رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان ومهندسین جامعه مهندسی برق:icon_gol:

گفتیم این تاپیک رو بزنیم تا هم اطلاعات دوستان راجع به قطعات الکترونیک بالاتر بره هم قطعه شناسی دوستان قوی بشه

در این تاپیک المانهای الکترونیکی مد نظر هست حالا این المان میتونه یه icباشه یا نوع خاصی از مقاومت یا سلف وخازن

درابتداممکنه المانهاخیلی ساده باشه اما بنابر روندتاپیک مشکلترمیشه:w16::icon_gol:

عکس گذاشته نمیشه چون با شکل خیلی ساده قابل حدسه مگر موارد خاص

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 88
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این المان در ابتدا به تقویت کننده الکترونیکی اطلاق شدکه در کامپیوترهای آنالوگ جهت اعمال ریاضی نظیر جمع وانتگرال گیری به کار گرفته شد.درحالت ایده ال این المان دارایبهره ولتاژزیادباتزویج مستقیم است که سیگنال هارادردامنه وسیعی از بسامد تقویت میکند

لینک به دیدگاه

دوتا عاشق

هیچ کدوم در حالت ایده ال انرژی رو تلف نمی کنند.

وقتی تنها هستند فقط انرژی رو در بازه ای از زمان جذب می کنند و در بازه ای زمان به مدار بر می گردونند.

با انتگرال و مشتق هم رفیق اند.:ws17:

لینک به دیدگاه
خازن :w127:

نه خازن نیست!

دوتا عاشق

وقتی تنها هستند فقط انرژی رو در بازه ای از زمان جذب می کنند و در بازه ای زمان به مدار بر می گردونند.

اجازه بده تکلیف قطعه اول معلوم بشه بعدبریم سرقطعه دوم:banel_smiley_4:

مقاومت که نیست؟.....

نخیر

لینک به دیدگاه
این المان در ابتدا به تقویت کننده الکترونیکی اطلاق شدکه در کامپیوترهای آنالوگ جهت اعمال ریاضی نظیر جمع وانتگرال گیری به کار گرفته شد.درحالت ایده ال این المان دارایبهره ولتاژزیادباتزویج مستقیم است که سیگنال هارادردامنه وسیعی از بسامد تقویت میکند

این قطعه نوه آقای ترانزیستوره

مامانش اسمشو گذاشته Opamp :vi7qxn1yjxc2bnqyf8v

لینک به دیدگاه
دوتا عاشق

قطعه دوم

روازکنترل قبول میکنیم.

خوب جواب سلف وخازن نیستند؟

لینک به دیدگاه

سوال بعد رو من بگم؟؟؟؟؟

یک وسیله تک‌قطبی است که در آن به جای استفاده ‌از دو نوع نیمه ‌هادی p و n متصل به هم ، معمولا از یک نوع نیم ‌هادی نوع n با یک اتصال فلزی مانند طلا،نقره یا پلاتین استفاده می‌شود...............

در هر دو ماده الکترون حامل اکثریت را تشکیل می‌دهد. وقتی که دو ماده به هم متصل می‌شوند، الکترونها در ماده سیلیسیم نوع n فورا به داخل فلز نفوذ می‌کنند و یک جریان سنگینی از بارهای اکثریت بوجود می‌آید.......................

لینک به دیدگاه

خوب سوال رو کمی سخت ترش میکنم :gnugghender:

از اونجا که دوستان علم خوبی به قطعات دارند میام قطعات رو از بین قطعات به کار رفته دردستگاهها وعملکرد اونها انتخاب میکنم:gnugghender:

.............................................

این قطعه درتلویزیون به کار میره وکارش جمع آوری پسماندالکترونهای شلیک شده از گان هست

اگه لازمه توضیح بیشتر پس از چندحدس داده میشه:icon_gol::a030:

لینک به دیدگاه
سوال بعد رو من بگم؟؟؟؟؟

یک وسیله تک‌قطبی است که در آن به جای استفاده ‌از دو نوع نیمه ‌هادی p و n متصل به هم ، معمولا از یک نوع نیم ‌هادی نوع n با یک اتصال فلزی مانند طلا،نقره یا پلاتین استفاده می‌شود...............

در هر دو ماده الکترون حامل اکثریت را تشکیل می‌دهد. وقتی که دو ماده به هم متصل می‌شوند، الکترونها در ماده سیلیسیم نوع n فورا به داخل فلز نفوذ می‌کنند و یک جریان سنگینی از بارهای اکثریت بوجود می‌آید.......................

دیود اتصال نقطه ای نیست؟:ws52:.................

لینک به دیدگاه
نه نیست...........:ws3:

بی اجازه پرسیدم . پاکش کنم؟؟؟

نه محمدجان

به سوال من بعداز پست شما پاسخ داده خوهد شد چون پست شما زودتر زده شده:w16:

قطعه ای که مدنظرشماست بیشتر درچه نوع مداراتی استفاده میشه؟

لینک به دیدگاه
نه محمدجان

به سوال من بعداز پست شما پاسخ داده خوهد شد چون پست شما زودتر زده شده:w16:

قطعه ای که مدنظرشماست بیشتر درچه نوع مداراتی استفاده میشه؟

کلا من یه سوال در مورد روند تاپیک بپرسم . هر کسی اجازه داره سوال بپرسه یا فقط استارتر سوال میپرسه ما جواب میدیم؟ ............

بیشتر در مدارات فرکانس بالا استفاده میشه ..............

لینک به دیدگاه
کلا من یه سوال در مورد روند تاپیک بپرسم . هر کسی اجازه داره سوال بپرسه یا فقط استارتر سوال میپرسه ما جواب میدیم؟ ............

نه همه میتونند بپرسند فقط به نوبت یکی پاسخ داده میشه به ترتیب زدن پست مثلا مثل حالت من وتو پست شما زودتر زده شد پس اولویت باشماست تا به پست شما پاسخ داده نشده پست من حق پاسخ گرفتن نداره:w16::icon_gol:

بیشتر در مدارات فرکانس بالا استفاده میشه ..............

چندپایه است این قطعه بنابر تعریف شما باید دوپایه باشه درسته؟

لینک به دیدگاه
نه همه میتونند بپرسند فقط به نوبت یکی پاسخ داده میشه به ترتیب زدن پست مثلا مثل حالت من وتو پست شما زودتر زده شد پس اولویت باشماست تا به پست شما پاسخ داده نشده پست من حق پاسخ گرفتن نداره:w16::icon_gol:

چندپایه است این قطعه بنابر تعریف شما باید دوپایه باشه درسته؟

مرسی...........

بله دو پایست...........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...