رفتن به مطلب

ما و دروغگويي ما!

ارسال های توصیه شده

من تعریفم از دروغ ، بیان نشدن حقیقته .

حالا این حقیقت میتونه وارونه بشه یا میتونه اصلا گفته نشه . اسم هر دوی اینا دروغه .

دروغ هم گفتم و چون به نظرم دروغ مصلحتی وجود نداره همش دروغ دروغ بوده ولی جای امیدواری هست که هنوز خانمانسوزانه دروغ نگفتم .

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 50
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

منم دروغ گفتم , اما نه از اون دروغایی که حق کسی رو ضایع کنه یا زندگی کسی رو نابود!

دروغ به نظرم یه راهی که بعضی ها برای رسیدن به منافع بیشتر یا پنهون کردن اشتباهاتشون ازش استفاده میکنند , بعضی هام از روی ترس یه دروغایی میگن

بعضی هام که اصلا بی دلیل دروغ میگن , اگه یه روز دروغ نگن مریض اند!:banel_smiley_4:

به نطرم دروغ گفتن ریشه روانی داره ,یعنی تا دلیلش معلوم نشه نمیشه درمانش کرد!

لینک به دیدگاه

دروغ دزدی حقیقت هست...

که همین دزدی حقیقت علاوه بر این که شنونده رو از شنیدن حرف راست محرو م میکنه ممکنه شنونده رو از حق و حقوقش که ممکنه تو اون حرف راست باشه محروم کنه...و حق و حقوقش پایمال بشه...

هر دلیلی واسه دروغ گفتن وجود داشته باشه باز هم کار درستی نیست..

دلیل این که دروغ اینقدر تو فرهنگ ما جا افتاده این هست که متاسفانه تو دین ما خیلی از کارها مثل دروغ حرام هست...

ولی با ذکر یه تبصره مثل این که اگر جان ومال و نمیدونم خیلی چیزهای دیگه در خطر باشه میشه مصلحتی دروغ بگیم و اشکالی نداره...

اما مثلا تو زرتشت میگن دروغ به صورت کلی حرام هست...و اگر با گفتن دروغ موجب بشه که شما دچار ضرر بشید جای دیگه واستون جبران میشه...

البته من نمیخوام تبلیغ دین دیگه ای رو بکنم...اما این تبصره ها و ریز ریزشدن احکام یه مقدار باعث ضرر شده واسمون...

....

اما در مورد دروغ گفتن در مورد خودم خیلی سعی میکنم همیشه حقیقت رو بگم...

حتی اگر واسم مشکلی پیش بیاد...چون معتقدم یه دروغ صدتا دیگه دروغ پشت بندش میاره و کم کم میشه عادت...

از همون اول آدم راستش رو میگه هر چقدر هم وحشتناک باشه...دیگه دچار عزاب (!عذاب!)وجدان هم نمیشم...

بیشترین دروغی هم که میگم از اونجایی که صبح ها دیر بیدار میشم دوستام یا مامان بابام که زنگ میزنن میگن ععع هنوز خوابی میگم نه بابا بیدار بودم...صدام گرفته... whistling.gif

لینک به دیدگاه

حالا این حقیقت میتونه وارونه بشه یا میتونه اصلا گفته نشه . اسم هر دوی اینا دروغه .

دروغ هم گفتم و چون به نظرم دروغ مصلحتی وجود نداره همش دروغ دروغ بوده ولی جای امیدواری هست که هنوز خانمانسوزانه دروغ نگفتم .

تعریف بسیار چالش برانگیز وجالبی هست

دوستانی که تو بحث های فلسفی بودن میدونن منظورم چیه!دی:

امیدوارم روزی برسه که بتونم دروغ نگم!

ممنون عزیز:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر من دروغ گفتن یه جورایی سخته.....اینکه بتونی راحت دروغ بگی.....منم مثل همه زیاد اینکارو کردمتو موارد جزئی.....اما معمولا راجب هر موضوعی که باشه حقیقتش رو میگم وقتی که موضوع فقط به خودم مربوطه.....خیلی وقتها به ضررم بوده یا باعث شده دیگران راجبم قضاوت نادرست بکنن....اما اینجوری راضی ترم:ws37:

لینک به دیدگاه

دقیقا.....اما زمانی که باید حقیقت رو گفت......سکوت وقتی که باید حرف زد

لینک به دیدگاه

به به چه تاپیک خوبی. :a030:

اجازه میخوام از استارتر تا یه مقدار بحث رو وارد حوزه خانوادگی کنم. من چون از دورغ گفتنم و دروغ شنیدنم ضربه های سختی خورده بودم همون ابتدای آشنایی با همسرم باهاش شرط کردم. شرطی به این منوال که در زندگی مشترک بیان کردن برخی حقایق قطعا موجب آزردگی طرفین خواهد شد. تصمیم رو به عهده خودشون گذاشتم. گفتم من تو خیلی از زمینه ها میتونم بهت دروغ بگم. در این امر هم تبهر خاصی دارم. از طرفی عنوان کردنش ممکنه موجب رنجش خاطر شما بشه. انتخاب با خودتونه. و تصمیمی رو که اتخاذ کنید نه تنها اجرا میکنم بلکه انتظار اجرا کردنش توسط شما رو هم دارم و ایشون صداقت رو انتخاب کرد. انتخابی که همه میکنن. ولی عمل کردن بهش خیلی دشواره و خوشبختانه احساس میکنم تا امروز موفق بودم و صداقت رو بعد از علاقه مهمترین عامل تداوم زندگی مشترک میدونم. در حالی که در روابط دیگه تا جایی که لازم باشه دروغ میگم نه بیشتر. ولی امیدوارم جامعه من همچون خانه من چنان رشد و تعالی پیدا کنه که نیاز نباشه هیچوقت دروغ بگم.

لینک به دیدگاه

من سعی کردم که تو زندگیم دروغ نگم ، ولی خب در جامعه ی فعلی خیلی جاها برای ادای حق حقیقی خودت مجبوری دروغ بگی و منم از این قاعده مستثنی نبودم !

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...