...مانمیتوانیم انتظارداشته باشیم که همسرمامعصوم باشد....اونم مثل ماگاهی اشتباه میکندمهم طرزبرخوردمابااون اشتباه ست که همسرمارابراشتباه خودجسورمیکندیاپشیمان ازاشتباه .اگه همسران بهم فرصت جبران اشتباه راندهندوازاشتباهات هم حمایت نکنندکه اسمش ازدواج نیست به نظرمن...هرکسی میتواندباشماوقتی هیچ اشتباهینداریدزندگی کندهمسرواقعی شمادراشتباهات,درسختیهاودرمشکلات زندگی ثابت میکندکه همسروشریک زندگی شماست......وگرنه هرکسی درلحظات خوشی وسلامتی و...همراه ورفیق شماست...
  • Like 2
لینک به دیدگاه

اینا چیزایی که بچه ها گفتن چیزهایی هست که اغلب انتظاراتیه که مشترکه ولی به نظر من یه سری انتظاراتی هست که فرد تا فرد فرق میکنه و متاسفانه من از بیان اونا عاجزم

چرا عاجزی؟؟یه مثال کوچیک هم نمیتونی بزنی؟:JC_thinking:

• Like 4
لینک به دیدگاه
چرا عاجزی؟؟یه مثال کوچیک هم نمیتونی بزنی؟:JC_thinking:

چرا سعی میکنم واسه شوما که دختری مثال بزنم ولی اینجا نمیشه بگم

• Like 2
لینک به دیدگاه

خوب تا اینجای کار در ابتدا بانو پری دریایی یه تعریف قانونی از ازدواج ارائه داد:

راستش تعریف قانونی و مدنی ازدواج اینه:

قردادی که به موجب آن زن و مرد در زندگی با هم شریک شده و خانواده تشکیل می دهند مظهر بارز آن هم در رابطه جنسی متجلی می شود اما این هدف اصلی نیست هدف های اصلی تشکیل زندگی، یکی شدن، تبادل و به تکامل رسیدنه

در واقع ازدواج بستریه برای رسیدن به اهداف بزرگتر بعدی!:ws37:

سپس نظر ایشون در مورد ازدواج اینگونه ارائه شد:

بستری برای رسیدن به همه تکامل و بر طرف کردن همه نقص ها و نیاز های که تو زندگی فردیمون داشتیم و رسیدن به آرامش و عشق و راهی برای براورده کردن تمام ناز و نیاز ها! از طریق ایجاد عهد و پیمانی به نام ازدواج که در واقع به نوعی انتخاب سرنوشتی مشترک با کسی که است که دوسش داری و می خوای با اون به همه اونایی که گفتم برسی!:ws37:

که البته این قسمت جای سوال برام داره:که ایاازدواج محلی برای برآورده کردن نیازهایی است که قبل ازدواج به آن نرسیده ایم؟:w58:

بر طرف کردن همه نقص ها و نیاز های که تو زندگی فردیمون داشتیم

بیان شد کهیه ازدواج چنین نیازهایی رو از انسان توقع میره که برآورده کنه

نیاز به آرامش و خوشبختی و محبت و تشکیل خانواده، نیازهای روحی و جسمی و مادی و معنوی دو طرف texc5lhcbtrocnmvtp8.gif

نیاز به داشتن یه همراه،کسی که دلسوز باشه،اهل محبت باشه،نیاز به داشتن یه تکیه گاه یه حامی (منظورم اصلا این نیست که زن دست و پا چلفتی و وابسته باشه منظور نیاز به کسی که تو شرایط خاص که ادم نیاز به یه همراه داره ،کنارش باشه و احساس کنه که یکی هست که میشه مشکلات و باهاش در میون گذاشت و تو حلش از هیچ کمکی دریغ نمیکنه)

به نظر من ازدواج یه چیز دوطرفه است هرچی که واسه خودت می خواهی واسه همسرت هم بخواهی

مثلا می خواهی درک بشی باید اول همسرت رو درک کنی یا اگه می خواهی مثلا پروژه بهت نگاه نشه باید توهم مثل یه پروژه به شخصیتش نگاه نکنی

پس به قول پیامبر بزرگ و عظیم وشان اسلام : هرچیز رو از خوبی ها که واسه خودت می خواهی واسه دیگران هم بخواه

ازدواج یعنی تکامل از نظر فکری و روحی

ازدواج یعنی راهی برای برطرف کردن نیازی های روحی وجسمی ! یعنی پر کردن خلاء عاطفی در زندگی و داشتن امیدی برای ادامه ی زندگی و دنبال کردن اهداف بزرگتر به همراه یک شریک...

خوب ممنونم ازکسانی که تا اینجا همراهی مون کردن

اما حالا به نظرشما بهترین نام برای زندگی دونفره چیه؟چرا؟:ws38:

زندگی مشترک؟ازدواج؟همسری؟زن وشوهری؟یا........

• Like 2
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...