رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها ...

تا به الان که ترم 3 ام هیچ درس عمومی برنداشتم ... یه تاریخ امامت این ترم برداشتم اما جلسه اول رفتم از آخونده خوشم نیومد و حذفش کردم ...

و این مساله داره نگرانم میکنه که این همه درس عمومی رو چجوری توی 5 ترم باقیمونده پاس کنم!

از طرفی توی جدول دروس عمومی نوشته شده که از گروه معارف باید هر ترمی فقط یک درس برداشت!! :w58:

میخواستم ازتون بپرسم ترم تابستون چجوریاست؟! چند واحد عمومی میشه برداشت!؟ و میشه از گروه معارف 4 5 تا درس رو برداشت ازشون خلاص شد یا نه؟!

چرا ساعتاش اینقدر زیاده توی تابستونا ؟! هر درسی 3 جلسه در هفته کلاس داره! :sigh:

احتمالا تابستون 94 یا 95 ترم تابستونی بردارم ... :hanghead:

ترم 4 هم میخوام یک ریسکی کنم نهایت تعداد واحدی رو که میتونم بردارم (چه عمومی چه اختصاصی)... نظرتون چیه؟! این کارو بکنم یا نه؟! آخه من تو این 3 ترم، هر ترمی بیشتر از 14 یا 15 تا برنداشتم!! چون به شدت بی حوصله و بی اعصاب هستم! :4564:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام.کاربری های مورد نیاز در یک مرکز محله با مساحت 16متر چه چیزهایی میتونه باشه؟

کسی مساحت مناسب کاربریهای مرکز محله رو میتونه بهم بگه؟

سلام 16 متر ؟ :w58:

مساحت که معمولا بصورت حداقل تفکیک برای کاربری های با عملکردهای متفاوت بیان میشه. حالا دقیقا شما چی میخوایید قرار بدین ؟

• Like 1
لینک به دیدگاه

سلام . چندتا مقاله انگلیسی شهرسازی می خواستم. از دوستان انجمن خواهش میکنم بهم معرفی بکنند. خیلی سریع و ضرب العجل:icon_pf (72)::icon_pf (72)::ws36::ws36:

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام،من چند وقته دنبال تکنیک های جدید طراحی شهری میگردم ولی موفق نشدم.ترجیحا توبحث مورفولوژی یا پیاده مداری.میتونین کمکم کنید؟

ممنون

سلام

در بحث ریخت شناسی تکنیک بافت سنجی هست. نسبتا جدید تره ... tissue analysis

در مورد پیاده مداری هم pedshed

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام 16 متر ؟ :w58:

مساحت که معمولا بصورت حداقل تفکیک برای کاربری های با عملکردهای متفاوت بیان میشه. حالا دقیقا شما چی میخوایید قرار بدین ؟

نه منظورم 16هکتار بود.ببخشید اشتباه شد.کاربری های آموزشی فرهنگی.درمانی.مذهبی.تجاری.پذیرایی.ولی نمیدونم چه مساحتی برای این کاربری ها مناسبه.

• Like 4
لینک به دیدگاه
نه منظورم 16هکتار بود.ببخشید اشتباه شد.کاربری های آموزشی فرهنگی.درمانی.مذهبی.تجاری.پذیرایی.ولی نمیدونم چه مساحتی برای این کاربری ها مناسبه.

اوکی

ورزشی - فضای سبز- هم برای محله باید در نظر بگیرید.

آموزشی :

حداقلتفكيك كودكستان 500 متر و حداقل تفكيك دبستان 2700متر و حداقل تفكيك راهنمایی 6000متر و حداقل تفكيك دبیرستان 10000 توصيه مي‌شود .

مذهبی :

مذهبي(منطقه عملكردي مسكوني) حداقل تفكيك 250مترمربع و مذهبي (منطقه عملكردي محله‌اي)حداقل تفكيك 350 مترمربع و مذهبي (منطقه عملكردي ناحيه‌اي) حداقل تفكيك 500مترمربعو مذهبي (منطقه عملكردي شهري) حداقل تفكيك 1000 متر توصيه مي‌شود.

درمانی :

حداقل تفكيك درمانگاه 300 متر توصيه مي‌شود

ورزشی :

ورزشي (محله‌اي) 8000 متر مربع ، ورزشي ناحيه‌اي و شهري 3 هکتار توصیه می شود.

پارك و فضاي سبز :

زمين بازي كودكان و نوجوانان 500 متر مربع ، پارك كودك 650 متر مربع ، پارك محله‌اي 10000 متر مربع ، پارك ناحيه‌اي 2 هکتار و پارك شهري 6 هکتار توصبه می شود.

تجاری :

(تجاري محله‌اي) 250 متر مربع ، تجاري (ناحيه‌اي) 350 متر مربع و تجاري (شهري) 500 متر مربع توصیه می شود.

براساس شهر فرق میکنه. و معمولا این موارد رو مشاور تهیه کننده طرح ارائه میکنه. پس حواستون به این مطلب باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
اوکی

ورزشی - فضای سبز- هم برای محله باید در نظر بگیرید.

آموزشی :

حداقلتفكيك كودكستان 500 متر و حداقل تفكيك دبستان 2700متر و حداقل تفكيك راهنمایی 6000متر و حداقل تفكيك دبیرستان 10000 توصيه مي‌شود .

مذهبی :

مذهبي(منطقه عملكردي مسكوني) حداقل تفكيك 250مترمربع و مذهبي (منطقه عملكردي محله‌اي)حداقل تفكيك 350 مترمربع و مذهبي (منطقه عملكردي ناحيه‌اي) حداقل تفكيك 500مترمربعو مذهبي (منطقه عملكردي شهري) حداقل تفكيك 1000 متر توصيه مي‌شود.

درمانی :

حداقل تفكيك درمانگاه 300 متر توصيه مي‌شود

ورزشی :

ورزشي (محله‌اي) 8000 متر مربع ، ورزشي ناحيه‌اي و شهري 3 هکتار توصیه می شود.

پارك و فضاي سبز :

زمين بازي كودكان و نوجوانان 500 متر مربع ، پارك كودك 650 متر مربع ، پارك محله‌اي 10000 متر مربع ، پارك ناحيه‌اي 2 هکتار و پارك شهري 6 هکتار توصبه می شود.

تجاری :

(تجاري محله‌اي) 250 متر مربع ، تجاري (ناحيه‌اي) 350 متر مربع و تجاري (شهري) 500 متر مربع توصیه می شود.

براساس شهر فرق میکنه. و معمولا این موارد رو مشاور تهیه کننده طرح ارائه میکنه. پس حواستون به این مطلب باشه

خییییلی ممنون!خیلی اطلاعاتتون مفید بود.مرررسی;-);-);-)♡

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام بچه ها ...

تا به الان که ترم 3 ام هیچ درس عمومی برنداشتم ... یه تاریخ امامت این ترم برداشتم اما جلسه اول رفتم از آخونده خوشم نیومد و حذفش کردم ...

و این مساله داره نگرانم میکنه که این همه درس عمومی رو چجوری توی 5 ترم باقیمونده پاس کنم!

از طرفی توی جدول دروس عمومی نوشته شده که از گروه معارف باید هر ترمی فقط یک درس برداشت!! :w58:

میخواستم ازتون بپرسم ترم تابستون چجوریاست؟! چند واحد عمومی میشه برداشت!؟ و میشه از گروه معارف 4 5 تا درس رو برداشت ازشون خلاص شد یا نه؟!

چرا ساعتاش اینقدر زیاده توی تابستونا ؟! هر درسی 3 جلسه در هفته کلاس داره! :sigh:

احتمالا تابستون 94 یا 95 ترم تابستونی بردارم ... :hanghead:

ترم 4 هم میخوام یک ریسکی کنم نهایت تعداد واحدی رو که میتونم بردارم (چه عمومی چه اختصاصی)... نظرتون چیه؟! این کارو بکنم یا نه؟! آخه من تو این 3 ترم، هر ترمی بیشتر از 14 یا 15 تا برنداشتم!! چون به شدت بی حوصله و بی اعصاب هستم! :4564:

ترم تابستون معمولا 6 واحد می دن شمام اگه می خوای 8 ترمه تموم کنی بهتره یه کم واحد بیشتر ورداری و ترم تابستون هم پیشنهاد می کنم درس ورداری حداقل یه سال

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام دوستان...در طراحی شهری چطور می شه کیفیت هارو ارزیابی کنیم؟چه معیارهایی رو باید در نظر بگیریم؟

ممنون می شم کمکم کنید:icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام دوستان...در طراحی شهری چطور می شه کیفیت هارو ارزیابی کنیم؟چه معیارهایی رو باید در نظر بگیریم؟

ممنون می شم کمکم کنید:icon_gol:

سلام عزیزم:a030:

ببین اگه منظورت امتیاز دهی به یک سری کیفیت در سایته به این شکله که تو 3 نمره برای خوب متوسط و ضعیف تعیین میکنی.مثلا 7 و 5 و 3 بعد به هر کیفیتی که میخوای بررسی کنی بر اساس شناختی که از سایتت داری امتیاز میدی.بعد از جمع امتیاز ها میتونی به قدرت کیفیت ها پی ببری.البته ارزیابی بیشتر میتونه بین دو قسمت صورت بگیره مثلا دو قسمت سایتت که تقریبا با هم متفاوتن در نطر بگیری و مقایسشون کنی که کدوم کیفیت کجا و به چه دلیل قویه.و تجزیه و تحلیلای خوبی میشه ازش بیرون بیاری

اگه منظورت بررسی خود کیفیت ها باشه خب برای هر کیفیت معیار های متفاوتی میتونه مد نظر قرار بگیره مثلا کیفیتی مثل نفوذپذیری میتونه با معیارایی مثل دسترسی اندازه قطعات ریز دانه درشت دانه بودن بلوک ها سلسله مراتب و خیلی چیزای دیگه بررسی شه که با عکس میشه همه اینارو تحلیل کرد.کیفیتایی مثل سازگاری با تطبیق کاربری ها و اینکه سازگارن یا ناسازگار ماتریس ها و ... بررسی کرد و خیلی چیزای دیگه...:w16:

امیدوارم منظورت درست فهمیده باشم:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

سلام به همگی مطلب در مورد

نظریه طراحان معروف شهر سازی در مورد طراحی جداره

اگه کسیرو هم میشناسین معرفی کنین

• Like 4
لینک به دیدگاه

سلام توسلی تو کتاب معیارها و قواعد طراحی چندتا جداره و کنج و... رو بررسی کرده می تونین استفاده کنیین یا تو کتاب طراحی فضای شهری

• Like 4
لینک به دیدگاه
سلام عزیزم:a030:

ببین اگه منظورت امتیاز دهی به یک سری کیفیت در سایته به این شکله که تو 3 نمره برای خوب متوسط و ضعیف تعیین میکنی.مثلا 7 و 5 و 3 بعد به هر کیفیتی که میخوای بررسی کنی بر اساس شناختی که از سایتت داری امتیاز میدی.بعد از جمع امتیاز ها میتونی به قدرت کیفیت ها پی ببری.البته ارزیابی بیشتر میتونه بین دو قسمت صورت بگیره مثلا دو قسمت سایتت که تقریبا با هم متفاوتن در نطر بگیری و مقایسشون کنی که کدوم کیفیت کجا و به چه دلیل قویه.و تجزیه و تحلیلای خوبی میشه ازش بیرون بیاری

اگه منظورت بررسی خود کیفیت ها باشه خب برای هر کیفیت معیار های متفاوتی میتونه مد نظر قرار بگیره مثلا کیفیتی مثل نفوذپذیری میتونه با معیارایی مثل دسترسی اندازه قطعات ریز دانه درشت دانه بودن بلوک ها سلسله مراتب و خیلی چیزای دیگه بررسی شه که با عکس میشه همه اینارو تحلیل کرد.کیفیتایی مثل سازگاری با تطبیق کاربری ها و اینکه سازگارن یا ناسازگار ماتریس ها و ... بررسی کرد و خیلی چیزای دیگه...:w16:

امیدوارم منظورت درست فهمیده باشم:ws3:

سلام عزیزم نه منظورم این نبود کمیت ها قابل اندازه گیرین ولی کیفیت ها نه پس کیفیت ها رو کلا چطوری می شه ارزیابی کرد که تا چه حد می تونن خوب و مطلوب باشن؟

• Like 3
لینک به دیدگاه
سلام عزیزم نه منظورم این نبود کمیت ها قابل اندازه گیرین ولی کیفیت ها نه پس کیفیت ها رو کلا چطوری می شه ارزیابی کرد که تا چه حد می تونن خوب و مطلوب باشن؟

ارزیابی میتونه کیفیات هارو کمیت دار کنه دیگه...ولی ممکنه بتونی از نظرات مردم و چیزایی که خودت در سایت میبینی کیفیت هارو ارزیابی کنی .که چون این اتفاق در فضا افتاده پس حتما این کیفیت اینجا وجود داره یا وجود نداره.مثلا حس تعلق در فضا رو میشه با باغچه های جلو خونه ها.گلدون پشت پنجره و خیلی چیزای دیگه فهمید عددد و رقمی نداره.ولی میتونه با ارزیابی بهش عدد بدی که در این فضا حس تعلق زیاده پس امتیاز 5 میگیره کمه پس 3 میگیره و...نتیجش میشه چیزی که میخوای.اگه قیاسم باشه خب بهتر

ولی خب میشه یه کیفیت که مد نظرت هس رو بگی ؟ مثال بزنی....شاید بهتر بشه کمک کرد:ws52:

• Like 4
لینک به دیدگاه
درود :icon_gol:

دوستان اگه کتاب سیر اندیشه 2 و 3 رو دارید ممنون میشم تعداد سر فصل ها و تعداد صفحات رو بهم بگید:hanghead:

دیدم انگار هیشکه نیست گفتم من 2 رو دارم بت بگم بعد یکیم 3 رو بهت میگه:ws3:

22 تا نظریه پرداز بررسی کرده 474 ص هم مطلب داره45 ص هم اولش راجع به شهرهای جدید و ... صحبت کرده

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...