رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام!

شهرسازی ها همه جمع شن که کار داریم!

اینجا انجمن شهرسازان مرده است...

هر کدوم از شهرسازی هایی که تمایل دارند میتونن عضو این انجمن بشن.

فقط یه پیش شرط داره ...

این که هر کدوم باید نقش یه شهرساز کلاسیک که در قید حیات نیست رو بازی کنند.

یعنی از منظر اون شهرساز مرده، مسائل شهری رو توی این تاپیک بررسی کنند و از سر و کول هم بالا برن!

هر کی میاد زودتر بگه که نقش های تپل مپل رو ورداره ...

میتوانید روی هر نقش کلیک کنید و مختصری از آن شخصیت بخوانید.

من: لوکوربوزیه

حمید سیستم: تونی گارنیه

مسیح : جین جکوبز

محمد: پاتريك گدس

مینا: چارلز جنکس

آتوسا: اوژن هنارد

مهدی 7070: لینچ

هدا : اشتوبن

امید وکیلی: لوئیس مامفورد

ریپور: ابنزر هاوارد

محمدحسین: ؟

سالار یارمهدوی: هاسمان

عاطفه صادقیان: فرانک لوید رایت

مهرداد bpcom: کامیلو سیته

ژوزف: باومایستر

گیزمو: پاول زوکر یا گوردون کالن

packshot.gif

• Like 25
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم هستم......

می شه دوتا نقش داشته باشی؟؟؟ :ws3:

فعلا کامیلوزیته و اشتوبن مال من ... تا یکیشون رو انتخاب کنم...!!:JC_thinking:

• Like 5
لینک به دیدگاه
خوبه ...

منم میخوام لوکوربوزیه باشم ... حال همتونو میگیرم ... :banel_smiley_4:

منم تونی گارنیه رو انتخاب کردم

میگم چه شود تونی گارنیه ، لوکوربوزیه و ....... مدرنیستها

اون ور هم جنکس پست مدرن

چه شود :w13:

• Like 3
لینک به دیدگاه

بچه ها زودتر شهرسازتون رو انتخاب کنید. یه مطالعه کلی هم رو نظریه ها و زندگی نامه اش داشته باشید تا بحث ها رو شروع کنیم.

من بین این چهار نفر موندم:ws3:

ادموند بیکن - کوین لینچ - ویلیام وایت - پاول زوکر

به نظر میاد بعضی‌هاشون حرفی برای گفتن توی جمع نداشته باشند:ws52: یا حداقل موضوع بحث مشترکی با بقیه افراد انتخاب شده ندارند:whistle:

راهنمایی کن من کدوم را انتخاب کنم؟!:ws6:

• Like 4
لینک به دیدگاه
من بین این چهار نفر موندم:ws3:

ادموند بیکن - کوین لینچ - ویلیام وایت - پاول زوکر

به نظر میاد بعضی‌هاشون حرفی برای گفتن توی جمع نداشته باشند:ws52: یا حداقل موضوع بحث مشترکی با بقیه افراد انتخاب شده ندارند:whistle:

راهنمایی کن من کدوم را انتخاب کنم؟!:ws6:

من عاشق ویلیام وایتم.

اما تو لینچ رو بردار.

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام به همه.

ممنون از ایده ی باحالت عابدی.

آقا چند روز دیگه وایسید من یکی رو بفرستم این مانو(مانوئل کاستلز ) رو بکشه که من انتخابش کنم.

اگه موفق نشدم لوئیس خودمون اولویت دومه.

• Like 9
لینک به دیدگاه
اگر بوزیه رو میخوای میتونی ور داری...

من برام فرقی نداره! :icon_pf (44):

نه عزیز بوزیه رو بیشتر از گارنیه می شناسم همون بهتره که گارنیه رو انتخاب کنم شاید این یه تلنگری بشه یه کم بیشتر روی نظریات گارنیه تحقیق کنم

• Like 5
لینک به دیدگاه

با سلام

دیرتر از همه شهرساز مرده شدم :ws28: اما زودتر از دیگر شهرسازان مرده شروع میکنم. من ابنزر هاواردم. معمولا وقتی به نظریات شهرسازی پرداخته میشه، اولین بار از افکار و اندیشه های من بحث میشه...چون آدم گردن کلفتیم :w16: مهمتر از همه اینه که من اصلا تحصیلات آکادمیک درباره این رشته نداشتم.... میبینی.... بدون این تحصیلات اینقدر اسم در کردم، اگه میخوندم چی میشدم. نظریه باغشهر من شهرت جهانی داره...ولی برام خیلی خیلی جای تعجب داره که کتاب من تو ایران ترجمه نشده.......مگه میشه دانشی در کشوری توسعه پیدا کنه بدون اینکه مفاهیم پایه آن از کتب اصلی استخراج نشده باشه..نظراتم رو دست پا شکسته تو خیلی از کتابهای فارسی میبینی ولی کتابم ترجمه نشده :icon_pf (34):حالا raypuor قول داده اونو ترجمه کنه...ببینیم چقدر مرده...تا چند وقت دیگه معلوم میشه.........البته زیاد نمیشه بهش اعتماد کرد چون با همه ادعاش این ترم زبان رو گرفته 13 :ws3:

• Like 9
لینک به دیدگاه
با سلام

دیرتر از همه شهرساز مرده شدم :ws28: اما زودتر از دیگر شهرسازان مرده شروع میکنم. من ابنزر هاواردم. معمولا وقتی به نظریات شهرسازی پرداخته میشه، اولین بار از افکار و اندیشه های من بحث میشه...چون آدم گردن کلفتیم :w16: مهمتر از همه اینه که من اصلا تحصیلات آکادمیک درباره این رشته نداشتم.... میبینی.... بدون این تحصیلات اینقدر اسم در کردم، اگه میخوندم چی میشدم. نظریه باغشهر من شهرت جهانی داره...ولی برام خیلی خیلی جای تعجب داره که کتاب من تو ایران ترجمه نشده.......مگه میشه دانشی در کشوری توسعه پیدا کنه بدون اینکه مفاهیم پایه آن از کتب اصلی استخراج نشده باشه..نظراتم رو دست پا شکسته تو خیلی از کتابهای فارسی میبینی ولی کتابم ترجمه نشده :icon_pf (34):حالا raypuor قول داده اونو ترجمه کنه...ببینیم چقدر مرده...تا چند وقت دیگه معلوم میشه.........البته زیاد نمیشه بهش اعتماد کرد چون با همه ادعاش این ترم زبان رو گرفته 13 :ws3:

لوکوربوزیه:

ببین جوجه. تو اگه از شهرسازی چیزی میفهمیدی نمیرفتی سراغ روستا! زیبایی یعنی ماشین! یعنی صنعت! یعنی سر فر آوردن در برابر زیبایی هواپیما! خودرو!

بعدشم خونه ویلایی کیلو چنده؟ با این وضعیت جمعیت که ملت نباید تو خونه ی ویلایی زندگی کنن. همین تو هی ماموتی رو انگولک کردی میخواد خونه ویلای 1000 متری بده به ملت. :banel_smiley_4:

• Like 7
لینک به دیدگاه
شما رجوع کن ما توجیه میکنیم. :banel_smiley_4:

می‌خوای یه سر به شاندیگار بزن :ws41:

پ.ن: توجیه را خوب اومدی :ws49: احساس می‌کنم کارمون فقط شده توجیه خراب‌کاری‌هامون :ws17:

• Like 5
لینک به دیدگاه
می‌خوای یه سر به شاندیگار بزن :ws41:

پ.ن: توجیه را خوب اومدی :ws49: احساس می‌کنم کارمون فقط شده توجیه خراب‌کاری‌هامون :ws17:

لوکوربوزیه:

تو کی بودی؟

یادم نمیاد...

مگه چشه شاندیگار؟

تفکیک عملکردی، شهرهای عمودی، یلند مرتبه سازی ، فضاهای سلامت،

به من چه مردم بلد نیستن از این فضاها استفاده کنن. :banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه
لوکوربوزیه:

شهرسازای دیگه کجان پس؟

جرات نمیکنن بیان؟ :banel_smiley_4:

ببین مدرن کوچولو (:ws3:) شما اول دست از ساده نگریت بردار بعدا بیا درباره فرایند پیچیده شهر اعمال نظر کن:w02:

• Like 6
لینک به دیدگاه

به من چه مردم بلد نیستن از این فضاها استفاده کنن. :banel_smiley_4:

ما واسه مردم طراحی می‌کنیم:ws2: دیکتاتور مستبد!!:167:

بیا ببین من که به مردم اهمیت دادم، داره به نیکی ازم یاد می‌شه (لینچ)، اون‌وقت تو... :ws25:

پ.ن: من برم یک کم کتاب بخونم، برمی‌گردم :ws33:

• Like 5
لینک به دیدگاه
ما واسه مردم طراحی می‌کنیم:ws2: دیکتاتور مستبد!!:167:

بیا ببین من که به مردم اهمیت دادم، داره به نیکی ازم یاد می‌شه (لینچ)، اون‌وقت تو... :ws25:

پ.ن: من برم یک کم کتاب بخونم، برمی‌گردم :ws33:

کوین جون شما هم نمیشد بدی این شکل خوب شهرتو یکی دیگه ترجمه کنه.....:icon_pf (34):ترجمشو یه بارم خودت باید ترجمه کنی تا بفهمی چی به چیه:icon_razz:

• Like 6
لینک به دیدگاه
ببین مدرن کوچولو (:ws3:) شما اول دست از ساده نگریت بردار بعدا بیا درباره فرایند پیچیده شهر اعمال نظر کن:w02:

ببین، جنکس. اول اینکه خیلی زاقارتی. :banel_smiley_4:

دوما ااینکه، الان پست پست مدرن ها هم به این نتیجه رسیدن، که پست مدرنیسم یه شوخی ساده بود.

به قول فرهاد احمدی اگه در مورد مدرنیسم بشه 600 صفحه نوشت ،در مورد پست مدرنیسم 100 صفحه باید نوشت!

این ما بودبم که یه تحول عمده تو ساخت و ساز دنیا ایجاد کردیم.

شما فقط نق زدید. :banel_smiley_4:

• Like 6
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...