رفتن به مطلب

به راستی چیست؟!!! - آوای آفرینش!

ارسال های توصیه شده

اولا اینکه ویروس تو روده ی خودت هست! :w00:

دوما اینکه من چه بدونم درک میکنه یا نه! :w58:

سوم اینکه وقتی حرف از محودیت بشه، انسان میتونه درک کنه. حداقل من که درک میکنم. این یعنی بالاخره یه جایی تموم میشه! :banel_smiley_4:

یعنی الان تو الان میگی جهان محدوده؟

علتشم اینکه این امواج کم و زیاد نمیشن؟

به نظر من محدوده ولی اینجوری نه که بری بخوری به دیوار:ws3: اصلا همچین مفاهیمی برای ما قابل درک نیستن هرجوری فکر کنی تناقض دارن:4564:

یعنی چی؟

خوب یا محدوده یا نا محدود دیگه

نمیتونه بین این دو باشه که:icon_pf (34):

بابا من اگه میدونستم از اول تاپیکهامو تو تالار مدیریت معرفی میکردم:ws3::ws28:

لینک به دیدگاه
از هر 1 میلیون ویروس یکی میخوره به دیوار ، اون 999،999 تای دیگه هیچوقت چیزی نمیفهمن. البته اونی هم که رو دیواره میگه این دیوار بینهایته :banel_smiley_4:

نور رو بعید میدونم ولی چیزی که حتمیه امواج همیشه در حال کم شدن هستن و هیچوقت از بین نمیرن و روزی دستگاهی ساخته خواهد شد و مثلا تو غار هرا میزارنش و ثابت میشه جبرئیلی در کار نبوده :ws3:

اگه امواج در حال کم شدن باشن که اونوقت این گفته ها همش یعنی کشک که:banel_smiley_4:

از بین نرفتنشونم قبول دارم

اما کجا و چجوری ذخیره میشن؟

بعدشم اینکه اینها میرن تو فضا و تو کهکشون اونوقت این دستگاهی که میگی چطوری میتونه اینها رو جمع کنه؟:ws52:

اگه ن.ر هم باشه شکل آدمها رو هم میشه دید...

لینک به دیدگاه
ولی تا جایی که میدونم اینکه جهان بینهایت باشه اثبات شده:ws52:

چطوری اثبات شده؟ :ws52:

اینجور مسائل خیلی جالبن ازشون کلی فرضیه در میاد همیشه.

محدوده درک ما خیلی ناچیزه :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

یعنی چی؟

خوب یا محدوده یا نا محدود دیگه

نمیتونه بین این دو باشه که:icon_pf (34):

مغز هر انسان 3 کیلو هست ، با 3 یلو انتظار نداشته باش همه چی رو درک بکنی ، ما میگیم یا محدوده یا نه ولی ممکنه حالت سومی باشه

مثلا تو فکر کن اتم کوچکترین جزئی است که ما میشناسیم و ما جزء کوچکی از جهان a باشیم و a جزءی از b و .... z و Z جزئی از اتمه ما باشه !!! برای ما غیر قابله درکه ولی به نظر من میتونه وجود داشته باشه:sigh: الان این محدوده یا نا محدود؟

لینک به دیدگاه
چطوری اثبات شده؟ :ws52:

اینجور مسائل خیلی جالبن ازشون کلی فرضیه در میاد همیشه.

محدوده درک ما خیلی ناچیزه :icon_pf (34):

من اینجوری میدونم که هر امواجی فرستادن و به هر جهتی فرستادن هیچوقت برنگشته واسه این میگن بی نهایته

فک کن زمانی که صبح میشه و میری بیرون امواج از تو منعکس میشن بعد تصویری از تو به کهکشان ارسال میشه حالا اگه بتونی از سرعت نور ، سرعتت بیشتر باشه تصویرتو تو کهکشان ببینی و صداشونو بشنوی

واسه اینکه میگن شاید در آینده بشه تصویر اجداد و نیاکانمون رو ببینیم!!

ولی اون امواج در حال رفتنن و ما هنوز به نتیجه ای نرسیدیم

لینک به دیدگاه
مغز هر انسان 3 کیلو هست ، با 3 یلو انتظار نداشته باش همه چی رو درک بکنی ، ما میگیم یا محدوده یا نه ولی ممکنه حالت سومی باشه

مثلا تو فکر کن اتم کوچکترین جزئی است که ما میشناسیم و ما جزء کوچکی از جهان a و a جزءی از b و .... Z و z جزئی از اتمه ما باشه !!! برای ما غیر قابله درکه ولی به نظر من میتونه وجود داشته باشه:sigh: الان این محدوده یا نا محدود؟

نمیدونم چی بگم

به قول محمد فرضیه پشت فرضیه ولی ما آدمها همیشه دوس داریم در مورد این چیزها زیاد بدونیم...

لینک به دیدگاه
به راستی چیست؟:banel_smiley_4:

این سوال همون چیزیه که هیچکس هنوز جوابشو نمیدونه و اینکه انسان همیشه مشتاق بوده جواب این سوال رو بدونه...

لینک به دیدگاه
این سوال همون چیزیه که هیچکس هنوز جوابشو نمیدونه و اینکه انسان همیشه مشتاق بوده جواب این سوال رو بدونه...

من جوابشو میدونم:w16:

ولی نمیگم تا شما هم تلاش کنید نمیشه که همه چیز راحت بدستتون برسه:w00:

لینک به دیدگاه

ولی اگه نور باشسه یعنی اینکه تصاویر همه ما تو کهکشان ذخیره شده و اگه بتونیم زمان رو بشکنیم میتونیم تصاویر انسانهای قبل خودمونو ببینیم

من اینو یه جایی خونده بودم

نمیدونم چقدر درسته چون اطلاعات زیادی در این مورد ندارم:icon_pf (34):

من اینجوری میدونم که هر امواجی فرستادن و به هر جهتی فرستادن هیچوقت برنگشته واسه این میگن بی نهایته

فک کن زمانی که صبح میشه و میری بیرون امواج از تو منعکس میشن بعد تصویری از تو به کهکشان ارسال میشه حالا اگه بتونی از سرعت نور ، سرعتت بیشتر باشه تصویرتو تو کهکشان ببینی و صداشونو بشنوی

واسه اینکه میگن شاید در آینده بشه تصویر اجداد و نیاکانمون رو ببینیم!!

ولی اون امواج در حال رفتنن و ما هنوز به نتیجه ای نرسیدیم

سکوت جون همین طور که تو متن نوشته بود به این امواج کیهانی می گن ...زمینه ی موجی کیهانی، سه تا نظریه ی برای پیدایش عالم هس که نظریه ی مهبانگ به خاطر همین تابش زمینه ی میکرو موجی کیهانی و انبساط عالم ( که اثبات شده ان ) از همه قابل قبول تره ...

آره دقیقا درسته ! حالا ما که فعلا نتیونستیم زمانو به عقب بکشیم و اون امواجی هم که تو میگی دارن میرن رو هم نمی تونیم بگیریم :ws3: اما مثلا اگه موجودات هوشمندی تو سیاره ای زندگی کنن که فاصلش تا زمین به اندازه قدمت آدم رو زمین باشه و به سیاره ما نگاه کنن، داره انسانای غارنشین رو میبینه !

اگه بتونی با سرعت نور حرکت کنی به آینده سفر می کنی عزیز برای سفر به گذشته امکانات بیشتری از قبیل در دسترس بود سیاهچاله اون هم از نوع چرخانش و ریکــــس رد شدن ازش :ws3: نیاز داره ... که حتی اگه همین طور که یه زمانی سفر به ماه غیر قابل باور بود، انجام شدنی باشه بازم یه موضوعی این وسط هس که اگه به گذشته برگردی، می تونی حال رو هم تغییر بدی که نمیشه دیگه :ws3:

این نظریه سفر تو جهان هم خیلی جالبه و به خاطر همین اصلا به وجود اومده که همه کارا و تصاویر گذشتگان تو جهان هست ... و حتی تصاویر آیندگان!! فقط کافیه خودمون رو به سرعت نور نزدیک کنیم که البته منفجر میشیمو و آیندگان رو از اون دنیا مشاهده میکنیم :ws3:

خودت فهمیدی چی گفتی؟!:banel_smiley_4:

فکر کن!

یه سری فضاپیما بفرستیم انقدر برن تا بخورن به دیوار! :ws3:

صد در صد جهان بی نــــــهایته، یا حداقل برای ما این طوریه!

اگه زمین مون و کهکشان مون رو فضا پیما بدونیم پس تا الان باید تا حالا شونصد بار منهدم شده باشیم از بس به درو دیورا خوردیم :banel_smiley_4:

چون عالم در حال انبساطه، یعنی نه فقط همه کهکشانا دارن از هم دور میشن که همه ی ذرات عالم در حال انبساطه این یه نظریه کاملا تایید شدس پس نتیجه میگیریم که جهان نامحدوده ...

این منبسط شدن بر میگرده به همون نظریه مهبانگ یا بیگ بنگ که هنوز بعد از این همه مدت هنوزم اجرام با همه ی تغیرات زیادی که کردن، دارن با شتاب ( شایدم با سرعت ثابت ) از هم دور میشن، اثباتشم به وسیله ی جابه جایی خطوط طیفی به سمت سرخه که بهش میگن اثر دوپلری

لینک به دیدگاه
سکوت جون همین طور که تو متن نوشته بود به این امواج کیهانی می گن ...زمینه ی موجی کیهانی، سه تا نظریه ی برای پیدایش عالم هس که نظریه ی مهبانگ به خاطر همین تابش زمینه ی میکرو موجی کیهانی و انبساط عالم ( که اثبات شده ان ) از همه قابل قبول تره ...

آره دقیقا درسته ! حالا ما که فعلا نتیونستیم زمانو به عقب بکشیم و اون امواجی هم که تو میگی دارن میرن رو هم نمی تونیم بگیریم :ws3: اما مثلا اگه موجودات هوشمندی تو سیاره ای زندگی کنن که فاصلش تا زمین به اندازه قدمت آدم رو زمین باشه و به سیاره ما نگاه کنن، داره انسانای غارنشین رو میبینه !

اگه بتونی با سرعت نور حرکت کنی به آینده سفر می کنی عزیز برای سفر به گذشته امکانات بیشتری از قبیل در دسترس بود سیاهچاله اون هم از نوع چرخانش و ریکــــس رد شدن ازش :ws3: نیاز داره ... که حتی اگه همین طور که یه زمانی سفر به ماه غیر قابل باور بود، انجام شدنی باشه بازم یه موضوعی این وسط هس که اگه به گذشته برگردی، می تونی حال رو هم تغییر بدی که نمیشه دیگه :ws3:

این نظریه سفر تو جهان هم خیلی جالبه و به خاطر همین اصلا به وجود اومده که همه کارا و تصاویر گذشتگان تو جهان هست ... و حتی تصاویر آیندگان!! فقط کافیه خودمون رو به سرعت نور نزدیک کنیم که البته منفجر میشیمو و آیندگان رو از اون دنیا مشاهده میکنیم :ws3:

اگه زمین مون و کهکشان مون رو فضا پیما بدونیم پس تا الان باید تا حالا شونصد بار منهدم شده باشیم از بس به درو دیورا خوردیم :banel_smiley_4:

چون عالم در حال انبساطه، یعنی نه فقط همه کهکشانا دارن از هم دور میشن که همه ی ذرات عالم در حال انبساطه این یه نظریه کاملا تایید شدس پس نتیجه میگیریم که جهان نامحدوده ...

این منبسط شدن بر میگرده به همون نظریه مهبانگ یا بیگ بنگ که هنوز بعد از این همه مدت هنوزم اجرام با همه ی تغیرات زیادی که کردن، دارن با شتاب ( شایدم با سرعت ثابت ) از هم دور میشن، اثباتشم به وسیله ی جابه جایی خطوط طیفی به سمت سرخه که بهش میگن اثر دوپلری

خیلی جالب و هیجان انگیزه:w16::icon_gol:

نمیتونم در این موارد زیاد نظر بدم چون اطلاعات زیادی ندارم

ازت ممنونم میترا جان:icon_gol:

لینک به دیدگاه

انیشتین اینجوری نظر قطعی نداده بود :whistle::ws52::ws3:

لینک به دیدگاه

اولا اینکه سر اسلحه تو بگیر اونور... :banel_smiley_4:

دوم اینکه، کی زمین و کهکشان رو فضاپیما دونست؟ :w58:

سوم اینکه سوادتو به رخ ما نکش جوجه. :ws3:

چهارم اینکه، مردی بیا تو تالار شهرسازی حالتو بگیرم. :icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
اولا اینکه سر اسلحه تو بگیر اونور... :banel_smiley_4:

دوم اینکه، کی زمین و کهکشان رو فضاپیما دونست؟ :w58:

سوم اینکه سوادتو به رخ ما نکش جوجه. :ws3:

چهارم اینکه، مردی بیا تو تالار شهرسازی حالتو بگیرم. :icon_pf (44):

اولا: اسلحم ابســــــاب بازیه :ws3:

دوما:من! دقیقا همینه، ما تو زمینیم، زمینم داره تو فضا میچرخه برای خودش، پس میشه فضا پیما :banel_smiley_4:

سوما: من سواتم کجا بود :ws3:

چهارم : دعوت نامه ی رسمی بفرستین، مزاحم میشم ... :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

اگه بتونی با سرعت نور حرکت کنی به آینده سفر می کنی عزیز

من فکر میکردم اگه با سرعت نور حرکت کنی زمان متوقف ، و اگه سریعتر از نور حرکت کنی زمان به عقب بر میگرده :ws52:

لینک به دیدگاه
من فکر میکردم اگه با سرعت نور حرکت کنی زمان متوقف ، و اگه سریعتر از نور حرکت کنی زمان به عقب بر میگرده :ws52:

نظریه ی دوقولوهای انیشتین رو شنیدین حتما ...

یک دوقلو بودن مثلا تو 20 سالگی یکیشون با سرعت نور یک سفر فضایی میره، 5 سال سفرش طول میکشه وقتی بر میگرده زمین، خودش 25 سالشه اما اون قل دیگه مثلا 50 سالشه

این به خاطر اینه که زمان برای قل در سفر آهسته تر گذشته ... یعنی تو 5 سال رو گذروندی اما پریدی 25 سال دیگه، میشه سفر به آینده دیگه ... :hanghead:

این برداشت منه، حالا امتحانش مجانیه ... با سرعت نور بدو ببین از کجا سر در میاری :ws3:

:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...