رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

امسالم مثل سالهاي پيش نميگيرم ، نه اعتقادشو دارم نه جونشو :ws37:

تو کلا کارت درسته نوشی.

منظورم گزینه های نظرسنجی بود.:icon_gol:

نه نميگيرم چون اعتقاد ندارم...

خب باید دلیلش معلوم باشه دیگه.

منم نمیگیرم چون اعتقاد دارم کار اشتباهی هست

خاله خودت نگفتی؟میگیری؟نمیگیری؟چرا میگیری؟چرا نمیگیری؟

لینک به دیدگاه

داشتن روحیه واپسگرائی مانع بزرگی در جهت نوآوری است.

بدون نوآوری هم همینی خواهیم بود که هستیم. اگر بخواهیم از عقاید کهنه پیروی کنیم ساکن و بی حرکت خواهیم بود. من دیگر اعتقادی به این چیزا ندارم.

به این نتیجه رسیده ام که جریان زندگیم دست خودم باشه.

خودم برا خودم تصمیم میگیرم.

لینک به دیدگاه

اصلا فلسفه روزه چیست؟درک فقرا و گرسنگان و کمک بهشون؟ آیا شمایی که روزه میگیرید ، تو یک ماه معمولی بیشتر هزینه شکم مبارکتون میکنید یا ماه رمضون؟ آیا بعد از اینکه ماه زمضون تموم شد تا حالا گفتین گرسنگی بد دردیه و برین یک گرسنه پیدا بکنین و شکشو سیر کنین؟

لینک به دیدگاه
اصلا فلسفه روزه چیست؟درک فقرا و گرسنگان و کمک بهشون؟ آیا شمایی که روزه میگیرید ، تو یک ماه معمولی بیشتر هزینه شکم مبارکتون میکنید یا ماه رمضون؟ آیا بعد از اینکه ماه زمضون تموم شد تا حالا گفتین گرسنگی بد دردیه و برین یک گرسنه پیدا بکنین و شکشو سیر کنین؟

وقتی خود روزه دار کاری بکنه که فقرا فقیر تر بشن اونوقت چی؟

لینک به دیدگاه
میگیرم

نه به خاطر اسلام ناب محمدی

به خاطر دلایل شخصی خودم

اون دلائل اگه شخصی نبودند خیلی خوب میشد که مام بخونیم و شایدم برامون تاثیر میذاشت. اما حیف که بقول شما شخصیه.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
وقتی خود روزه دار کاری بکنه که فقرا فقیر تر بشن اونوقت چی؟

دقیقا ، دین یک مسئله شخصی هست ولی وقتی یک مسئله شخصی باعث آسیب به اجتماع میشه میشه یک مسئله عمومی ، گلایه نکنید که چرا گیر دادیم به مسائل شخصیتون ، تورم ماه رمضون هر سال بر تعداد گرسنگان می افزاید

لینک به دیدگاه

نه

والا تا جایی که من دیدم همه ماه رمضون خیلی بیشتر می خورن...خرج مخارج شکم و چشم و هم چشمی و افطار چندین برابر ماههای عادی هستش.

اون قدر سودی هم به گرسنه ها نمیره تو این ماه.........

لینک به دیدگاه

متاسفانه باید بگم که حق با شماست. یه بخشی از فلسفه روزه داری همینی هست که شما میگید و ما از این بخش و بخش های دیگه فلسفه روزه داری به شدت فاصله گرفتیم.:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
دقیقا ، دین یک مسئله شخصی هست ولی وقتی یک مسئله شخصی باعث آسیب به اجتماع میشه میشه یک مسئله عمومی ، گلایه نکنید که چرا گیر دادیم به مسائل شخصیتون ، تورم ماه رمضون هر سال بر تعداد گرسنگان می افزاید

من خیلی متاسف میشم وقتی میبینم طرف نمیدونه برا چی روزه میگیره. بقیه اعمالشون هم همینجوریه. نمیشه روشون حساب باز کرد. یه روز انقلابین , یه روز شاکی میشن, یه روز رای میدن , روز دیگه متزلزل میشن و ادامه ماجرا . . . .

خیلی خوبه که انسان بدونه چیکاره س. تکلیف ما هم در مقابلشون روشن میشه.

لینک به دیدگاه
من خیلی متاسف میشم وقتی میبینم طرف نمیدونه برا چی روزه میگیره. بقیه اعمالشون هم همینجوریه. نمیشه روشون حساب باز کرد. یه روز انقلابین , یه روز شاکی میشن, یه روز رای میدن , روز دیگه متزلزل میشن و ادامه ماجرا . . . .

خیلی خوبه که انسان بدونه چیکاره س. تکلیف ما هم در مقابلشون روشن میشه.

درست میگید. عامه همینطورن. منم جزئی از اونها. ولی امیدوارم روزی برسه که همه آگاهانه انتخاب کنیم، تصمیم بگیریم و عمل کنیم تا خدایی نکرده روزی نیاد که شرمنده خودمون بشیم.

لینک به دیدگاه
اون دلائل اگه شخصی نبودند خیلی خوب میشد که مام بخونیم و شایدم برامون تاثیر میذاشت. اما حیف که بقول شما شخصیه.:icon_gol:

فکور جان هرکسی یه اعتقاداتی داره...منظورم اعتقادات دینی نیست...منم تو این سالهایی که روزه گرفتم به یه چیزایی اعتقاد پیدا کردم....البته قبلا روزه گرفتن همش از سر عادت و عرف بوده اما الان نه

من این که یه دوره ای رو جسمم ریاضت بکشه و زندگیم روند همیشگیش رو نداشته باشه خیلی دوست دارم.

خونوادم هم این اجازه رو (به غیر از فرصت ماه رمضون) به من نمیدن که بخوام چندین روز متوالی غذا کم بخورم.

فقط تو این یه ماهه که میتونم این روند همیشگی رو بهم بزنم و روزا و شبامو جور دیگه ای بگذرونم.....احساس میکنم این خودداری از خوردن و یک سری افکار و کارها روحمو لطیف تر و فکرم رو بازتر میکنه

لینک به دیدگاه
فکور جان هرکسی یه اعتقاداتی داره...منظورم اعتقادات دینی نیست...منم تو این سالهایی که روزه گرفتم به یه چیزایی اعتقاد پیدا کردم....البته قبلا روزه گرفتن همش از سر عادت و عرف بوده اما الان نه

من این که یه دوره ای رو جسمم ریاضت بکشه و زندگیم روند همیشگیش رو نداشته باشه خیلی دوست دارم.

خونوادم هم این اجازه رو (به غیر از فرصت ماه رمضون) به من نمیدن که بخوام چندین روز متوالی غذا کم بخورم.

فقط تو این یه ماهه که میتونم این روند همیشگی رو بهم بزنم و روزا و شبامو جور دیگه ای بگذرونم.....احساس میکنم این خودداری از خوردن و یک سری افکار و کارها روحمو لطیف تر و فکرم رو بازتر میکنه

براتون آرزوی سلامتی و شادی دارم. تصمیم های شخصی در مورد ریاضت جسم خیلی خطرناکه. مگه اینکه از طریق مشاوره با دکتر تغذیه باشه. ریاضت های جسمی و کم خوردن غذا مخصوصا در کشور ما که تنوع مواد معدنی و ویتامین ها و مینیرال ها در جیره غذائیمون کم هست خیلی خوب نیست. خواهش میکنم در صورت امکان حتما از طریق مشاوره با یک متخصص تغذیه اینکار رو اینجام بدید. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...