رفتن به مطلب

:::::..... يازدهمين ميزگرد خانواده با موضوع " روابط دوستي بعد ازدواج ".....:::::

afa

ارسال های توصیه شده

یکی از عواملی که باعث این جور دوستی ها میشه طلاق عاطفیه که در گذشته در موردش بحث شد .

وقتی که رشته ی عاطفی بین زن و شوهر از هم گست مرد یا زن نا خود آگاه برای پر کردن این خلاء عاطفی به سمت و سوی دوستی با جنس مخالف میره و طبیعتا رابطه ی زناشویی به سمت طلاق کشیده میشه !

اگر قبل از ازدواج با چشمان هوشیار همسری مناسب انتخاب کنیم دیگه بعد از ازدواج نمیتونیم عهد شکنی کنیم چون دلمون پیش همسرمونه

موافقم ............

اما نميشه همه مسايل و مشكلات رو به نوع اشنايي و قبل ادواج ربط داد ....

زن و شوهري خوب زندگيشون رو شروع ميكنن حالا بنا به عومالي سردي روابط و طلاق عاطفي پيش مياد به جاي رفع اين مشكل از حقيقت و حل مشكل فراري ميشن و به اين نوع دوستي هاي كاذب رو ميارن

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

rabtesh ine ke hamishe tanha oon agha mahkoom nist balke oon khanoomi ke ba oon agha ham doost mishe mahkoome yani oon khanoom nemidoone in aghaye 50 sale zan va bache dare?

خب درسته ولي اون مواردي كه من ديدم طرف مقابلشون مجرد بوده و تعهدي به كسي نداشته!!!

• Like 4
لینک به دیدگاه
زن و شوهري خوب زندگيشون رو شروع ميكنن حالا بنا به عومالي سردي روابط و طلاق عاطفي پيش مياد به جاي رفع اين مشكل از حقيقت و حل مشكل فراري ميشن و به اين نوع دوستي هاي كاذب رو ميارن

خوب ما باید ببینیم چه چیزی باعث این سردی روابط میشه

بیایم اون رو ریشه کن کنیم !

• Like 4
لینک به دیدگاه
خوب ما باید ببینیم چه چیزی باعث این سردی روابط میشه

بیایم اون رو ریشه کن کنیم !

قبلا تو بحث طلاق عاطفي به اين بحث پرداخته شد .....

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب درسته ولي اون مواردي كه من ديدم طرف مقابلشون مجرد بوده و تعهدي به كسي نداشته!!!

تعهد اخلاقی به همجنس خودش چی؟ فقط تعهد به همسر هستش >؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
تعهد اخلاقی به همجنس خودش چی؟ فقط تعهد به همسر هستش >؟

يعني چي؟

من متوجه نميشم!

ما راجبه آدمه مجرد بحث نمي كنيم از موضوع منحرف نشو

• Like 3
لینک به دیدگاه

دوباره ميپرسم چرا دختر و پسراي متاهل به دنبال دوستي با جنس مخالف خود هستن : ؟

سردي روابط عاطفي بين زوجين

مشكلات روحي

• Like 2
لینک به دیدگاه

نظر شما در مورد اينگونه دوستي ها چيست ؟

تاثير اين دوستي ها بر زندگي افراد چگونه است ؟

آيا عشق بعد از ازدواج هم پيش مي آيد ؟

خب دوستی انواع مختلفی داره

ادم با استادش،شاگردش،همکارش،همکلاسیش و ....(که جنس مخالف هستن)ممکنه دوست باشه و تا بعد از ازدواج هم این روابط دوام بیارن و حتا دوستای نتی که خل تو همین انجمن هم زیاد میبینیم.

اما خوب یا بد بودن این دوستیا به چندتا عامل وابسته اس.

اولا ظرفیت زن و شوهر ،خیلیا اینکه همسرشون با یه فرد دیگه یه رابطه ی خیلی خیلی عادی هم داشته براشون قابل هضم نیست.و ممکنه زندگیشون به خطر بیفته.

اما در کل رابطه ی احساسی و عاطفی که یه فرد دیگه بخوا د جای همسر رو بگیره خیلی بده

• Like 4
لینک به دیدگاه
يعني چي؟

من متوجه نميشم!

ما راجبه آدمه مجرد بحث نمي كنيم از موضوع منحرف نشو

سینی نیگا یه خانوم 24 ساله با یه اقای 50 ساله دوست میشه

بعد این خانوم می دونه این اقا زن و بچه داره

ایا این خانوم نسبت به همسر این اقا تعهد نداره؟

من منظورم رو بد بیان میکنم یا اینکه تو نمیگیری؟

• Like 3
لینک به دیدگاه

مشكلات روحي

شهوت رانی رو هم اضافه کن

• Like 3
لینک به دیدگاه

دوستی ها ممكن است براساس منافع مادی وخواهش های نفسانی و اغراض و احساسات باشد و یا بر اساس یك انگیزه صحیح . با استفاده از آنچه گذشت، دوستی صحیح بر اساس معیارهای دینی را این چنین تعریف می شود :

محبت، علاقه، ارتباط روحی، حسن معاشرت و گفتگو میان دو فرد و یا بین افراد جامعه با ملاك صحیح و انگیزه های الهی ، به طوری كه دوستان بر اساس آن بتوانند نیازهای فردی و اجتماعی و احتیاجات دنیوی و اخروی خود را تأمین كنند.

• Like 4
لینک به دیدگاه

به نظر من دوستیای بعد از زدواج به عنوان دوست دختر یا دوست پسری واقعا یک خیانت بزرگ به طرف مقابل هستش....چون تو دیگه طرف مقابلتو یا بهتر بگم شریک و عشق زندگیتو پیدا کردی....دیگه دلیلی برای دوست دختر یا پسر داشتن غیر از هوس یا عقده های دوران مجردی نمیتونه داشته باشه....

مگر انکه دوستی، دوستی خونوادگی باشه...یعنی هر دوطرف مشترک زندگی با طرف آشنایی دارن و این موضوع به روال زندگیشون صدمه ای وارد نمیکنه

• Like 4
لینک به دیدگاه

چیزی که مشخصه اینه که انسان تمام کارهایش براساس نیاز پیش میرودتمام کارهااختراعات ابداعات

وپیشرفتهای بشری برحسب نیازاست.انسان غذامیخوردچون نیازبه انرژی برای ادامه حیات

دارد.کارمیکندچون نیازبه تأمین مخارج زندگی دارد.اینهانمونه هایی ازنیازهای جسمی بشربود.بشربعددیگری

داردبه اسم روح وروان که این بعدبشریت هم نیازداردازطریقی تغذیه شودحس

انسان دوستی حس محبت حس نفرت تمام احساسات انسان به نحوی نیازداردتغذیه شود.البته یک

نکته دراینجاهست که بایدتعیین شودبعدبه ادامه بحث پرداخته شودکه

تعریف شماازدوستی چیست؟

آیایک مراوده کاری یک

سلام واحوال پرسی ساده ومکالمه ساده دربیرون خانه دوستی تلقی میگردد؟

یانه ارتباطی

که به مکالمات چندساعتی تلفنی

ملاقاتهای مخفیانه وارتباطات عاطفی ختم میشودمنظوراین نوع دوستی هاست؟

کلااگرکسی به این ارتباطات روآوردمطمئنانیازی داشته

که ازسمت همسربرآورده نشده.حال اوبجای حل مشکل اصلی

روی به پاک کردن صورت مسئله میکند.وخارج ازخانه درپی رفع آن

نیازبرمیآید.

دلیل دیگرشایدرفع نیازنباشد.عادتی

باشدکه ازقبل ازازدواج باخودبه

خانه بخت آورده.کسی که به داشتن رابطه باجنس مخالف درلفاف دوستی سالم عادت کرده

است چگونه میتوانددریک شب این عادت راترک کندوپایبندبه داشتن رابطه بافقط یک نفربه اسم همسرباشد؟

• Like 4
لینک به دیدگاه

آقا من میگم هرکدوم از طرفین که پا در این راه گذاشتن، احتمال بسیار زیاد طرف دیگه یه سری کمبودهایی برای شریکش گذاشته.. حالا هر کمبودی.

و در صورت اطمینان از اینکه هیچ گونه کمبودی وجود نداره.... یعنی اون آدم(زن یا مرد) مریضه.. یعنی باید درمان بشه....

• Like 4
لینک به دیدگاه

مشكلات روحي

شاید نبود عشق

اگر بین زن و شوهری عشق قلبی وجود داشته باشه هیچ وقت سراغ یه دوست برای ابراز عشق نمیرن

هر زن و مردی همیشه این رو باید بدونه که مواظب باشه واسه همسرش تکراری نباشه باید همیشه تازگی اول ازدواج رو برا همسرش داشته باشه...

• Like 2
لینک به دیدگاه

به نظرم اول باید ببینیم تعریف دوستی و رابطه از نظر ما چیه ؟!

دوستی و رابطه ای که تنها جنبه رفع نیاز داشته باشه به نظرم مشکلی نداره

مثلا رابطه دو تا همکار . استاد و دانشجو . دو تا همکلاس و ......

اما اگر این میون پای عاطفه و احساسات وسط بیاد (حتی به اندازه نوک سوزن) می شه خیانت

من از هر کس که مجرده و دوست جنس مخالف داره می پرسم که چرا به دنبال این نوع دوستی هستی و همین رابطه رو با هم جنس خودت برقرار نمی کنی معمولا جواب می ده که یه سری نیاز ها هست که فقط جنس مخالف می تونه برام براورده کنه !!!!!

خب با ازدواج مطمئنا یه دوست همیشگی پیدا می کنی

پس تنها چند حالت وجود داره :

_ یا توی زندگی مشترک و رابطه با همسر دچار مشکل می شن و نمی تونن اون جوری که باید همدیگه رو درک کنن و می خوان به یکی دیگه پناه ببرن تا اون نیازشون بر طرف بشه

_یا خیلی هوس رانن و دوست دارن هر از گاهی دوست دارن یکی رو تجربه کنن

_ یا از سر لجبازی با طرف مقابلشونه که می خوان بگن "تو نمی تونی من رو محدود کنی و من هر کاری دلم بخواد می کنم "

_ یا از این قشر خیلی متمدن هستن که نظریه اشون می گه فرقی بین دوران مجردی و دوران تاهل ؛ و دوست دختر با دوست پسر وجود نداره و هیچ چیزی براشون عیب نیست !

• Like 2
لینک به دیدگاه

گوشه ای از اتفاقات دنیای پر از دو رویی شامل این گونه از هویت گریزی هاست. دوستی زمانی بد خوهد بود که جایگزین عواطف خانوادگی و زناشویی می شه. دیروز از یکی از دانشجوهام شنیدم که فردی رو میشناسه که با خانمی که شوهرش 6 ماه برای کار در مسافرت هست دوستی ناگواری داره و تنها جمله ای که به ذهنم رسید بهش بگم این بود که به آه دل اون شوهر هم فکری شده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنونم از طرح این مسأله ی بروز و خطیر.

• Like 5
لینک به دیدگاه

با سلام و درود

:icon_gol:

سلام نلیکم

در اين دوره از ميزگرد خانواده به موضوع دوستي هاي بعد ازدواج ( با جنس مخالف ) به بحث خواهيم نشست .

به به

نظر شما در مورد اينگونه دوستي ها چيست ؟

تا حدی که لطمه ای به زندگیه مشترک وارد نکنه قابل پذیرشه و این دوستی مرز داشته باشه خب مسلما" بهتره.

تاثير اين دوستي ها بر زندگي افراد چگونه است ؟

ببینید دوست داریم تا دوست. یکی می بینید با دوست جنس مخالف رابطه ی چیزی برقرار می کنه که خب اون....( اصلا" بی خیال نمی شه بحث کرد:icon_razz:) یکی هم اینه که می تونه اینجور دوستی ها خوب و سازنده باشه.

آيا عشق بعد از ازدواج هم پيش مي آيد ؟

عشق به کی؟ به همون دوست جنس مخالف؟ :w58:

خب شاید...نمی دونم والا :banel_smiley_52:

با تشكر ....

:icon_gol:

خواهش می کنم :flowerysmile:

من یه چیزی رو بگم.

اصلا" خودم رو می گم. من متاهلم...با این همه از بچه های ایجا دوستم. دخترو پسر. خودشون هم می دونن من با بعضیا خیلی صمیمی هستم . اما هر دو طرف سعی کردیم حد و مرز خودمون رو تعیین کنیم.

همین عابدی رو می بینید. واقعا" جزء بهترین و منحصر به ترین دوستامه با این که جنس مخالفه اما از 100 تا دوست دخترم بهش بیشتر اعتماد دارم . منظورم این نیست که به افراد دیگه اعتماد ندارم یا.... اما با اینکه عابدی جنس مخالفه بعضی اوقات می تونه بهترین حامی من باشه.

یا ایلیا....همه می دونن جزء تک افرادیه که می شه راحت باهاش صحبت کرد و با جون و دل به حرف بچه ها گوش می ده و راهنمایی می کنه.

شما نمی تونید یگید با جنس مخالف رابطه نداشته باش مبادا فلان اتفاق بیفته....این جنس مخالف می تونه همکارت باشه...همسایت باشه.

ببخشید افرادی که می گن کلا" دوره جنس مخالف بعد از ازدواج باشد خط کشیده شده...خود شما تو محل کار یا دانشگاه با جنس مخالف در ارتباط نیستی؟ اون شخص بره بیمارستان نمی ری ایادتش؟ بچش به دنیا بیاد زنگ نمی زنی بهش تبریک نمی گی؟ فکر می کنی اگه تبریک بگی می گن اوووووو فلانی با فلانی دوسته؟ یا می ذاری به احترام انسان بودن اون شخص؟

اگر محدوده ی آدما تعیین بشه و زن و شوهر به هم اعتماد متقابل داشته باشن فکر نمی کنم این موضوع خیلی پیچیده شه!

مهم اینه که ما هم دیگه رو به چه چشمی نگاه کنیم نه اینکه چه جنسی هستیم!

:flowerysmile:

• Like 4
لینک به دیدگاه
يه چيزه جالبم كه بگم از تجربه شخصيه خودم اينكه يه بار وقتي از مردي كه متاهل بود و دوس دخترم داشت (اونم نه يكي چندتا:icon_pf (34):) پرسيدم چرا اين خيانتو ميكني مي فهمي اين كارت چقد زشته؟

فك مي كنيد در جوابم چي گفت؟؟ گفت چيه مگه چه اشكالي داره به خانوادم ميرسم هم خرجشون ميكنم هم حواسم بهشون هست ميخوام يكمم به خودم برسم:w821::icon_pf (34):

جونم؟ :w58:

این دیگه آخرش بود!

این که خوبه یکی از دوستامون تعریف می کرد که یه خانومی هست که با داماد خواهرش رابطه داره :w58:

سرعت شکل گرفتن رابطه رو داشته باشید:

فلانی و زنش اومده بودن خونمون. تو راهرو داشتیم بدرقشون می کردم. باهام خدافظی کرد و یه چشمک زد و.... :w58:

• Like 3
لینک به دیدگاه
منم باهات موافقم آفا جان فك ميكنم بچه ها الكي لقمه رو دوره سرشون پيچوندن كاملا از سوال واضحه منظورت چه نوع دوستيهايي هس!

منم خيلي دوس دارم بدونم دليل اينكار دقيقا چيه!!!:icon_pf (34):

من چرا دیر گرفتم پس :hanghead:

خب از اول بگید دوست جنس مخالف اونطوری :icon_razz:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...