رفتن به مطلب

زایمان عقرب!!وووواووو.

ارسال های توصیه شده

آخه کاملا باز میشه پوستش

ینی دل و رودش ی مدت میریزه بیرون بعد دوباره پوست میاد رووش؟

اییییییییی

چندشه چقذه!

توی پوست اندازی دل و روده اش نمیریزه بیرون... همزمان با تشکیل پوست جدید پوسته قدیمی ش تشکیل میشه

حالا این پوس اندازی میتونه علت های مختلف داشته باشه... رشد تولید مثل...

لینک به دیدگاه
رفتم یه تحقیق کردم... اونطور که نوشته بودن مادر تخم بچه ها رو روی پشتش میریزه ( از طریق همون دم) بعد تا وقتی که تخم ها باز بشن و بچه ها بیان بیرون به پشتش چسبیدن.

اینطور نیست که پوست پشت مادر باز بشه اونا بیان بیرون.

ای کاش این مطلب علمی بی اساس منتشر نشه تو نت.

اتفاقا خیلی جالبه

توی سایتهای مختلف .. بیشتر روی بچه زا بودنش اشاره کردن... یه جا مثله ویکی پدیا که منبعه نسبتا معتبری گفته بچه زا هستش

تفاوتهای زیادی بینشون هست

حتما سره این تولید مثلش از استادام می پرسم .. و نتیجشو میزارم:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
رفتم یه تحقیق کردم... اونطور که نوشته بودن مادر تخم بچه ها رو روی پشتش میریزه ( از طریق همون دم) بعد تا وقتی که تخم ها باز بشن و بچه ها بیان بیرون به پشتش چسبیدن.

جدا؟

چی جالب!

پس باید اصلاحش کنم!:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

سلام مرسی دوستم

دقیقا منم همینو میگم چون اصلا ما بند پای بچه زا نداریم و باید روش تحقیق درست انجام بدیم تا از صحتش اطمینان پیدا کنیم

بد بختی من الان اینه که کامپیوترم داغونه اولا دوما اینکه یه عالمه درس ریخته سرم سوما الان موقه امتحاناس استاد زیست جانوری از کجا گیر بیارم

وگرنه تا حالا واستون درآورده بودم همه چیزو

ممنون

:flowerysmile:

اتفاقا خیلی جالبه

توی سایتهای مختلف .. بیشتر روی بچه زا بودنش اشاره کردن... یه جا مثله ویکی پدیا که منبعه نسبتا معتبری گفته بچه زا هستش

تفاوتهای زیادی بینشون هست

حتما سره این تولید مثلش از استادام می پرسم .. و نتیجشو میزارم:flowerysmile:

خانومی حتما دنبالشو بگیر دستت درد نکنه من خیلی گرفتارم همونطور که گفتم بعد 13 در خدمتم ولی الان فرصت تحقیق ندارم دوستم ندارم تالاری که من و تو مدیرشیم توش مطلب غلط به خورد دوستای گلمون بدیم:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ايش حالم به هم خورد بزارين يه داستان تعريف كنم:ws2:

داداشم يه مدت عقرب اورده بود تو يه شيشه گذاشته بود خيلي هم روش حساس بود و همه ازش ميترسيديم

بعد يه چند بار ديدم بچه همسايمون مياد خونمون شيشه رو هي تكون تكون ميده عقربه جابه جا ميشه بعدش يه چندبار ديگه هم شيشه رو دادم دستش گفتم باهاش بازي كن و جاتون خالي هي تكون ميدادش بعده يه مدتم عقربه مرد بعد داداشم عصباني شده بود گفت كي اينو كشته؟گفتم آرمان انقدر شيشه رو تكون داد بدبخت مرد ديگه!تقصيره آرمانه!:icon_pf (34):

داداش منم كه به بچه نميتونس چيزي بگه:ws3:خيلي خوش گذشت به همين راحتي از دست عقرب راحت شديم

لینک به دیدگاه
سلام مرسی دوستم

دقیقا منم همینو میگم چون اصلا ما بند پای بچه زا نداریم و باید روش تحقیق درست انجام بدیم تا از صحتش اطمینان پیدا کنیم

بد بختی من الان اینه که کامپیوترم داغونه اولا دوما اینکه یه عالمه درس ریخته سرم سوما الان موقه امتحاناس استاد زیست جانوری از کجا گیر بیارم

وگرنه تا حالا واستون درآورده بودم همه چیزو

ممنون

خانومی حتما دنبالشو بگیر دستت درد نکنه من خیلی گرفتارم همونطور که گفتم بعد 13 در خدمتم ولی الان فرصت تحقیق ندارم دوستم ندارم تالاری که من و تو مدیرشیم توش مطلب غلط به خورد دوستای گلمون بدیم:flowerysmile:

زیاد سرچیدم اما هر کی یه چیز گفته:hanghead:

باید برم سراغه مدیر گروهمون چون اطلاعاتش واقعا زیاده... خیلی نازه.. دوسش دارممممم

باید یه تاپیک بزنیم مبهمات زیست شناسی:ws3:

لینک به دیدگاه
چه بحث داغی شددددد!:4chsmu1:

آره خیلی:4chsmu1:

با اینکه از صحتش اطمینان نداریم باعث شده به تکاپو بیفتیم که هممون متوجهش بشیم و همین خودش خیلی مفید میتونه باشه من خودم 8 تم یکی از اساتدیدمون رو میبینم شاید بتونه بهم کمک بکنه تا متوجه صحتش بشم

به هر حال ممنونم و امیدوارم بازم تاپیک های خوبی واسه تالار داشته باشی ایندفعه با سندیت علمی و منبع موثق:flowerysmile:

موفق و سربلند باشی گلم:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

Unlike the majority of arachnid species, scorpions are viviparous. The young are born one by one, and the brood is carried about on its mother's back until the young have undergone at least one molt. Before the first molt, scorplings cannot survive naturally without the mother, since they depend on her for protection and to regulate their moisture levels. Especially in species which display more advanced sociability (e.g. Pandinus spp.), the young/mother association can continue for an extended period of time. The size of the litter depends on the species and environmental factors, and can range from two to over a hundred scorplings. The average litter however, consists of around 8 scorplings.

The young generally resemble their parents. Growth is accomplished by periodic shedding of the exoskeleton (ecdysis). A scorpion's developmental progress is measured in instars (how many moults it has undergone). Scorpions typically require between five and seven moults to reach maturity. Moulting commences with a split in the old exoskeleton just below the edge of the carapace (at the front of the prosoma). The scorpion then emerges from this split; the pedipalps and legs are first removed from the old exoskeleton, followed eventually by the metasoma. When it emerges, the scorpion's new exoskeleton is soft, making the scorpion highly vulnerable to attack. The scorpion must constantly stretch while the new exoskeleton hardens to ensure that it can move when the hardening is complete. The process of hardening is called sclerotization. The new exoskeleton does not fluoresce; as sclerotization occurs, the fluorescence gradually returns.

لینک به دیدگاه
متاسفانه یه چیزی که تو یکی از فرومها یا سایتها جلب توجه بکنه بقیه هم بدون اینکه اطلاعی داشته باشن یا حداقل تحقیق کنن درباره اون فوری کپی میکنن و یهو در عرض یه هفته میبینی نت پر شد از یه مطلب بی پایه و اساس و غیر علمی...! ولی باز خوشم اومد اینجا بچه ها معمولا خوب برخورد کردن با این خبر. اینم از من داشته باشید:

درود:flowerysmile:

ممنون بابت پست و اطلاعات مفیدتون بسیار متشکریم

باور بفرمایید خود بنده هم ازین وضع خسته و عصبی شده بودم تو هر تالاری این روزا آدم اطلاعاتیو میبینه که بسیار عجیب و غیر علمیه ...

واسه همین به بچه ها اعلام کردم که تخم گذار نبودن عقرب با توجه به اطلاعات ناقص بنده کاملا غلط به نظر میاد و حدس میزدم که نوزاد درون شکم مادرش داخل تخم باشهدوست خوبم مدیر تالار هم حدس زدن که موجود زنده زا باید باشه

خوشبختانه بچه های فروم هم بسیار منطقی هستن و درک کردن که احتمال غلط بودن هست خود استارتر هم آدم فوق العاده منطقی بود وگرنه بعضیا اصلا به ناقص یا غلط بودن اطلاعات شک نمیکنن و حتی با مدیران درگیری پیدا میکنن

بازم تشکر...

لینک به دیدگاه
نوشته اصلی توسط phyto

متاسفانه یه چیزی که تو یکی از فرومها یا سایتها جلب توجه بکنه بقیه هم بدون اینکه اطلاعی داشته باشن یا حداقل تحقیق کنن درباره اون فوری کپی میکنن و یهو در عرض یه هفته میبینی نت پر شد از یه مطلب بی پایه و اساس و غیر علمی...! ولی باز خوشم اومد اینجا بچه ها معمولا خوب برخورد کردن با این خبر. اینم از من داشته باشید:

ممنون فیتو جان... مطلبتو با اجازت ترکیب کردم با پسته اول

که راحتتر باشه:flowerysmile:

همون جوری که مشخص شد عقرب زنده زا هستش..... چون نوزادانی که به وجود اومدن کاملا شبیه والدین

و عدم دوره لاروی هستن:ws37:

لینک به دیدگاه
به تصاویر دقت کنید:

fvh9f1gll48ufgguund.jpg

پشت عقرب شکافته می‌شود تا بچه‌ها از آن خارج شوند

ye6do06cuybnga6pqshk.jpg

روز دوم هم بچه ها در حال خارج شدن هستند

y76sri1bv3c4j4gq7tgi.jpg

روز سوم هم خروج بچه ها ادامه دارد

wcqkmtoph37mmz470yp5.jpg

روز چهارم بچه ها خارج می‌شوند و پراکنده می‌گردند

1f5gqbqw75pj2535tae.jpg

روز پنجم؛ آخرین روز خروج بچه‌هاست و مادر همچنان پابرجاست

zi8udtexwua00qnv768a.jpg

بعد از پایان یافتن وضع حمل، پشت عقرب همانند روز اول بر می‌گردد و درست می‌شود

uru8setgxtsagiq3tf.jpg

تولید مثل عقربها

200px-Scorpionwithyoung.JPG

کژدم‌ها زنده‌زا بوده و تعداد نوزادها بسته به نوع عقرب از ۲ تا ۹۰ عدد متغیر است. تخمهای لقاح یافته در داخل لوله تخم تقسیم می گردد، جنین با کیفیت اسمزی از جدارهای اطاقک های لوله های تناسلی تغذیه می نمایند و منجر به تشکیل بچه عقرب می شوند که از منفذ تناسلی حیوان ماده خارج می شوند و نوزادان قریب به یک هفته بدون حرکت و غذا در پشت مادر باقی می مانند.در برخی از انواع عقرب‌ها، نوزادان از سر خارج می‌شوند و در برخی دیگر نوزادان از دم. نوزادان پس از تولد خود را به سطح پشتی بدن مادر می‌رسانند و دست کم تا زمان نخستین پوست‌اندازی نوزادان بر پشت کژدم مادر جابجا می‌شوند. این زمان حدود یک هفته است. در این هنگام اغلب، به علت گرسنگی و نبود غذا عقرب مادر از چند نوزاد خود به عنوان غذا استفاده می‌کند.

1194977082475676.jpg

11949770824239823.jpg

بله مثل اینکه تاپیک دستکاری شده! :ws52:

منم پست اول رو که خوندم کف کردم گفتم خدایا یعنی چی!!!!!!!!؟؟ اصلا طبیعی نبود!

مخصوصا جمله ای که قرمزش کردم! :ws3:

یه سری اطلاعات هم من بدم:

از جالبترین مراسم جفتگیری در بندپایان مربوط به عقربها میشه ... معمولا یا شایدم همیشه پس از جفتگیری عقرب ماده عقرب نر رو میکشه بعد اون رو میچرونه و میخوردش! گرچه نمیخوره بلکه اونو نگه میداره و از شیره بدنش میمکه! جالبه نه!؟

اون نوزادایی که مشاهده میکنید از بدن عقرب ماده در میان و پشتش میچسبن

امکان داره عقرب ماده از نوزاداش هم تغذیه کنه که اونم ب طرز مکیدن از شیره بدن نوزاده!

این همخواری ها طی دوران تولید مثل واقعا زیباست واقعا زیباست ... مثلا عنکبوتها هم این همخواری رو دارن ... (البته در تعدادی از عنکبوتها) و عنکبوت نر برای اینکه حفظ نسل کنه خودش رو فدا میکنه! ... توی بعضی از نماتدها جالبتره! اینکه نوزاد از مادرش تغذیه میکنه ...

این پدیده ها واقعا جالبند ...

باشد که استفاده کنیم.

لینک به دیدگاه

شرمنده من تمام تاپیک رو نخونده بودم ... الان همش رو خوندم و خیلی خوشحالم که بچه ها سوال براشون ایجاد میشه!!!

اما بازم فکر میکنم انسجام نداشت مطالب ... یا اینکه من متوجه نشدم ...

دوستان توجه کنید تا اونجایی که من متوجه شدم انگار عزیزان بین بچه زا و زنده زا تفاوت قائل میشن!

در صورتی که بچه زا همون زنده زا است ... و بهتره که واژه بچه زا رو بکار نبریم و زنده زا رو بکار ببریم!

این یه نکته!

نکته بعدی اینکه تو پستا دیدم که سوال میشه مثلا مگه ما حشره زنده زا هم داریم؟؟؟

قابل توجه اون دوستمون اینکه نه تنها *بله که* داریم! و بازم بلکه ما حشرات تخمگذار-زنده زا هم داریم! (برخی از مگسها)

از بندپایان زنده زا مثال بزنم که همتون دیده باشید: حشرات - راسته جوربالان: مثلا شته ها!

اصلا در مجموع ما 3 روش رشد تخم داریم:

تخم گذار

زنده زا

تخم گذار زنده زا

دوستان مرزبندی بین عادات تغذیه ای، عادات زندگی، عادات تولید مثل و ... بین انواع جانوران قرار ندید!

به هیچ وجه ما نمیتونیم بگیم برای مثال تمام حشرات تخم گذارن یا تمام پستانداران زنده زا اند!

اگه همچین حرفی زده بشه اساس تکامل زیر سوال میره ...

با همین نکاته که باید پی به وجود تکامل ببریم ... تمام موجودات با هم پیوستگی دارن

شرمنده زیاد حرف میزنم

اما جاشه که بگم: باور کنید من و تو و قارچ و ملخ و باکتری و دایناسور و بزقاله و عروس دریایی همه از یک واحدیم.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

توجه توجه :flowerysmile:

بچه ها جون بعد از اینهمه رنج کلی اسپم(البته همشون حتی اسپم هایی که خودم ارسال کرده بودم حذف شد):w74: و من در 2 ثانیه که وقت اضافی آوردم کلشو در آوردم:ws50:

رفتم به زیست سال سوم دبیرستان و زیست شناسی کمپبل (کتاب زیست جانوریم در دانشگا ه) یه سری زدم :persiana__hahaha:

نتیجه تحقیقات گسترده من که از ابتدا تا انتها براتون شرح دادم :

فرمانروای جانوران در آنهایی که لقاح خارجی انجام میدن رابطه بین مادر و جنین سه روش است

1-یا مثل بعضی ماهیان و پرندگان تخم میذارن در واقع بین مادر و جنین بعد از لقاح ارتباط چندانی وجود نخواهد داشت مادر تخمی با اندوخته غذایی بالا میگذارد و جاندار باید تمام دوران قبل از تولدش رو از اون اندوخته استفاده کنه و بعد از تخم بیرون آمدن هم به نوزاد خود شیر نمیده به این جانوران تخم گذار میگن

البته استثنا هم وجود داره جانداری به نام پلاتیپوس که تخم میذاره ولی تخم خودش را تا آخرین روز ها قبل تولد تو شکمش نگه میداره و بعد که تخم گذاشت نوزاد به زودی بیرون از تخم میاد و از شیر مادرش تغذیه میکنه

2- عده ای از جانوران که کمی پیشرفته ترند کیسه دارند مثل کانگرو و اپاسوم این پستانداران جنین را در رحم ابتدایی خود نگه داشته ولی چون وسیله کامل تغذیه جنین خود را ندارند جنین را نارس به دنیا آورده و آن را در کیسه خود جای داده و به نوزاد نارس خود شیر میدهند به این جانداران نارس زا میگویند

3- دسته آخر جانوران پیشرفته جفت دار پستاندارانند که جنین را تا لحظه آخر قبل تولد در رحم خود نگه داشته و توسط جفت تغذیه را به طور کامل به جنین رسانده و ارتباط غذایی تنگاتنگی بین مادر و جنین هست که بهشون بچه زا میگن

مثل انسان و..(زیست سوم دبیرستان صفحه 241):persiana__hahaha::mrsbeasley:

و حالا راجع به عقرب

خصوصیات کلی بند پایان:(خصوصیات جنسی)

جنسها معمولا مجزا از همند دارای اندام تولید مثلی زوج و لوله ها هستند

لقاح معمولا داخلی است

تخم گذارoviparous – یا تخم گذارِ زنده زا oviviparous هستند و اغلب دگردیس یا متامورفوز دارند و گردههایی پارتنوژنز یا بکر زا هستند(زیست شناسی جانوری کمپبل صفحه191):ws50:

و اما راسته عقربها که اینجا توضیحات زیادی داده ولی من حوصله تایپ ندارم نوشته لقاح داخلی داشته و... جزو دسته دوم هست

ینی تخم گذار زنده زا:flowerysmile::ws50:

و این یعنی تخم ها در داخل شکم مادر بیرون اومده و سپس نوزادان از شکم مادر خارج میشن:flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ... البته من دیشب اومدم تا مطالب تکمیلی (یه چیزی تو مایه های مطالب شما) قرار بدم ... اما تاپیک دیشب نبود!

در هر صورت دستتون درد نکنه ... اما یه سری ایرادهایی هست ... میتونم متذکر بشم؟

لینک به دیدگاه

خب ممنون از راپونزل عزیز و همین طور حمید تکرو که مطالبه بسیار مفیدی گذاشتند

متاسفانه یا خوشبختانه یه تناقضاتی بین اطلاعات هست و در منابعه مختلف هم این تناقضات وجود داره

بهتره یه تاپیک جداگانه باز بشه که باهم اختلاط کنیم و به صحیحترین نتیجه برسیم:ws50:

باز هم از پیگیری و توجه دوستان ممنونم ..

لینک به دیدگاه

خوشحال میشم تبادل اطلاعات داشته باشیم در این زمینه ...

و یه نکته در مورد تناقضات بگم: که این تناقضات بخاطر برگشتن معنی واژه انگلیسی به فارسیه! وگرنه اصل قضیه یکیه ...

امر بفرمایید ما در خدمتیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...