رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور دوم)

ارسال های توصیه شده

اهههههههههههههههههههه :icon_pf (34):

جواب سوال سه رو هم پیدا کرده بودم. تو مقاله

Bioelectromagnetism

Principles and Applications

of Bioelectric

and Biomagnetic Fields

h06p63z5ke9gq5um6wzf.jpg

منتظر یه سوال خوب و غیر تخصصی هستیم. :(87)::icon_gol:

کارت درسته رفیق...:flowerysmile:

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 847
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در مورد اعتراض نكردن به سوالاتتونم كلا رو سوالاي تيماي قبلم اعتراض نكردم...(فرصت نداشتم)!!چرا اعتراض داشتم ...ولي اطلاعات عمومي بود نميشد !!اعتراض كرد رو سوال تيمتون من ...از فوتبال متنفرم ...كلي با تنفر سرچ كردم...در موردش ...!!:ws27:

فوتبال و به طور کلی ورزش درس زندگیه!! شاید این حرف من برات غیر قابل هضم باشه اما خیلی چیزها میشه ازش یاد گرفت... اگه فرصتی پیش اومد بعدا برات توی پروفایلت توضیح میدم:a030:

من استاد سرچم!!!به 4زبان !! جيبتون سوراخ شده بود...:ws3:

خانم دکتر تیم شما خیلی حیفه حذف شه... کاش فینال با هم میخوردیم. و اینکه نمیدونم چرا شما دست تنهایی و همه کارا روی دوش شماست:there:

خب شمام وقت داشتين اونم سه روز رو 2تا سوال !!يه روزم اضافه شد برا اين سوال جديد ..كه آدمين گف بزارم ميشه 4روز از ما بيشتر وقت داشتين...!!:ws37:

میدونم خیلی سوالاتتون سخت بوده و خیلی برای پاشخش زحمت کشیده شده اما با شناختی که از هم تیمیم دارم میدونم کار 15 دقیقه بیشتر این چیزا براش نیست:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سوال تیم آقایان خاص از suigeneris

1)وجه تسمیه کفشدوزک به لاتین چیست؟

2) پیروزی تیم ملی فوتبال این کشور بر هلند تنها برد غیر خانگی این کشور تا سال 1995 بود. نام این کشور چیست؟

3)چرا موج دریا بعد از شکسته شدن در ساحل کف می کند؟

قبلش بگم...عالي بود سوالاتون فقط پوست دستم كنده شد بسكه تايپ كردم!!:w58::ws27:

1_ Ladybugs, or ladybird beetles

پينه دوز ،كفشدوزك ،اسم خود را در سال پيش 500 دراروپا زماني كه كشاورزان با حشره ا ي به نام aphids (AY-fids)كه به محصول آنها آسيب ميزد و شهد انگور را ميمكيد و آنها از مريم مقدس در خواست كمك كردند بدست آورد .

بعد از آن تعدادي سوسك ريز سرخ ظاهر شدند و آن حشرا ت بزرگ را خوردند و كشاورزان فك كردند كه در خواست آنها از مريم مقدس جواب داده و آنها اين سوسك ها را با نام " بانوي ما "نام گذاري كردند

The Beetles of Our Lady(=سوسكهاي بانوي ما)

lady=بانو

bug=سوسك_حشره

_فرانسس:icon_gol::ws37:

البته بلاروسم هس ولي اون يه مساوي خارجي داره ......

3__فوم يا كف یک ماده است که توسط به دام انداختن حباب های گاز در یک مایع یا جامد تشکیل شده است كه اگه مايع باشه باعث ايجاد محلولي كلوئيدي ميشه ...

فك كنم در حالت كلي بر ميگرده به واكنش آب دريا با ماسه و سنگهايي كه با جنس مختلفي كه درش وجود داره ...چون برخي سنگا بازي و برخي اسيدي اند حاصل واكنش ميتونه گازهايي مث دي اكسيد كربن باشه همين ميتونه باعث ايجاد كف بشه ...

يه حالت ديگم ميتونه وجود داشته باشه کف دریا به احتمال زیاد ترکیبی از عواملي مث پوسیدگی مواد آلی مانند ماهی ، زندگی گیاهان و موجودات زنده ميكروسكوپي ، جلبک دریایی ، و پروتئین های دیگر ، و در برخی از آلاینده ها محصولات بشر نیز از جمله محصولات مزارع ، زباله ي کارخانه و نشت فاضلاب است

خب يه حالت ديگم وجود داره كه ميتونه باعث اين به دام افتادن گازها داخل مايع (آب) بشه ...اونم همون موجه .... موج يا هر حالتي مث جريان هاي شكافنده كه باعث بشه يا گازهايي كه به طور طبيعي داخل آب حل شده يا دي اكسيد كربن يا اكسيژ‍ن يا گازهاي هوا .... داخل قطرك هاي آب گير بيوفته ميتونه باعث ايجاد كف شه ....

موج موقعي كه ايجاد ميشه تو خط ساحلي ميشكنه چون نميتونه به راه خودش به حالت دايره اي ادامه بده همين باعث جابجايي ماسه هاي ساحل و اون مخلوط شدن مد نظر ميشه و كف ايجاد ميشه ...

در مورد موج شكافنده ام گاهی فقط در ناحیۀ شکسته شدن امواج یا همان محلی که موج فرو ریخته و کف سفید رنگ تشکیل می‌دهد بوده،

• Like 5
لینک به دیدگاه

:a030:

سوال یک درسته.

سوال دو ---> کیوان میاد پاسخشو میگه

و اما جواب سوال سه

"کف ایجاد شده در سواحل دریا ناشی از متلاشی شدن موجودات ریزی شناور در آب است. به این ترتیب پروتئین معلق در آب بوسیله اموجا دریا به صورت کف در می آید. همانند تخم مرغی که هم میزنیم و کف می کند."

منبع: مجله دانستنی ها، شماره 29 صفحه 68

تطبیق جواب سوال سه با جواب گروه مقابل ما باشما.

• Like 3
لینک به دیدگاه

متاسفانه پاسخ سوال دو اشتباه بود

جام ملت های اروپای 1964 ، کشور لوکزامبورگ بود که تونسته بود با برد 2 بر یک مقابل هلند در رتردام (در اون زمان بازی ها به صورت رفت و برگشتی بودش) تنها برد غیر خانگیش تا سال 1995 رو به دست بیاره

اگه منبع خواستید توی خصوصی براتون میفرستم...

از زحمتی که برای پاسخ ها کشیدید ممنونم:flowerysmile:

• Like 2
لینک به دیدگاه
میدونم خیلی سوالاتتون سخت بوده و خیلی برای پاشخش زحمت کشیده شده اما با شناختی که از هم تیمیم دارم میدونم کار 15 دقیقه بیشتر این چیزا براش نیست:a030:

در مورد اينكه از فوتبال يا هر موقعيتي ميشه برا ياد گيري و بهبود زندگي استفاده كرد كه شكي نيس...ولي ...فوتبال هيجان لازم رو نداره ...بيشتر كسل كنندس....واليبالو ترجيح ميدم به فوتبال...

در مورد اينكه چرا من فقط فعاليت ميكنم ..و پست ميزنم .من نمايندم فعلا ...هم گروهيمو نبايد دست كم گرفت پيشنهاد پايه ي تموم سوالات مال اونه من فقط تقويت و پيچيدش ميكنم...:ws3:

موفق باشن...:icon_gol:

• Like 1
لینک به دیدگاه

:a030:

"کف ایجاد شده در سواحل دریا ناشی از متلاشی شدن موجودات ریزی شناور در آب است. به این ترتیب پروتئین معلق در آب بوسیله اموجا دریا به صورت کف در می آید. همانند تخم مرغی که هم میزنیم و کف می کند."

منبع: مجله دانستنی ها، شماره 29 صفحه 68

تطبیق جواب سوال سه با جواب گروه مقابل ما باشما.

3__فوم يا كف یک ماده است که توسط به دام انداختن حباب های گاز در یک مایع یا جامد تشکیل شده است كه اگه مايع باشه باعث ايجاد محلولي كلوئيدي ميشه ...

فك كنم در حالت كلي بر ميگرده به واكنش آب دريا با ماسه و سنگهايي كه با جنس مختلفي كه درش وجود داره ...چون برخي سنگا بازي و برخي اسيدي اند حاصل واكنش ميتونه گازهايي مث دي اكسيد كربن باشه همين ميتونه باعث ايجاد كف بشه ...

يه حالت ديگم ميتونه وجود داشته باشه کف دریا به احتمال زیاد ترکیبی از عواملي مث پوسیدگی مواد آلی مانند ماهی ، زندگی گیاهان و موجودات زنده ميكروسكوپي ، جلبک دریایی ، و پروتئین های دیگر ، و در برخی از آلاینده ها محصولات بشر نیز از جمله محصولات مزارع ، زباله ي کارخانه و نشت فاضلاب است

خب يه حالت ديگم وجود داره كه ميتونه باعث اين به دام افتادن گازها داخل مايع (آب) بشه ...اونم همون موجه .... موج يا هر حالتي مث جريان هاي شكافنده كه باعث بشه يا گازهايي كه به طور طبيعي داخل آب حل شده يا دي اكسيد كربن يا اكسيژ‍ن يا گازهاي هوا .... داخل قطرك هاي آب گير بيوفته ميتونه باعث ايجاد كف شه ....

موج موقعي كه ايجاد ميشه تو خط ساحلي ميشكنه چون نميتونه به راه خودش به حالت دايره اي ادامه بده همين باعث جابجايي ماسه هاي ساحل و اون مخلوط شدن مد نظر ميشه و كف ايجاد ميشه ...

در مورد موج شكافنده ام گاهی فقط در ناحیۀ شکسته شدن امواج یا همان محلی که موج فرو ریخته و کف سفید رنگ تشکیل می‌دهد بوده،

اینا از سطح اطلاعات عمومی یکم فراتره که من بخوام بیام رد کنم یکی از اینا رو :ws52:

بعد هم فکر کنم این 2 تا تقریبا یکیه:

کف ایجاد شده در سواحل دریا ناشی از متلاشی شدن موجودات ریزی شناور در آب است. به این ترتیب پروتئین معلق در آب بوسیله اموجا دریا به صورت کف در می آید. همانند تخم مرغی که هم میزنیم و کف می کند.

درسته جواب:ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
متاسفانه پاسخ سوال دو اشتباه بود

جام ملت های اروپای 1964 ، کشور لوکزامبورگ بود که تونسته بود با برد 2 بر یک مقابل هلند در رتردام (در اون زمان بازی ها به صورت رفت و برگشتی بودش) تنها برد غیر خانگیش تا سال 1995 رو به دست بیاره

اگه منبع خواستید توی خصوصی براتون میفرستم...

از زحمتی که برای پاسخ ها کشیدید ممنونم:flowerysmile:

خواهش...

در مورد اين جواب و سوالتون من اعتراض دارم...

طبق نظر فيفا ....تو اين سال كه شما گفتين چنين مسابقه اي انجام نشده....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

و اينكه توي صورت سوال مشخص نشده كه از چه سال تا چه سالي مد نظره ....در كل گفته شده؟ يني سال 1600ام يا 1000هم قبوله...؟:JC_thinking:....

پس سوال مبهمه !!

من بر فرض 4سال قبلش گفتم ....ميشه فرانسه ...:w16:

[i68whx8v3jm3aheh9n8r.png

• Like 3
لینک به دیدگاه
مجموعه اي از گوي هاي آتشيني هيدروژني كه بنام شاه نام گذاري شدند....چيست؟

:w58:

چيه تخصصيه..؟:ws3:

:icon_pf (34):

پــــــــ نــــــــــــ پــــــــــــــ :banel_smiley_4:

آقای داور...

ما چیکار کنیم از دست این بیتا خانوم؟

اعتراض داریم به این سوال!

اولا اینکه تخصصیه!

دوما اینکه کاملا مبهمه! w58.gif

مجموعه اي از گوي هاي آتشيني هيدروژني كه بنام شاه نام گذاري شدند....چيست؟ w58.gif

الان ما باید چی رو توضیح بدیم؟! w58.gif

اسمش چیست؟

کجاست؟

کاربردش چیه؟

تارخچه اش چیه؟

کی کشفش کرده؟

کجا بوجود میاد؟

به چه درد میخوره؟

w58.gif

• Like 5
لینک به دیدگاه
:icon_pf (34):

پــــــــ نــــــــــــ پــــــــــــــ :banel_smiley_4:

آقای داور...

ما چیکار کنیم از دست این بیتا خانوم؟

اعتراض داریم به این سوال!

اولا اینکه تخصصیه!

دوما اینکه کاملا مبهمه! w58.gif

مجموعه اي از گوي هاي آتشيني هيدروژني كه بنام شاه نام گذاري شدند....چيست؟ w58.gif

الان ما باید چی رو توضیح بدیم؟! w58.gif

اسمش چیست؟

کجاست؟

کاربردش چیه؟

تارخچه اش چیه؟

کی کشفش کرده؟

کجا بوجود میاد؟

به چه درد میخوره؟

w58.gif

فعلا شما بیاین راجع به سوال 2 تون توضیح بدید :ws52:

2) پیروزی تیم ملی فوتبال این کشور بر هلند تنها برد غیر خانگی این کشور تا سال 1995 بود. نام این کشور چیست؟

این سوال یعنی اینکه یه کشوری بوده قبلا با هلند بازی کرده بیرون خونه و بردش (قبل از سال 1995)

تا سال 1995 دیگه هیچ بازی بیرون خونه نبرده

بعدش سال 1995 با یه تیم دیگه خارج خونه بازی کرده و بردش

(گفتین تنها برد...یعنی یک برد داشته فقط بعدش تو سال 1995 شده 2 تا و بیشتر)

منظورتون باید این باشه..در غیر این صورت سوال رو اشتباه پرسیدین سوال حذف میشه :w12:

حالا اگه منظورتون این باشه

جوابی که خودتون به سوال خودتون دادین هم غلطه...باز سوال حذف میشه :w12:

گفتین لوکزامبرگ

این تیم یه بار تو سال 1940 تو هلند با هلند بازی کرده و بردش

یه بار هم تو انگلیس با افغانستان بازی کرده و بردش سال 1948 (نمیدونم این غیر خونگی حساب میشه یا نه)

یه بار هم 1963 هلند رو خارج خونه برده

بعد سال 1980 تایلند و کره جنوبی رو تو اندونزی برده

بعد تا سال 2007 دیگه هیچ تیمی رو نبرده بیرون خونه

یعنی این 1995 که گفتین الکی بود...تو سوال جوری گفته شده که انگار این نقطه عطفه و روندش تا اون موقع بوده...ولی اینطور نیست :w12:

یعنی به جز اون جام ها 2 تا برد غیر خانگی داشته تا سال 2007

که جام ها رو هم فکر کنم خارج خونه حساب میکنند دیگه.

تازه اینا فقط بازی های رسمی بود

بازی غیر رسمی هم زیاد داره خارج خونه برده باشه

مثلا سال 1931 فرانسه و تو فرانسه برده

w12.gif

منبع :سایت RSSSF

که ویکی پدیا و فیفا بیشتر آماراشونو از اینجا ور میدارن

• Like 5
لینک به دیدگاه
فعلا شما بیاین راجع به سوال 2 تون توضیح بدید :ws52:

این سوال یعنی اینکه یه کشوری بوده قبلا با هلند بازی کرده بیرون خونه و بردش (قبل از سال 1995)

تا سال 1995 دیگه هیچ بازی بیرون خونه نبرده

بعدش سال 1995 با یه تیم دیگه خارج خونه بازی کرده و بردش

(گفتین تنها برد...یعنی یک برد داشته فقط بعدش تو سال 1995 شده 2 تا و بیشتر)

منظورتون باید این باشه..در غیر این صورت سوال رو اشتباه پرسیدین سوال حذف میشه :w12:

حالا اگه منظورتون این باشه

جوابی که خودتون به سوال خودتون دادین هم غلطه...باز سوال حذف میشه :w12:

گفتین لوکزامبرگ

این تیم یه بار تو سال 1940 تو هلند با هلند بازی کرده و بردش

یه بار هم تو انگلیس با افغانستان بازی کرده و بردش سال 1948 (نمیدونم این غیر خونگی حساب میشه یا نه)

یه بار هم 1963 هلند رو خارج خونه برده

بعد سال 1980 تایلند و کره جنوبی رو تو اندونزی برده

بعد تا سال 2007 دیگه هیچ تیمی رو نبرده بیرون خونه

یعنی این 1995 که گفتین الکی بود...تو سوال جوری گفته شده که انگار این نقطه عطفه و روندش تا اون موقع بوده...ولی اینطور نیست :w12:

یعنی به جز اون جام ها 2 تا برد غیر خانگی داشته تا سال 2007

که جام ها رو هم فکر کنم خارج خونه حساب میکنند دیگه.

تازه اینا فقط بازی های رسمی بود

بازی غیر رسمی هم زیاد داره خارج خونه برده باشه

مثلا سال 1931 فرانسه و تو فرانسه برده

w12.gif

منبع :سایت rsssf

که ویکی پدیا و فیفا بیشتر آماراشونو از اینجا ور میدارن

آقا سوال 2 ، سوال اشتباهیه.

قبول، حذفش کنید.

حالا تکلیف ما رو با سوال دومیه تیم مقابل هم مشخص کنید.

• Like 3
لینک به دیدگاه

:ws28: صد رحمت به لیگ فوتبال ایران :ws28: ما 1 ماه پیش به نیمه نهایی صعود کردیم اونطرف هنوز دعواست :ws28:

با تشکر از زحمات میلاد که واقعا زحمت میکشه و وقت میزاره :icon_gol: با ایرونی جماعت سروکله زدن خیلیییی سخته :hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه

بیتا خانم

صد رحمت به سوال قبلی:icon_pf (34):

این سوال خیلی تخصصیه

ما یه سوال واسه یه تیمی گذاشته بودیم گفته بودیم این جمله ویکتور هوگو که میگه: «قانون اساسی کشورها واسه پایمال شدن شکل گرفتن؛ چون فریاد نمی زنن» یعنی چی؟ چه چیزی رو نشون میده؟

همه گفتن وا اسفا، این خییلی تخصصیه:w58::w58:

خداییش اگه فرض بر تخصصی بودن باشه این سوال دوم شما از قبلی تخصصی تره

انقد تخصصیه که حتی آدم نمیفهمه واسه کدوم رشته تحصیلی هستش اصلا:ws47::ws47:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...