رفتن به مطلب

شما کدام راه رابرای آشنایی پیش ازازدواج با همسرتان انتخاب میکنید؟

peyman sadeghian

کدام راه برای آشنایی پیش از ازدواج مناسب تراست؟  

32 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. کدام راه برای آشنایی پیش از ازدواج مناسب تراست؟

• 4
    • 18
    • 2
    • 8

ارسال های توصیه شده

سلم ممنون از شرکت در بحث:w72:

خوب ببینید چیزی که من مد نظرم بود از دوستی قبل از ازدواج ونامزدی با تعاریف شما کمی متفاوته:ws52:

درتعریف من دوستی رابطه ای است بین دختروپسر که پنهانی است وخانواده درجریان نیست

نامزدی رابطه ای منظم وحساب شده بین دختر وپسر است که از لحظه اول تا آخر تحت نظر خانواده باشدحال خانواده های مذهبی ومقید صیغه محرمیت میخوانندخانواده های دیگر نه

درمورد سوال شما به من بگید وجهه دختری که نامزد کرده بهم خورده بهتره یادوست پسر داشته؟

پيمان جان شما اگر منظورت از دوستي صرفا رابطه ي " دوست دختر و دوست پسر " هست بهتر مي بود اين رو حتما قيد مي كردي .

چون من با تعريف خودم در پست 8 به گزينه ي دوستي راي دادم .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلم ممنون از شرکت در بحث:w72:

خوب ببینید چیزی که من مد نظرم بود از دوستی قبل از ازدواج ونامزدی با تعاریف شما کمی متفاوته:ws52:

درتعریف من دوستی رابطه ای است بین دختروپسر که پنهانی است وخانواده درجریان نیست

نامزدی رابطه ای منظم وحساب شده بین دختر وپسر است که از لحظه اول تا آخر تحت نظر خانواده باشدحال خانواده های مذهبی ومقید صیغه محرمیت میخوانندخانواده های دیگر نه

درمورد سوال شما به من بگید وجهه دختری که نامزد کرده بهم خورده بهتره یادوست پسر داشته؟

خواهش ميكنم:w72:

خب اوني كه دوست پسر داره براش مهم نيست با هر چند تا بخواد ميگرده و در نهايت هم با يكي از همون دوستاش ازدواج ميكنه اونا كه معلوم الحال هستند من منظورم دختريه كه دوست نبوده و به طور رسمي و ميشه براي بار اول با يه پسر به اين صورت برخورد ميكنه مطمئنا احساسات طرفين برانگيخته ميشه طرف يه جوجه ميخره بهش عادت ميكنه چه برسه به انسان مطمئنا توي اون 6 ماه طرفين بهم عادت ميكنند بعد شما مگر چقدر ميخواييد از طرفتون سوال بپرسيد من مطمئنم بعد از چند جلسه كار به روابط عاشقانه ميكشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
پيمان جان شما اگر منظورت از دوستي صرفا رابطه ي " دوست دختر و دوست پسر " هست بهتر مي بود اين رو حتما قيد مي كردي .

منم با شما موافقم تعريفه من از دوستي درست معادله تعريف پيمان از نامزديه!!!:ws43:

لینک به دیدگاه
منم با شما موافقم تعريفه من از دوستي درست معادله تعريف پيمان از نامزديه!!!:ws43:

خوب وقتی نامزدی ودوستی رادر دوگزینه جدا از هم بیان کردم گمان میکردم واضح است که دوستی مخفیانه ونامزدی با اطلاع خانواده هاست:ws52:

لینک به دیدگاه
خوب وقتی نامزدی ودوستی رادر دوگزینه جدا از هم بیان کردم گمان میکردم واضح است که دوستی مخفیانه ونامزدی با اطلاع خانواده هاست:ws52:

نه واضح نبود!!!! 188820_give_rose.gif

لینک به دیدگاه

واضح نيست از اين جهت كه دوستي صرفا به معناي رابطه ي يك دختر و پسر 18 ساله نيست . يه طور مثال من دوستان زيادي از جنس مخالف در همين سايت دارم كه تقريبا دوسال است شبانه روز در كنار هم بوديم و تا الان شناخت بسيار خوبي از هم داريم . حالا ممكنه من يكي از اين افراد رو بخوام به عنوان همسر بهش پيشنهاد ازدواج بدم . شما اسم رابطه ي ما كه منجر به شناخت شد رو در كدوم بخش بندي خودت قرار ميدي ؟

از اين حيث هست كه ميگم اگر منظورت شاخه ي خاصي از دوستي بود بهتر بود كه قيد ميشد . چرا كه خود من هم اون شاخه از دوستي رو اصلا تاييد نمي كنم .

باز هم سپاسگزارم :icon_gol:

لینک به دیدگاه
خواهش ميكنم:w72:

خب اوني كه دوست پسر داره براش مهم نيست با هر چند تا بخواد ميگرده و در نهايت هم با يكي از همون دوستاش ازدواج ميكنه اونا كه معلوم الحال هستند من منظورم دختريه كه دوست نبوده و به طور رسمي و ميشه براي بار اول با يه پسر به اين صورت برخورد ميكنه مطمئنا احساسات طرفين برانگيخته ميشه طرف يه جوجه ميخره بهش عادت ميكنه چه برسه به انسان مطمئنا توي اون 6 ماه طرفين بهم عادت ميكنند بعد شما مگر چقدر ميخواييد از طرفتون سوال بپرسيد من مطمئنم بعد از چند جلسه كار به روابط عاشقانه ميكشه :icon_gol:

خوب همین دلیل محکمتری برای اینه که رابطه با نامزدی شروع بشه حداقل کنترل خانواده ها باعث میشه این ارتباط کمتر به انحراف بکشه:ws52:

درضمن شما گفتی عقد.من مخالفت کردم.گفتم اگه عقدی جاری بشه وخدایی ناکرده این قضیه بهم بحخوره ضربه روحی شدیدتری علاوه بر مضرات دیگه به طرفین به خصوص دختر وارد میشه

لینک به دیدگاه

آشنایی دختر وپسر قبل از ازدواج بهتر است از چه طریقی باشد؟دوستی؟نامزدی؟یا آشنایی بعداز عقد؟

به نطر شما کدام راه مناسب تر است؟

نامزدی البته بدون هیچ گونه محرمیتی (حتی صیغه) چون تنها می خوان با اخلاقیات و روحیات هم آشنا بشن

در ضمن نیازی هم نیست که رسما و علانی به اطلاع همه برسه و فقط در حدی که خانواده دو طرف بدونن کافیه و بعده ها هم دیگه مشکلی پیش نمیاد

دوستی که کلا پایه و اساسی نداره و تماما روی دوست دارم و دوستم داری و بریم بیرون دور بزنیم و روزانه 25 ساعت تلفنی صحبت کردن و ....... می گذره و چون پای خانواده ها در میان نیست حتی اگر بر فرض محال صحبت ازدواج هم در میون باشه جنبه جدی و رسمی به خودش نمی گیره

عقد هم که چون اسم طرفین رسما توی شناسنامه درج می شه موافق نیستم

چون شاید در انتها به این نتیجه برسن که با هم تفاهم ندارن و حتی اگر رابطه ای هم بینشون نبوده اون شناسنامه چیز دیگه ای می گه

و به خصوص توی جامعه ما برای دختر و خانواده اش خیلی بده

اگر بعداز مدتی این قضیه بهم خورد در کدام نوع ارتباط وآشنایی ضرر بیشتری دوطرف به خصوص دخترها میبینند؟

بالا فکر می کنم کامل توضیح دادم

رابطه های عقد و دوستی هر دو ، در صورتی که طرفین با هم به تفاهم نرسن بهشون اسیب رسونه

اما توی رابطه عقد مسلما آسیب بیشتری می رسه چون چیزیه که رسما اعلام می شه و به هیچ عنوان نمی شه پرده پوشی کرد

اما توی رابطه دوستانه اگر طرفین توی رابطه از حدشون خارج نشده باشن مشکل آنچنانی نخواهند داشت (البته چیزی که در نظر منه : مثل رابطه دو تا همکلاسی یا دو تا هم کار یا ...... بود )

راستی من توی نظر سنجی شرکت کردم اما به اشتباه "دوستی " رو انتخاب کردم :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

البته ممکنه همونطور که خودم گفتم، دختر و پسر قبل ازدواج یه رابطه دوستی با هم داشته باشن.دوستی که در نهایت قراره به ازدواج ختم بشه و این رابطه(البته ترجیح می دم اسمشو دوستی نزارم) بنا به دلایلی مدتی مخفیانه باشه.

اونایی که به قول پرناز مدام دوست پسر و دوست دختر عوض می کنن که اصلا مورد بحث من نیستن.چون ممکنه دختر و پسری تا حالا دوستی رو تجربه نکرده باشن و با هم آشنا بشن اما چون هنوز شرایط کافی رو ندارن، یه مدتی پنهانی رابطه داشته باشن(رابطه در چارچوب :icon_pf (34):)..

که البته بازم می گم دوست ندارم به این جور روابط لقب دوستی بدم چون امروزه دوستی همون روابط موقت و بی سرو ته پسرا و دختراس که هدف و تعهدی هم توش نیست.اما تو این رابطه ای که مد نظر منه، دو طرف سعی دارن بیشتر رو شناخت هم تمرکز کنن و یه جور پیش زمینه ایه برای نامزدی.

ببخشین طولانی شد :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

اکثریت دوستان رابطه زیر نظر خونواده رو قبول دارن !!!!

حالا به دلایلی نظیر کمتر شدن اسیب های احتمالی و رسمی شدن رابطه !!!!

من خودم با رابطه پنهانی کاملا مخالفم ( به جز موارد استثناء) ولی در اشنایی قبل ازدواج زیر نظر خونواده مانع هر گونه اسیب میشه ؟

تکلیف دلبستگی ها چی میشه ؟

لینک به دیدگاه

به نظر من در مورد ازدواج اولین شرط اینه که احساسات رو بذاری کنار و با عقل و منطق تصمیم بگیری اما توی نتیجه گیری نهایی احساسات هم نقش به سزایی بازی می کنی اما نه اون قدر که بخواد جایگزین عقل و منطق بشه

باید طرفین سعی کنن تا جایی که هنوز با هم آشنایی چندانی ندارن اجازه دلبستگی و وابستگی ندن

لینک به دیدگاه

من خودم با رابطه پنهانی کاملا مخالفم ( به جز موارد استثناء) ولی در اشنایی قبل ازدواج زیر نظر خونواده مانع هر گونه اسیب میشه ؟

در بعضی از موارد که دو طرف می دونن می تونن خودشونو به شرایط خوبی که مدنظرشونه برسونن، اما در زمان حال این شرایط رو ندارن و اگه با خونواده ها در میون بزارن، امکان مخالفتش زیاده.روابطی که مد نظر منه هم شامل این مورد می شه.

بازم میگم که بستگی زیادی به دو طرف داره که از این رابطه در چه حد و چطوری استفاده کنن.

لینک به دیدگاه
به نظر من در مورد ازدواج اولین شرط اینه که احساسات رو بذاری کنار و با عقل و منطق تصمیم بگیری اما توی نتیجه گیری نهایی احساسات هم نقش به سزایی بازی می کنی اما نه اون قدر که بخواد جایگزین عقل و منطق بشه

باید طرفین سعی کنن تا جایی که هنوز با هم آشنایی چندانی ندارن اجازه دلبستگی و وابستگی ندن

من تاجایی که تجربه کردم هرجافقط عقل ببیندجززشتی وایرادچیزی نمیتونه ببینه وهرجافقط احساس ببیندجززیبایی نمی بیند.ترکیبی ازاین دو میتواندانتخاب مناسبی دراختیارماگذارد

لینک به دیدگاه
من تاجایی که تجربه کردم هرجافقط عقل ببیندجززشتی وایرادچیزی نمیتونه ببینه وهرجافقط احساس ببیندجززیبایی نمی بیند.ترکیبی ازاین دو میتواندانتخاب مناسبی دراختیارماگذارد

دقیقا :w16:

بین عقل و احساس باید تعادل برقرار باشه

لینک به دیدگاه

من به این موضوع خیلی فکر کردم و واقعا نمیتونم براش جوابی پیدا کنم !

چیزایی که بهش فکر کردم و کامل میگم شاید دوستان چیزی به ذهنشون برسه

اگر دوستی رو انتخاب کنیم چن تا مشکل به وجود میاد اول اینکه هیچ انسانی رو توی کمتر از یکسال (حداقلشو گفتم)نمیشه شناخت تازه این یکسال هم فقط میتونی به یه سری خصوصیات بارز طرف شناخت پیدا کنی برای شناختن پیچیدگی ها که تو زندگی خیلیم مهم میشه خیلی بیشتر ازین زمان لازمه

حالا اگر بخوای با یه نفر 2-3 4 سال یا بیشتر بمونی فرض کنیم که مثلا بعد از دوسال متوجه شدی که بعضی رفتاراش شدیدا تورو ازار میده بخوای جداشی خب علاقه مند شدی دو سال زمان کمی نیست!اصلا بر فرض که علاقه مندم نشدی و بعد از دوسال راحت میتونی جدا شی...خب چن تا ازین دو سالا برای شناخت دیگران زمان بذاری؟

بخوای بمونی هم که با اخلاقای بد چی کار کنی !

حالا مشکل دیگه اینه که با کسی اشنا بشی و توی همون چند ماه اول متوجه بشی که به درد هم نمیخورین...ازش جدا میشی و سراغ یکی دیگه میری....خب تا کی میشه ادامه داد؟

اینجوری باید با 10 نفر دوست بشی تا بالاخره یکی و توشون پیدا کنی

نامزدی هم که باز یه رابطه رسمی هستش ....یعنی رابطه ایه که به راحتی و مثل دوستی نمیشه بهمش زد چون دیگه دو تا خانواده هم درگیرن ...برای نامزد شدن هم قبلش باید یه شناخت نسبی ای از طرف داشته باشی بعد بیای باهاش نامزد بشی که باز اون شناخت شامل همون قضیه دوستی و جریان بالا میشه !تازه اگرم همینجوری بیای نامزد بشی و ببینی مناسب نیست و مجبور شی به هم بزنی همه از جریان به هم خوردن نامزدی مطلع میشن و برای دختر اسیب روحی بیشتری به همراه داره تازه همه هم میگن ببینی چی بوده که به هم خورده ...در ضمن چن بار میشه نامزد کرد و به هم زد ؟!!!!

درمورد عقد هم که من تقرثبا منتفی میدونمش چون خیلی ریسکش بالاست بدون شناخت رسما و قانونا با کسی ازدواج کردن به نظرم اشتباهه محضه ....وقتی اسم کسی تو شناسنامه دیگری میره دیگه اون خانم شرعا و قانونا همسر اون اقاست و تمام قوانین همسر بودن شاملش میشه وقتی عقد میکنی دیگه فرصتی برای شناخت نیست اگرم طرف بد باشه باید طلاق بگیری دیگه! پس این قضیه هم به نظرم رد میشه

حالا یکی بگه راه حل ؟:ws52:

لینک به دیدگاه

مگه چقد قراره ظولانی بشه که بخواد دلبستگی ای ایجاد بشه که باعثه لطمه بشه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...