رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اون فرق میکنه.وقتی ضرر بهش میرسه خب ناراحت میشه ادم.اما همون ماشین 180 میرونی.پدرشو در میاری.همه جا باهاش میری.چون بهت لذت میده.ادم زندس که لذت ببره

لذت زندگی در دود نیست همانطور که لذت ماشین سواری کوبیدنش به تیر چراغ برق نیست.

لذت زندگی ورزشه و تفریح همانطور که لذت ماشین سواری گاز دادن.

ورزش هم سبب گرفتگی عضلات میشه، اما روحت را سر حال میاره.

سیگار فقط سر درد و اون حس مسخره آرامش در مواقع عصبانیت.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 320
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دود که کلا ضرر داره. :icon_pf (34):

مشروب هم میگن انواعی ضرر داره و انواعی میتونه مفید باشه. :jc_thinking:ا

ما بیشتر روی ضررش تاکید می کنند

کلا ضرر داره!!! توجه کنین:

بعضی از مردم در هنگام بروز استرس، برای کسب آرامش و یا فرار از مشکل، اقدام به مصرف الکل میکنند. وقتی برای مقابله با استرس، الکل مصرف شود، به مرور زمان منجر به زیاده روی در مصرف و اعتیاد میگردد. امروزه حدود صد میلیون آمریکایی، مقدار کمی از کالری مورد نیاز خود را با نوشیدن مشروبات الکلی تأمین میکنند. چون الکل ایجاد کالری میکند، اما نمیتواند ویتامینها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را تأمین نماید علاوه بر اینکه مشروبات الکلی عقل انسان را به مرور زمان رو به کهولت میبرد و به این دلیل یک غذای ضد غذا نامیده میشود. به علاوه با مصرف الکل، مصرف غذاهای کالری زا کاهش یافته، بدن از چندین ماده مغذی خالی شده ونیاز اضافی به سائر مواد مغذی پدید می آید.

برخلاف سائر مواد مغذی انرزی زا (پروتئین، قند و چربی) الکل فقط به عنوان یک ماده سوختنی توسط سلولهای کبدی بکار میرود. به طور طبیعی کبد چربیها را میسوزاند. وقتی الکل مصرف میشود چربیها نمیسوزند بلکه در کبد ذخره شده و یا وارد خون میگردد. در تیجه چربیهای بالقوه زیان آور در دستگاه گردش خون افزایش می یابد یا احتمال آسیب کبدی وجود دارد. مصرف الکل میتواند موجب بالا رفتن فشار خون، وارد شدن آسیب به عضلات قلب و سیروز و هپاتیت کبدی گردد. الکل میتواند خطر ابتلا به سرطان دهان، حلق و مری را افزایش داده و باعث آسیب زدن به دیواره معده و روده گردد. آسیب وارده به معده و روده میتواند در نهایت موجب تضعیف جذب قدرت مواد مغذی توسط بدن شود.

اگر به دلیل کالری زایی الکل مصرف غذا کاهش یابد، سوء تغذیه نتیجه خواهد شد. مصرف الکل نوعی سرحالی و نشاط در فرد ایجاد میکند که اشتها و میل به غذا را در فرد کاهش میدهد.

با تداوم مصرف الکل سلولها کبد دیگر قادر به استفاده از ویتامین d نیستند در حالی که این ویتامین برای سلامتی استخوانها، دندانها و برای تولید چندین هورمون ضروری میباشد. لذا مصرف لکل بر فرآیندهای داخلی بدن تأثیر سوء میگذارد.

مصرف الکل بر بینایی تآثیر میگذارد. سلولهای چشم به طور طبیعی برای حفظ بینایی نیاز به ویتامین a دارند. با نوشیدن الکل این ویتامین برای تبدیل الکل به انرژی مصرف میشود و در اثر کمبود آن، هنگام شب، دید چشم دچار اختلال شده و تار میگردد.

یکی از عوارض تجزیه الکل در بدن تخریب ویتامین b6 میباشد. در نتیجه این تخریب فرد ممکن است دچار کم خونی، خستگی، تمرکز ضعیف، سستی و بیحالی گردد.

الکل یک ماده ادرار آور است و میتواند سبب کم آبی سلولهای بدن شود. با دفع ادرار، همراه با آب، ویتامینها و مواد معدنی از جمله ویتامینهای b، c، منیزیم، کلسیم، روی و پتاسیم از بدن خارج میشوند. با مختل شدن عمل جذب اسید فولیک، به علت مداخله الکل در سوخت و ساز ویتامینها، از دریافت این ویتامین توسط بافتهای بدن جلوگیری میشود. کمبود اید فولیک میتواند موجب کم خونی، سستی و بیحالی و ضعف جسمی و روحی گردد.

لینک به دیدگاه
مشروب بحثش جداست.

برای سیگار و قلیان حتی یک خاصیت هم شمرده نشده، شده؟

اگه منظورت خاصیت برای جسم هست نه نشده.هر چند بعضی از بیماریهای خاص هست که سیگار براشون خوبه.اینو یه دکتری بهم گفت.

اما مثلا مگه میشه غذا بخوری بعد سیگار نکشی؟خب روان ادم میریزه به هم که.سیگار به ادم ارامش میده.بحث تلقین و این چیزام نیست.من وقتی خیلی ناراحتم مثل موقعی که کسی از اطرافیانم مرده نمیتونم سیگار بکشم اتفاقا.اون لحظه یه حس بدی بهم میده.برای من سیگار کشیدن لذت بخش هست.هر چند اعتراف میکنم از بوش بی نهایت بدم میاد

:w58: از اون حرفا بود به خدااا

میخوای سیگار بکشی و مشروب بخوری بکن این کار ها رو ولی دیگه نگو ضرر ندارن!!

ضرر نداره:vahidrk:

دود که کلا ضرر داره. :icon_pf (34):

مشروب هم میگن انواعی ضرر داره و انواعی میتونه مفید باشه. :JC_thinking:ا

ما بیشتر روی ضررش تاکید می کنند

ضررش اون قدری نیست که کلا بذاریش کنار

لینک به دیدگاه
لذت زندگی در دود نیست همانطور که لذت ماشین سواری کوبیدنش به تیر چراغ برق نیست.

لذت زندگی ورزشه و تفریح همانطور که لذت ماشین سواری گاز دادن.

ورزش هم سبب گرفتگی عضلات میشه، اما روحت را سر حال میاره.

سیگار فقط سر درد و اون حس مسخره آرامش در مواقع عصبانیت.

سیگار که سردرد نمیاره.خودش دوای سردرده

اتفاقا به نظر من ورزش ضررش بیشتر از سیگار هست.خطرش هم بیشتر هست:yes:

لینک به دیدگاه

اما مثلا مگه میشه غذا بخوری بعد سیگار نکشی؟خب روان ادم میریزه به هم که.سیگار به ادم ارامش میده.بحث تلقین و این چیزام نیست.من وقتی خیلی ناراحتم مثل موقعی که کسی از اطرافیانم مرده نمیتونم سیگار بکشم اتفاقا.اون لحظه یه حس بدی بهم میده.برای من سیگار کشیدن لذت بخش هست.هر چند اعتراف میکنم از بوش بی نهایت بدم میاد

از کجا متوجه شدی که سیگار سبب آرامشت میشه؟

مسلما برای اولین بار از اطرافیانت بهت پیشنهاد شد وگرنه خودت که توتون نمیکاری و کشت کنی.

فرق شما با کسیکه از قمه زدن در عاشورا لذت میبره،چون باورش شده که قمه زدن لذت بخشه چیه؟

لینک به دیدگاه

همان شعار معروف سیگاری ها:

سلامتی دشمن اعتیاد است. :ws37:

لینک به دیدگاه

تو زندگی سلامتی خیلی مهمه!!!

من یکی حتی حاضر نیستم دکتری دانشگاه شریف بخونم و حتی یه ناخن نداشتم!!!

چرا آدم باید برای یه لذت گذرا سلامتیشو به خطر بندازه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

حمید جان میشه بیشتر از این جک نگی عزیزم؟؟:w58:

لینک به دیدگاه

حمید یک معتاده، یک مسافره، کمکش کنیم. :ws44:

نجات حمید نجات یک فرد نیست، نجات یک جامعه است.

لینک به دیدگاه
همان شعار معروف سیگاری ها:

سلامتی دشمن اعتیاد است. :ws37:

یکی از بندگان خدا میگفت من ورزش میکردم اما کم کم به کمک سیگار تونستم ورزش رو کنار بذارم !! :ws47::vahidrk:

لینک به دیدگاه
از کجا متوجه شدی که سیگار سبب آرامشت میشه؟

مسلما برای اولین بار از اطرافیانت بهت پیشنهاد شد وگرنه خودت که توتون نمیکاری و کشت کنی.

فرق شما با کسیکه از قمه زدن در عاشورا لذت میبره،چون باورش شده که قمه زدن لذت بخشه چیه؟

فرق من با اون اینه که من به صورت تجربی به این موضوع رسیدم اما اون به خاطر یک عقیده به این موضوع رسیده.

سیگار بعضی وقتا واقعا خوبه.درسته ضرر داره اما میتونه کمک کنه.این و به صورت تجربی بهش رسیدم.حالا ممکنه به شما کمک نکنه اما به من بعضی وقتا کمک میکنه.هرچند بازم میگم ضرر داره و تو حالت عادی هم چندان لذت بخش نیست.در ضمن منم سیگاری نیستم.درسته سیگار میکشم اما من به کسی میگم سیگاری که نتونه سیگار رو ترک کنه.اگه میگشم چون واسم لذت داره

لینک به دیدگاه

می دونی چرا؟!

بدن شما برای جلوگیری از درد کلا نوعی انتقال دهنده ی عصبی به نام استیل کولین تولید می کنه.

این انتقال دهنده ی عصبی میره به نخاع شما و از درد جلوگیری می کنه.

نیکوتین توی سیگار شما هم دقیقا کار همین استیل رو انجام می ده.

فقط بدیش اینه که دیگه استیل جواب گوی شما نیست. :icon_pf (34): اون وقت شما به سیگار معتاد میشی.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

حالا بدن شما نمی تونه کار عادی خودش رو انجام بده مگر در حضور نیکوتین:icon_pf (34):

این باعث سردردهای مکرر میشه.

عموی خود من سیگاری بود. سردردهای میگرنی هم میگرفت. دکتر بهش گفته بود ترک کن سیگار رو.

بعد از ترک سیگار واقعا وضعش بهتر شده بود. :ws37:

در کل درد بد نیست!

درد به شما درمورد اشکالی در بدنت هشدار میده.:a030:

لینک به دیدگاه

فروغ تو که نمیدونی چیه.سیگار رو باید به موقع کشید.میدونی بهترین مواقع برای کشیدن سیگار کیه؟؟

1-بعد از پیک سوم مشروب.یعنی این اخرشه دیگه

2-بعد از خوردن غذا.هر وعده ای باشه فرق نمیکنه

3-هنگام رانندگی

4-در سفر مخصوصا طبیعت و کوه و دریا

5-توی سرما

6-آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است///// سیگار بعد چایی،چایی بعد سیگار

حمید یک معتاده، یک مسافره، کمکش کنیم. :ws44:

نجات حمید نجات یک فرد نیست، نجات یک جامعه است.

:texc5lhcbtrocnmvtp8من به خودم قول دادم دود رو بذارم کنار یه زمانی.زمانش هم موقعی هست که یه بار ماری جوانا بکشم.بعدش دیگه کلا دود رو میذارم کنار.احتمال اینکه امسال این اتفاق بیفته بسیار زیاد میباشد:a030:

لینک به دیدگاه
فرق من با اون اینه که من به صورت تجربی به این موضوع رسیدم اما اون به خاطر یک عقیده به این موضوع رسیده.

سیگار بعضی وقتا واقعا خوبه.درسته ضرر داره اما میتونه کمک کنه.این و به صورت تجربی بهش رسیدم.حالا ممکنه به شما کمک نکنه اما به من بعضی وقتا کمک میکنه.هرچند بازم میگم ضرر داره و تو حالت عادی هم چندان لذت بخش نیست.در ضمن منم سیگاری نیستم.درسته سیگار میکشم اما من به کسی میگم سیگاری که نتونه سیگار رو ترک کنه.اگه میگشم چون واسم لذت داره

غیر از سیگار در چنین مواقعی چه چیز دیگری رو امتحان کردی؟

میدونستی گاز زدن هویج در مواقعی که سر درد میگیری و به سیگار پناه میبری،خیلی خیلی موثره.

چرا اینو تجربه نمیکنی؟

در ضمن مطمئن باش اونیکه قمه میزنه،تجربه میکنه،وقتی خون از سرش بیرون میزنه براش اوج لذته.

اگر آدم ها چیزی را تجربه نکنند،هیچ وقت تکرارش نمیکنند.

لینک به دیدگاه
فروغ تو که نمیدونی چیه.سیگار رو باید به موقع کشید.میدونی بهترین مواقع برای کشیدن سیگار کیه؟؟

3-هنگام رانندگی

5-توی سرما

:texc5lhcbtrocnmvtp8من به خودم قول دادم دود رو بذارم کنار یه زمانی.زمانش هم موقعی هست که یه بار ماری جوانا بکشم.بعدش دیگه کلا دود رو میذارم کنار.احتمال اینکه امسال این اتفاق بیفته بسیار زیاد میباشد:a030:

حمید ناراحت نشیا اصلا قصد ناراحتی شما رو ندارم ولی خیلی بدآموزی داری! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
می دونی چرا؟!

بدن شما برای جلوگیری از درد کلا نوعی انتقال دهنده ی عصبی به نام استیل کولین تولید می کنه.

این انتقال دهنده ی عصبی میره به نخاع شما و از درد جلوگیری می کنه.

نیکوتین توی سیگار شما هم دقیقا کار همین استیل رو انجام می ده.

فقط بدیش اینه که دیگه استیل جواب گوی شما نیست. :icon_pf (34): اون وقت شما به سیگار معتاد میشی.:5c6ipag2mnshmsf5ju3

حالا بدن شما نمی تونه کار عادی خودش رو انجام بده مگر در حضور نیکوتین:icon_pf (34):

این باعث سردردهای مکرر میشه.

عموی خود من سیگاری بود. سردردهای میگرنی هم میگرفت. دکتر بهش گفته بود ترک کن سیگار رو.

بعد از ترک سیگار واقعا وضعش بهتر شده بود. :ws37:

در کل درد بد نیست!

درد به شما درمورد اشکالی در بدنت هشدار میده.:a030:

تو نمیدانی وقتی اولین نخ سیگار رو در روز میکشی چه حس زیبایی داره ورود نیکوتین به خون

نیکوتین ماده ایست بی نظیر

لینک به دیدگاه

میدونستی گاز زدن هویج در مواقعی که سر درد میگیری و به سیگار پناه میبری،خیلی خیلی موثره.

چرا اینو تجربه نمیکنی؟

در ضمن مطمئن باش اونیکه قمه میزنه،تجربه میکنه،وقتی خون از سرش بیرون میزنه براش اوج لذته.

سیب مفیدتره! :a030:

لینک به دیدگاه

3-هنگام رانندگی

5-توی سرما

حمید جان من نمیدونم درسته..اما فکر میکنم هر چیزی ارزش تجربه کردن حتی به اندازه سی ثانیه هم نداشته باشه

اگه سیگار کشیدن یه نیاز ژنتیکی بود حرفت درست بود اما تو داری خودتو گول میزنی

در کنار اینکه من صفحه قبلم گفتم اعتیاد روانی به هرچیزی حتی اگه چندان مضر نباشه هم خطرناکه و در دراز مدت بخشی از کارکرد روحی و جسمی رو ضعیف میکنه

میخواد این اعتیاد به قلیون باشه، میخواد به اینترنت باشه یا حتی به کوهنوردی !:a030:

لینک به دیدگاه

چرا اینو تجربه نمیکنی؟

هیچ چیز بیشتر از فکر کردن و بعد از اون گوش دادن به موسیقی بهم ارامش نمیده.اما وقتی سیگار با اینا همراه میشه قدرتش بیشتر میشه

ببین اسی بذار یه چیزی رو در مورد سیگار بهت بگم.برتری سیگار نسبت به بقیه مواد مخدر میدونی چیا هستن؟

یکی اینکه هر جایی میتونی بکشی.میتونی رو تختت دراز بکشی و سیگار دود کنی.میتونی رانندگی کنی و سیگار بکشی.میتونی زیر بارون قدر بزنی و سیگار بکشی.

دود سیگار به ادم حس قدرت میده.هر کار خواستی میتونی با این دود کنی.همشو بدی داخل بدنت و نیکوتین رو تو وجودت حس کنی.نصفشو بدی بیرون و با حرکت لب هات به هر طرف خواستی بفرستیش و ...

دیگه اینکه وقتی هوس سیگار میکنی تنها کاری که لازمه انجام بدی اینه که دستتو دراز کنی پاکت و برداری،یکی در بیاری و فندک بزنی.در همین حد.

شاید اینا مسخره به نظرت بیاد اما خیلی از کسایی که شروع میکنن به کشیدن سیگار این مسائل واسشون مهم بوده.حالا بعشی ها هم به خاطر یه ناراحتی یا یه چیزی بوده که من اینو نمیپسندم.واسه اینم هست که موقع ناراحتی سیگار نمیکشم چون نمیخوام بهش پناه ببرم.من موقع خوشحالی دوس دارم سیگار بکشم که بهم لذت بده،نه وقتی احساس ناتوانی میکنم.واسه همین هم هست که بعد از 5 سال هنوز هر وقت بخوام واسه چند ماه نمیکشم.تنها دلیلش همینه.چون برای یه مسکن نیست.یه احتیاج نیست.یه وسیله هست واسه لذت.

در مورد اون قمه زدن هم اینجور نبوده که اون یه روز از خواب بیدار بشه و بره قمه بزنه.بارها و بارها راجع به این شنیده و افراد خانواده و اون مسلکی که هستن ان کارو انجام دادن که اینم دیده.این مهمه خب که در مورد سیگار اینجوری نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...