رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

یه مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که تو فرایندشکل دهیم(آهنگری چرخشی) که کلا زمانش 2ثانیست (استپ اول زمانش 1.6ثانیه استپ دوم 0.4) با بدبختی به زور زمان یکصدم یکصدم میگذره و زیاد میشه بازم خوبه تحمل میکنیم ولی زمان میرسه به عدد "یک" دیگه جلو نمیره(هی مینویسه یک ، اینکریمنت بعدی دوباره یک،دوباره یک و...) البته ارور نداره ها، آخرم مجبورم بکشمش!!!:w000:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ولی نسبت انرژی جنبشی به انرژی داخلی رو چجوری بدست بیاریم؟ بریم تو output history نمودار انرژی جنبشی و انرژی درونی رو بر حسب زمان رسم کنیم بعد edit کنیم داده هارو نگاه کنیم بعد تو increment های مختلف نسبت این دوتا و حساب کنیم؟ یا اینکه نسبت این دوتا فقط یه عدده و راحت بدست میاد؟ چجوری؟

یه مشکل دیگه ای هم که دارم اینه که تو فرایندشکل دهیم(آهنگری چرخشی) که کلا زمانش 2ثانیست (استپ اول زمانش 1.6ثانیه استپ دوم 0.4) با بدبختی به زور زمان یکصدم یکصدم میگذره و زیاد میشه بازم خوبه تحمل میکنیم ولی زمان میرسه به عدد "یک" دیگه جلو نمیره(هی مینویسه یک ، اینکریمنت بعدی دوباره یک،دوباره یک و...) البته ارور نداره ها، آخرم مجبورم بکشمش!!

سلام - يادم نمياد كدام قسمت جواب هام، كنترل انرژي داشت ولي : نمودار دوتا انرژي رو همانطور كه گفتي، رسم كن و ذخيره بفرماييد بعد با create xy data دوتا رو برهم تقسيم و دوباره رسم كنيد - يك راه ديگه كنترل انرژي، ها بررسي انرژي كل در پنجره job monitor است!

من شكل‌دهي بلد نيستم و اصلا نميدونم چجوري است، با اينحال اگه خواستي، فايل inp مدل‌ت رو بفرست، شايد بفهم براي چي خطا ميده و كند ميشه

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت اساتید محترم ،

بنده میخواستم حالت واقعی تنش کرنش را به نرم افزار بدهم خواستم بدونم از ابتدا در مرحله ی property میتوانم خواص را در حالت الاستیک وارد کنم ؟ اگر روش های دیگری مثل قسمت output و غیره است با تصویر اگه برام توضیح بدید خیلی ممنون میشم ، در آخرم میخواستم بدونم این ارقام تنش کرنش را حتما باید در آزمایشگاه در بیاریم یا میشه به صورت تقریبی که از قبل محاسبه شده متناسب با بتن وارد کرد . خیلی ممنون میشم جواب بدید . :icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام به همگی جان هر کی دوست دارین یه دستی هم به ما برسونین

ماشین کاری متعامد یا برش متعامد رو با هزار زحمت شبیه سای کردم در اخر میزنم نتایج اجرا بشه المان ها از همدیگه پاره نمیشن

بلکه المان ها کش میان و به صورت براده جدا شده در نمیان مثله شکل زیر میشه کجای کار اشکال داره :ws52:

ممنون اگه راهنمایی کنین33.jpg

لینک به دیدگاه

مهندس برای اینکه وقتت هدر نره این تو ذهنمه ... از دوست بزرگوار شایان عزیز هم کمک بگیر

باید damage تعریف کنی در کنار خواص مواد

در ماژول step و field output تیک گزینه stat یا status رو هم باید فعال کنی که با توجه به پارامترهای damage

کرنش از شرایط تعریف شده بیشتر شده اتصال المانی در اون ناحیه گسسته بشه

لینک به دیدگاه

ماشین کاری متعامد یا برش متعامد رو با هزار زحمت شبیه سای کردم در اخر میزنم نتایج اجرا بشه المان ها از همدیگه پاره نمیشن

بلکه المان ها کش میان و به صورت براده جدا شده در نمیان مثله شکل زیر میشه کجای کار اشکال داره

:ws38:

......................... از دوست بزرگوار شایان عزیز هم کمک بگیر !! :w58:

جناب Jafar Alishah@ شما لطف داريد، ولي زير اسم بنده، ذكر شده "مهندس عمران" !!! من همينجوري اشتباها توي تاپيك مهندسان مكانيك حضور دارم و از اينجور مسايل پيچيده : شكل‌دهي، برش، فرجينگ، نفوذ، خوردگي و .... سر در نميارم و چيزي بلد نيستم !!! :icon_pf (34):

اما فقط يك نكته رو مي‌تونم خدمت ask15@ و Pedram1367@ عرض كنم، چون يكي دو روز است كه با مدل Pedram1367@ دارم سروكله ميزنم، متوجه شدم كه اين گونه مسايل بايد حتما از مش تطبيقي يا ALE Adaptive meshing استفاده كرد، چراكه المان ها دچار تغييرشكل بسيار زيادي مي‌شوند به قولي جرم يا ماده حركت مي‌كند

دو لينك زير (بخصوص دومي) توضيحات كاملي در مورد اين نوع مش و تنظيمات مورد نياز رو دارد، به علاوه قسمتي از اين دو فايل pdf در كتاب " تحليل اجزاء محدود، تئوري و كاربرد در ABAQUS" آقايان صديقياني و آيت‌اللهي، ترجمه شده به همراه يكي دو مثال

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

ببخشيد كه بيشتر از اين نمي‌تونم كمك كنم - موفق باشيد

لینک به دیدگاه

اقایون (جعفر علیشاه و شایان777 ) مهندسا دسته شما رو باید از راه دور بوسید با راهنمایی های شما مشکل من الحمدالله برطرف شد اما یه ایرادات جزئی موندش

مهندس اون المان هایی که گسسته نمیشدن با زدن تیک حل شدن damagهم قبلا تعریف کرده بودم مشکل اون تیک بودش الان المان ها از حالت کشسان خارج شدن ولی من میخوام المان ها یعنی براده ها بعد از برش پیچ بخورند واعوجاج داشته باشند الان وقتی ابزار به قطعه میخوره مش ها حذف میشن به جای بریده شدن تمام مراحلو از روی فیلم اموزشی در یوتیوب هست رفتم یه فیلمی هم که خودم از کار خودم ساخت براتون میفرستم یه زحمت بکشین منت سر ما بزارین ببینین مشکل از کجاس براده ها باید به صورت زیر دربیان ولی ماله من مثله شکل دوم میشه

35.jpg

34.jpg

لینک به دیدگاه
اقا ممنون کارم راه افتاد ولی یک سوال جدی دارم اگر می تونی دقیق راهنمایی کن!

ببین تو محیط اسمبل مش بندی اینو!

قالب مارو فقط مشی بندی رویه اون رو نشون میده بعد مشب بندی رویه ورق رو نشون میده و اونایی که زیر هست رو نشون نمی ده!

5xiz0qzaxbb7urldoji8.jpg

خوب حالا قطعه منو نیگا

79k2x4e8wjjv2p46l9h.jpg

اگه دقت کنی میاد تمام مش ها ی تمام قطعات رو نشون میده و مش های که زیر میرن رو هم نشون میده و مثل شکل بالا مرتب نیست!

چیکار کنم مثل بالایی بشه! استادم گفت برو کانکت رو درست کن دوباره همه رو حذف کردم مونتاز کردم هر کار بگی کردم ولی بازم این مشکله هست!

چیکار کنم..........

اقا شرمنده ما اینقدر مزاحم تو میشیم انشاالله تو یک بحث دیگه جبران می کنیم مرسی..........

مرسی

مهندس اينو چجوري ساختي!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ يه چيز غير ممكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهندسان گرامی

کسی در مورد بدست اوردن خروجی از نرم اباکوس اطلاعات داره

مثلا گرفتن خروجی هایی مثله نیرو در جهات x,y,z وقتی یک حالت ماشین کاری مثله عکس های پست شماره 767شبیه سازی شده هست

ممنون میشم اگه اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه بزارین

لینک به دیدگاه

سلام

من حدود یک ماهه دارم با آباکوس ور میرم یه مدل دیوار برشی فولادی یک طبقه رو مدل کنم. به نظر شما بهترین روش برای مدلسازی چیه؟ solid and shell?shell and shell?wire and shell?

ضمنا چه نوع اندرکنشی تعریف کنم بین مثلا wire برای قاب و shell برای ورق فولادی؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

من حدود یک ماهه دارم با آباکوس ور میرم یه مدل دیوار برشی فولادی یک طبقه رو مدل کنم. به نظر شما بهترین روش برای مدلسازی چیه؟ solid and shell?shell and shell?wire and shell?

ضمنا چه نوع اندرکنشی تعریف کنم بین مثلا wire برای قاب و shell برای ورق فولادی؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام بر مهندسین گرام

من دارم یک لوله رو توی محیط خاک مدلسازی میکنم...در استپ اول طراحی شتاب گرانش رو در مدت یک ثانیه به کل محیط اعمال کردم...اما توزیع تنش یکنواختی پس از پایان استپ 1 بر روی لوله مشاهده نمیکنم ( در طول لوله مقادیر تنش متفاوت و حتی بعضا منفی بدست اومده! در حالی که باید در یک تراز عمقی برابر و دارای مقادیر مثبت باشه) نوع مدل تحلیلی explicit است و شتاب گرانش رو به صورت whole model اعمال کردم.....کسی میتونه راهنمایی کنه مشکلم کجاست؟ و چطور رفع میشه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

یه جعبه داریم که مثلا اب داخلش ریختیم

فشار اب به دیواره ها وارد میشه

دیواره ها صفحه و فریمه

دوتا مشکل دارم

یکی اینکه تعریف فشار که با ارتفاع تغییر کنه و شبیه سازی فشار اب باشه مشکل دارم

دوم اینکه پوسته از داخل فریم رد میشه و هم رو نمیشناسن

کمک ضروریه

فایلشو گذاشتم

اباکوس 12

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام

یک سوال داشتم من زمانی که دو انتها رو مفصلی می گیرم مد کمانش مدل من دقیقا با مد کمانش مقاله یکی می شود اما در تحلیل ریکس مدل در راستای قایم جابجا می شود و ران نمی شود. در صورتی که راستای قائم رو مهار می کنم انگاه مد کمانشی من با مقاله یکی نمی شود اما تحلیل ریکس ران می شود...

شما وقتی یک عضو رو دو انتها مفصل می گیرد چه درجات آزادی رو می بندید در صورتی که عضو در راستای قایم جابجا نشود و ضریب طول موثر ستون هم 1 درنظر گرفته شود؟

خیلی ممنون از شما

لینک به دیدگاه
سلام دوستان.وقتی برنامه رو run میکنم با این خطا مواجه میشم:the independent variables must be arranged in ascending order لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

سلام دوست گرامی دقیقا همین مشکل رو منم دارم اگه جوابشو پیدا کردی برای من هم بفرست ممنون

لینک به دیدگاه

با سلام

برای شرایط مرزی پوسته مخروطی مجبور به استفاده از دو دستگاه مختصات کروی و استوانه ای شدم. اما با خطای زیر مواجه شدم:

following attributes are applied to overlapping, intersecting, or adjoining regions in different coordinate systems:

BC-1(BC), BC-2(BC), BC-3(BC), BC-4(BC)

The input file was not generated, and the job was not submitted for analysis.

لطفا در این مورد کمک کنید.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...