رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام

مهندسین بزرگوار آیا امکان دارد یک نظر به این مدل کنند و نظرشون رو در مورد ارور موجود بگن ؟ ممنونم

فرایند کشش سیم را مدل کردم اما متاسفانه به ۱ ارور میخورم به این شکل

Excessive rotation of nodes in node set ErrNodeExcessRotation-Step1.

سیستم SI میلیمتریک هست

ممنون میشم اگه راهنمایی‌ کنید

لینک فایل:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

من در حال تحلیل یک فرایند کمانش خطی هستم که خروجی آن مقدار ویژه برای مدهای مختلف است.

با توجه به اینکه قصد انجام بهینه سازی با استفاده از اسکربپ را دارم، نیاز به استخراج مقادیر ویژه و استفاده ی از آن در اسکریپ پس از تکرارهای مختلف دارم، یعنی کد من باید به گونه ای باشد که پس از پایان هر تکرار مقدار ویژه را خوانده و عملیات مربوطه را روی آن انجام دهد.

حال مشکل من این است که نمی دانم مقدار ویژه را چگونه در کدم قراخوانی کنیم؟؟؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

دوتا سوال دارم

یکی اینکه چطور میشه تو آباکوس برای یک کابل پیش تنش تعریف کرد؟

دوم اینکه آیا امکان رسم یک پوسته کروی بدون استفاده از اسکچ هست یا نه؟

ممنون از همه

لینک به دیدگاه

با سلام

من میخوام میانگین تنش حدود هزار المان رو در اباکوس بدست بیارم آیا این کار امکان پذیره؟

چطور میشه تنش این تعداد المان رو به عنوان خروجی از اباکوس بگیرم؟

با تشکر از کمک شما

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت همه دوستان

من دارم یک تیرورق مرکب مدل می کنم و چند تا سوال دارم

1- تیرورق بهتره از shell مدل بشه یا solid?

2- میلگردهایی که با wire مدل شده اند از لحاظ تعریف تماس چجوری به ورق جوش شوند؟

3- بتن چجوری به تیر الحاق شود؟

ممنون اگر راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

با سلام

لطفا اگر میشه در مورد سوال قبلی راهنمایی کنید. در ضمن یک مدل ساختم که چنین اروری داده:

2242nodes are missing degree of freedoms. The MPC/Equation/kinematic coupling constraints can not be formed. The nodes have been identified in node set ErrNodeMissingDofConstrDef.

میشه راهنمایی کنید دلیلش چیه؟

لینک به دیدگاه
با سلام

من در حال تحلیل یک فرایند کمانش خطی هستم که خروجی آن مقدار ویژه برای مدهای مختلف است.

با توجه به اینکه قصد انجام بهینه سازی با استفاده از اسکربپ را دارم، نیاز به استخراج مقادیر ویژه و استفاده ی از آن در اسکریپ پس از تکرارهای مختلف دارم، یعنی کد من باید به گونه ای باشد که پس از پایان هر تکرار مقدار ویژه را خوانده و عملیات مربوطه را روی آن انجام دهد.

حال مشکل من این است که نمی دانم مقدار ویژه را چگونه در کدم قراخوانی کنیم؟؟؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.

نحوه ذخيره مقادير ويژه و فراخواني آن به عنوان "" نقص "" چه در اين تاپيك و تاپيك‌هاي مشابه بهمراه كد‌هاش بارها توضيح داده شده! و مرجع آن كتاب آباكوس خلخالي است - ولي براي دستور تكرار و روند ش چيزي بلد نيستم بگم، ولي مسلما بعد از دستور مربوط به تكرار:

, FILE=Job......... , STEP=1 ............*

دستو مورد نظر و نام job كه آناليز خطي رو انجام ميده و مقادير رو ذخيره ميكنه رو بايد نوشت تا فراخواني كند - البته بايد در آناليز خطي دو خط كد جهت ذخيره مقادير ويژه رو نوشت تا در آناليز بعدي فراخوان صورت بگيره

لينك زير چند خط كد رو براي تعريف نقص داره، اميدوارم مفيد واقع بشه

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

دوتا سوال دارم

یکی اینکه چطور میشه تو آباکوس برای یک کابل پیش تنش تعریف کرد؟

دوم اینکه آیا امکان رسم یک پوسته کروی بدون استفاده از اسکچ هست یا نه؟

ممنون از همه

1) از طريق predefined field يك تنش اوليه وارد كنيد يا روند پيش تنيدگي رو مدلسازي بفرماييد

2) :w58: مگه ميشه ؟ مگه داريم ؟! متوجه منظورتون نميشم - از طريق تابع رسم كنيد يا مختصات نقاط رو با كد وارد كنيد ! :ws52:

لینک به دیدگاه
با سلام

من میخوام میانگین تنش حدود هزار المان رو در اباکوس بدست بیارم آیا این کار امکان پذیره؟

چطور میشه تنش این تعداد المان رو به عنوان خروجی از اباکوس بگیرم؟

با تشکر از کمک شما

هزار المان مورد نظر رو به صورت set تعريف كنيد، يك history output بر مبناي خروجي مورد نظر براي اين تعداد المان تعريف كنيد، بعد از آناليز و بدست آمدن نتايج از طريق create xy data ميانگين بگيريد

لینک به دیدگاه
سلام دوستان بنده در مرحله مقدمات یادگیری اباکوس هستم .

میخواستم بدونم بارگذاری چرخه ای cyclic رو چطوری می تونیک اعمال کنیم.

بارگذاري چرخه‌اي مد نظر رو در اكسل پياده كنيد و از نرخ بار و دامنه زماني اطمينان پيدا كنيد

در ماژول load بعد از مشخص كردن نوع بار، در پنجره اي كه ميزان بار رو وارد مي‌كنيد، يك amplitude از نوع tabular تعريف و مشخصات بار زمان را وارد جدول كنيد و تنظيم بفرماييد كه بار بر مبناي اين Amp وارد شود

لینک به دیدگاه
با عرض سلام خدمت همه دوستان

من دارم یک تیرورق مرکب مدل می کنم و چند تا سوال دارم

1- تیرورق بهتره از shell مدل بشه یا solid?

2- میلگردهایی که با wire مدل شده اند از لحاظ تعریف تماس چجوری به ورق جوش شوند؟

3- بتن چجوری به تیر الحاق شود؟

ممنون اگر راهنمایی کنید

1) shell

2) Tie يا merge

3) تماس بين شون تعريف كنيد

لینک به دیدگاه
با سلام

لطفا اگر میشه در مورد سوال قبلی راهنمایی کنید. در ضمن یک مدل ساختم که چنین اروری داده:

2242nodes are missing degree of freedoms. The MPC/Equation/kinematic coupling constraints can not be formed. The nodes have been identified in node set ErrNodeMissingDofConstrDef.

میشه راهنمایی کنید دلیلش چیه؟

بهترين مرجع براي اخطار‌ها سرچ در گوگل است و بر همين مبنا:

تعويض سطوح master و slave

كنترل تمامي تماس ها و تكيه‌گاه‌ها

كنترل قيد يا كوپل‌هاي تعريف شده

تعريف قيد يا تماس در ماژول هاي قبلي باعث شده كه درجه آزادي و شرايط مرزي كه در ماژول‌هاي بعدي تعريف شده، فسخ و حذف بشه

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و سپاس از راهنمایی های قبلی ، جهت مدل سازی تیر مرکب همه مراحل رو انجام دادم ولی در نهایت ارور DISPLACEMENT INCREMENT FOR CONTACT IS TOO BIG ظاهر شد. همه ماژولها رو بررسی کردم ولی WARNING رفع نشد. در ضمن جهت اتصال بتن به تیر از penalty با ضرایب اصطکاک مختلف استفاده کردم . ایراد از چه چیزی میتونه باشه؟ لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام. ممنون مهندس جان، خیلی لطف کردید.

فقط یه سواله دیگه.

مهندس جان بارگذاری ما بر حسب تعداد چرخه و مقادیر جا به جایی تحمیلی است. ممنون میشم کمکم کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام

اگر ممکنه راهنمایی کنید که 1- چجوری میشه بار افزایشی با سرعت مثلا 5 کیلو نیوتن بر ثانیه رو تا زمان شکست یک عضو اعمال نمود. در واقع انتهای زمان بارگذاری مشخص نیست. 2- این نوع بار گذاری بهتره که از dynamic explicit یا از general static تحلیل بشه?ممنون از همگی.

لینک به دیدگاه

با سلام

من در هنگام اجرای جابم با این پیغام روبرو شدم که معنی اونو نفهمیدم و هرچی در مدل تغییراتی دادم حل نشد. لطفا راهنماییم کنید. خیلی اورژانسیه!

***ERROR: in keyword *NSET, file "Job-1-SHH.inp", line 303244: Period cannot be used within set, surface, orientation, instance, and assembly names in a model defined in terms of an assembly of parts

لینک به دیدگاه

سلام .خسته نباشید.

من قراره چندتاپیچ رو با اینتر اکشن axial مدل کنم.اما نمیدونم چطور باید اینکارو کنم.نوع پیچ من tsm b16 هستش.با تنش تسلیم 558 نیوتن بر میلی متر مربع.داخل مقاله نوشته با کینماتیک کوپلینگ شبیه سازی شده.با رفتار الاستوپلاستیک و گام های پیچ با فنر شبیه سازی شده. که برمبنای میزان pull out بهشون سختی داده.چطور انجامش بدم؟کمکم کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...