رفتن به مطلب

آیا ازدواج یک لاتاری (بخت آزمایی) است؟

ارسال های توصیه شده

به نظر شما چه کسی در این قُمار نقش مهم تری دارد،مرد یا زن؟

7gvcbenot0xvdrvvfdda.jpg

شراکت همراه با صداقت!!

زن و شوهر که باشی من یا تو نداریم!!

ما داریم!

قمارش تنها اشتراک صداقت است باقی اش همسفری است و اینکه هر که نمی خواهد منو تو ما بشویم خانه اش ویران باد!!

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
بعضی مردها در زندگی مثل خروس میمانند....... :sigh:

0o3tzkyriy0btf0n0to.jpg

خروس هم خروس های قدیم

اذان صبح نشده خواب ما رو می رختن بهم:icon_razz:

اینو نگاه لم داده تا یکی بیاد

خب لم بده تا بیاد....:viannen_38:

لینک به دیدگاه

تا حدودی موافقم با این جمله

البته راجع به خودم خیلی صدق نمی کنه...چون منم رو آزادیم قمار می کنم!!

حرفای قبل از ازدواج همش شعاره...هر چقدرم که صداقت داشته باشی بازم معلوم نیست تو عمل چیکاره ای

50-50

لینک به دیدگاه

حتما به این دو سوال من جواب بدین:

1- چه قدر فقط شخص شما با این جمله موافقین؟

من 60% موافقم چون ادم وقتی بخواد با یکی ازدواج بکنه شاید تا یه حدودی با اخلاقیاتش اشنا باشه ولی صددرصد نمیتونه بشناستش!

2- به نظرتون شانس برنده شدن در این مسابقه بخت آزمایی چند درصده ؟ (عدد بگین)

بستگی به طرفین داره اگه با هم از قبل اشنا باشن خب 70% درصد اما اگه اشنا نباشن 30% احتمال داره که خوش شانس باشن!

بعد از جواب دادن به این سوالات،نظر کلی خود را هم مبذول بفرمایید. :icon_gol:

ولی اگه بخوام کلی بگم ازدواج همیشه بستگی داره به دو شخصی که میخوان با هم ازدواج کنن اگه با هم اشنا باشن راحت میتونن تصمیم بگیرن که ایا به هم میخورن یا نه ! اما اگه اشنا نباشن خیلی کم پیش میاد خوش شانس باشن!البت خیلی کسا هستن که قبل ازدواج با هم اشنا بودن ولی بعدا ازدواج چندان موفقی نداشتن!

لینک به دیدگاه
مادام دوریو میگه:

ازدواج یک لاتاری است که در آن مردان روی آزادی خود قُمار میکنند و زنان روی خوشبختی خود!

ممنونم مهندس

بحث خوبی رو باز کردی...خیلی وقته میخوام این تاپیک رو بخونم وقت نشده بود:icon_pf (34):

درمورد جمله فوق کاملا مخالفم

قطعا اگه گوینده مرد بود جای آزادی وخوشبختی عوض میشد

ازدواج یک پیوندی است که برای هر دو طرف تعهداتی بوجود میآورد که کاملا دو طرفه است

من بهترین نانم برای ازدواج را زندگی مشترک میدانم چون معنای کامل ورسالت اصلی ازدواج را میرساند هر رفتاری در زندگی مشترک توقعاتی را بوجود میآورد مثلا من اگر خواهان احترام هستم باید به همسرم احترام بگذارم اگر خواهان توجه هستم باید به او توجه کنم اگر آزادی از من گرفته میشه قطعا از طرف مقابل هم این آزادی گرفته خواهدشد واگر قراراست از من خوشبختی سلب شود طرف مقابل من هم احساس خوشبختی نخواهد کرد

حتما به این دو سوال من جواب بدین:

1- چه قدر فقط شخص شما با این جمله موافقین؟

من بازی لاتاری را بلد نیستم اما اگر به صورت بخت آزمایی نگاه کنیم تمام تصمیمات زندگی به نحوی بخت آزمایی است وقتی من تصمیم میگیرم از روی نردبانی بالا برم احتمال سقوط من هست وقتی تصمیم میگیرم از خیابان عبور کنم احتمال تصادف من زیاداست ومثالهای زیادی از این دست ....اما در مورد ازدواج چرا فرق میکند؟پاسخ این است که ما نمیخواهیم باورکنیم طرف مقابل ماهم یک انسان است وبه همان اندارزه ما بلکه بیشتر عقل وشعور دارد.همانطور که ما اشتباه میکنیم اوهم اشتباه میکند همان حالات روحی ما اوهم دارد وهمین انتخاب را کمی دشوار میکند اما نه به آن حد که اسم بخت آزمایی روی آن بگذاریم .....انسان با شرایط تغییر میکند در شرایط ایده آل وقتی ما قبل ازدواج همسر خودرا (به فرض محال)کاملا بشناسیم کاملا منطقی است که او بعد مدتی متأثر از شرایط جدید خصوصیات اخلاقی تازه ای پیداکند وتمام شناخت ما را برهم بزند شما یک ساعت راهم که مظهر کارکرد دقیق است بعد مدتی کار کردن باید دوباره کوک کنیدیا سرویس کنید یا باطری عوض کنید و.....به نظر من ازدواج تنها انتخابی ست که ما یک انسان را باید انتخاب کنیم وهمین انتخاب را دشوار میکند وگرنه ما روزانه هزاران بار انتخاب میکنیم چرا آنها را بخت آزمایی نیمدانیم؟

2- به نظرتون شانس برنده شدن در این مسابقه بخت آزمایی چند درصده ؟ (عدد بگین)

این درصد میتونه تا 100%بالا بره درصورت که آینده نگری مناسب را در امر انتخاب داشته باشیم وبا انتخابی درست وآگاهانه تلرانس راکاهش دهیم.اگربپذیریم شکستهای ما بیشتر ناشی از خطای خود ماست نه چیزهای دیگر شاید بتوان ازدواج را سخت ترین انتخاب زندگی دانست اما نه بخت آزمایی .....

لینک به دیدگاه

قطعا اگه گوینده مرد بود جای آزادی وخوشبختی عوض میشد

ازدواج یک پیوندی است که برای هر دو طرف تعهداتی بوجود میآورد که کاملا دو طرفه است

خوب تعهد خودش یک مانع آزادی نیست؟

اینکه شما همیشه به همسرت فقط متعهد باشی، نمیتونه از این امر که مثلا با رفقات مجردی بیرون بری، جلوگیری کنه؟

لینک به دیدگاه
خوب تعهد خودش یک مانع آزادی نیست؟

اینکه شما همیشه به همسرت فقط متعهد باشی، نمیتونه از این امر که مثلا با رفقات مجردی بیرون بری، جلوگیری کنه؟

انسان زندگی اش سراسر تعهد است ...شما وقتی انتخاب میکنی نسبت به انتخابت متعهد میشوی ..مثلا نگاه کنید شما یه جفت جوراب هم میخرید ازش مراقبت میکنید وبه نحوی نسبت به وقتی جوراب نداشتید محدودیت پیدامیکنید مثلا ناخنهای خودرا کوتاه میکنید تا به جوراب اسیب نرسد یا کفش مناسب تهیه میکنید ومواردی دیگر...حال هرچه این انتخاب بزرگتر باشد میزان تعهد ومحدودیت انسان افزایش پیدامیکند تاجایی که به انتخاب همسر میرسد شما زندگی مجردی را مثال زدی ورفت وآمد با رفقای مجردی ...آیا شما در آن مراودات هم کاملا آزاد هستی با همان جمع مجردی هم قوانینی دارد که شمارا محدود میکند؟

همه چیز بستگی به تعریف شما از محدودیت دارد:a030:

لینک به دیدگاه
انسان زندگی اش سراسر تعهد است ...شما وقتی انتخاب میکنی نسبت به انتخابت متعهد میشوی ..مثلا نگاه کنید شما یه جفت جوراب هم میخرید ازش مراقبت میکنید وبه نحوی نسبت به وقتی جوراب نداشتید محدودیت پیدامیکنید مثلا ناخنهای خودرا کوتاه میکنید تا به جوراب اسیب نرسد یا کفش مناسب تهیه میکنید ومواردی دیگر...حال هرچه این انتخاب بزرگتر باشد میزان تعهد ومحدودیت انسان افزایش پیدامیکند تاجایی که به انتخاب همسر میرسد شما زندگی مجردی را مثال زدی ورفت وآمد با رفقای مجردی ...آیا شما در آن مراودات هم کاملا آزاد هستی با همان جمع مجردی هم قوانینی دارد که شمارا محدود میکند؟

همه چیز بستگی به تعریف شما از محدودیت دارد:a030:

پس تعریف ما از آزادی در دوران مجردی و دوران تاهل باید فرق کنه دیگه درسته؟

این تفاوت تعریف ها اسمش چیه؟

لینک به دیدگاه

فکر کنم فرقش تو دوتا واژه باشن که بعد از ازدواج به دامنه آزادی اضافه می شن!

یکی مسئولیت

و دیگری وفا داری!

وقتی مجردی آزادی و نه نسبت به کسی مسئولی و نه وفادار!

وقتی ادواج کردی اسیر نشدی هنوزم آزادی اما هم مسئولی هم وفادار! آزادیتو باید تو دامنه این دو واژه در نظر بگیری:ws37:

لینک به دیدگاه

چیزی قرار نیست تغییر کنه اگه شما بادید تغییر ،ازدواج کنید ازدواج شما قطعا شکست میخوره:yes:شما قراره کسی رو انتخاب کنید که بتونید در کنارش وبا همون خصوصیات اخلاقی زندگی کنید این تغییراتی که بعد ازدواج بوجود میاد به نحوی به حس تملک افراد برمیگرده که دوست ندارند همسرشون وتوجه همسر،بیشتربه سایرین باشه وبیشترین توجه همسر رو برای خودشون میخوان...از طرفی هم به همون حس مشترکی برمیگرده که چند پست قبل اشاره کردم شما به همون اندازه به همسرت آزادی خواهی داد که همسر شما ،شمارو آزاد بذاره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...