رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اینطوریام نیست ، سیگار دیو بزرگ و دوشاخ و سه سری نیست که باید ازش ترسید . همونطور که خودت هم گفتی ، این " اصرار و کنجکاوی *بیش از حد خود من و شما" ست که این بلا رو سرمون در میاره و اگر قرار باشه از چیزی بترسیم وکسی رو از خطرش با خبر کنیم ، اون اصرار بیش از حد و افراط بر هرچیز هست و این فقط شامل سیگار نمیشه ، هر کار ، هر ایده ، هر حرف ، و در مجموع افراط بر هرچیز هست که موجب بروز خطر و مشکلات وابسته میشه .

خود من سیگار میکشم ، ولی اولا نه هر سیگاری دوما نه هر موقعی ، مارلبرو استفاده می کنم اونم بیشتر مارلبروی سبز Green Marlbro و بیشتر به خاطر طعم خنکی هست که همراه با خود سیگار به دهنم می بخشه گاهی که هوس میکنم استفاده می کنم و برام لذت هم داره .

همینطور پیپ و قلیون رو ، نکته ای که میخوام بگم اینه که اون دیو فقط " افراط " هست . وگرنه خود من نه هیچ وابستگی نه به سیگار نه به پیپم و نه به قلیون دارم و نه هیچ پول بیهوده ای براشون خرج کردم ، بلکه به عنوان یه فان گاهی ازشون لذت میبرم . البته که من هم جدا از این قاعده نیستم ، پس برای خودم همچنان ارزو می کنم وابسته ی هیچکدوم نشم .

پس به نکته ، خیلی ساده و رک بگم ، اگه جنبشو تو خودت نمیبینی حتی برای همون فان هم سراغش نرو :a030:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 320
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

شرطی شدن ینی این

چند نخ هنو سیگار داری ولی میترسی تموم بشه باید بری بیرون و سیگار بخری :icon_pf (34):

از گشنگی ضف کنم الآن نمیرم بیرون اما خب سیگاره دیگه ... :sigh:

من برم سیگار بگیرم :hanghead:

لینک به دیدگاه
اینطوریام نیست ، سیگار دیو بزرگ و دوشاخ و سه سری نیست که باید ازش ترسید . همونطور که خودت هم گفتی ، این " اصرار و کنجکاوی *بیش از حد خود من و شما" ست که این بلا رو سرمون در میاره و اگر قرار باشه از چیزی بترسیم وکسی رو از خطرش با خبر کنیم ، اون اصرار بیش از حد و افراط بر هرچیز هست و این فقط شامل سیگار نمیشه ، هر کار ، هر ایده ، هر حرف ، و در مجموع افراط بر هرچیز هست که موجب بروز خطر و مشکلات وابسته میشه .

خود من سیگار میکشم ، ولی اولا نه هر سیگاری دوما نه هر موقعی ، مارلبرو استفاده می کنم اونم بیشتر مارلبروی سبز green marlbro و بیشتر به خاطر طعم خنکی هست که همراه با خود سیگار به دهنم می بخشه گاهی که هوس میکنم استفاده می کنم و برام لذت هم داره .

همینطور پیپ و قلیون رو ، نکته ای که میخوام بگم اینه که اون دیو فقط " افراط " هست . وگرنه خود من نه هیچ وابستگی نه به سیگار نه به پیپم و نه به قلیون دارم و نه هیچ پول بیهوده ای براشون خرج کردم ، بلکه به عنوان یه فان گاهی ازشون لذت میبرم . البته که من هم جدا از این قاعده نیستم ، پس برای خودم همچنان ارزو می کنم وابسته ی هیچکدوم نشم .

پس به نکته ، خیلی ساده و رک بگم ، اگه جنبشو تو خودت نمیبینی حتی برای همون فان هم سراغش نرو :a030:

امیدوارم یعنی با تمام وجود از خدا میخوام که تا همین حد از سیگار لذت ببری و ما نتونیم اسمت رو بزاریم سیگاری. واقعا خواسته قلبیم بود. از طرف دیگه از خدا میخوام هیچ وقت اتفاق بدی برات نیفته و به جایی نرسی که جز نشستن یه گوشه و آتیش زدن سیگار برات چاره ای نباشه.

امیدوارم همیشه با جنبه بمونی و دچار این افراطی که میگی نشی. واقعا از خدا برات میخوام.

لینک به دیدگاه

راستش از ديشب كه تو اون تايپيك بحثم شد با دوستان تو فكر زدن چنين تايپيكي بودم كه خوشبختانه زده شد..

داش ابوالفضل؛

قبلش بگم من اونجا اشاره داشتم كه يه دكتر نبايد سيگار بكشه! چون دكتري كه بايد نماد سلامتي تو جامعه باشه و خودش سيگاري ،بهترين مروج سيگار هست! از هزاران تبليغ هم بدتر عمل ميكنه...

شما خودت سيگاري هستي و ديگه هم نميشه كاريش بكني مگه اينكه گذر زمان تو رو به اين وادار كنه كه انگيزه "ترك سيگار" رو در خودت به وجود بياري و كم كم اون رو ترك كني...

من هميشه پيش خودم فك ميكنم كه "يه پك" چطور آدم رو از اين رو به آن رو ميكنه؟!

البته وقتي تو ذهنم "سيگار" ميكشم يا به قولي دستم رو v مي كنم و ميگيريم دم دهنم و يه نفس ته حبسم ميبرم و بعد اون رو خالي ميكنم شايد بگم همون لذت رو به ذهني دارم...

به نظر من انسان از اينكه "هوا/دود/ داخل ششهاش بره و بعد اون رو به صورت دود غليظ يا بخار بيرون بده" لذت ميبره..

اينكه چرا لذت ميبره رو نميدونم..ولي ميدونم حتي اكثر غيرسيگاري ها از تخليه بخار دهنشون توي هواي سرد احساس خيلي خوبي ميكنن..

قبلا توي اين فكر بودم كه اگه بشه يه سيگاري درست بشه كه به جاي "دود مضر" ؛ "بخار " وارد بدن كنه و بخار خارج از بدن كنه..طوري كه همون فرايند رو داشته ميتونه اين پديده رو از مضري درآورد...(يه وسايلي تو اين مايه ديدم شما استفاده نكردي؟!)..

به هر حال

از ديد من "سيگار" حتي "يه پك زدن" هم قابل قبول نيست...

بعضي دوستان مذهبي ام هميشه گير ميدن چرا تو كه مذهبي نيستي روي بعضي مسائل اين چنيني بدجور مي ايستي؟

شايد به اون برميگرده كه خاصيت مواد اعتياد آور مضر نميتونه باعث پذيريش چنين موادي نزد من بشه..

به قولي اين از اون چيزاست كه با "يه پك" تموم نميشه!!! بلكه زمينه رو براي "پكهاي بعدي" و "مدوام" آماده ميكنه.....

البته روي قليان بدليل عدم دسترسي آسان بهش نظر آنچنان سفت و سختي مثل سيگار ندارم هر چند اون رو تا به حال امتحان نكردم...(به جز يه بار واسه آزمايش!:دي)

لینک به دیدگاه
شرطی شدن ینی این

چند نخ هنو سیگار داری ولی میترسی تموم بشه باید بری بیرون و سیگار بخری :icon_pf (34):

از گشنگی ضف کنم الآن نمیرم بیرون اما خب سیگاره دیگه ... :sigh:

من برم سیگار بگیرم :hanghead:

سیگاری شدن یعنی مهمترین دغدغه واسه خونه رفتن حساب و کتاب تعداد سیگارات باشه. تا صبح میرسی؟ نکنه کم بیاد. ماشین ندارما. مغازه هم باز نیست دیگه ها. برم بخرم.

فلانی سیگارمون تموم شد؟

تا آبادی چقدر راهه؟

خیلی؟

وقتی میبینی دیگه هیچ چاره ای نداری قضیه اون قمار بازه میشه:

خوب باشه دو ساعتم نمیکشیم.

لینک به دیدگاه
راستش از ديشب كه تو اون تايپيك بحثم شد با دوستان تو فكر زدن چنين تايپيكي بودم كه خوشبختانه زده شد..

داش ابوالفضل؛

قبلش بگم من اونجا اشاره داشتم كه يه دكتر نبايد سيگار بكشه! چون دكتري كه بايد نماد سلامتي تو جامعه باشه و خودش سيگاري ،بهترين مروج سيگار هست! از هزاران تبليغ هم بدتر عمل ميكنه...

شما خودت سيگاري هستي و ديگه هم نميشه كاريش بكني مگه اينكه گذر زمان تو رو به اين وادار كنه كه انگيزه "ترك سيگار" رو در خودت به وجود بياري و كم كم اون رو ترك كني...

من هميشه پيش خودم فك ميكنم كه "يه پك" چطور آدم رو از اين رو به آن رو ميكنه؟!

البته وقتي تو ذهنم "سيگار" ميكشم يا به قولي دستم رو v مي كنم و ميگيريم دم دهنم و يه نفس ته حبسم ميبرم و بعد اون رو خالي ميكنم شايد بگم همون لذت رو به ذهني دارم...

به نظر من انسان از اينكه "هوا/دود/ داخل ششهاش بره و بعد اون رو به صورت دود غليظ يا بخار بيرون بده" لذت ميبره..

اينكه چرا لذت ميبره رو نميدونم..ولي ميدونم حتي اكثر غيرسيگاري ها از تخليه بخار دهنشون توي هواي سرد احساس خيلي خوبي ميكنن..

قبلا توي اين فكر بودم كه اگه بشه يه سيگاري درست بشه كه به جاي "دود مضر" ؛ "بخار " وارد بدن كنه و بخار خارج از بدن كنه..طوري كه همون فرايند رو داشته ميتونه اين پديده رو از مضري درآورد...(يه وسايلي تو اين مايه ديدم شما استفاده نكردي؟!)..

به هر حال

از ديد من "سيگار" حتي "يه پك زدن" هم قابل قبول نيست...

بعضي دوستان مذهبي ام هميشه گير ميدن چرا تو كه مذهبي نيستي روي بعضي مسائل اين چنيني بدجور مي ايستي؟

شايد به اون برميگرده كه خاصيت مواد اعتياد آور مضر نميتونه باعث پذيريش چنين موادي نزد من بشه..

به قولي اين از اون چيزاست كه با "يه پك" تموم نميشه!!! بلكه زمينه رو براي "پكهاي بعدي" و "مدوام" آماده ميكنه.....

البته روي قليان بدليل عدم دسترسي آسان بهش نظر آنچنان سفت و سختي مثل سيگار ندارم هر چند اون رو تا به حال امتحان نكردم...(به جز يه بار واسه آزمايش!:دي)

همه حرفاتون مورد پذیرش بود فقط بین قلیان و سیگار یه کم فرق هست. یعنی جفتشم اعتیاد میاره ولی فرق میکنه. ضمن اینکه آدمای سیگاری با قلیون خیلی حال نمیکنن. مگر تفننی.

لینک به دیدگاه
همه حرفاتون مورد پذیرش بود فقط بین قلیان و سیگار یه کم فرق هست. یعنی جفتشم اعتیاد میاره ولی فرق میکنه. ضمن اینکه آدمای سیگاری با قلیون خیلی حال نمیکنن. مگر تفننی.

نه من قليان رو هم اعتياد آور ميدونم ولي بدليل دسترسي سخت تر بهش نسب به سيگار (كه مغازه سركوچه و يه فندك روشن و بزن بكش) ؛باعث شده مثل سيگار اون رو ندونم..

سيگار همه جا هست! تو اتاق مطالعه! سركار! پشت بوم! حين كار! تو رانندگي! تو دستشويي!و...كاملا شي قابل متحرك بدون جاگيري هست..

نگفتي داش ابوالفضل الكترو اسموك امتحان كردي؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام بر برو بچش با حال نواندیش.

من. ابوالفضل هستم. یک سیگاری! :icon_pf (34):

همین الان بگم لطفا هیچکس منو نصیحت نکنه. یا تشویق به ترک سیگار نکنه. چون تا خودم نخوام کسی نمیتونه کاری بکنه و از اونجایی که دیگه گوشم از همه حرفا پره خودتون رو خسته نکنید لطفا. :yes:

اما هدف از زدن این تاپیک: :ydm47612zsesgift969

حتما شنیدید که بعضی ها میگن آدم باید هرکاری رو یه بار تجربه کنه. :girl_in_dreams:

من اگه دستم برسه به اونی که این حرفو زده گردنشو خورد میکنم. :167:

به قول شاهین نجفی تو بعضی راه ها دیگه برگشتی نیست.

منم معتقدم بعضی کارا حتی یه بارش هم خطرناکه. این حس کنجکاوی رو خیلی راحت سرکوب کنید.

حالا حرف اصلی من تو این تاپیک چیه؟

درصد بالایی از افرادی که سیگاری شدن، من جلمه خود من از شکم مادر سیگاری متولد نشدیم. همه ما مثل خیلی از شماها وقتی تو جمع افراد سیگاری مینشستیم پیف پیف و اخ و تف میکردیم و حقیقتا احساس نفس تنگی بهمون دست میداد. هیچ علاقه ای هم نسبت به سیگار نداشتیم. اما به هر دلیلی انقدر بر این موضوع اصرار ورزیدیم که به علاقه تبدیل شد. توجه داشته باشید که این قضیه یه کم با اعتیاد به مواد مخدر فرق میکنه ها. یک فرد سالم عموما با مصرف یکبار مواد مخدر لذت کافی رو برای استعمال مجدد کسب میکنه. یعنی به قول معروف با همون یه بار مزه اش میره زیر دندونش. ولی سیگار اینطوری نیست. یعنی شما تا سیگاری شدن راه درازی در پیش داری. خیلی از کسانی که همین الان سیگار میکشن و فکر میکنن سیگاری هستن اشتباه میکنن.

آدم وقتی سیگاری میشه که برای کشیدنش وقتی چند ساعت گذشته لحظه شماری میکنه. وقتی یه کم احساس کلافگی میکنه. وقتی خانوادشو تو مسافرت پیچ میده میره یه گوشه یه نخ میکشه خودشو ارضا میکنه با سیگار. وقتی که اگه نباشه نتونی کار کنی. نتونی درس بخونی. نتونی لذت ببری از زندگی. این آدم میشه سیگاری. اونوقته که دیگه بدون سیگار زندگی براش معنی نداره.

شما اگه حتی یه کدوم از این علائم رو ندارید سیگاری نیستید و خیلی راحت میتونید بزارید کنار.

اما اگه این علائم رو دارید به شما میگن سیگاری. شما به سیگار اعتیاد دارید و باید به فکر ترک باشید.

ولی اگر هر وقت با رفیقاتون بیرون در میاید سیگار میکشید، اگه تا حالا تنهایی سیگار نکشیدید، اگه فقط وقتایی که مشروب میخورید سیگار میکشید، اگه دود سیگارو تو سینه حبس نمیکنید، اگه تا حالا بابت خریدش به تنهایی اقدام نکردید، اگه فقط وقتی به مسافرت مجردی یا استخر و اینا میرید سیگار میکشید باید بگم شما سیگاری نیستید و نیاز به ترک ندارید. فقط بزاریدش کنار. روی انجام این عمل اصرار نکنید. خیلی راحته.

میخوام بگم اگه سیگاری نیستید خودتون رو الکی الکی بیچاره و وابسته نکنید. شما که هنوز طعم سیگارو درک نکردید و براتون لذت نشده ولی فکر میکنید سیگاری شدید همین الان بزارید کنار تا کار به جای باریک کشیده نشده.

خیلی از آدمها تو شمال سیگاری میشن. خیلی ها تو دانشگاه. خیلی ها سربازی. ولی همه اینها دفعات اول و حتی ممکنه تا یک سال سیگار بکشن ولی سیگاری نباشن.

در واقع سیگاری شدن یه پروسه عجیب و غربیه. یه چیز مزخرف که شما هیچ حسی نسبت بهش وجود نداره ولی انقدر اصرار میکنیم رو این عمل تا یه حسی به وجود بیاد و دیگه نتونیم از این حس چشم پوشی کنیم و ترکش کنیم.

اتفاقا به همین دلیل هم هست که سیگاری میشیم. میگیم خوب من که نخوام میتونم یه هفته هم نکشم. پس کنترلش دست خودمه. ولی این اولشه. اگه ادامه بدی یهو میبینی دیگه نمیتونی بدون سیگار زندگی کنی. هیچ کس در این زمینه ادعا نزنه لطفا. همیشه همین بوده و خواهد بود شما و هیچ کس دیگه هم از این امر مستثنی نیستی. در واقع یه چیزی که در نظرت خیلی آسون میومد میشه جزء واجبات زندگیت. توسط کی؟ توسط خودمون. چطوری؟ اصرار احمقانه. پس داداش گلم. آبجی گلم. تا به مرز من و سجاد نرسیدید بزارید کنار. خواهش میکنم.

در پایان اگر کسی فکر میکنه این مطلب به دردش خورد بگه بدونیم. اگه فکر میکنید چرت و پرت هم میگم لطفا بگید. سیگاری های مفلوک و بدبخت واقعی مثل من اگه تو انجمن هست بیان از تجربشون بگن. بگن چطوری سیگاری شدن. من دلم میسوزه برای اینکه همین الان دارن اشتباه منو میکنن. اگه فقط بتونم 1 نفرو متوجه اشتباهش کنم یه هفته شارژ میشم.

منم دقیقا همین حالت پیش اومد اوایل تفریحی قلیون میکشیدم بعد شروع کردم سیگار کشیدن اونم سیگار برگ بعد دیدم نمیشه همیشه برگ پیدا کرد و کشید سیگار معمولی کشیدم روزی یه دونه و تا بعضی وقتها هم میشد یه هفته نکشم ولی الان بعد ده سال حتما وقتی میخوام جایی برم حتما باید سیگار تو جیبم باشه اوایل وقتی میکشدم از بوش حالم بهم میخورد ولی الان اگه نکشم بعد 4 5 ساعت دیونه میشم سینم درد میگیره انگار هوا بهش نمیرسه باید بکشم تا اروم بشه

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
همه حرفای پست اول رو بدون کم و کاست تایید میکنم

انگیزه منتفی شد و باز کشیدم

ترک سیگار انگیزه قوی میخواد نه اراده. فقط همین.

امیدوارم براتون مفید باشه داستان سیگاری شدن من.

مفید بود....واقعاً میگم....منم بابام سیگاریه....به نظرت بهترین تاثیر من برای ترکش چی میتونه باشه؟ :JC_thinking:

(البته زیاد نمیکشه ها....روزی نصف پاکت...ازون esseها! :ws3: )

لینک به دیدگاه
مفید بود....واقعاً میگم....منم بابام سیگاریه....به نظرت بهترین تاثیر من برای ترکش چی میتونه باشه؟ :JC_thinking:

(البته زیاد نمیکشه ها....روزی نصف پاکت...ازون esseها! :ws3: )

راحتش بزار. تورو خدا اذیتش نکنید.

هیچکس به طور مستقیم نمیتونه تاثیر بزاره. گاهی اتفاقاتی که اطراف آدم میفته بدون اینکه کسی بگه یه انگیزه میشه. زن بگیر شاید ترک کنه. :girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه
چه تلخ است قصه عادت....:ws37:

از اون تلخ تر می دونی چیه؟

این که نتونی بدون سیگار دووم بیاری و وقتی هم گرفتی دستت و کشیدی همه ش خودتو لعنت کنی که چرا سیگاری شدی چرا اولین پکو بهش زدی به نظرم خیلی حس بدیه...........

لینک به دیدگاه
از اون تلخ تر می دونی چیه؟

این که نتونی بدون سیگار دووم بیاری و وقتی هم گرفتی دستت و کشیدی همه ش خودتو لعنت کنی که چرا سیگاری شدی چرا اولین پکو بهش زدی به نظرم خیلی حس بدیه...........

:icon_pf (34):

خیلی بدتر از این حرفا. یه وقتایی نگاه میکنم تو صورت اطرافیانم که با نگاهشون ملتمسانه میخوان نکشم. آتیش میگرم. نصفه پرتش میکنم. 10 دقیقه بعد دوباره روشن میکنم.

لینک به دیدگاه
:icon_pf (34):

خیلی بدتر از این حرفا. یه وقتایی نگاه میکنم تو صورت اطرافیانم که با نگاهشون ملتمسانه میخوان نکشم. آتیش میگرم. نصفه پرتش میکنم. 10 دقیقه بعد دوباره روشن میکنم.

چقد بده

انگار تو وجودت یه خلا هستش که می خوای یه جوری پرش کنی فک می کنی با سیگار پر می شه ولی نمی شه خودتم از این که با سیگار پرش می کنی ناراحتی

لینک به دیدگاه
چقد بده

انگار تو وجودت یه خلا هستش که می خوای یه جوری پرش کنی فک می کنی با سیگار پر می شه ولی نمی شه خودتم از این که با سیگار پرش می کنی ناراحتی

یه مقدار پیچیده تر از این حرفا.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
راحتش بزار. تورو خدا اذیتش نکنید.

هیچکس به طور مستقیم نمیتونه تاثیر بزاره. گاهی اتفاقاتی که اطراف آدم میفته بدون اینکه کسی بگه یه انگیزه میشه. زن بگیر شاید ترک کنه. :girl_in_dreams:

جانم؟

زن بگیرم براش؟! :w58:

سر پیری و معرکه گیری؟!

والا من مدتیه که اصلآ گیر نمیدم بهش...ولی دوست ندارم دیگه سیگار بکشه....

صبا با سرفه های وحشت ناکی بیدار میشه... هرچیم میگم بریم سیتی اسکن نمیره.... :45645:

میترسم طوریش شده باشه و ما دیر بفهمیم....

لینک به دیدگاه
جانم؟

زن بگیرم براش؟! :w58:

سر پیری و معرکه گیری؟!

والا من مدتیه که اصلآ گیر نمیدم بهش...ولی دوست ندارم دیگه سیگار بکشه....

صبا با سرفه های وحشت ناکی بیدار میشه... هرچیم میگم بریم سیتی اسکن نمیره.... :45645:

میترسم طوریش شده باشه و ما دیر بفهمیم....

برا خودت گفتم.

بمیرم الهی. حتی پسر آدمم نمیتونه واسه آدم کاری بکنه.

دکتر به هر ترفندی شده ببریدش حتما.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
برا خودت گفتم.

بمیرم الهی. حتی پسر آدمم نمیتونه واسه آدم کاری بکنه.

دکتر به هر ترفندی شده ببریدش حتما.

چجوری ببرمش آخه؟

خودتو بذار جاش راهکار بده بهم.... :w00:

میگه شب هوا سرد بود بخاطر اونه...:smiley (18):

لینک به دیدگاه
چجوری ببرمش آخه؟

خودتو بذار جاش راهکار بده بهم.... :w00:

میگه شب هوا سرد بود بخاطر اونه...:smiley (18):

کاری نداره که یه دو روز قهر کن میاد. الان که ماشالا فرزند سالاریه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...