رفتن به مطلب

امسال چطور؟؟؟؟

رمضان امسال روزه میگیرید؟؟  

141 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. رمضان امسال روزه میگیرید؟؟

• 76
    • 45
    • 20

ارسال های توصیه شده

وااااااااااااااااااااااای نتیجه رو نگاااا

خداییش از بس درتمام بحثا از یه دیدگاه به دین نگاه شد اصلا انتظار همچین اماریو (متاسفانه متاسفانه)نداشتم

درجامعه گوشی برای شنیدن مخافین نیست ودر نت از بس برخوردها جالبه نمیتونی بگی موافقم با اسلام:w410:(کاش حداقل اینجا یه نیمچه عدالتو رعایت میکردیم)

مهدی عزیز واقعــــــــــــــــــــــــــــــــــا خداقوت:icon_gol:

فقط 10 روز دیگه باقی مونده:w16:

امیدوارم همه تون سلامت باشید

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 466
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چرا شما از همه ی حرفای من بدترین جنبه شو برداشت میکنی ؟!

تقیه که یه چیز کاملا متفاوته .. شما اینجا روزه رو برای بدن ضرر می دونی . اما صلاح نمی دونی که وقتی جونت در خطره خلاف واقعیت رو بگی ؟!

نیمه ی پر لیوان قابل خوردنه و لذت بخش . اما نیمه ی خالیشو خدا نکنه کسی بتونه بخوره:JC_thinking:

یعنی چی؟کدوم جنبه؟؟

تقیه همون دورغه!تو نمیخوای واقعیت رو ببینی

به هر حال من اصل مطلب رو گفتم من تفاوتی با این حکومت و حکومت صدر اسلام نمیبینم:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

نه تنها من بلکه هیچ کس تا حالا در یک جامعه ی ایده آلش زندگی نکرده .

احسنت...

پس مسلما وقتی میگین اسلام واقعی این نیست،بر اساس یک مبنایی میگین درسته؟

اون مبنا چیه؟

آیا چیزی جز قرآن و نهج البلاغه؟

من هم دارم میگم،اینها هر کاری میکنند از قرآن و نهج البلاغه دلیلش را هم میاورند و گرنه دوام نمیاوردند.

به همون الله شما قسم،طالبان وقتی داره سر میبره ، قرآن را بلند میخوانه و میگه و قتلوا الذین کفروا.....

اما شما اگر مدیر یه شرکت هم باشی برای اینکه شرکت قوی برپاکنی باید آدم های قوی داشته باشی . اگر این امکان وجود نداشته باشه .. آیا شرکت رو منحل میکنی . یا صبر میکنی تا وضعیت بهتره شه؟

.

بنده صبر میکنم وضعیت بهتر به،اما در صورتی که یک پیش زمینه روشنی هم ببینم که بتونم بهش امیدوار باشم.

متاسفانه در تاریخ اسلام در هیچ کجای دنیا،تایخ روشنی که توش جنگ و کشتن و خونریزی،حالا به جرم کافر و منافق و مشرک و هرچی که که اسمش را میگذارند ، نیست....

لینک به دیدگاه
یعنی چی؟کدوم جنبه؟؟

تقیه همون دورغه!تو نمیخوای واقعیت رو ببینی

به هر حال من اصل مطلب رو گفتم من تفاوتی با این حکومت و حکومت صدر اسلام نمیبینم:icon_pf (44):

منم میگم دین اسلام خیلی دوست داشتنیه ،

یه جامعه ی ایده آل هم وقتی شکل میگیره که اول شما بعدشم من ..بعد هم اسی و بقیه:ws3: خودمونو اصلاح کرده باشیم و ایده ال باشیم

:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
منم میگم دین اسلام خیلی دوست داشتنیه ،

یه جامعه ی ایده آل هم وقتی شکل میگیره که اول شما بعدشم من ..بعد هم اسی و بقیه:ws3: خودمونو اصلاح کرده باشیم و ایده ال باشیم

:icon_pf (44):

من میگم امیدورام روی واقعی اسلام رو ببینی قبل از اینکه دیر شده باشه :ws3:

در مورد خط اخر هم بسیار بسیار موافقم :a030:

لینک به دیدگاه
احسنت...

پس مسلما وقتی میگین اسلام واقعی این نیست،بر اساس یک مبنایی میگین درسته؟

اون مبنا چیه؟

آیا چیزی جز قرآن و نهج البلاغه؟

من هم دارم میگم،اینها هر کاری میکنند از قرآن و نهج البلاغه دلیلش را هم میاورند و گرنه دوام نمیاوردند.

.........

من باز هم تاکید میکنم ...برای شکل گیریه یه جامعه ی ایده آل باید قانون وجود داشته باشه . و مهم تر از اون مردمی که قانون رو رعایت کنن.

تا وقتی مردم خودشون نیاز به ایده آل نداشته باشن . نباید انتظار جامعه ایده آل رو داشت .

حضرت علی هم که بدون اغراق نمود حقیقیه اسلامه و من به خاطر اینکه اسلام در شخصیت این شخص بزرگ خلاصه شده اسلام رو دوست دارم. در مدت رهبری کوتاه مدتش با کارشکنی های زیادی مواجه شد که عدالت و پاکی مد نظر ایشون رو بر نمی تابیدند....

به همون الله شما قسم،طالبان وقتی داره سر میبره ، قرآن را بلند میخوانه و میگه و قتلوا الذین کفروا

مهم نیست که کی میگه قرآن و اسلام . مهم اینه که اسلام چی میگه و من رفتار های دیگران رو با اون مقایسه میکنم تا ببینم راست میگن یا دروغ

لینک به دیدگاه

مهم نیست که کی میگه قرآن و اسلام . مهم اینه که اسلام چی میگه و من رفتار های دیگران رو با اون مقایسه میکنم تا ببینم راست میگن یا دروغ

اقلا یک آدم زنده مسلمون واقعی نام ببر که بریم ببینیمش.

همش که نمیشه رجوع کنیم به 1400 سال پیش.

نیمچه واقعی هم باشه قبوله یعنی 50 درصد مسلمون واقعی هم باشه قبوله.

لینک به دیدگاه
اقلا یک آدم زنده مسلمون واقعی نام ببر که بریم ببینیمش.

همش که نمیشه رجوع کنیم به 1400 سال پیش.

نیمچه واقعی هم باشه قبوله یعنی 50 درصد مسلمون واقعی هم باشه قبوله.

شما به آدم بی نقص نشون بده بریم ببینم:JC_thinking:

50 درصد هم باشه قبوله ..

حتی این موضوع رو نمی شه برای یه فیزیک دان کامل هم مثال زد . چه برسه به آدم

اصلا مشکل اینه که اگر همچین آدمی خودشو نشون بده دنیا نمیذاره سر به تنش بمونه

لینک به دیدگاه
شما به آدم بی نقص نشون بده بریم ببینم:JC_thinking:

50 درصد هم باشه قبوله ..

حتی این موضوع رو نمی شه برای یه فیزیک دان کامل هم مثال زد . چه برسه به آدم

اصلا مشکل اینه که اگر همچین آدمی خودشو نشون بده دنیا نمیذاره سر به تنش باشه

من نگفتم بی نقص و بی عیب و 100 درصد کامل.

گفتم انسانی با 50 درصد اعتبار.

ملاک آدم خوب برای من مسلما با ملاک های شما فرق میکنه،مثلا از نظر من آقای گاندی یک انسان تقریبا خوب و کامل بوده.

یعنی شما حتی یک نفر هم نمیشناسی الان که 50 درصد رفتارش،به اسلام واقعی نزدیک باشه؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
من نگفتم بی نقص و بی عیب و 100 درصد کامل.

گفتم انسانی با 50 درصد اعتبار.

ملاک آدم خوب برای من مسلما با ملاک های شما فرق میکنه،مثلا از نظر من آقای گاندی یک انسان تقریبا خوب و کامل بوده.

یعنی شما حتی یک نفر هم نمیشناسی الان که 50 درصد رفتارش،به اسلام واقعی نزدیک باشه؟ :jc_thinking:

چرا مطمئنا برای خودم الگو های زیادی دارم . اما اصلا موافق اسم بردن نیستم . چون نتیجه مثبتی نداره .

من در مورد دروغ یه صحبتی میکنم که همه میدونن اسلام چه دید منفی نسبت به اون داره . اما بازم توش حرف و حدیث پیش میاد ... دیگه چه برسه به انسان های ایراد دار،که بخوام به عنوان یه الگوی مسلمون ازشون نام ببرم، تا اونایی که دید مثبتی ندارن براشون جنبه ی مثبتی داشته باشه ...

اما به طور کلی اگر شما کلمه ی تحجر و مردم عوام رو بهش خیلی معتقدی . منم به مضر بودن دیدگاه شهودی معتقدم . که اگر این دیدگاه وجود نداشت . هیچ اختلاف نظری هم وجود نداشت .

لینک به دیدگاه

از نظر من آقای گاندی یک انسان تقریبا خوب و کامل بوده.

یعنی شما حتی یک نفر هم نمیشناسی الان که 50 درصد رفتارش،به اسلام واقعی نزدیک باشه؟

آقای گاندی :

من زندگی حسین آن شهید بزرگ اسلام را به دقت خوانده ام و توجه كافی به صفحات كربلا نموده ام و بر من روشن است كه اگر هندوستان بخواهد یك كشور پیروز گردد، بایستی از سرمشق حسین پیروی كند.

میخوام بگم آموزه های 1400 سال پیش برای اونایی که اهل یاد گرفتن هستن هنوز جواب میده

لینک به دیدگاه
آقای گاندی :

من زندگی حسین آن شهید بزرگ اسلام را به دقت خوانده ام و توجه كافی به صفحات كربلا نموده ام و بر من روشن است كه اگر هندوستان بخواهد یك كشور پیروز گردد، بایستی از سرمشق حسین پیروی كند.

میخوام بگم آموزه های 1400 سال پیش برای اونایی که اهل یاد گرفتن هستن هنوز جواب میده

فکر نکنم من هیچوقت گفته باشم همه چیز گذشته بد است و اسلام سیاه مطلق است !!!

اسلام مثل همه ایدئولوژی ها هم نکات مثبت دارد هم نکات منفی،من هم بدی هاشو میبینم هم خوبی هاشو و از نظرم خسارتش به جوامع بیشتر از منفعتش بوده.

(چه از نظر جنگ های فراوان به نام دین چه ترور ها و آدم کشی های بسیار بین انسان ها برای دین)

وگرنه نکات مثبت هم داشته مثل همین مثالی که زدید.

اما یک عده معتقدند،هیچ بدی در اسلام نبوده و نیست و مثل یک طفل معصوم سرتاسر لطافت و مهربانیه و هر کس خلاف میکنه،ربطی به اسلام نداره....

این یعنی تمامیت خواهی..... :sigh:

لینک به دیدگاه
فکر نکنم من هیچوقت گفته باشم همه چیز گذشته بد است و اسلام سیاه مطلق است !!!

اسلام مثل همه ایدئولوژی ها هم نکات مثبت دارد هم نکات منفی،من هم بدی هاشو میبینم هم خوبی هاشو و از نظرم خسارتش به جوامع بیشتر از منفعتش بوده.

(چه از نظر جنگ های فراوان به نام دین چه ترور ها و آدم کشی های بسیار بین انسان ها برای دین)

وگرنه نکات مثبت هم داشته مثل همین مثالی که زدید.

اما یک عده معتقدند،هیچ بدی در اسلام نبوده و نیست و مثل یک طفل معصوم سرتاسر لطافت و مهربانیه و هر کس خلاف میکنه،ربطی به اسلام نداره....

این یعنی تمامیت خواهی..... :sigh:

تمامیت خواهی چیه ؟! چر اینقدر پیچیده میکنی قضیه رو؟

من استدلال دارم برای این برداشتم از اسلام .

من معتقدم خدا وجود داره . خدا انسان رو خلق کرده . هر چیزی هم که خلق میشه یه کاتالوگ داره . و کاتالوگ اون، دین هست . من به دین به عنوان یه دستور عمل اعتقاد دارم . . مگر اینکه خودم ..خودم رو خلق کرده باشم و یه کاتالوگ جدید بخوام برای این ساخته ام بنویسم .

یه هر ترتیب این یه برداشته ... شما هم برداشت خودت رو نسبت به اعتقاداتت داری...

این یه چیز طبیعه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

راستی حالا که اینقدر مومنین و مومنات زیاد شدن و طبق گفته دوستمون بهتره با هم رفیق باشیم.

ما را در نماز عید فطر از دعا فراموش نکنین.

به راستی که شما مومنین خاری در چشم تمامی تبلیغات دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب هستید.

hpd8kgpqng9zaj2gci9.jpg

لینک به دیدگاه
به پیشنهاد یکی از دوستان این تاپیک رو زدم تا ببینم نتیجه ش با پارسال فرق میکنه یا نه!

امسال چطور روزه میگیرید؟؟دوست داشتید دلیلش رو بگید و دوست نداشتید فقط تو نظر سنجی شرکت کنید

متشکرم از همکاریتون دوستان:icon_gol:

من با اینکه سیگار می کشم ولی روزه می گیرم

لینک به دیدگاه
من با اینکه سیگار می کشم ولی روزه می گیرم

تقبل الله،قبول حق باشد انشالله...

سیگار را ترک کنید واجب تر است تا روزه،هرچند روزه از اوجب واجبات است حتی با سیگار. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
اجرتان قبول حق باشد انشالله.....

آرزو میکنم یکی از افطارها سعادت حضور در محفل پر برکت مولا را داشته باشین.

yu7ukzp6zq36jaf67.jpg

چرا آغاهه فقط رو صندلي نشسته و بقيه روي زمين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws36:

هميشه اينجوريه!!!چرااااااااااااا؟؟:ws38:

اما اگه يه ديپلمات خارجي از دورافتاده ترين کشور باشه اونم ميشينه رو صندلي اما ايرانيا رو زمين ميشينن وقت شرف يابي!!!!!!!!!!!!!!!!!:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...