رفتن به مطلب

:::::::چهاردهمین میزگرد خانواده باموضوع:زنان شاغل:::::::

peyman sadeghian

ارسال های توصیه شده

من به شخصه اعتقادم اینه که کار رن در بیرون از منزل باید مقطعی باشه..

وقتی معایب کم کم شروع به نمایان شدن کرد دیگه باید متوقف بشه تا در شرایطی مناسبتر ادامه بده!!

این مقطعی شدن

کاررومیشه توضیح بدی؟ کارمقطعی مگه هست؟

وقتی خانوم جایی سرکارمیره نسبت اونجاتعهداتی پیدامیکنه قراردادمیبنددنمیشه گفت شش ماه بره شش ماه نره .

درضمن وقتی معایب خودش رونشون داد یعنی کارکمی دیر شده وخیلی سخته بشه براین مشکلات فائق آمد!

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این مقطعی شدن

کاررومیشه توضیح بدی؟ کارمقطعی مگه هست؟

وقتی خانوم جایی سرکارمیره نسبت اونجاتعهداتی پیدامیکنه قراردادمیبنددنمیشه گفت شش ماه بره شش ماه نره .

درضمن وقتی معایب خودش رونشون داد یعنی کارکمی دیر شده وخیلی سخته بشه براین مشکلات فائق آمد!

خوب یه سری کارا هستند!!!

مثلا خانم خودم در یک شرکت ساختمانی کار میکنه که مال باباشه!!!

پس میتونه :ws3:

جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته!!!

حالا شاید با توجه به شرایط خودم این نظر رو داده باشم..

شاید برای خیلی ها مقدور نباشه...

:ws6:

ولی اگه مقدور نباشه، به قول mIn خود خانم که میفهمه!! باید خودش حلش کنه!!!!:banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه
باز هم از اون حرفا بود هاااااا

بحث یه چیز دیگست :banel_smiley_4:

لطفا" از دیدگاه فمینیسمی صحبت نشه

جامعه ایران را در نظر بگیر و اظهار نظر کنید

يعني تو جامعه ايران يه خانوم علاقه اي به زندگي مشتركش نداره ، يا ... ؟

بلي بحث تقريبا يه چيز ديگس ولي خيلي هم بي ربط نيست ، فقط يه توضيحي در مورد معايبي كه خيلي بزرگ ديده ميشن و قابل جبران نيستن و اينكه يه خانوم به نظر تعدادي دوستان اونا رو نمي بينه دادم ،‌

• Like 5
لینک به دیدگاه
ممنون .............. شما مزیایی رو ذکر کردین !!!!اما نقض این موارد هم موجود است !!!!

اما این شادابی با کار در خارج از منزل کسب میشه ؟ !!!! مسئوليت اصلي یه زن خانه داری است ، با وجود کار در خارج از منزل یه مسئولیت دیگه افزوده میشه و خستگی این کارها موجب سردی روابط زناشویی و کمبود به همسر و فرزندان نخواهد شد ؟

از لحاظ کمک مالی که اشاره نمودین ، خرج هایی پیش میاد که یه جوری به قول معروف سر به سر میشه : هزینه غذای اماده ، مهدکودک فرزند، هزینه رفت و امد ؟ !!!!!

با توجه به شرایط کار یک خانم خارج از منزل میتونیم بگیم تاثیرات مطلوب یا نامطلوب شاغل بودن زنان چیه.

خوب قطعا کار سخت، طولانی و طاقت فرسا، همراه با محیط نا سالم و گزاره هایی از این دست قطعا باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد که ما از اونها تحت عنوان معایب نام میبریم. ولی اگر شرایط کار خانم مناسب باشه همه چیز برعکس میشه. همه ما میدونیم که در دنیای امروزی مسولیت های یک زن در خانه نسبت به قدیم خیلی کمتره و علتش هم مکانیزه شدن خیلی از امور هست. زن خانه دار امروزی با توجه به ابزار و ادواتی که برای انجام امور خانه داری در اختیار داره وقت آزاد نسبتا بیشتری پیدا میکنه که اگر این وقت آزاد در منزل بدون حضور همسر و فرزندان سپری بشه خودش ممکنه باعث به وجود آمدن مشکلاتی بشه. پس از این رو پر کردن این تایم با یک کار مناسب از نظر من نه تنها مشکلی نداره بلکه سودمند هم هست.

و اما در مورد هزینه ها باید بگم یک زن هر چقدر هم که خانه دار باشه نیاز داره وعده هایی از غذا رو توسط همسرش یا خودش از بیرون خریداری کنه. و اما مهد کودک خاص فرزندانی نیست که والدین شاغل دارند. و البته با همه اینها نمیتونیم بگیم این هزینه ها با درآمد خانم سر به سر میشه.

حال در بحث اقتصاد ما یه تولید کننده داریم و یه مصرف کننده. منظور از تولید کننده شخص شاغل هست و تولید به معنای ساخت محصول نیست. منظور از تولیدکننده شخصی هست که به نوعی خدمتی رو تولید میکنه. و مصرف کننده میشه کسی که هیچ خدمتی رو تولید نمیکنه. مثل فرزندان نابالغ یک خانواده یا زنان خانه دار که شغلی ندارن. با شاغل شدن زنان از قشر مصرف کننده خدمات کم میشه و به تولیدکنندگان اضافه میشه. اینطوری اقتصاد پویاتر میشه. خوب در این وادی چه اشکالی داره که مهدکودک ها هم رونق بگیرن یا تولید کنندگان غذای آماده؟

در واقع داد و ستد رونق میگیره و در معنای عام چرخ اقتصاد به حرکت درمیاد.

• Like 6
لینک به دیدگاه

دوستان عزیزم

اینجاهیچکس دنبال اثبات حقانیت خودش نیست.بهرحال بایدقبول کرددرخانه ای که نه پدرنه مادرحضور دارندکمبودهایی ایجادمیشه این کمبودمیشه درخلأعاطفی که گریبانگیربچه هامیشه(که میتونیدنمونه های بسیاری دربچه های دبستانی این روزهاببینید)میشه کمبودمحبت باشه که بین خودزن وشوهرهاپیش میاد.بهرحال فرصت کمتر ایجادمیشه واسه مکالمه وگردش وتفریحات دیگه هرچی هم بخوان بازهم به دلیل

مشغله های شغلی که بعضی مشاغل دارندنمیشه اینطورکه بایدوشایدکنارهم باشند.نمونه هاشو زیاددوروبرخودم دارم.هرچندنیمه وقت کارکنندبازبرای کارخانه فرصت کم میآورند.شغل

آقایان که نمیشودنیمه وقت باشه؟میشه؟معمولاآقایان خیلی زودبه خانه بیایندساعت6یا7عصراست که بالاخره اندکی زمان بایدصرف استراحت کنند.

پس گمان نکنیداگرگفته میشودمعایب کارخارج ازخانه خانوم ها کسی قصدداره حقی

ازخانومهاضایع بشه.

پستهایی که رنگ وبوی دفاع ازجنسیت خاصی داشته باشدیاحس شودسعی درمنحرف کردن بحث ازمسیراصلی راداردبدون تذکرحذف میگرددپس فقط به بیان مطالب خوددرچهارچوب بحث کنید

با تشکر

• Like 4
لینک به دیدگاه

پیمان جان، مرسی بابت تذکر

ولی من یه پیشنهادی که دارم اینه که، یه تاپیک بزنید و بپرسید:

معایب و مزایای کار مرد در خانه!!!

• Like 4
لینک به دیدگاه
پیمان جان، مرسی بابت تذکر

ولی من یه پیشنهادی که دارم اینه که، یه تاپیک بزنید و بپرسید:

معایب و مزایای کار مرد در خانه!!!

این مطلب هم شامل همین بحث میشه اماالان زوده بهش میرسیم صبرداشته باش برادر.

قدم قدم بحث رومیبریم جلوانشاالله درادامه مطلب به این قضیه میرسیم درقسمت تقسیم کاردرخانه گمان کنم خوب باشه راجع بهش بحث بشه.:a030:

• Like 4
لینک به دیدگاه

1. معایب ومحاسن شاغل بودن زن

درابتدا به :

بررسی معایب ومحاسن شاغل بودن زنان وتأثیر آن بر زندگی مشترک بحث میکنیم

من چون وقت نکردم همه سوالات رو جواب بدم فقط همین یکیو مینویسم ... به نظرم اگر زن مشغول فعالیتی که تحرک و سازندگی در اون باشه , باشه میتونه مطمئن باشه تا حدود خیلی زیادی از بهداشت روان برخورداره و حداقل از افسردگی دور میشه فقط تا زمانی که این کار باعث نشه رقابت بین شوهر بوجود بیاد یا به نوعی برتری جوئی نسبت به شوهرش داشته باشه

• Like 6
لینک به دیدگاه

همانگونه که گفته شد نیازجامعه امروزبه حضورزنان درصحنه های کارواموراجتماعی باعث شده است که دیدگاه گذشته نسبت به زنان شاغل تغییرکند،به گونه ای که حتی دربرخی مشاغل نبودزن درآن

جایگاه خلأوکمبودهایی راایجادمیکندکه حضورمردان درآن جایگاه نمیتواندجایگزین مناسبی باشد،درمورداینکه چه مشاغلی متناسب بازنان وروحیه زنانه آنهاست درجای دیگربحث شده است وکاری به آن نداریم.

درگذشته ای نه چندان دورحضورمادرهمواره درخانه

باعث دلگرمی مابوده است هرگاه

به اونیازداشتیم درکنارمابوده است:باگذشت زمان وایجادمشکلات اقتصادی کم کم حضورمردان درکنارزنان کمترازسابق شدهمچنین باایجادفرهنگ شهرنشینی وآپارتمانهای کوچک کم کم خانواده هاازهم فاصله گرفتند،

دیگرزن درخانه همصحبتی نداردکارهای خانه هم باکوچک شدن فضای خانه ومکانیزه شدن کارهازودتروآسانترانجام میگردد،پس اوقات فراغت زنان درخانه بیشترازپیش شده است!حال خانوم درخانه بیکارشده همسرهم که سرکاراست تاشب فرزندی هم یانیست یانظام تک فرزندی نه همسایه ای هست برای صحبت نه خانواده،نیاززنان به صحبت کردن هم امریست اجتناب ناپذیر،این عدم

وجودهمصحبت کم کم باعث سرخوردگی زنان اززندگی ورفتن شادابی اززندگی آنهامیشود،پس میتوان از محاسن کارکردن زنان به مواردزیراشاره کرد!

1)اینکه زن بامشغول شدن به کارسرگرم میشود

2)تجربه کسب میکند

3)باعث بالارفتن سطح معلومات ودانش اجتماعی زن میگردد

4)میتوانددرآمدش کمک خرج خانه

باشد

5)جایگاه ومنزلت اجتماعی پیدامیکندودیدجامعه نسبت به زن تغییرمیکند،

6)یادمیگیردچگونه ازپس مشکلاتش براید

7)وقتی سختی کارودرآمدزائی راازنزدیک حس کردقدرپول رابهترمیداندوبهترمیتواندبرای اموراقتصادی خانه تصمیمگیری کند

8)باعث بالارفتن شادابی وروحیه زن میگردد

• Like 5
لینک به دیدگاه

بررسی معایب ومحاسن شاغل بودن زنان وتأثیر آن بر زندگی مشترک بحث میکنیم

مزايا:

• به روز بودن زن يا به قول خودمون up date بودن كه به نظرم مهمترين جنبه كار كردنه
  • كمكه مالي در امور اقتصادي خونه (البته من دوس ندارم اگه كار ميكنم پولمو خرجه مصارفه زندگي كنم:ws43:)
  • داشتن حس استقلال و قدرت در خانه
  • و...

معايب:

• نرسيدن به امور خانه داري

به نظرم همينا مهمتريناشه!:wubpink:

• Like 2
لینک به دیدگاه
مزايا:

• به روز بودن زن يا به قول خودمون up date بودن كه به نظرم مهمترين جنبه كار كردنه
  • كمكه مالي در امور اقتصادي خونه (البته من دوس ندارم اگه كار ميكنم پولمو خرجه مصارفه زندگي كنم:ws43:)
  • داشتن حس استقلال و قدرت در خانه
  • و...

معايب:

• نرسيدن به امور خانه داري

به نظرم همينا مهمتريناشه!:wubpink:

فکر نمیکنی یه خورده از یه دیدگاه ایده آل به قضیه نگاه کردی؟؟؟

وقتی زن داره بیرون کار میکنه، یعنی اینکه کل خانواده دارند این (در برخی مواقع) مشکلات رو تحمل میکنند... پس یا اینکه بقیه حق دارند به زن بگند که نره سر کار و یا اینکه واقعا" کمک خرج باشه...

فکر کن: شوهر از سر کار خسته برگرده، ترافیک، سر و کله زدن با افراد بیرون از خانه، رانندگی، ... منتظره که یه احساس خوبی توی خونه داشته باشه... یه همسرداری از زنش ببینه .. ولی زن خونه نباشه و سر کار باشه..

آخرش چی؟؟

پول از مرد برای مصارف خودش بگیره و تازه پول خودشم برای مصارف خونه به اشتراک نذاره!!!!

یه خورده این وسط یه چیزی میلنگه... نه؟؟؟

و اون هم اینه: که زنان امروزی فکر میکنند که یکی از نشانه های متمدن بودن و شدن اینه که توی خونه قدرت داشته باشند، کار کنند، به کار خونه نرسند و برن خدمتکار بگیرند و .....

• Like 6
لینک به دیدگاه
مزایا رو که گفتن

معایب:

پیری زودرس زنان

خراب شدن پوست

مریض شدن خانوما

بچه ها تنها میمون...گناه دارن خو

خستگی مفرط....:hanghead:

به نظرشمانبایدبه این لیست

1)سردشدن کم کم روابط زن وشوهر

2)خلأعاطفی ناشی ازنبودزن درخانه

3)زن به دلیل اینکه خارج ازخانواده

ودر محیط کارنیازبه صحبت کردن خودراباهمکاران خودبه نحوی ارضاء میکنددیگردرخانه حوصله صحبت بااعضای خانواده راندارد!

4)هرشغلی هرچندسبک استرس هایی داردکه این استرسهابه مرورزمان زن رازودرنج حساس وعصبی میکند که دیگرحوصله ونگ ونگ بچه راندارد.باشوهرش دیگرنمیتواندصحبت کندوباکوچکترین حرف مردازکوره درمیرود.

5)وقتی زن احساس کندکه دیگرنیازی به شوهرازنظرمالی نداردکم کم توقعاتش ازشوهرش بالاترازحدمعقول میرود.

6)سروکله زدن بامردان مختلف کم کم روحیه لطیف زنانه راازآنان میگیرد.

7)چون مجبورهستنددرمحیط کاربرای اینکه مشکلی پیش نیاید کمی خشن باشند این خشونت به مرورزمان جزء خصیصه های شخصیتی آنهامیشود واین خشونت رادرارتباط باشوهرش هم به کارمیگیرد.

8)کارهرچقدرهم سبک وآسان خستگی خاص خودراداردوزن شاغل درمقایسه بازنان خانه دارزمان بیشتری رابایدصرف استراحت کنندواین زمان استراحت رابایداززمانی که بایددرکنارخانواده باشند کسرکند

9)درست است مردهم بایددرکارهای خانه کمک کند اماباسرکاررفتن زن زمان کارمرد که تغییرنمیکند!!مثلاچون خانوم خونه سرکارهست مردبایدنیمه وقت کارکنه تابتونه به کارخونه هم برسه! آیاچنین چیزی ممکن است؟البته شایدبگوییدمگرخانه چقدرکاردارد؟شب دونفره زودترکارهاراانجام میدهند اماحساب زمان استراحت طرفین هم داشته باشید که بالاخره دوطرف زمانی رابایدصرف استراحت کنند.هستندزنان ومردانی که هردو شاغل هستنداماآیابراستی میتوانند به نحواحسن به امورات داخلی خانه رسیدگی کنند؟

رااضافه کرد؟

فعلاهمین معایب به ذهنم میرسداگرنظری داریدعنوان کنید.فقط خواهش میکنم منطقی صحبت کنید.وازجنس خاصی دفاع نکنید.

• Like 5
لینک به دیدگاه
فکر نمیکنی یه خورده از یه دیدگاه ایده آل به قضیه نگاه کردی؟؟؟

وقتی زن داره بیرون کار میکنه، یعنی اینکه کل خانواده دارند این (در برخی مواقع) مشکلات رو تحمل میکنند... پس یا اینکه بقیه حق دارند به زن بگند که نره سر کار و یا اینکه واقعا" کمک خرج باشه...

فکر کن: شوهر از سر کار خسته برگرده، ترافیک، سر و کله زدن با افراد بیرون از خانه، رانندگی، ... منتظره که یه احساس خوبی توی خونه داشته باشه... یه همسرداری از زنش ببینه .. ولی زن خونه نباشه و سر کار باشه..

آخرش چی؟؟

پول از مرد برای مصارف خودش بگیره و تازه پول خودشم برای مصارف خونه به اشتراک نذاره!!!!

یه خورده این وسط یه چیزی میلنگه... نه؟؟؟

و اون هم اینه: که زنان امروزی فکر میکنند که یکی از نشانه های متمدن بودن و شدن اینه که توی خونه قدرت داشته باشند، کار کنند، به کار خونه نرسند و برن خدمتکار بگیرند و .....

ببين اينكه ميگي كله خانواده مشكلاتو تحمل ميكنن من فكر نمي كنم نبودنه زن تو خونه بخواد يه عالمه مشكل بار بياره!

ببين فكر ميكني علته اينكه خيلي از زنا تو زندگي به هر دليلي ميسوزنو ميسازن چيه؟هم زندگيو واسه خودشون و هم شوهرشون تلخ ميكنن چيه؟؟چرا جدا نميشن؟؟

به خاطر اينكه هيچ حس استقلال و اتكاي به نفسي ندارن!! و اين خيلي وحشتناكه!!

براي شخصه من بي نهايت مهمه كه دست تو جيبه خودم باشم و هميشه حس استقلال داشته باشم استقلال از هر لحاظ چه مادي و چه غيره و اصلا كاريم به متمدنو اين حرفا ندارم چون با چشماي خودم بارها ديدم كه اگه زن نتونه از خودش حمايت كنه واويلاس....

• Like 4
لینک به دیدگاه

ودر محیط کارنیازبه صحبت کردن خودراباهمکاران خودبه نحوی ارضاء میکنددیگردرخانه حوصله صحبت بااعضای خانواده راندارد!

4)هرشغلی هرچندسبک استرس هایی داردکه این استرسهابه مرورزمان زن رازودرنج حساس وعصبی میکند که دیگرحوصله ونگ ونگ بچه راندارد.باشوهرش دیگرنمیتواندصحبت کندوباکوچکترین حرف مردازکوره درمیرود.

5)وقتی زن احساس کندکه دیگرنیازی به شوهرازنظرمالی نداردکم کم توقعاتش ازشوهرش بالاترازحدمعقول میرود.

7)چون مجبورهستنددرمحیط کاربرای اینکه مشکلی پیش نیاید کمی خشن باشند این خشونت به مرورزمان جزء خصیصه های شخصیتی آنهامیشود واین خشونت رادرارتباط باشوهرش هم به کارمیگیرد.

8)کارهرچقدرهم سبک وآسان خستگی خاص خودراداردوزن شاغل درمقایسه بازنان خانه دارزمان بیشتری رابایدصرف استراحت کنندواین زمان استراحت رابایداززمانی که بایددرکنارخانواده باشند کسرکند

9)درست است مردهم بایددرکارهای خانه کمک کند اماباسرکاررفتن زن زمان کارمرد که تغییرنمیکند!!مثلاچون خانوم خونه سرکارهست مردبایدنیمه وقت کارکنه تابتونه به کارخونه هم برسه! آیاچنین چیزی ممکن است؟البته شایدبگوییدمگرخانه چقدرکاردارد؟شب دونفره زودترکارهاراانجام میدهند اماحساب زمان استراحت طرفین هم داشته باشید که بالاخره دوطرف زمانی رابایدصرف استراحت کنند.هستندزنان ومردانی که هردو شاغل هستنداماآیابراستی میتوانند به نحواحسن به امورات داخلی خانه رسیدگی کنند؟

رااضافه کرد؟

فعلاهمین معایب به ذهنم میرسداگرنظری داریدعنوان کنید.فقط خواهش میکنم منطقی صحبت کنید.وازجنس خاصی دفاع نکنید.

ببين اينكه ميگي كله خانواده مشكلاتو تحمل ميكنن من فكر نمي كنم نبودنه زن تو خونه بخواد يه عالمه مشكل بار بياره!

چندتاازمعایبی که به آن اشاره شد راقبول دارید.ودرصورت امکان دلیل اون مواردی که رد میکنید روهم بگیدممنون میشم :rose:

• Like 5
لینک به دیدگاه

نه اينو قبول ندارم زياد نبودن كناره هم دليل بر سرد شدنه روابط نمي تونه باشه!!! لذا خيليا از زنو شوهرا همكارن يا خانم خانه دار هستش و زمانه زياديو با شوهرش ميگذرونه و رواابط خيليم سرده!!!

خلاء عاطفي من فك ميكنم بيشتر براي فرزندان پيش مياد كه به نوعي قبول دارم بزرگ شدنه بچه تو آغوشه مادر خيلي بهتر از مهد و يا پيش بقيه است

اين به نظرم به نوعي بستگي به كار داره ولي خب در عوضش به نظرم كار باعث ميشه زنو شوهر بهتر و بيشتر همديگرو درك كنن چون شرايطه مشابه دارن و هيچكدوم نمي تونن بگم من خسته ام!!! اين به اون در:w02:

درسته كار آدم رو فرسوده ميكنه چه زن و چه مرد واينكه بخوان از كوره در برنو اينا در مورده دو طرف صدق ميكنه!

اين برميگرده به همون قضيه استقلال فردي كه گفتم و گرچه وابستگيه زنو به مرد كمتر ميكنه ولي نه قبول ندارم كه باعث ميشه توقعات بيش از اندازه بالا بره!

نه قبول ندارم در موارد خاص ممكنه اين اتفاق بيافته ولي در حالت عمومي نه

نه صحيح نيست جدي بودن با خشن بودن فرق ميكنه!

خستگي از كار طبيعيه و اين شرايط رو خوده زن بايد تحمل كنه نبايد مثه يه زنه خانه دار ازش توقعه كلي بشورو بساب داشت بايد كمي دركش كرد

بله هستن اين نوع زنو شوهرهايي كه به طوره كامل به همه چيز ميرسن!!!

رااضافه کرد؟

:wubpink::wubpink::wubpink:

• Like 3
لینک به دیدگاه

ببين فكر ميكني علته اينكه خيلي از زنا تو زندگي به هر دليلي ميسوزنو ميسازن چيه؟هم زندگيو واسه خودشون و هم شوهرشون تلخ ميكنن چيه؟؟چرا جدا نميشن؟؟

به خاطر اينكه هيچ حس استقلال و اتكاي به نفسي ندارن!! و اين خيلي وحشتناكه!!

براي شخصه من بي نهايت مهمه كه دست تو جيبه خودم باشم و هميشه حس استقلال داشته باشم استقلال از هر لحاظ چه مادي و چه غيره و اصلا كاريم به متمدنو اين حرفا ندارم چون با چشماي خودم بارها ديدم كه اگه زن نتونه از خودش حمايت كنه واويلاس....

حرف من چیز دیگه ایه..

من هم فکر نکنم گفته باشم که زن نباید دستش توی جیب خودش باشه...

اگه همچین چیزی گفتم نشونم بده حتما"!!

حالا خیلی چیزا رو باید تجربه کرد تا درست درک بشه...

استقلال زن فقط در کار بیرون خونه تامین میشه؟؟؟

اون زندگی که مثال زدید رو هیچ رقمه نمیشه نگه داشت.. حالا چه زن بیرون کار کنه و چه نکنه...

ما در این تاپیک فقط در مورد معایب و محاسن کار زن در بیرون بحث میکنیم.. نه چیز دیگه ای..

فرض کن: مرد بمونه خونه و کار خونه رو انجام بده و زن بیرون از خونه!!

حتما" میگی وظیفه مرده که بیرون از خونه کار کنه!!

چون یه چیز سنتی شده دیگه و منطقی!!

ولی چرا کسی نمیگه که کار داخل خونه با زنه؟؟؟

چون این طوری برداشت میشه که طرف توی قرون وسطی داره سیر میکنه!!!

متاسفانه باورها دارن عوض میشن ولی در کنارش هیچ کار فرهنگی و رو به جلویی نمیشه...

• Like 5
لینک به دیدگاه
حرف من چیز دیگه ایه..

من هم فکر نکنم گفته باشم که زن نباید دستش توی جیب خودش باشه...

اگه همچین چیزی گفتم نشونم بده حتما"!!

حالا خیلی چیزا رو باید تجربه کرد تا درست درک بشه...

استقلال زن فقط در کار بیرون خونه تامین میشه؟؟؟

اون زندگی که مثال زدید رو هیچ رقمه نمیشه نگه داشت.. حالا چه زن بیرون کار کنه و چه نکنه...

ما در این تاپیک فقط در مورد معایب و محاسن کار زن در بیرون بحث میکنیم.. نه چیز دیگه ای..

فرض کن: مرد بمونه خونه و کار خونه رو انجام بده و زن بیرون از خونه!!

حتما" میگی وظیفه مرده که بیرون از خونه کار کنه!!

چون یه چیز سنتی شده دیگه و منطقی!!

ولی چرا کسی نمیگه که کار داخل خونه با زنه؟؟؟

چون این طوری برداشت میشه که طرف توی قرون وسطی داره سیر میکنه!!!

متاسفانه باورها دارن عوض میشن ولی در کنارش هیچ کار فرهنگی و رو به جلویی نمیشه...

اي بابا چرا فكر ميكنيد يه زنه شاغل نمي تونه به امور خانه و شوهر داريش برسه؟؟؟

چرا اينطوري برداشت ميشه!!

آيا مگر نه اينكه بچه رو بايد توسط هم پدر و هم مادر تربيت بشه آيا كسي به مرد ايراد ميگيره كه چرا وقته زيايدو با بچه اش نمي گذرونه؟؟؟ چرا خب چون كار ميكنه پس نبايد خيلي ازش توقع داشت اين قضيه بايد در مورده زنانه شاغل هم صدق كنه حرفه من اينه...

• Like 2
لینک به دیدگاه

رااضافه کرد؟

من با همه این ها موافقم.

کار کردن با فعالیت اجتماعی فرق داره.

به نظر من زنانی که مجبورند و زنانی که شغل های مناسب ب ا روحیاتشون پیدا میکنن خوبه شاغل باشن اما این ظرورتی نداره که همه خانوما بخوان کارکنن....که این در حال حاضر مد شده تو جامعه ما که همه خانوما میخوان شاغل باشن.

فعالت اجتماعی داشتن با سرکار رفتن فرق داره......برای پر کردن وقتشون میتونن فعالیتای مفید اجتماعی داشته باشن......

• Like 1
لینک به دیدگاه
اي بابا چرا فكر ميكنيد يه زنه شاغل نمي تونه به امور خانه و شوهر داريش برسه؟؟؟

چرا اينطوري برداشت ميشه!!

آيا مگر نه اينكه بچه رو بايد توسط هم پدر و هم مادر تربيت بشه آيا كسي به مرد ايراد ميگيره كه چرا وقته زيايدو با بچه اش نمي گذرونه؟؟؟ چرا خب چون كار ميكنه پس نبايد خيلي ازش توقع داشت اين قضيه بايد در مورده زنانه شاغل هم صدق كنه حرفه من اينه...

اگه زن هم بیرون کار کنه خسته میشه..

اون وقت نباید از اون هم توقع داشت؟؟؟

پس از کی باید توقع داشت اون موقع؟:ws6:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...