رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور دوم)

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 847
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

جواب 3تا سوال رو تا فردا شب براتون ميزارم...:icon_gol:

سوال یک شما کلا ایراد داشت از اول.اومدید درستش کنید بدترش کردید.متاسفانه کسی هم رسیدگی نمیکنه!

چرا فردا شب؟؟؟مهلت پاسخگویی تموم شده و شما باید جوابها رو بزاری.

لینک به دیدگاه

جواب [/url]به سوالات تيم science partners از تيم smart team

يه سلام دو آتيشه براي تيم science partners:a030:

1.از هر مزرعه تخم مرغ در کانادا ساليانه حدود چند تخم مرغ بدست مي آيد ؟

در کشور کانادا حدود 1100 مزرعه تخم مرغ وجود دارد و حدودا ساليانه 6 بيليون تخم مرغ توليد ميشود که با اين حساب سهم هر مزرعه حدود 5454545 تخم مرغ...البته در بعضي از منابع تا 7 بيليون تخم مرغ در سال هم براي کانادا براورد شده اما 6 بيليون فکر کنم معتبرتره

2.کدوم افراد تونستن دو بار جايزه ي نوبل رو توي 2 تا رشته ي مختلف ببرن ؟

در تاريخ جوايز نوبل تنها چهار نفر بوده‌اند که دوبار موفق به دريافت جايزه شده‌اند که از اين ميان تنها دونفرشون تو دوتا رشته ي متفاوت بودن:

ماري اسکلودوسکا کوري

فيزيک : کشف راديو اکتيويته

شيمي : انزواي راديوم خالص

لينوس پاولينگ

شيمي : نظريه اوربيتال به‌هم‌آميخته

صلح:عمل‌گرايي پيمان منع آزمايش‌هاي هسته‌اي

3.عراق توي جام جهاني 86 چند تا كارت زردو قرمز گرفت (اسم بازيكنايي كه كارت گرفتنو بنويسيد) ؟

عراق در جام جهاني 1986 مکزيک طي سه بازي انجام داده 8 کارت زرد و يک قرمز گرفت که اسامي بازيکنان کارت گرفته به شرح زير است:

HAMMOUDI RAAD: يک زرد...KHALIL MOHAMED:يک زرد...SHAKER NADHUM:يک زرد...SHAKER SAMIR:دو زرد...MOHAMED HARIS:يک زرد...SADDAM KARIM:يک زرد...Bassel GORGIS:دو زرد تو يک مسابقه برابر يک قرمز...HASHEM NATIK:يک زرد

• Like 6
لینک به دیدگاه

عجب ادیت پر درد سری بود ها!!!!

تا الان نمیتونستم پست بدم الانم به بدبختی میتونم این عمل خطیر رو انجام بدم!!!

تا کی وقت واسه تصحیح هست چون ما الان که مشکل پست دادن داریم:(

• Like 1
لینک به دیدگاه
سوال یک شما کلا ایراد داشت از اول.اومدید درستش کنید بدترش کردید.متاسفانه کسی هم رسیدگی نمیکنه!

چرا فردا شب؟؟؟مهلت پاسخگویی تموم شده و شما باید جوابها رو بزاری.

شما رو اين سوال (1) اعتراض داشتين ما تو مهلت قانوني سوال و اصلاح كرديم...سوال عمومي خاص _قابل جواب و درست شد ...

بايد...؟شما تعيين ميكنين...؟قانون مسابقه اينه ...؟...پيشنهاد ميكنم قوانين مربوطه رو مطالعه كنين...

• Like 2
لینک به دیدگاه
شما رو اين سوال (1) اعتراض داشتين ما تو مهلت قانوني سوال و اصلاح كرديم...سوال عمومي خاص _قابل جواب و درست شد ...

بايد...؟شما تعيين ميكنين...؟قانون مسابقه اينه ...؟...پيشنهاد ميكنم قوانين مربوطه رو مطالعه كنين...

ببخشیدا سوال رو که عوض کردید اومدید سورمه چشمش کنید کلا کورش کردید!!!!!

بله وقتی مهلت پاسخ دهی به سوالات تموم شده دلیلی نداره شما فردا جوابها رو بزاری.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
ببخشیدا سوال رو که عوض کردید اومدید سورمه چشمش کنید کلا کورش کردید!!!!!

بله وقتی مهلت پاسخ دهی به سوالات تموم شده دلیلی نداره شما فردا جوابها رو بزاری.

مهم نیست دیگه، اشکال نداره؛ ما تلاشمونو کردیم...

این سری شانس نداشتیم؛%282345%29.gif

هم نت من قطع بود, هم تو مسافرت بودی؛

مجبور شدم با موبایل بیام و 3 تا سوال آسون بذارم ...

همگی موفق باشین

لینک به دیدگاه

سیلااام:dancegirl2:

متاسفانه من نتم قطع بود این مدت وگرنه زودتر از طرف گروه کیلرز به گروه آقایان خاص تبریک میگفتم

خیلی لذت بردم از رقابت با دوستان

یه پیشنهادم در مورد مسابقه داشتم

به نظرم بهتر اسم مسابقه رو عوض کنن چون سوالایی که من دیدم در حد اطلاعات عمومی نبود برا دونستنش حتما بایددر یک زمینه ی خاص تخصص داشته باشید

مطلب بعدی این که اگر در دوره های بعدی خواستید مسابقه ای برگزار کنید حتما با این نحو نباشه چون عدالت رعایت نمیشه اگر چند نفر داوری این مسابقه رو به عهده بگیرن ووقتی سوالا پرسیده میشه بهش نظارت کنن تا در حوزه های تخصصی نباشه وبه هر حال در حد معقول و منطقی باشه

همچنین حق اعتراض رو محدود نکنن به یک روز یا دو روز بعد سوال چون برخی از سوالا رو تو نگاه اول نمیشه تحلیل کرد

اخرین مطلبم این که خیلی بهتر میشد قبل از این که تصمیم به حذف گروهی بگیرن قبلش یه اطلاعی به اون گروه بدن ، ( به من گفتن قراره محمد در مورد ما قضاوت کنه ولی من پیغامی از طرف محمد در این مورد ندیدیم)

امیدوارم در ادامه شاهد بهتر برگزار شدن مسابقه باشیم تا مهم ترین هدف این مسابقه یعنی لذت و افزایش دانش فدای یک سری چیزای بیهوده نشه ودیگه هیچ گروهی بی دلیل حذف نشه ودلخوری این چنینی براش پیش نیاد.

موفق باشید:w139:

• Like 6
لینک به دیدگاه
جوابهای تیم Science Partners به سوالات تیم smart team

:a030:love070.gif

1.دو ویژگی مهم و درخور توجه مشهورترين و غني ترين منبع اندوخته فسيلي کشف شده جهان کدامند؟

1- در محیطهای باتلاقی یا مردابی همراه با شرایط آب و هوایی مناسب برای رشد گیاهان قرار دارد.

2- در مناطقی با فرورفتگی مناسب قرار دارد که بتواند حجم قابل ملاحظه ای از گیاهان را درخود جای دهد تا ضمن مناسب بودن شرایط از نظر کمی به مرور زمان و تحت فشار برروی یک دیگر انباشته شوند.

ضمن اینکه این منابع تا حدود زیادی نیاز مردم آمریکا به سوخت و همچنین اشتغالشون رو فراهم میکنه.

خوب این جوابتون از نظر ما اشتباست:ws3:

چون به موارد صحیح اشاره نشده!!!:rose:براساس منبع پستانداران اولیه-نوشته روی چاپمن آندرو-مترجم:اسمردیس حجتی

حالا طبق خواسته خودتون تصویر کتابو میذارم به عنوان جواب صحیح:girl_yes2:

جواب داخل کادر قرمزه هست: دو ویژگی اصلی میشه: 1- کیفیت بسیار مطلوب فسیل های باقی مانده 2- سهولت حفاری و استخراج فسیلها.

2gdv8tnk4e95u02t9vwc.jpg

اینم با زوم بیشتر

6aysadp5oy9ho35k0e.jpg

2.پول ساخت مسجد بلخ چگونه تامین شد؟

از طریق فروش قطعه های پیراهن زردوزی شده ی همسر حاکم بلخ.

اینم کل داستانش اگه کسی دوس داشت بخونه :4chsmu1::

.............

این آورین درسته:a030:

3.کرگدنهای آب دوست به تخمین چند سال پیش می زیسته اند؟

تو طبقه بندی کرگدن ها گونه ای منحصرا به نام "آب دوست" نداریم اما بطور کلی خیلی از گونه ها وجود دارن که آب دوست هستن که حتی همین الانم بعضیهاشون در حال حیات هستن اما از گونه های منقرض شده این چند تا وجود دارن که آب دوست بوده اند ، زمان حیات هر کدومو زیرش نوشتم:

220px-Malagasy_Hippopotamus.jpg

Malagasy Hippopotamus

حیات: تا حدود 1000سال پیش

Archaeopotamus

حیات: تا حدود 1.8-7.5 میلیون سال پیش

220px-Hippopotamus_cruetzburgi.JPG

Hippopotamus creutzburgi

حیات: تا حدود 800,000 سال پیش

220px-Hippopotamus_gorgops_e.jpg

Hippopotamus gorgops

حیات: تا پیش از عصر یخ بندان (2 میلیون سال پیش)

65px-Bison_antiquus_p1350717.jpg

Kenyapotamus

قدیمی ترین گونه کرگدن شناخته شده

حیات: تا 8-16 میلیون سال پیش

indriocotherium_hzoom.jpg

Paraceratherium

اینم یه چیزی بین فیل و کرگدنه

حیات: تا 25-30 میلیون سال پیش

در مورد این سوال هم که منظور ما کرگدنهای شیفته آب که آمینودونتس(Amynodonts) نامیده می شوند هست که به تخمین 20 میلیون سال پیش تر می زیسته اند.

که قضاوت این سوالو میسپاریم به عهده داور:a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه
سیلااام:dancegirl2:

متاسفانه من نتم قطع بود این مدت وگرنه زودتر از طرف گروه کیلرز به گروه آقایان خاص تبریک میگفتم

خیلی لذت بردم از رقابت با دوستان

موفق باشید:w139:

مرسی میلاد عزیز:1cwpe6q6upfmgganbmp

• Like 1
لینک به دیدگاه
جواب اولی رو پیدا نکردم؛ باز اگه وقت باشه سرچ میکنم؛%281170%29.gif(به اعتراضم رسیدگی نشدا)

1-فک کنم Christopher Eccleston , کریس اکلستن باشه،؛

2- کلیسا جامع

3- مرتضی راوندی

1_جواب اشتباه...

كريس اكلستون جزء بازيگران هست ولي كلا آدم نيكوكاريه بيشتر تو كار خيريه است ...تا الانم زندان نيوفتاده....

جواب كيت آلنه...

توضي و معرفي فيلم shallow grave .....

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

كيت آلن بازيگر انگليسي ،درنقش هوگو درفيلم....

Arrest

In the mid-1980s Allen served a 21-day jail sentence in Pentonville Prison after being found guilty of criminal damage at the Zanzibar club in Covent Garden.[13][14]

2_جواب درست...

يكي از كليسا هاي شهر كيپ تاون....

كليساي جامع سنت جورجه....

3_جواب درست...

جواب تصحيح سوالات ما رو هم لطف كنين....:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
:a030:love070.gif

خوب این جوابتون از نظر ما اشتباست:ws3:

چون به موارد صحیح اشاره نشده!!!:rose:براساس منبع پستانداران اولیه-نوشته روی چاپمن آندرو-مترجم:اسمردیس حجتی

حالا طبق خواسته خودتون تصویر کتابو میذارم به عنوان جواب صحیح:girl_yes2:

جواب داخل کادر قرمزه هست: دو ویژگی اصلی میشه: 1- کیفیت بسیار مطلوب فسیل های باقی مانده 2- سهولت حفاری و استخراج فسیلها.

2gdv8tnk4e95u02t9vwc.jpg

اینم با زوم بیشتر

6aysadp5oy9ho35k0e.jpg

خداییش وجدان خودتونو قاضی کنید این سوال با منبع پستانداران اولیه-نوشته روی چاپمن آندرو-مترجم:اسمردیس حجتی تخصصی نیست ؟

داورم بیاد نظر بده ، من هرچی در مورد تخصصی بودن سوالات گفتم کسی گوشش بدهکار نبود آخه این چه سوالیه !!!

کلی وقت صرف پیدا کردن جواب این سوال کردم ... البته جواب من که اشتباه نیست چون منم منبع دارم براش (محمدم گفته بود اگه دو تا منبع برای یه سوال بود حق با تیم پاسخ دهنده س ) ولی بازم میگم پرسیدن این سوالات نامردیه این سوال باید از اول حذف میشد که این همه وقت صرفش نکنیم.

این منبع ما ست :

در مورد این سوال هم که منظور ما کرگدنهای شیفته آب که آمینودونتس(Amynodonts) نامیده می شوند هست که به تخمین 20 میلیون سال پیش تر می زیسته اند.

که قضاوت این سوالو میسپاریم به عهده داور:a030:

خب اینکه گونه ی کرگدنو موقع سوال پرسیدن نگفتین تقصیر ما نیست وقتی دلتون نمیاد موقع سوال پرسیدن سوالو کامل بپرسید که مبادا به جواب برسیم باید عواقبشم در نظر بگیرید، شما آبدوست خواستین ما هم این همه آبدوست تحویلتون دادیم :a030:

جواب به سوالات تيم science partners از تيم smart team

يه سلام دو آتيشه براي تيم science partners:a030:

1.از هر مزرعه تخم مرغ در کانادا ساليانه حدود چند تخم مرغ بدست مي آيد ؟

در کشور کانادا حدود 1100 مزرعه تخم مرغ وجود دارد و حدودا ساليانه 6 بيليون تخم مرغ توليد ميشود که با اين حساب سهم هر مزرعه حدود 5454545 تخم مرغ...البته در بعضي از منابع تا 7 بيليون تخم مرغ در سال هم براي کانادا براورد شده اما 6 بيليون فکر کنم معتبرتره

2.کدوم افراد تونستن دو بار جايزه ي نوبل رو توي 2 تا رشته ي مختلف ببرن ؟

در تاريخ جوايز نوبل تنها چهار نفر بوده‌اند که دوبار موفق به دريافت جايزه شده‌اند که از اين ميان تنها دونفرشون تو دوتا رشته ي متفاوت بودن:

ماري اسکلودوسکا کوري

فيزيک : کشف راديو اکتيويته

شيمي : انزواي راديوم خالص

لينوس پاولينگ

شيمي : نظريه اوربيتال به‌هم‌آميخته

صلح:عمل‌گرايي پيمان منع آزمايش‌هاي هسته‌اي

3.عراق توي جام جهاني 86 چند تا كارت زردو قرمز گرفت (اسم بازيكنايي كه كارت گرفتنو بنويسيد) ؟

عراق در جام جهاني 1986 مکزيک طي سه بازي انجام داده 8 کارت زرد و يک قرمز گرفت که اسامي بازيکنان کارت گرفته به شرح زير است:

HAMMOUDI RAAD: يک زرد...KHALIL MOHAMED:يک زرد...SHAKER NADHUM:يک زرد...SHAKER SAMIR:دو زرد...MOHAMED HARIS:يک زرد...SADDAM KARIM:يک زرد...Bassel GORGIS:دو زرد تو يک مسابقه برابر يک قرمز...HASHEM NATIK:يک زرد

سوال 1 جوابش حدود 6 میلیون بود ولی چون جوابتون نزدیک بود ازتون میپذیریم :icon_gol:

جواب سوال 2 هم درسته :a030:

جواب سوال 3 با منبعی که من دارم بنظر اشتباه میاد :ws52: بذارید چک کنم درستو غلط بودن دقیقشو میگم شاید ایراد از منبع من باشه (اگه منبعی که خودتون ازش در آوردین هم بدین ببینم بد نیست :icon_gol:)

ویرایش شد:

جواب سوال 3 رو اشتباه دادین

عراق پاراگوئه :

کارت زرد

29' Samir Shaker Mahmoud

عراق بلژیک:

کارت زرد:

20' Raad Hammoudi Salman

29' Nadhim Shaker Salim

42' Haris Mohammed Hassan

48' Samir Shaker Mahmoud

65' Natiq Hashim Abidoun

کارت قرمز:

52' Basil Gorgis Hanna

عراق مکزیک:

زرد:

30' Karim Saddam Minshid

73' Khalil Mohammed Allawi

• Like 5
لینک به دیدگاه
1_در سال ۱۹۱۱ «تادائو یوشیدا» در دهکده‌ای در ژاپن متولد شد. در جوانی او در یک کارخانه تولید زیپ شروع به کار کرد و زمانی که تحت تاثیر این محصول قرار گرفت، کارخانه ورشکست شد. در سال ۱۹۳۴ او شرکتی در نیهونباشی توکیو تاسیس کرد تا به تولید زیپ ادامه دهد.

این شرکت بعدا ykk یا «یوشیدا کوگیو کابوشیکی» نام گرفت و در فوریه ۱۹۴۲ شروع به فروش سهام کرد. در ماه مه ‌۱۹۴۵ وقتی یکی از کارخانه‌های شرکت در کوماتسوگاوا دچار آتش سوزی شدیدی شد، یوشیدا ضرر زیادی را متحمل شد، ولی یوشیدا مجددا کارخانه را شکوفا کرد و چند ماه بعد یک شرکت دیگر به نام «یوزو تکوشو» را خریداری و به ykk اضافه کرد.

اكنون ykkبزرگترين شركت توليد كننده ي زيپ ميباشد ...

نام هك شده ykk است..

2_مردها 100 هزار سال پیش صورت خود را با گوش ماهی و صدفها اصلاح میکردند.

3_عنوان زبان‌های رسمی در ایالت‌های هند شناخته شده‌اند به ۲۲ زبان رسید که عبارتند از: هندی، اردو، آسامی، اوریا، بنگالی، بودو، پنجابی، تلوگو، تامیلی، دوگری، سانتالی، سانسکریت، سندی، گجراتی، کنکانی، کشمیری، کانادا، مالایالم، میتی، مایتیلی، مراتی و نپالی نیز به رسمیت شناخته شده‌اند. این زبان‌ها به دو شاخه اصلی دراویدی (۲۲٪) که بیشتر در جنوب هند تکلم می‌شوند و هندو اروپایی(۷۰٪) تقسیم می‌شوند در هند ۴۲۸ زبان وجود دارد که ۴۱۵ زبان زنده هستند و کاربرد دارند و ۱۳ زبان امروزه منسوخ شده‌است.

جواب سوال 1 درست

جواب سوال 2 درست

جواب سوال 3 اشتباه است

7958q4rtaz1066sa5vcb.jpg

• Like 3
لینک به دیدگاه
جواب سوال 1 درست

جواب سوال 2 درست

جواب سوال 3 اشتباه است

7958q4rtaz1066sa5vcb.jpg

این برنامست ؟

تاریخش ماله کی هست؟ یه عکس از معرفیش بگیر smiley-confused002.gif

منبع دیگه ای هم داری بده

• Like 3
لینک به دیدگاه

این 2 رو ببین

خوب اون 11 تا داره هند 22 تا داره :ws52: بیشتره که

جفتشون هم نوشته زبون رسمی

برو خودت بخون شاید نکته ای داره توش:ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
این برنامست ؟

تاریخش ماله کی هست؟ یه عکس از معرفیش بگیر smiley-confused002.gif

منبع دیگه ای هم داری بده

تو معرفیش ننوشته،سی دی رو یه سال نمیشه خریدم؛ فوقش ماله 2 سال باشه،

تو 2 سال زبان رسمی مگه کم و زیاد میشه؟!!:ws37:

لینک به دیدگاه
این 2 رو ببین

خوب اون 11 تا داره هند 22 تا داره :ws52: بیشتره که

جفتشون هم نوشته زبون رسمی

برو خودت بخون شاید نکته ای داره توش:ws52:

:ws52::ws52:

• Like 1
لینک به دیدگاه
تو معرفیش ننوشته،سی دی رو یه سال نمیشه خریدم؛ فوقش ماله 2 سال باشه،

تو 2 سال زبان رسمی مگه کم و زیاد میشه؟!!:ws37:

ماله 2-3 سال پیش باشه اطلاعاتشو همون دقیقه نریختن توش بفروشن که

اطلاعاتش پس میشه ماله 4-5 سال پیش

این ویکی آمارش ماله 2008 هست که نمدونم چی چی بین المللی سرشماری کرده

هند 22 تا داشته

امار هم نسبت به امار های قبلی زیاد شده..زبون جدید پیدا کردند :ws3:...(یا مثلا ثبت نشده بوده ثبت کردند زبونه رو)

نمدونم حالا

تا اینجا که جواب اونا درسته

خودتون ببینید شاید نکته ای توش هست ...به ما هم بگید:ws37:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...