رفتن به مطلب

حل مشکل ازدحام جمعیت در ایستگاه های مترو

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 68
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ای یکی هایی که راحت اضافه میکنی ماهی 400 تومن حداقل حقوقشونه

هر کاری بخوان بکنن ی هزینه ای داره

اگه بخوان فرهنگ سازی کنن و مشکل مردمو حل کنن باید ی کم هزینه کنن

ماشالا کم سرمایه نداره ک کشور

تو جیب مردم ک نمیره سرمایه کشور اقلا واسه آسایششون خرج بشه

لینک به دیدگاه

میدونید این مشکل رو ژاپنی ها چطور حل کردن؟

تازه ژاپنی ها این کار رو برای این کردن که قطار مترو در هیچ ایستگاهی توقف نداشته باشه و مسافرین در حین حرکت قطار، وارد و خارج بشن.

به این صورت که یه اتاقکه که کسانی که میخوان وارد قطار بشن وارد اون اتاقک میشن.

بعد قطار که میرسه اون اتاقک از بالا میچسبه به قطار.

قبل از اون یه محفظۀ دیگه بوده که کسانی که میخواستن خارج بشن از قبل داخل این محفظه شدن.

بعد که قطار به ایستگاه میرسه اتاقک اول با یک سرعت متناسب به جایگاه مخصوص بالای قطار متصل میشه.

دومی با یک سرعت متناسب از قطار جدا میشه.

در این حالت سرعت قطار به کمترین مقدار خودش میرسه ولی نمی ایسته.

سپس مسافرین از اتاقک اولی که چسبیده به قطار با آرامش پیاده میشن و مسافرینی که قصد خارج شدن در ایستگاه بعدی رو دارن وارد این اتاقک میشن. این کار به تناسب تکرار میشه ...ورود و خروج :ws37:

در این صورت مسافرین هیچ تماسی با ریل و قطار نخواهند داشت.

به این میگن مغزای متفکر :sigh:

لینک به دیدگاه

تازه ژاپنی ها این کار رو برای این کردن که قطار مترو در هیچ ایستگاهی توقف نداشته باشه و مسافرین در حین حرکت قطار، وارد و خارج بشن.

قبل از اون یه محفظۀ دیگه بوده که کسانی که میخواستن خارج بشن از قبل داخل این محفظه شدن.

بعد که قطار به ایستگاه میرسه اتاقک اول با یک سرعت متناسب به جایگاه مخصوص بالای قطار متصل میشه.

سپس مسافرین از اتاقک اولی که چسبیده به قطار با آرامش پیاده میشن و مسافرینی که قصد خارج شدن در ایستگاه بعدی رو دارن وارد این اتاقک میشن. این کار به تناسب تکرار میشه ...ورود و خروج :ws37:

انیمیشن این طرح رو دیدم خداییش تو مترو تهران قابل اجرا نیست ولی بدرد مترو کرج میخوره

لینک به دیدگاه

فرناز جان طرح اونا به این صورته که یه اتاقک بالای قطار قرار میگیره که روی یک ریل حرکت میکنه.واسه اینکه قطار از حرکت باز نایسته و صرفه جویی در زمان بشه این اطاقک در ایستگاه بدون اینکه قطار توقف کنه با اتاقک مسافرا تعویض میشه.بعد مسافرا به واگن اصلی میرن و مسافرایی که ایستگاه بعدی میخوان پیاده شن وارد این اطاقک میشن.

این هنوز به مرحله اجرا در نیمده.

لینک به دیدگاه
فرناز جان طرح اونا به این صورته که یه اتاقک بالای قطار قرار میگیره که روی یک ریل حرکت میکنه.واسه اینکه قطار از حرکت باز نایسته و صرفه جویی در زمان بشه این اطاقک در ایستگاه بدون اینکه قطار توقف کنه با اتاقک مسافرا تعویض میشه.بعد مسافرا به واگن اصلی میرن و مسافرایی که ایستگاه بعدی میخوان پیاده شن وارد این اطاقک میشن.

این هنوز به مرحله اجرا در نیمده.

خب منم همینو گفتم که :ws37:

به هر حال این طرح در حد یک طرح فوق العادست.

چه اجرا شده باشه چه نشده باشه امکان پذیره.

ما با این جمعیتی که داریم باید به دنبال همچین ساختار هایی باشیم.

اینکه یه سازمان میاد میگه ما هیچ بودجه ای نمیذاریم برای امکانات جدید ولی میخوایم تحول اساسی ایجاد کنیم حالا حالا ها نمیشه بهش رسید.

اونم با فرهنگ بسیار پایین ملت که هنوز بلد نیستن از یه پله برقی استفاده کنن.

در کنار هر راهکار فیزیکی که انجام میشه این فرهنگ سازی هم باید اجرا بشه.

به صورت های مختلف در رادیو و تلویزیون و تراکت، بروشور و حتی گاهی با گذاشتن مامورین ویژه این فرهنگ رو جا بندازن....مثل کمربند ایمنی که به زور جریمه و پلیس تونستن جا بندازن.:ws37:

لینک به دیدگاه

این طرح اولیه من هستش

میدونم خیلی ناقصه ولی با کمک شما می خوام کاملش کنم

من یه سری اتاقک شیشه ای شفاف رو طراحی کردم که به جمعیت نظم بده

البته این حرف عابدی که گفت بدون افزایش قیمت ها یه کم من رو به شک انداخت....منظورت اینه که اگه تغییری هم ایجاد می کنیم باید یه جوری باشه که پولش رو با یه کار دیگه مثل ارائه خدمات جنبی جور کنیم؟؟؟

راستی من طرح داخلی هم یه چیزایی تو ذهنم هست که الان میرم بکشم!

ایستگاه مترو.JPG

لینک به دیدگاه
من فعلا عکس متروهای خارجکیا رو نیگا نکردم و خداییش قبل از کشیدن طرحم فقط صفحه اول این تایپیک رو خوندم

این طرح اولیه من هستش

میدونم خیلی ناقصه ولی با کمک شما می خوام کاملش کنم

به نظر من این طرح شما از هجوم یکباره به سمت درها،جلوگیری نمیکنه.

چون این اتاقک های شیشه ای مدنظر شما طوری هستند،که مسافران هنگام ورود خروج باز با هم برخورد میکنند و آزادی جابجایی هم کمتره،به نظرم بدتر میشه. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
به نظر من این طرح شما از هجوم یکباره به سمت درها،جلوگیری نمیکنه.

چون این اتاقک های شیشیه ای مدنظر شما طوری هستند،که مسافران هنگام ورود خروج باز با هم برخورد میکنند و آزادی جابجایی هم کمتره،به نظرم بدتر میشه.

من به این توجه نکردم:icon_pf (34):

راست میگی

دمت گرم

کاملترش می کنم

لینک به دیدگاه

بابا این کرجی های محترم و اگه راه ندن همه چی درست میشهههههههههه:icon_pf (34):

بابا چرا اونجوری میاین سمت قطاراااااااااااااااااا اخه ؟ :w74:

این نظر کارشناسیه منه :hanghead:

لینک به دیدگاه

این مال چینه نه ژاپن

منم موافقم با هوتن..بهتره ببینیم تو کشور های پرجمعیت برای راه حال چی کار کردن و بر اساس اون راهکار مناسب برای کشور خودمون ایجاد کنیم

با این راههایی که دوستان گفتن هم به نظر من نتیجه نمیگیریم....در کنار اینکه مردم ما واقعا زندگی اجتماعی رو خیلی بد تمرین کردن و در این زمینه خیلی ضعف داریم اصلا بلد نیستیم به حقوق همدیگه احترام بذاریم

من که اگه زمانی مجبور باشم صبح زود یا عصر از مترو استقاده کنم عزا میگیرم :ws44:

لینک به دیدگاه

این نظر کارشناسیه منه :hanghead:

اواااا

کرجی های بیچاره چه گناهی کردن دانشگاشون یا محل کارشون تهرانه؟؟و یا برعکسش؟؟

مشکل از جای دیگه است..

لینک به دیدگاه

باید ایستگاه توپخونه سابق (امام فعلی :w58:) سوار بشی تا متوجه بشی این خانه از پایبست ویران است،ربطی به کرج و.... نداره.:viannen_38:

لینک به دیدگاه

این مترو هم دردسری داره ها :icon_pf (34):

ترجیح می دم کمتر با مترو برم.اگه توی مسیرای نزدیک مردم با مترو نرن خیلی بهتره.

اگه یک در مشخص توی یک واگن فقط مخصوص ورود مسافر باشه و مثلا دو در مخصوص خروج مسافرا فک کنم بهتر بشه.

توی ساعت های شلوغ قطاری با مقصد مشخص باشه مثلا فقط ایستگاه صادقیه توقف داشته و بین راه توقف نداشته باشه هم به نظرم خوبه.

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان

وضع موجود:

• دولت بودجه کافی در اختیار شهرداری برای افزایش تعداد واگن ها قرار نمی دهد.
  • امکان تغییر در جدول زمانی فعلی حرکت مترو ها وجود ندارد و قطارها طبق برنامه زمانی معین و بدون تغییر حرکت میکنند.
  • زمان کافی برای فرهنگ سازی وجود ندارد.
  • امکان ایجاد تغییر در چیدمان میلمان و وسایل و ساختار و ظاهر ایستگاه ها وجود دارد ولی قیمت ها نباید تغییر کند.
  • امکان تغییر در معماری داخلی قطارها، ساختار، ظاهر و نحوه بازشدن درها نیز تا جایی که سازه اصلی در تغییر نکند، وجود دارد.

اگر میشه نماهای دقیق و نقشه ی واگن های مترو و ایستگاه ها رو در اختیارمون بذارید تا حساب شده تر روش کار کنیم و حتی مدل شبیه سازی شدشو تقدیمتون کنیم....

ولی با شرایطی که بیان کردید،خیلی سخته که مشکل رو بدون هزینه ی بالا رفع کرد!

کاش فقط اندکی....خیلی کوچیک قبل از ساخت اینجور بنا ها ، فکر اینجاهاشم میکردن.... این مشکل هم نمره ی صفریست بر کارنامه ی زرینشون!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اگر میشه نماهای دقیق و نقشه ی واگن های مترو و ایستگاه ها رو در اختیارمون بذارید تا حساب شده تر روش کار کنیم و حتی مدل شبیه سازی شدشو تقدیمتون کنیم....

ولی با شرایطی که بیان کردید،خیلی سخته که مشکل رو بدون هزینه ی بالا رفع کرد!

باز مکانیک وارد میشود!!

با revit کار میکنی یا فقط همون اوتوکد؟

لینک به دیدگاه

جمعیت زیاده...خب اینو که نمی شه کاریش کرد....

زمان اومدن مترو هم کمه...فکر کنم هر 5 دقیقست....اینم که خوبه....

یه کم فرهنگسازی لازمه که بذارن اول مسافر پیاده شه بعد سوار مترو بشن...

بعضی وقتا هم می شه خطوط اکسپرس رو در نظر گرفت...مثلا" صادقیه تا امام خمینی...فقط 2 تا ایست داشته باشه.

لینک به دیدگاه

راستی من یه سوال داشتم

طرح داخل واگن متروها به این صورته که صندلی ها کنار پنجره و روبروی هم هستن

به نظر شما با تغییر در محل صندلی ها میشه کاری کرد که همه به خاطر اینکه روی صندلی بشینن به داخل واگن ها حمله نکنن؟؟؟

من خیلی رو این موضوع فک کردم

یه بار فرض کردم اگه دو ردیف صندلی پشت به پشت هم وسط واگن باشن خوب میشه و یه جاهایی اون رو قطع کنیم و کسایی که می ایستن کنار پنجره ها باشن ...ولی به نظرم این خوب نیست...یعنی باید یه جور دیگه جای صندلی ها رو تغییر داد

حالا نظر شما چیه؟؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...