رفتن به مطلب

Neutron

ارسال های توصیه شده

درکل سرمیزنم(هرچند اونم ازفردا تا مدت نامشخصی قطع میشه)ولی زاد ازبودن تو فیسبوک احساس راحتی نمیکنم مخصوصا با این همه چشمهای زوم شده به نوشته ها درفیسبوک!

هی وای من،چرا؟

فقط تو ایران قطع میشه،یا همه جای دنیا قطع میشه؟

لینک به دیدگاه

من سعی میکنم هر دو سه روز یکبار سری بزنم و از احوالات دوستام باخبر باشم،خیلی از دوستام که مدتها بود ازشون خبری نداشتم،از این طریق پیدا کردم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من خیلی وقت پیشها عضو شدم ولی سر نمیزنم. حتی پروفایلم عکس هم نداره.

کلا حس خوبی نسبت بهش ندارم. تبدیل شده به مکانی برای عقده گشایی یه سری افراد که میان عکس پارتی هاشونو میزارن و ...

یا دختر خانم هایی که عکس های بی حجاب خودشونو قرار میدن. :w00:

و تو شهر کوچیکی مثل قزوین من خیلی از اونها رو میشناسم. یا با پدر و برادرشون آشنایی دارم. و این خیلی زننده است.

کسانی که سخت درگیر به نمایش گذاشتن خودشونن. چه دختر و چه پسر. روز به روز هم داره فضای مزخرف تری پیدا میکنه.

و البته این مربوط به فیس بوک نیست. مربوط به فرهنگ غلط ما در استفاده از ابزارهای روزه.

لینک به دیدگاه

این تاپیک از نوع تاپیک های حمله ور به یک پدیده ی جدید اجتماعی بود که در ان بدنبال بزرگ کردن ویژگی های منفی فیس بوک بودم.

با هرچه خوبی که دارد باید موظب بود! باید اصلاح کرد، باید زندگی کرد، باید چهره ی دوستان را دید در خوشی ، تنهایی ، در غم ، در موفقیت، صدایشان را شنید ، بغضشان را و ...

باید واقعی تر شد!

اگر لوکوبوزیه میدانست که ممکن است فضاهای عمومی در پی ماشینیزم از بین خواهد رفت، حرف از زیبایی شناسی ماشین نمیزد!

بنده ی ماشین نشویم ...

لینک به دیدگاه
هی وای من،چرا؟

فقط تو ایران قطع میشه،یا همه جای دنیا قطع میشه؟

جایی قرار نیست قطع بشه من دیگه نمیام چون نه دسترسیشو دارم ونه فرصتشو!

قصه ما هم به سررسید انگار...

این تاپیک از نوع تاپیک های حمله ور به یک پدیده ی جدید اجتماعی بود که در ان بدنبال بزرگ کردن ویژگی های منفی فیس بوک بودم.

با هرچه خوبی که دارد باید موظب بود! باید اصلاح کرد، باید زندگی کرد، باید چهره ی دوستان را دید در خوشی ، تنهایی ، در غم ، در موفقیت، صدایشان را شنید ، بغضشان را و ...

باید واقعی تر شد!

اگر لوکوبوزیه میدانست که ممکن است فضاهای عمومی در پی ماشینیزم از بین خواهد رفت، حرف از زیبایی شناسی ماشین نمیزد!

بنده ی ماشین نشویم ...

حمله ور نه مهدی جان

از دونظر میشه اینو مورد بحث قرار داد

دلیل اقبال فیسبوک علیرغم وجود سایر شبکه های اجتماعی چیه؟

اونا که مثل ما با مشکل دسترسی مواجه نیستند یا افتضاح یاهو360 رو ندارن!

صبح دنبال تاپیک پسامدرنیسم انارشیست میگشتم پیداش نکردم

هدیه مدرنیته به انسانها چی بود؟

راحتی وارامش همراه با کوچک کردن فضاهای ارتباطی

هدیه پسامدرنیسم چی میتونه باشه؟

راحتی روحی همراه با تنهایی ؟

مهم نحوه تعامل اجتماع با این مسایل هست وگرنه اینا همشون ابزارن

لینک به دیدگاه

حمله ور نه مهدی جان

از دونظر میشه اینو مورد بحث قرار داد

دلیل اقبال فیسبوک علیرغم وجود سایر شبکه های اجتماعی چیه؟

اونا که مثل ما با مشکل دسترسی مواجه نیستند یا افتضاح یاهو360 رو ندارن!

صبح دنبال تاپیک پسامدرنیسم انارشیست میگشتم پیداش نکردم

هدیه مدرنیته به انسانها چی بود؟

راحتی وارامش همراه با کوچک کردن فضاهای ارتباطی

هدیه پسامدرنیسم چی میتونه باشه؟

راحتی روحی همراه با تنهایی ؟

مهم نحوه تعامل اجتماع با این مسایل هست وگرنه اینا همشون ابزارن

درود!

اتفاقا مدرنیسم به بهانه ی راحتی انسان ها در استفاده از ماشین (و نه تنها اتوموبیل) فضاهای ارتباطی را گشاد کرد! آنقدر گشاد که دیگه فضاها تعریفی نداشتند.

خب اگر پست مدرنیسم رو دنباله ی مدرنیسم و نه یک حرکت جدید با تمامیت مدرنیسم بدانیم، هنوز هم به دنبال آرامشیم و هنوز پست مدرنیسم برای ما آرامش را فراهم نیاورده.

غافل از اینکه آرامش در رابطه های ما با هم است!

اتفاقا من با اینکه ابزار است و استفاده ی ما از آن بد است کار دارم! دارم میگویم آی آدمها مواظب باشید که ما داریم با فیس بوک به کجا میرویم! ابزارمان هدف نشود!

فیس بوک خوب ، فیس بوک یک شبکه ی ارتباطی برای ارتباط از این سر دنیا تا اون سر دنیا، فیس بوک عالی برای اشتراک اطلاعات، فیس بوک خوب برای ما ایرانی ها که عرصه ی عمومیان تنگ است!

اما اصل زنگیمان را فراموش نکنیم. به بهانه زرق و برق دنیای مجازی، صفر و یک نشویم.

لینک به دیدگاه
درود!

اتفاقا مدرنیسم به بهانه ی راحتی انسان ها در استفاده از ماشین (و نه تنها اتوموبیل) فضاهای ارتباطی را گشاد کرد! آنقدر گشاد که دیگه فضاها تعریفی نداشتند.

خب اگر پست مدرنیسم رو دنباله ی مدرنیسم و نه یک حرکت جدید با تمامیت مدرنیسم بدانیم، هنوز هم به دنبال آرامشیم و هنوز پست مدرنیسم برای ما آرامش را فراهم نیاورده.

غافل از اینکه آرامش در رابطه های ما با هم است!

اتفاقا من با اینکه ابزار است و استفاده ی ما از آن بد است کار دارم! دارم میگویم آی آدمها مواظب باشید که ما داریم با فیس بوک به کجا میرویم! ابزارمان هدف نشود!

فیس بوک خوب ، فیس بوک یک شبکه ی ارتباطی برای ارتباط از این سر دنیا تا اون سر دنیا، فیس بوک عالی برای اشتراک اطلاعات، فیس بوک خوب برای ما ایرانی ها که عرصه ی عمومیان تنگ است!

اما اصل زنگیمان را فراموش نکنیم. به بهانه زرق و برق دنیای مجازی، صفر و یک نشویم.

این حرفارو باید با اب طلا نوشت

متاسفانه ما دوبعد متفاوت رو داریم که میرسه به دوجای تاریخ ساز دراین مسایل

نظارت استصوابی واستفاده ابزاری!!

خلاصه چی شد که ربط دادم به اینارو بیخیال خودت بهترازمن میتونی به ریشه ها برسی

خوشحالم برداشتم ازاون سوالم درصندلی داغت درمورد فیسبوک قطعیتی برام نداشت

ممنون عزیز:icon_gol:

لینک به دیدگاه
این حرفارو باید با اب طلا نوشت

متاسفانه ما دوبعد متفاوت رو داریم که میرسه به دوجای تاریخ ساز دراین مسایل

نظارت استصوابی واستفاده ابزاری!!

خلاصه چی شد که ربط دادم به اینارو بیخیال خودت بهترازمن میتونی به ریشه ها برسی

خوشحالم برداشتم ازاون سوالم درصندلی داغت درمورد فیسبوک قطعیتی برام نداشت

ممنون عزیز:icon_gol:

سجاد جان نمیخوام که هندونه زیر بغلت بذارم! اما بر اساس استدلال استقرایی!! به این نتیجه رسیده ام که در پشت هر پستت می توان یه تحلیل آرام پیدا کرد.

ممنون که می آیی و می نویسی.

و خوشحال از اینکه هستند کسانی که آزادانه فکر میکنند.

راستش را بخواهی نقد جاکوبز روزنامه نگار در مورد شهرهای امریکایی و قلم تیزش را خوانده ام ، هوس کردم یک متن این شکلی بنویسم بذارم اینجا! از طرفی دوباره شبکه ی اجتماعی استاد را دیده ام! جوگیری هم بد دردی است!

لینک به دیدگاه

من تقريبا جز قديمي هاي فيس بوكم يعني همون موقع كه بازار 360 داغ بود كسي فيس بوكو نميشناخت اونجا اكانت داشتم ولي هيچ وقت معتادش نشدم الانم در هفته بيشتر از 2 ساعت وقت صرفش نمي كنم ولي انصافا محيط جالب و مفيديه من با اين نقد هاي تند بچه ها موافق نيستم هر چند هر بار كه ميرم ميبينم آدمايي كه كمبود دارن چه جوري اونجارو هم به لجن كشيدن .... اما به قول سجاد مـشكل از فيس بوك نيست مـشكل از آدماييه كه فرهنگ استفاده شو ندارن مثه هر چيز ديگه اي كه متاسفانه فرهنگ استفاده ش وجود نداره

با همه اين حرفا فكر ميكنم فيس بوك با توجه به شرايط فعلي ايران يه نعمت خيلي بزرگ براي ماست كه بيشتر از مردم هر كشور ديگه اي ميتونيم ازش استفاده ي مفيد كنيم.

لینک به دیدگاه
سجاد جان نمیخوام که هندونه زیر بغلت بذارم! اما بر اساس استدلال استقرایی!! به این نتیجه رسیده ام که در پشت هر پستت می توان یه تحلیل آرام پیدا کرد.

ممنون که می آیی و می نویسی.

و خوشحال از اینکه هستند کسانی که آزادانه فکر میکنند.

راستش را بخواهی نقد جاکوبز روزنامه نگار در مورد شهرهای امریکایی و قلم تیزش را خوانده ام ، هوس کردم یک متن این شکلی بنویسم بذارم اینجا! از طرفی دوباره شبکه ی اجتماعی استاد را دیده ام! جوگیری هم بد دردی است!

این لطف بزرگی درحق من هست والبته من این هندونه هارو میبرم اصفهان بفروشم!

خب بالاخره تالارگفتگوی ازاد هست وهزار ویک جور سلیقه والبته متاسفانه بهتره بگم ایران هست وهمه ملا(به معنای لفظ کلمه!) وما بیسوادان گاهی مستمسکی برای نقادی که پیدا میکنیم هزار ویک نقش ونگار به پایش میبندیم

درهرصورت همیشه خوندن پستهای تو برام جذابیت فوق العاده ای داره

ممنون:icon_gol:

من تقريبا جز قديمي هاي فيس بوكم يعني همون موقع كه بازار 360 داغ بود كسي فيس بوكو نميشناخت اونجا اكانت داشتم ولي هيچ وقت معتادش نشدم الانم در هفته بيشتر از 2 ساعت وقت صرفش نمي كنم ولي انصافا محيط جالب و مفيديه من با اين نقد هاي تند بچه ها موافق نيستم هر چند هر بار كه ميرم ميبينم آدمايي كه كمبود دارن چه جوري اونجارو هم به لجن كشيدن .... اما به قول سجاد مـشكل از فيس بوك نيست مـشكل از آدماييه كه فرهنگ استفاده شو ندارن مثه هر چيز ديگه اي كه متاسفانه فرهنگ استفاده ش وجود نداره

با همه اين حرفا فكر ميكنم فيس بوك با توجه به شرايط فعلي ايران يه نعمت خيلي بزرگ براي ماست كه بيشتر از مردم هر كشور ديگه اي ميتونيم ازش استفاده ي مفيد كنيم.

مرسی عزیز

کاملا باهات موافقم

امیدوارم روزی ارزش اون چیزایی رو که امروز داریم رو به بهترین شکل درک کنیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

حالا با بدي يا خوبي كار ندارم

خيلي مزايا هم داره شايد كسي تو دنياي اطرافش |(حقيقي|) نتونه راحت ارتباط برقرار كنه ولي با پست هايي كه در اين دنياي مجازي ميزاره شايد شب كه بخواد بره بخوابه با خيال راحت كه با حرف زدن در دنياي مجازي سبك شده

جنبه ديگشم كه دوستان خوب توضيح دادن بستگي به ظرفيت انسان ها داره

بنظرم بودنش بهتره تا نبودنش

لینک به دیدگاه

حقایقی درباره فیس بوک:

طبق مقرراتی که حین ثبت نام در فیس بوک پذیرفته اید، «فیس بوک مالک تمامی اطلاعاتی است که در اختیار آن می گذارید» و از این رو می تواند هرگونه که صلاح می بیند، از آنها استفاده کند.

برای مثال فیس بوک می تواند اطلاعات شما را به سازمان های مختلف بفروشد، عکس های شما را منتشر کند یا ایده های تجاری تان را استفاده کند. و این کار از نظر قانونی هیچ منعی ندارد.

این امر ممکن است هم اکنون برای شما بی اهمیت جلوه کند، ولی ارزش این اطلاعات را در بیست سال آینده در نظر بگیرید: زمانی که موقعیتی مهم از نظر سیاسی/اجتماعی/ اقتصادی دارید و یک جمله یا عکس از شما در جوانی می تواند اعتبار شما را از بین ببرد.

یا به زمانی فکر کنید که در یک معامله سیاسی، که معمولا مردم در آن ضرر می بینند، اکانت های کاربران مخالف یک دولت به آن دولت فروخته شود

Application

یا اپ، نرم افزارهای جانبی فیس بوک هستند. همانطور که حتما دیده اید، قبل از استفاده از یکی از این اپ ها، فیس بوک به شما هشدار می دهد که این اپ اجازه دسترسی به اطلاعاتی از پروفایل شما دارد. برای مثال، شما موافقت می کنید که یک اپ بتواند به تمامی دیوار شما یا عکس های شما دسترسی داشته باشد.

این اجازه دسترسی، صد در صد به معنای دزدیده شدن اطلاعات نیست، ولی به این نکته باید توجه کنید که: «تیم فیس بوک نظارتی بر نحوه عملکرد این اپ ها ندارد»، یعنی یک اپ می تواند اطلاعاتی که به آن دسترسی دارد را بدزدد و مورد سواستفاده قرار دهد، و تنها در صورتی که این موضوع تشخیص داده شده یا گزارش شود، فیس بوک جلوی آن اپ را میگیرد.

نظیر این اتفاق قبلا نیز افتاده است و چه بسا هم اکنون نیز در حال رخ دادن است و کسی متوجه آن نیست یا به خاطر حفظ اعتبار فیس بوک از انتشار خبر آن جلوگیری شده است.

برای روشن تر شدن قضیه، یک مثال را بررسی می کنیم:

من به عنوان یک فرد آشنا با برنامه نویسی، می توانم به سادگی یک اپ درست کنم که شامل یک کوییز می باشد. در کنار این کوییز، این قابلیت را قرار می دهم که تمامی استتوس ها و لینک های شما در دیتابیس دیگری در اینترنت کپی شود. با استفاده از این اپ، بدون متوجه شدن شما، تمامی این اطلاعات در اختیار من قرار خواهد گرفت و می توانم از آنها در جهت به خطر انداختن سلامت یا اعتبار شما استفاده کنم

درآمد فیس بوک

بیشتر درآمد فیس بوک از تبلیغات است. در سمت راست هر صفحه شاهد تبلیغاتی هستیم که فیس بوک به ازای هر کلیک بر روی آنها، هزینه ای از سفارش دهنده تبلیغ دریافت میکند. این هزینه، بر اساس مخاطبان متفاوت است. برای مثال، اگر مخاطبان تبلیغ از ایالات متحده آمریکا و بالای 18 سال سن داشته باشند، هر کلیک روی تبلیغ 1.45 دلار هزینه خواهد داشت! کافیست روی یکی از همین تبلیغ های سمت راست کلیک کنید تا 1-2 دلار از جیب صاحب تبلیغ بکاهید و به حساب فیس بوک بریزید.

شرایط سرویس دهی

Terms of Service

البته که هیچ کدام از ما حوصله خواندن 20-30 صفحه شرایط استفاده از فیس بوک یا هر نرم افزار دیگر را نداریم با زدن دکمه

I Agree

از آن رد می شویم. ولی توجه داشته باشید که تمام سواستفاده هایی که در دو قسمت قبل ذکر شد از طرف فیس بوک قانونی بوده، زیرا هرکدام از آنها دقیقا در سند شرایط سرویس دهی آمده و شما آن را پذیرفته اید. همانند یک قرارداد.

Facebook Addiction Disorder

اختلال اعتیاد به فیس بوک

بله، همچین اصطلاحی بین روانشناسان رواج پیدا کرده است.

بدیهی ست که با استفاده بیشتر از فیس بوک، از کیفیت روابط اجتماعی واقعی و همچنین میزان تمرکز روی فعالیت های ذهنی (درس، کار، …) می کاهید.

ماندگاری اطلاعات در فیس بوک

اطلاعات فیس بوک یک-آپ گرفته می شوند. با پاک کردن اطلاعات خود از فیس بوک، این اطلاعات در حقیقت از بین نرفته و در بک-آپ ها موجود می باشند.

البته از طرف فیس بوک ذکر شده است که سعی می شود اطلاعات پاک شده پس از مدتی بک آپ ها نیز پاک شوند.

عدم امنیت قطعی اطلاعات

در نهایت اگر اطلاعات شما توسط فیس بوک به کسی فروخته نشد، از اپ های فیس بوک نیز در امان ماندید و … بدانید که همیشه احتمال هک شدن شما یا فیس بوک وجود دارد.

به عنوان مثال: در سال 2010، دولت چین برای مشاهده نامه های جیمیل برخی مخالفین و فعالین حقوق بشر آن کشور، سیستم های گوگل را هک کرد.

یا هک وب سایت گاکر

Gawker

که در آن پسورد 1.4 میلیون کاربر لو رفت.

هک کردن اکانت یک شخص خاص نیز در صورت دسترسی به شبکه کابلی یا بی-سیم مورد استفاده (شبکه دانشگاه، مودم ای.دی.اس.ال، …) حتی نیاز به دانش فنی ندارد و با استفاده از نرم افزارهایی ساده قابل انجام است.

نتیجه گیری

با وجود این مقدار از تهدیدات در دنیای مجازی، عقل سلیم حکم می کند عاقلانه در این راه قدم برداریم. صرف داشتن تنظیمات پرایوسی، دنیای مجازی را امن تلقی نکنیم و از اشتراک گذاری مطالبی که ممکن است در آینده بر علیه ما استفاده شوند بر حضر باشیم. هم اکنون برخی مدارس و کمپانی های خارج از کشور، اطلاعات پروفایل فیس بوک را برای گزینش مورد استفاده قرار می دهند. بسیاری از دولت ها از اطلاعات فیس بوک به عنوان مدرک در دادگاه استفاده می کنند.

و مهم تر از همه، کسی از اهمیت اطلاعات به ظاهر بی ارزش پروفایل شما در بیست سال آینده خبر ندارد.

لینک به دیدگاه
جدیدا فیلم شبکه ی اجتماعی دیوید فینچر را دیده ام و جو گیر شده ام. انزوای مارک زوگربرگ را دیده ام و حرصم میگیرد که چطور این جوان لعنتی انزوایش را به ما منتقل کرده است. مایی که خودمان را در اینترنت share میکنیم، به دنبال علائقمان در search می گردیم، دیگران را tag میکنیم، دردو دلهایمان را status میکنیم، عکسهایمان را خوشگل میکنیم، و دروغین میشویم و رکب هم میخوریم...

فيس بوک مشخصه ی اصلی نسلی است که روز به روز تنها تر می شود. نسلی که بيش از هر چيز در جستجوي ارتباط است و بيش از هميشه ناتوان از برقراری آن. نسلی که پشت کامپيوتر بيدار می شود با صفحه مونيتور زندگی می کند برايش گرفتن دست يک دوست و حس کردن گرمای آن دست مفهوم ندارد، نسلی که بر روی دوستانش کليک ميکند...

مارک زوکربرگ خودش گفته است که تمام داستان فیلم هیچ شباهتی به واقعیت ندارد بجز لباس های دوران دانشجویی نقش خودش!

لینک به دیدگاه

به نظر من آدم نباید به هر قیمتی اطلاعات شخصی خودش رو در اختیار افرادی بذاره که ممکنه ازش استفاده کن!:ws37:

من خودم فیس بوک عضوم ولی حتی یک عکس هم ندارم!

و اونجام واسه خبر گرفتن از فامیلایی که محل زندگیمون خیلی دوره!

فیس بوک تقریبا یک پدیده ی جدیده!

یادمه قبلنا ملت به چت گیر می دادن!

چرا؟!

چون فرهنگ استفاده نبود!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

فیس بوک برای من بیشتر یه مجموعه از چیزایی که دوست دارم .

در واقع زیاد برای ارتباط نیست ، بیشتر تمام علایقم رو توش میخوانم و میبینم.

سایت خبری که دوست دارم

نویسنده مورد علاقم

جملاتی که ممکنه دوست داشته باشم و میخوام یه جا جمع باشه.

در واقع بیشتر برای یه جای امن برای ذحیره علایقم و حال و احوالم

البته از وقتی همکلاسی های ارجمند و فامیلای محترم لطف کردن امدن :banel_smiley_4: ، تمام کاربرداشو از دست داده !!!

لینک به دیدگاه

واقعیت این است که فیس بوک و توییتر سند مرگ فاروم را امضا کرده اند، چه بخواهید چه نخواهید این کودک 5ساله ی ملیون دلاری فقط در یک کشور کاری کرده است که کل فاروم های دنیا با هم در یک شهر نکرده اند

منظورم قیام مردم مصر است. و به همین جنبش سبز هم نگا کنیم میبینیم قضیه کاملا درست است، اینجوری که من دیدم کاربرهای این فاروم خیلی با دکتر مخالف هستند، اکثرشان ولی هیچ آبی را گرم نمیکنید ولی فیس بوک دست کم 25بهمن را به پا کرد.

شاد و سربلند باشید.

آنارشیست

لینک به دیدگاه
واقعیت این است که فیس بوک و توییتر سند مرگ فاروم را امضا کرده اند، چه بخواهید چه نخواهید این کودک 5ساله ی ملیون دلاری فقط در یک کشور کاری کرده است که کل فاروم های دنیا با هم در یک شهر نکرده اند

منظورم قیام مردم مصر است. و به همین جنبش سبز هم نگا کنیم میبینیم قضیه کاملا درست است، اینجوری که من دیدم کاربرهای این فاروم خیلی با دکتر مخالف هستند، اکثرشان ولی هیچ آبی را گرم نمیکنید ولی فیس بوک دست کم 25بهمن را به پا کرد.

شاد و سربلند باشید.

آنارشیست

درود .

مسلم است وقتی در یک کشوری عرصه ی عمومی به معنای هابرمارسی وجود نداشته باشد ، مردم در برابر استراتژی سرکوب دیکتاتوری ، تاکتیک های مختلفی را می آزمایند. یکی از همین تاکتیک ها استفاده از شبکه های اجتماعی و اینترنت است.

از طرفی فیسبوکی که ترس از ***** شدن ندارد، بنابراین کاربر خود را سانسور نمیکند.

اما در فروم های اینترنتی ایرانی که نیاز به بقا دارند ، کاربران با قوانین ممنوعیت بحث های سیاسی مواجه می شوند.

این یکی از دلائل است. ضمن اینکه شما سایت ویکی لیکس، یوتیوب رو هم میتونید به فیس بوک اضافه کنید و جنبه ی سودآوری اقتصادی این سایت ها از ایجاد جنبشهای این چنینی (تولید خوراک خبری) و ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...