رفتن به مطلب

سوالات و مشکلات برقی خود را مطرح کنید

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان

برای انجام پروژه ای به اطلاعاتی تو این موضوعات نیاز دارم میتونید کمکم کنید؟

ماژول gps مدل GT723F

zigbee مدل ZE10

این کاتولوک

ماژول

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

:w02:

اون یکی چیه :ws38:

یه کم توضیح بده

اگر تونستم کمک کنم

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

یه انکدر 500 پالس،مدل e50s8 دارم.

البته 5 سیمه س...

کسی میدونه چجوری باید ببندم تا در جهت مثلا راستگرد مثبت بشماره و در جهت چپگرد منفی بشماره ؟

یعنی اگه داره راست میچرخه و 200 تا پالس شمرده،اگه بر حسب اتفاق یا بدلخواه جهت گردش انکدر چپگرد شد از اون 200 تا پالسی که شمرده بود کم کنه؟؟

ممنون....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

البته 5 سیمه س...

کسی میدونه چجوری باید ببندم تا در جهت مثلا راستگرد مثبت بشماره و در جهت چپگرد منفی بشماره ؟

یعنی اگه داره راست میچرخه و 200 تا پالس شمرده،اگه بر حسب اتفاق یا بدلخواه جهت گردش انکدر چپگرد شد از اون 200 تا پالسی که شمرده بود کم کنه؟؟

تاجاییکه من میدونم انکودرها حالت افزایشی دارند و به صورت کاهشی نمیشه ازشون استفاده کرد ولی میشه مداری رو بست در کنارش که بشه به این صورت کاهشی یا افزایشی عمل کند.

از يك فليپ فلاپ نوع d استفاده كنید و به ورودي d آن پالسهاي توليد شده توسط a را به آن وصل كرده و به وروديck فليپ فلاپ پالسهاي توليد شده توسط b را وصل مي كنيم.

با اين كار هنگامي كه a از b جلوتر است يا فرضا موتور چپ گرد مي چرخد.در اين حالت ورودي فليپ فلاپ یک مي باشد با يك لبه ي بالارونده ي b خروجي فليپ فلاپ یک مي شود.

موقعي كه b از a جلوتر است يا فرضا موتور راست گرد مي چرخد. در اين حالت ورودي فليپ فلاپ صفر مي باشد و بايك لبه ي بالارونده ي b خروجي فليپ فلاپ صفر مي شود.

سيستم كنترلي نيز با توجه به صفر يا يك بودن خروجي فليپ فلاپ جهت گردش موتور را متوجه مي شود.

بعد از تشخیص چپگرد یا راستگرد بودن میتونی بوسیله میکروکنترلر یا یک شمارنده پالس اینکارو انجام بدی

لینک به دیدگاه
تاجاییکه من میدونم انکودرها حالت افزایشی دارند و به صورت کاهشی نمیشه ازشون استفاده کرد ولی میشه مداری رو بست در کنارش که بشه به این صورت کاهشی یا افزایشی عمل کند.

از يك فليپ فلاپ نوع d استفاده كنید و به ورودي d آن پالسهاي توليد شده توسط a را به آن وصل كرده و به وروديck فليپ فلاپ پالسهاي توليد شده توسط b را وصل مي كنيم.

با اين كار هنگامي كه a از b جلوتر است يا فرضا موتور چپ گرد مي چرخد.در اين حالت ورودي فليپ فلاپ یک مي باشد با يك لبه ي بالارونده ي b خروجي فليپ فلاپ یک مي شود.

موقعي كه b از a جلوتر است يا فرضا موتور راست گرد مي چرخد. در اين حالت ورودي فليپ فلاپ صفر مي باشد و بايك لبه ي بالارونده ي b خروجي فليپ فلاپ صفر مي شود.

سيستم كنترلي نيز با توجه به صفر يا يك بودن خروجي فليپ فلاپ جهت گردش موتور را متوجه مي شود.

بعد از تشخیص چپگرد یا راستگرد بودن میتونی بوسیله میکروکنترلر یا یک شمارنده پالس اینکارو انجام بدی

مهندس ممنون از پاسخی که دادی...:a030:

این مدل انکدرایی که من کار کردم هم حالت افزایشی داره و هم حالت کاهشی.چرا که همه ی این فیلیپ فلاپایی که میگید داخل خودش وجود داره.

مشکل من واسه اتصال این انکدر اینه که وقتی به صورت آزمایشی ازش استفاده میکنم درست کار میکنه.یعنی وقتی انکدر رو به کانتر وصلش میکنم هم به صورت صعودی میشمره و هم به صورت نزولی.ولی متاسفانه وقتی به یه لوگو متصلش میکنم درست عمل نمیکنه و فقط باید در یکی از حالت های صعودی یا نزولی شمار وصلش کنم تا درست عمل کنه.

مشکلم اینه که چرا باید اینجوری باشه...:ws38:

با تشکر...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
دوستانی که دستشون تو بازار هست، میدونن ترانس ایزوله برای برق شهر 1 به 1، 1000 ولت آمپر بخوام سفارش بدم بپیچن، چند میفته؟

محض اطلاع دوستان، ترانس ایزوله 100 ولت آمپر و 1000 ولت آمپر سفارش دادم لاله زار و برام پیچیدن، اولی 25 و دومی 100 تومن. البته 5 تومن هم برای اضافه کردن تپ های 25% و 50% به ترانس 1000 ولت آمپر دادم! :a030:

لینک به دیدگاه

من میخوام یک ***** خط داشته باشم برای خروجی اینورتر...

خازن حدود صد میکرو میخوام که توی ولتاژ 100-200 ولت کار کنه. طبیعتا خازن ac باید باشه.

میخواستم بدونم کسی تجربه این کار رو داره؟ اصلا خازن با این ظرفیت و این سطح ولتاژ، از چی جنسی هست؟ سرامیکیش هست؟ یا اینکه از این استوانه های گنده باید بگیرم؟

این ایده که دو سه تا خازن 60 ولت رو سری کنم و چندتا از این شاخه ها رو موازی کنم تا به ظرفیت و ولتاژ موردنظرم برسم، مناسبه؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

لینک به دیدگاه
من میخوام یک ***** خط داشته باشم برای خروجی اینورتر...

خازن حدود صد میکرو میخوام که توی ولتاژ 100-200 ولت کار کنه. طبیعتا خازن ac باید باشه.

میخواستم بدونم کسی تجربه این کار رو داره؟ اصلا خازن با این ظرفیت و این سطح ولتاژ، از چی جنسی هست؟ سرامیکیش هست؟ یا اینکه از این استوانه های گنده باید بگیرم؟

این ایده که دو سه تا خازن 60 ولت رو سری کنم و چندتا از این شاخه ها رو موازی کنم تا به ظرفیت و ولتاژ موردنظرم برسم، مناسبه؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟

فکر نکنم خازنهای سرامیکی با این ولتاژ و ظرفیت داشته باشیم:ws52: ولی بازم بازاره و روز به روز در حال تغییر. از خازنهای الکترولیتی میتونی استفاده کنی. در مورد ارایش سری دو سه تا خازن 60 ولت و موازی کردنشون به نظرم چندان مناسب نیست هریک از شاخه ها جریانهای مختلفی می کشن و این عدم توازن به مدت طولانی تو مدار خازنی که به صورتی غیرخطی هم عمل میکنه ممکنه سبب ناپایداری مدارتون بشه و تعمیر و نگهداری رو سختتر میکنه

لینک به دیدگاه
فکر نکنم خازنهای سرامیکی با این ولتاژ و ظرفیت داشته باشیم:ws52: ولی بازم بازاره و روز به روز در حال تغییر. از خازنهای الکترولیتی میتونی استفاده کنی. در مورد ارایش سری دو سه تا خازن 60 ولت و موازی کردنشون به نظرم چندان مناسب نیست هریک از شاخه ها جریانهای مختلفی می کشن و این عدم توازن به مدت طولانی تو مدار خازنی که به صورتی غیرخطی هم عمل میکنه ممکنه سبب ناپایداری مدارتون بشه و تعمیر و نگهداری رو سختتر میکنه

فعلا که تو بازار سرامیکی رو پیدا نکردم، البته تو نت سرچ میکنم هست ولی خب تو بازار نیست.

خازن الکترولیت بعنوان خازن ***** ac؟!

در مورد سری و موازی کردن حرفتون رو قبول دارم و عدم توازن مشکل زا میشه. ولی اگه مشکلش فقط همین باشه، برای من مساله ای نیست، چون من برای یه پروتوتایپ آزمایشگاهی میخوام که ماکزیمم هفته ای 4 روز و روزی 3 تا نیم ساعت با فاصله روشن میشه. امیدوارم در این حد مشکل ایجاد نکنه، می کنه؟

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

آقا دقیقا همون خازن الکترولیتی که میگفتی پیدا کردم. من فکر نمیکردم خازن الکترولیتی AC هم داشته باشیم، ولی حق با شما بود :a030:

هشت تا دونه 20 میکرو 350 ولت خریدم و شیش تا رو موازی کردم، فعلا که روی نمونه آزمایشگاهی استفاده میکنم و خوب هم جواب داده.

قیمتش هم خیلی بالا پایین داشت تو پاساژ امجد و عباسیان، از 12 تا 6 تومن! که آخرش با چونه 5500 گرفتم!

:w16:

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهندسان برق

1 سوالی داشتم گفتن اینجا بپرسم

حافظه های prom , eeprom.eprom کجا قرار دارند؟اندازشون چقدره؟شکل جامپرا هستن؟

استفاده eprom و eeprom چیه؟

مرسی

لینک به دیدگاه

البته 5 سیمه س...

اگه با plc كار كني ماژول مخصوص كانتر هستhigh speed counterتنظيماتشو انجام ميدي راحته حتما ميدوني از اون 5 تا سيم دوتاش تغذيست سيم a پالس راستگرد b چپگردوتشخيص ميده وz به ازاي يك دور يك پالس ميده كه معمولا استفاده نميشه اين كاري كه ميخا با plc راحت ميشه تعريف كرد

لینک به دیدگاه
اگه با plc كار كني ماژول مخصوص كانتر هستhigh speed counterتنظيماتشو انجام ميدي راحته حتما ميدوني از اون 5 تا سيم دوتاش تغذيست سيم a پالس راستگرد b چپگردوتشخيص ميده وz به ازاي يك دور يك پالس ميده كه معمولا استفاده نميشه اين كاري كه ميخا با plc راحت ميشه تعريف كرد

من با لوگو این کارو کردم ولی نشد...

فقط تو یه جهت درست کار میکرد.وقتی هردو تا سیمو میبستم درست عمل نمیکرد.مثلا وقتی موتور راست میچرخید کانتر یه بار صعودی میشمرد یه بارم نزولی...

لینک به دیدگاه
قبلا تو قسمت کنترل پرسیدم کسی جواب نداده،ممنون میشم بهم کمک کنید:whistle:

آیا از گزینه ی cursor key در نرم افزار logo میتوان استفاده کرد؟

منظورم اینکه به عنوان شستی ازش استفاده کنم؟

نه نميشه لوگو رو با نرم افزارش نميشه بهش فرمان داد فقط ميشه سيموله و آپلود دانلود كرد

لینک به دیدگاه
نه نميشه لوگو رو با نرم افزارش نميشه بهش فرمان داد فقط ميشه سيموله و آپلود دانلود كرد

یعنی چی نمیشه؟

یعنی لوگو قادر نیست که انکدر بهش وصل شه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...