رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

ممنون که این سوال رو پرسیدی. خیلی دوست داشتم یکی بپرسه:icon_gol::icon_redface:

شما یه دوستی داری که خیلی باهم صمیمی هستید. چند تا مشکل تو زندگی باهاش روبرو شدی ... اون دوستت پیشتیبان تو شده و بهت کمک کرده ...تو خیلی بهش مدیونی ... بعد سر یه اتفاقی شما برای حفظ خودت مجبور میشی به اون نارو بزنی .. بعد که مشکلت حل شد و آب از سرت گذشت ، وفتی دوستت رو میبینی چه حسی نسبت بهش داری؟

این دوست بزرگوار من یعنی خدا، به من سلامتی- استعداد - قدرت و انرژی - خانواده ی خوب- آرامش داده ... به کار خیلی مهم تر حفظ آبروی من بوده که واقعا منو شرمنده ی خودش کرده ... در کنار اون به من یه سری سفارشات هم کرده، و گفته عزیز من! برای اینکه این نعمت هایی که من بهت دادم به ثمر بشینه این روش رو برو ... چون من با یه امیدی تو رو خلق کردم

من تقریبا همه ی این مسائل رو نادیده میگیرم و در جلوی چشمش کارهایی رو میکنم که اون دوست نداره ..

من وقتی به خودم میام طبیعتا باید شرمنده بشم ..

----------------------------------------------------------------------

تحقیر از نظر من چیست؟

تحقیر عبارت است از کارهایی که انسان مرتکب میشه، اما اون کارها پایین تر از شان اون انسانه

التماس من برای بدست آوردن یه مقام یا روزی، به یک انسان دیگر میشه تحقیر من . چون همه ی انسان ها باهم برابرند و من کاری پایین تر از شان خودم کردم

اما التماس من به خداوند، خالق انسان برای بدست آوردن روزی باعث تحقیر من نمیشه . چون علاوه بر بدست آوردن اون چیز، من سرم رو جلوی یک موجود هم شان خودم هم پایین نیاوردم

فوق العاده بود :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

بخصوص قسمت دومش :aghosh:

به جون خودم اومدم همی چیزا رو جواب بدم که دیدم مهدی جونم گفته :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

از اول ماه رمضان دیگه شروع می کنن به گفتن عواقب روزه خواری در ملا عام:banel_smiley_4:

مي خوان به صورت عملي هم اين ايه "لا اكره في الدين " را تفسير و اجرا كنن ديگه .

• Like 4
لینک به دیدگاه
چرا اینقدر خودتون را تحقیر میکنین و همیشه در دعاها میگین ما گنهکاریم،ما بدبختیم،ما صغیریم و.....؟

میدونستین از نظر روانشناسی وقتی یک آدمی مدام خودش را در برابر یک چیزی تحقیر کنه،حالا اون چیز آدم باشه یا معبود،روز به روز از شخصیتش کم میشه و مستمند تر و مستمند تر میشه.

آیا خدای شما از تحقیر شدن و بنده شدن شما لذت میبره؟

مهدی خان سوال شما رو جواب دادن منم ازشون ممنونم

حالا من از شما ی سوال دارم کدوم تئوری روانشناسیه که انسان و معبود رو یکی میدونه و بندگی خدا رو با بندگی ی بنده دیگه یکی میکنه

اتفاقا قضیه برعکسه اونیه که شما میفرمایین

البته اگه سند علمی محکمی داشته باشین حتما در موردش فکر میکنم

• Like 3
لینک به دیدگاه

يه سوال چرا عربا ماه رمضونشون اينقد شاد همش اهنگ ميزارن ميرقصن مال ما همش ماتمو گريه زاريه ؟؟

تازه اون عيد فطر ديگه بدتر يه اهنگ ميزارن از يه پيرمرد سبيلو كه همش ميگه "اي عاشقان عيد برشما بادا مبارك ... بادا مبارك اي عاشقان بر شما عيد "" پشت زمينه اش هم فيلم روييدن يه گل از توي خاك تا لحظه شكفتنش رو به صورت سريع پخش ميكنن نه رفصي نه حركش شادي هيچ هيچچچ..تعطيليم كلا

• Like 5
لینک به دیدگاه

آرش...

نمی خواستم اینجا چیزی بگم.فقط اومدم بگم متاسفم که اونقدر بزرگ نشدیم که یاد بگیریم حتی اگه عقایدمون مخالف خیلی مسائل هست بهشون احترام بزاریم.

من مذهبی نیستم و خیلی معمولی هستم ولی نوشته هات ناراحتم کرد.

اگه مخالفی چرا می یای مسخره می کنی؟

اینجا همه حق داریم از عقایدمون بگیم ولی نباید مسخره کنیم.

• Like 9
لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
واه واه

باز رمضان شد و بوی بد دهان مومنان به راه افتاد پیف پیف:w74:

پیف پیف!!!!

سارا ، این چه طرز حرف زدنه عزیزم!!! (2309).gif

لینک به دیدگاه
آرش...

نمی خواستم اینجا چیزی بگم.فقط اومدم بگم متاسفم که اونقدر بزرگ نشدیم که یاد بگیریم حتی اگه عقایدمون مخالف خیلی مسائل هست بهشون احترام بزاریم.

من مذهبی نیستم و خیلی معمولی هستم ولی نوشته هات ناراحتم کرد.

اگه مخالفی چرا می یای مسخره می کنی؟

اینجا همه حق داریم از عقایدمون بگیم ولی نباید مسخره کنیم.

متاسفانه همش حقيقت داره هيچ كدوم از حرفام مسخره نيست قصد مسخره كردنه اعقايد ديگرون را هم نداشتم كدوم حرف واقعيت نداره ؟

البته شايد منظور شما اينه، با احترام در مورد اعقايد ادم هايي حرف بزنيم كه به اعقايد ما احترام نميزارن و ماه رمضان جوون هاي مردم رو به جرم روزه خواري شلاق ميزنن،،، قبول كن سخته محترمانه دربارشون حرف زدن

• Like 4
لینک به دیدگاه
منم خیلییییییییییییی تشنه م میشه!شرمنده !

من اعتقاد ندارم كلا ولي پارسال يادمه بين كل دوستان و همكارا و فك فاميلمون به اندازه انگشتاي يه دست هم روزه نبودن. يادمه اون زمان كه ماه رمضون زمستون بود و روزه ميگرفتم از ظهر به بعد انقد بي حال ميشدم كه هيچ فعاليت مفيدي نميتونستم انجام بدم. مغز هم كه قفل ميشد

و درس و اينا تعطيل. فقط انتظار افطار. افطار هم كه مشخصه با حال قحطي زده ها آدم چطوري غذا ميخوره. اين وضع بي حالي و كم فعاليتي زمستون بود چه برسه به تابستون و روزاي بلندش. كار و كاسبيا كساد, ملت بي حال, ساعتاي رسمي كار با كسري و نصف نيمه. واقعا ماه پر بركتيه.

• Like 6
لینک به دیدگاه
متاسفانه همش حقيقت داره هيچ كدوم از حرفام مسخره نيست قصد مسخره كردنه اعقايد ديگرون را هم نداشتم كدوم حرف واقعيت نداره ؟

البته شايد منظور شما اينه، با احترام در مورد اعقايد ادم هايي حرف بزنيم كه به اعقايد ما احترام نميزارن و ماه رمضان جوون هاي مردم رو به جرم روزه خواري شلاق ميزنن،،، قبول كن سخته محترمانه دربارشون حرف زدن

دقيقا همينطوره. جنبه قانون گذاري و پليسيش بماند. كل مغازه هاي فست فود كه اجبارا تعطيل. تو دانشگاه و محل كار هم كه خبري از ناهار نيست. يه آدامس هم تو دهنت باشه بخواي بجوي ملت مث اسبي كه به نعل بندش نگاه ميكنه نگات ميكنن. اونوقت حرف از مسخره بودن اين كارها هم بزني ميگن واي به عقيده ما توهين شد!

• Like 6
لینک به دیدگاه
من اعتقاد ندارم كلا ولي پارسال يادمه بين كل دوستان و همكارا و فك فاميلمون به اندازه انگشتاي يه دست هم روزه نبودن. يادمه اون زمان كه ماه رمضون زمستون بود و روزه ميگرفتم از ظهر به بعد انقد بي حال ميشدم كه هيچ فعاليت مفيدي نميتونستم انجام بدم. مغز هم كه قفل ميشد

و درس و اينا تعطيل. فقط انتظار افطار. افطار هم كه مشخصه با حال قحطي زده ها آدم چطوري غذا ميخوره. اين وضع بي حالي و كم فعاليتي زمستون بود چه برسه به تابستون و روزاي بلندش. كار و كاسبيا كساد, ملت بي حال, ساعتاي رسمي كار با كسري و نصف نيمه. واقعا ماه پر بركتيه.

منم همینطور!

نمیدونم چرا اصرار هم داشتم همه رو بگیرم! واقعا فعالیت مفید خیلی کم میشه تو این ماه

• Like 4
لینک به دیدگاه

پزشکان میگویند بدن روزانه به حداقل هشت لیوان آب نیاز دارد که باید در طول روز (نه یکجا) نوشیده شود.

پزشکان میگویند روزه برای بدن مفید است.

کدام گروه دارند حرف مفت میزنند؟:ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه

اما التماس من به خداوند، خالق انسان برای بدست آوردن روزی باعث تحقیر من نمیشه . چون علاوه بر بدست آوردن اون چیز، من سرم رو جلوی یک موجود هم شان خودم هم پایین نیاوردم

ببینید،اینکه شما خودت التماس کنی یک بحثه،اینکه اون بگه به من التماس کنین یک بحث دیگه است.

مثلا،شما اسمتون آقا مهدی است،هر وقت پدرت خریدی انجام میده و میاد خونه،بگه مهدی بیا پای منو ببوس،چون من بهت لطف میکنم که خرجت را میدم.

شاید شما چون پدرت را دوست داری،خودت تشخیص بدی ازش تشکر کنی،اما اینکه اون بگه از من تشکر کن،اصلا قشنگ نیست.

اونوقت کسی به عنوان آفریدگار بیاد اینچنین انسان را امر و نهی کنه که جلوی من پیشونیت را به خاک بمال،چه میتوان گفت؟

• Like 6
لینک به دیدگاه

• اضافه کردن...