رفتن به مطلب

راکونها غذاي خود را قبل از خوردن مي‌شويند !

sookut

ارسال های توصیه شده

راکونها غذاي خود را قبل از خوردن مي‌شويند

راکونها تنها جانوراني هستند که مانند انسانها غذاي خود را در صورتي که کثيف باشد پيش از خوردن با آب مي شويند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

راکون يا lotra شبيه به سگ است. ماسکي از خزمايل به خاکستري چهره آن را پوشانده وداراي سربزرگ و چشمان درشت و پوزه بلند است.يکي از مهمترين و بارزترين ويژه گيهاي راکون داشتن ماسک سياه يا تقريبا سياه که به طور کامل اطراف منطقه چشم را احاطه کرده است و تا گونه و بالاي چشم ها و پوزه بلند کشيده شده و از پائين تا بالاي سر توسعه يافته است.ماسک با موهاي سفيد باعث مي شود صورت بيشتر متقارن به نظر برسد.

رنگ خز تنش معمولا خاکستري است اما در بعضي از آنها مايل به قرمز و در بعضي سياه است. در پهلوها و دست ها خز سبکتر و سفيد مايل به خاکستري مي شود. راکون داراي دم برجسته با 5 تا 7حلقه و گره هاي سبک با محدوده هاي قابل تشخيص است. راکون‌ها چهره‌اي با رنگ‌هاي سياه و سفيد و دمي زبر بانوارهاي سياه‌رنگ دارد. شمار اين نوارها معمولاً پنج است ولي ميان چهار تا ده نوار متغير است.

راکون درون دم خود چربي ذخيره کرده است تا در هنگام سرماي زمستان و خواب از چربي موجود در آن استفاده کند. در تابستان دم راکن سبک وزن است و چندان قابل توجه نيست. پاهاي جلويي که شبيه به دست هاي آدمي است داراي پنج انگشت و پوست نرم مي باشد که معمولا چنين شکلي در ميان گوشتخواران غير معمول است. ناخن‌هاي پاي جلو راکون نسبتاً بلندند و مي‌توانند با فاصله از هم باز شوند. ناخن‌هاي دستش قابلت جمع شدن ندارند.

راکون ها در جنگل زندگي مي کنند و معمولاً در کنار آب يافت مي شوند. شناگران خوبي هستند و خوب از درختان بالا مي روند. راکون ها دريافتند که ساختمان ها پناه گاههاي خوبي هستند. آنها گاهي لانه هاي خود را زير شيرواني ها و يا در طويله ها و انبارها مي سازند.

راکون‌ها جانوراني ساکن جنگل‌اند؛ اما استفاده از بقاياي غذاهاي آدمي را ياد گرفته‌اند؛ به خاطر همين، لانه‌هاي خود را نزديک شهرها مي‌سازند. آدم‌ها، راکون‌‌ها را مي‌گيرند. آنها تا حدودي رام مي‌شوند؛ با وجود اين، خوي وحشي خود را هميشه حفظ مي‌کنند و ممکن است گاهي به شدت به آدمي حمله کنند.

در طبيعت، راکون‌ها ميوه‌هاي آبدار، بلوط و دانه‌هاي گياهي ديگر را مي‌خورند؛ آنها زندگي در کنار رودخانه‌ها را به خاطر شکار خرچنگ، قورباغه و ماهي دوست دارند. راکون‌ها قبل از خوردن غذاهاي کثيف، آنها را در آب مي‌شويند.

هنگامي که راکون‌هاي جوان به اندازه کافي رشد کردند، مادر خود را براي شروع زندگي مستقل ترک مي‌کنند،راکون ها معمولاً سه يا چهار بچه دارند. بچه‌ راکون‌ها فقط دو ماه شير مادر را مي‌خورند؛ ولي بيشتر از يک سال به مراقبت مادر احتياج دارند.

راکون پستانداري ميان‌جثه و بومي آمريکاي شمالي است.از ميانه‌هاي سده بيستم در پي گريز يا انتقال عمدي، راکون‌ها در بخش‌هايي از ژاپن، اروپا، قفقاز و منطقه تالش ايران هم پخش شده‌اند.

راکون مهمان ناخوانده جنگلهاي شمال است که بومي ايران نيست و ساکن آمريکا است.اما چند سالي است که از طريق روسيه و آذربايجان وارد ايران شده است، به اين دليل که زماني پرورش اين حيوان براي پوست آن در روسيه انجام مي شد اما با ورشکستگي شرکتهاي روسي و پايين آمدن قيمت خز راکون در بازارهاي جهاني ، اين افراد اقدام به رهاسازي راکون ها در طبيعت کردند و اينچنين اين حيوان زبان بسته خود را تا جنگلهاي شمال ايران هم رساند.

اين پستاندار کوچک غيربومي اولين بار در سال 1364 توسط اداره محيط زيست تالش گزارش شد که هم اکنون بوميان منطقه به عنوان يک آفت از اين گونه نام مي‌برند.

اين پستاندار غيربومي در مناطق تالش، رضوانشهر، ماسال و آستارا وارد مرغداني‌ها مي‌شود و تخم‌مرغ و مرغها را مي خورد. راکون پستانداري بسيار مقاوم و همه چيز خوار است و از گياهان، برگ درختان و پستانداران کوچک تغذيه مي کند. همچنين به دليل تنوع در رژيم غذايي توانسته است جايگاه اکولوژيک بسياري از پستانداران ديگر جنگل‌هاي گيلان را اشغال کند و نسل آنها را باخطر مواجه سازد.

لینک به دیدگاه

اگه عروسکی چیزی تو دست و بالتون هست ممنون میشم:ws3:

باشه بابا،این عروسک راکون مال شما.

100 هزار تومان پول خریدش + 20000 تومان پول ایاب و ذهابم به مغازه + 30 هزار تومان پول برآورده کردن خواسته را بدین برم. :ws37:

chester-raccoon-doll-audrey-penn-hardcover-cover-art.jpg

لینک به دیدگاه
باشه بابا،این عروسک راکون مال شما.

100 هزار تومان پول خریدش + 20000 تومان پول ایاب و ذهابم به مغازه + 30 هزار تومان پول برآورده کردن خواسته را بدین برم. :ws37:

chester-raccoon-doll-audrey-penn-hardcover-cover-art.jpg

من فکر میکردم همکاران شما فقط در زمینه ی نماز و روزه ی قضا فعالیت دارن...

یه جورایی با غول چراغ جادو گویا هم صنف شدین...:ws3:

سیما جونم ببخش منو...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
واسه خوک هم میگی آفرین به خالقشون.

دستشو که نمیشوره هیچی،فضله خودش را هم میخوره.

آره اونم میگم آفرین به خالقش چون اگه خوک نباشه که خیلی از جنگلها جنگل نمیشن چون خوک خاکها رو زیر و رو میکنه و کمک بزرگی به رشد گیاهان میکنه:girl_yes2:

لینک به دیدگاه
سیما جون این راکون همون به ترکی "سوسار" خودمون هستش یا با اون فرق می کنه؟

سارا باور میکنی تا حالا من اصلا سوسار نشنیدم؟؟؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

نمیدونم چیه

اگه از سوسار اطلاعاتی داری حتما اینجا بنویس تا منم بدونم:yes:

یا مشخصات این راکون در تاپیک نوشته شده، ببین مشخصات همون سوسار رو داره که تو ذهنته؟

لینک به دیدگاه
سارا باور میکنی تا حالا من اصلا سوسار نشنیدم؟؟؟:5c6ipag2mnshmsf5ju3

نمیدونم چیه

اگه از سوسار اطلاعاتی داری حتما اینجا بنویس تا منم بدونم:yes:

یا مشخصات این راکون در تاپیک نوشته شده، ببین مشخصات همون سوسار رو داره که تو ذهنته؟

من خودم یه بار دیدم اونم وقتی کوچولو بودم (تو باغ بابا بزرگم اینا )تقریبا شبیه ایناست یه خرده هم شبیه گربه هستش با دم کلفت پشمالو

بیشتر به مرغ دونی ها و تخم مرغ ها دستبرد می بره

ولی ویژگی بارزش اینه که وقتی مثلا مرغی یا خروسی رو بدست میاره وقت خون شون رو می مَکه

و به خود گوشت کاری نداره

حتی به بچه های خیلی کوچولو هم رحم نمی کنه

لینک به دیدگاه
من خودم یه بار دیدم اونم وقتی کوچولو بودم (تو باغ بابا بزرگم اینا )تقریبا شبیه ایناست یه خرده هم شبیه گربه هستش با دم کلفت پشمالو

بیشتر به مرغ دونی ها و تخم مرغ ها دستبرد می بره

ولی ویژگی بارزش اینه که وقتی مثلا مرغی یا خروسی رو بدست میاره وقت خون شون رو می مَکه

و به خود گوشت کاری نداره

حتی به بچه های خیلی کوچولو هم رحم نمی کنه

نه سارایی فک نکنم همون راکون باشه ولی خیلی شبیهشه

راکون از آدم و حتی بچه میترسه و کاری نداره مگر اینکه آزار ببینه

ولی تخم مرغ رو دوس داره

شاید سوسار هم یه گونه شبیه به راکون باشه ولی فک نکنم خود راکون باشه

شاید هم از گونه های متمایز شدش باشه

لینک به دیدگاه
نه سارایی فک نکنم همون راکون باشه ولی خیلی شبیهشه

راکون از آدم و حتی بچه میترسه و کاری نداره مگر اینکه آزار ببینه

ولی تخم مرغ رو دوس داره

شاید سوسار هم یه گونه شبیه به راکون باشه ولی فک نکنم خود راکون باشه

شاید هم از گونه های متمایز شدش باشه

شاید

ولی از بابات بپرس احتمالا اسمشو شنیده باشه

راسی یه چیزی فکر کنم تو فارسی بهش راسو می گن

به نظرت راسو این خصوصیاتی که من گفتم رو داره:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...