رفتن به مطلب

به راستی چیست؟!!! - آوای آفرینش!

ارسال های توصیه شده

آواي آفرينش :icon_redface:

در يکي از روزهاي سال 1964، دو فيزيکدان به نام هاي آرنو پنزياس و رابرت ويلسون از مرکز تحقيقات بل در نيوجرسي آمريکا مشغول کار بر روي يک سيستم گيرنده راديويي براي دريافت امواج ارسال شده توسط ماهواره هاي مخابراتي بودند که با پديده حيرت انگيزي مواجه شدند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گيرنده راديويي آنها هنگامي که بر روي طيف فرکانسي خاصي تنظيم مي شد، امواج ناشناخته و اسرارآميزي را از پهنه آسمان دريافت مي کرد که تا آن زمان براي بشر ناشناخته بود

نکته شگفت انگيز درمورد اين امواج آن بود که با تغيير جهت گيرنده راديويي، هيچ تغييري در شدت امواج دريافتي ايجاد نمي شد و اين نشان مي داد که اين امواج اسرارآميز نه از يک ستاره يا کهکشان خاص بلکه از تمامي پهنه کيهان گسيل مي شوند. پنزياس و ويلسون آن قدر از اين پديده عجيب و غريب شگفت زده شده بودند که اول تصور کردند شايد مشکلي در خود سيستم گيرنده وجود دارد و براي همين هم تمامي سيستم هاي الکترونيک را از ابتدا به دقت بررسي کردند اما همه چيز به خوبي کار مي کرد و آنها چاره اي نداشتند جز اينکه کشف حيرت انگيز خود را باور کنند. آنها موفق به ثبت امواجي شده بودند که از سرتاسر آسمان گسيل مي شد. اما به راستي منشاء اين امواج اسرارآميز چه بود؟

درواقع وجود اين امواج قبلاً در يک مقاله تحقيقاتي توسط فيزيکدان ديگري به نام ژرژ گاموف پيش بيني شده بود اما پنزياس و ويلسون از آن مقاله اطلاعي نداشتند. محاسبات رياضي ژرژ گاموف بر مبناي نظريه مِهبانگ (بيگ بنگ) نشان مي داد که چنين امواجي بايد در زمان هاي اوليه پيدايش جهان در سرتاسر کيهان منتشر شده باشند. بدين ترتيب چيزي نگذشت که مشخص شد امواج اسرارآميز کشف شده توسط پنزياس و ويلسون درواقع همان امواج پيش بيني شده از سوي ژرژ گاموف هستند: "آواي آفرينش"

از آن زمان تاکنون تحقيقات بسياري بر روي اين امواج شگفت انگيز صورت گرفته است. فيزيکدان ها اين آواي اسرارآميز کيهاني را اصطلاحاً "امواج زمينه کيهاني" ناميده اند. امواج زمينه کيهاني با تمامي امواج ديگر جهان تفاوت دارند. هر موجي در جهان از منبع خاصي ساطع مي شود و هرچه از اين منبع دورتر شويم، شدت موج کمتر خواهد شد. اما امواج زمينه کيهاني چنين نيستند. اين امواج نه از يک منبع خاص بلکه از سرتاسر کيهان گسيل مي شوند و جالب تر آنکه در تمامي کهکشان ها و از هر کجاي اين جهان با شدت يکساني قابل دريافت هستند

جديدترين تحقيقات کيهان شناسان بر روي اين آواي کيهاني نشان مي دهد که اسرار بسياري (از نحوه پيدايش کل جهان گرفته تا چگونگي متکثر شدن نيروي واحد شکل دهنده هستي به نيروهاي به ظاهر متعدد و متفاوت امروزين آن) همگي در دل اين صداي کيهاني نهفته است.

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

مطلب و بحث به این قشنگی هیشکی نیست:banel_smiley_4:

فقط بلدیم تو تاپیکهایی پست بدیم که ...

واقعا احساس میکنم این انجمن داره سقوط میکنه

متاسفم...

لینک به دیدگاه
یه فیلمی هست این امواج رو میگیرن بعدش که رمزگشاییش میکنن میفهمن نقشه ساخت یک دستگاهه و ...

کسی یادشه اسم فیلمه؟

نه در مورد اون فیلم چیزی نمیدونم

ولی سوالی که برام هست اینه

آیا این چیزهایی که در مورد صوت گفته شده میتونه در مورد نور هم باشه؟

لینک به دیدگاه
نه در مورد اون فیلم چیزی نمیدونم

ولی سوالی که برام هست اینه

آیا این چیزهایی که در مورد صوت گفته شده میتونه در مورد نور هم باشه؟

نمیدونم ، آیا همه موج ها صوت هستند:ws52: ، اون فیلم رو اگه اسمشو پیدا کنم میگم ببینی، از اون سری فیلمهایی هست که ذهن رو مشغول میکنه و سخت فراموش میشه ، البته مضمونش اسمش فراموش شده:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
نمیدونم ، البته اینها صوت نیستن موج هستن ، آیا همه موج ها صوت هستند ، اون فیلم رو اگه اسمشو پیدا کنم میگم ببینی، از اون سری فیلمهایی هست که ذهن رو مشغول میکنه و سخت فراموش میشه ، البته مضمونش اسمش فراموش شده:icon_pf (34):

نه همه موجها که صوت نیستن خوب

ولی اگه نور باشسه یعنی اینکه تصاویر همه ما تو کهکشان ذخیره شده و اگه بتونیم زمان رو بشکنیم میتونیم تصاویر انسانهای قبل خودمونو ببینیم

من اینو یه جایی خونده بودم

نمیدونم چقدر درسته چون اطلاعات زیادی در این مورد ندارم:icon_pf (34):

اگه یادت اومد حتما بهم بگو:ws37:

لینک به دیدگاه

مطلب و بحث به این قشنگی هیشکی نیست:banel_smiley_4:

فقط بلدیم تو تاپیکهایی پست بدیم که ...

واقعا احساس میکنم این انجمن داره سقوط میکنه

متاسفم...

این پستت به قیافه آواتارت خیلی میاد! :ws3:

ولی به نظرم خیلی جالبه و خفن.

یه چیزی که برام عجیبه عدم تغییر شدت این امواجه و این یعنی این جهان محدوده! یعنی بی نهایت نیست! در هر صورت باید توی یه فضای محدود باشه تا شدتش زیاد و کم نشه!.نه؟

لینک به دیدگاه

یه چیزی که برام عجیبه عدم تغییر شدت این امواجه و این یعنی این جهان محدوده! یعنی بی نهایت نیست! در هر صورت باید توی یه فضای محدود باشه تا شدتش زیاد و کم نشه!.نه؟

محدوده دیگه ، بینهایت که نیست ؛ اصلا بینهایت با عقل جور در نمیاد ، البته محدود هم جور در نمیاد اما یه جورایی محدوده ولی برای ما قابل درک نیست:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
محدوده دیگه ، بینهایت که نیست ؛ اصلا بینهایت با عقل جور در نمیاد ، البته محدود هم جور در نمیاد اما یه جورایی محدوده ولی برای ما قابل درک نیست:icon_pf (34):

خودت فهمیدی چی گفتی؟!:banel_smiley_4:

فکر کن!

یه سری فضاپیما بفرستیم انقدر برن تا بخورن به دیوار! :ws3:

لینک به دیدگاه

آره:ws3::ws28:

من اطلاعات زیادی ندارم:icon_pf (34):

کی اینجا در مورد این موضوعات بیشتر میدونه بگیم بیاد کمکمون کنه:ws44:

ولی تا جایی که میدونم اینکه جهان بینهایت باشه اثبات شده:ws52:

پس اونوقت چه جوری شدتشون کم و زیاد نمیشه؟:ws52:

لینک به دیدگاه

حالا محدوده یا نا محدوده؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

:ws28:

بله فهمیدم :w000:

کلا برای ما قابل درک نیست ، به نظرت ویروسی که الان تو روده ی تو هست از محیط زندگیش چیزی درک میکنه؟ :banel_smiley_4: اونم الان میگه این روده بینهایته:ws3:

لینک به دیدگاه

کلا برای ما قابل درک نیست ، به نظرت ویروسی که الان تو روده ی تو هست از محیط زندگیش چیزی درک میکنه؟ :banel_smiley_4: اونم الان میگه این روده بینهایته:ws3:

اولا اینکه ویروس تو روده ی خودت هست! :w00:

دوما اینکه من چه بدونم درک میکنه یا نه! :w58:

سوم اینکه وقتی حرف از محودیت بشه، انسان میتونه درک کنه. حداقل من که درک میکنم. این یعنی بالاخره یه جایی تموم میشه! :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
حالا محدوده یا نا محدوده؟:banel_smiley_4:

به نظر من محدوده ولی اینجوری نه که بری بخوری به دیوار:ws3: اصلا همچین مفاهیمی برای ما قابل درک نیستن هرجوری فکر کنی تناقض دارن:4564:

لینک به دیدگاه
:jawdrop:فهمیدما ام نمیدونم چی بگم

جدا کامل درک کردی این موضوع رو؟

خوب یکم توضیح بده دیگه:ws37:

اون ویروس بالاخره میخوره به دیوار رودت اونوقت میفهمه چه خبره:ws2:

اما این قضیه ذخیره شدن خیلی حرفها واسه گفتن داره

یعنی در مورد نورم میشه؟:jawdrop:

لینک به دیدگاه
اولا اینکه ویروس تو روده ی خودت هست! :w00:

دوما اینکه من چه بدونم درک میکنه یا نه! :w58:

سوم اینکه وقتی حرف از محودیت بشه، انسان میتونه درک کنه. حداقل من که درک میکنم. این یعنی بالاخره یه جایی تموم میشه! :banel_smiley_4:

خوب بیرون اون دیواری که تو میگی چیه؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
جدا کامل درک کردی این موضوع رو؟

خوب یکم توضیح بده دیگه:ws37:

اون ویروس بالاخره میخوره به دیوار رودت اونوقت میفهمه چه خبره:ws2:

اما این قضیه ذخیره شدن خیلی حرفها واسه گفتن داره

یعنی در مورد نورم میشه؟:jawdrop:

از هر 1 میلیون ویروس یکی میخوره به دیوار ، اون 999،999 تای دیگه هیچوقت چیزی نمیفهمن. البته اونی هم که رو دیواره میگه این دیوار بینهایته :banel_smiley_4:

نور رو بعید میدونم ولی چیزی که حتمیه امواج همیشه در حال کم شدن هستن و هیچوقت از بین نمیرن و روزی دستگاهی ساخته خواهد شد و مثلا تو غار هرا میزارنش و ثابت میشه جبرئیلی در کار نبوده :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...