رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

amin 202 مهمان
منظورم از دقیقا

برنامه راز بود منم دیدم و بهش رسیدم .

اما داداشی میشه سوالتو یخورده واضح تر بپرسی ؟

سوالم اینه...

راز میگه ما اراده میکنیم و انجام میشود!

حالا همین اراده...آیا این اراده از پیش تعیین شدست؟

یعنی مقدر شده که ما اون لحظه اراده کنیم؟

اگر جواب آره باشه که پس اراده کشکه و تئوری راز میره زیر سوال...

ولی اگر جواب نه باشه پس تمامی پدیده ها بدون نظم اند پس چرا کهکشان ها به هم نمیخورن؟

چرا الکترون به هسته نمیخوره؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سوالم اینه...

راز میگه ما اراده میکنیم و انجام میشود!

حالا همین اراده...آیا این اراده از پیش تعیین شدست؟

یعنی مقدر شده که ما اون لحظه اراده کنیم؟

اگر جواب آره باشه که پس اراده کشکه و تئوری راز میره زیر سوال...

ولی اگر جواب نه باشه پس تمامی پدیده ها بدون نظم اند پس چرا کهکشان ها به هم نمیخورن؟

چرا الکترون به هسته نمیخوره؟:jc_thinking:

نه هیچ چیزی از پیش تعیین شده نیست

گفتم که خواستن یا به قول خودت جرقه خوردن اراده یه دلیل میخواد

اونها رو هم بهت گفتم

تو زندگی هر شخصی میتونه متفاوت باشه

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
اما جرقه خوردنش

عوامل زیادی میتونه در این مورد بهت کمک کنه

میتونی این اراده رو تو انسانهای موفق ببینی و یهو به خودت بگی چرا من مثل اون نباشم؟؟؟

ولی من به مشکلات و مصیبتها بیشتر اعتقاد دارم

تو شخص زندگی من ، یه سری مشکلات و رنجها باعث شدن تا داشتن صبر و اراده رو یاد بگیرم و تمرین کنم

یعنی همشو مدیون سختیها و مشکلات زندگیم میدونم...

ولی خوب تو افراد مختلف میتونه متفاوت باشه...

نه باو...سوال من یه چیز دیگست...من می خوام مرز اراده مشخص بشه!

آیا ما اراده داریم یا اینکه اراده کلاً یک توهمه برای ادامه ی زندگی ما و تمامی این تصمیمات از قبل گرفته شدن و ما فقط نقش بازی میکنیم؟:JC_thinking:

لینک به دیدگاه

چرا الکترون به هسته نمیخوره؟:jc_thinking:

خیلی ساده هست جوابش:

چون باهم سازش دارن و به راحتی با هم کنار اومدن

خیلی عجیبه که مثبت و منفی تو یه هسته خیلی کوچیک با هم کنار اومدن اما ما تو دنیای به این بزرگی ما انسانها نمیتونیم با هم کنار بیایم و همدیگه رو تحمل کنیم...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
نه هیچ چیزی از پیش تعیین شده نیست

گفتم که خواستن یا به قول خودت جرقه خوردن اراده یه دلیل میخواد

اونها رو هم بهت گفتم

تو زندگی هر شخصی میتونه متفاوت باشه

دلیلش چیه؟

میتونه متفاوت باشه...ولی همین خواستن متفاوت بودن...خودش دو شاخه میشه که آیا طرف برحسب نظم خاص ذهنی خودش اون مسیرو انتخاب میکنه یا اینکه داره راهی رو که براش کشیدنو طی میکنه!:ws38:

لینک به دیدگاه

آیا ما اراده داریم یا اینکه اراده کلاً یک توهمه برای ادامه ی زندگی ما و تمامی این تصمیمات از قبل گرفته شدن و ما فقط نقش بازی میکنیم؟:jc_thinking:

داداش تا حالا در باریه عالم زر چیزی خوندی ؟

لینک به دیدگاه

آیا ما اراده داریم یا اینکه اراده کلاً یک توهمه برای ادامه ی زندگی ما و تمامی این تصمیمات از قبل گرفته شدن و ما فقط نقش بازی میکنیم؟:jc_thinking:

نمیتونه واسه اراده مرز قائل بشی این امکان نداره

خیلی نامحدوده

نه خیلی از تصمیمات توسط خود ما و بسته به طرز تفکر ما شکل میکیره و ما نقش مهمی تو این دنیا داریم...

لینک به دیدگاه
دلیلش چیه؟

میتونه متفاوت باشه...ولی همین خواستن متفاوت بودن...خودش دو شاخه میشه که آیا طرف برحسب نظم خاص ذهنی خودش اون مسیرو انتخاب میکنه یا اینکه داره راهی رو که براش کشیدنو طی میکنه!:ws38:

شاید راهی برات کشیده باشن ولی انسان اونقدر قدرت داره که راهشو عوض کنه

ببین خیلی فلسفی شد اصلا نمیدونم چه جوری توضیح بدم

شاید تنها چیزی که اطلاعات زیادی در موردش دارم همین قانون راز و اراده و جهان و این مسائله ولی باور کن اصلا نمیدونم چه جوری بهت توضیح بدم...

من خیلی تجربه ها تو این زمینه ها داشتم...

لینک به دیدگاه

داداشی تو راز میگفت اگه فکر منفی کنی و بگی نه من فکر منفی ندارم بازم موج منفی به خودت دادای پس نمی شه

درست بعضی چیزا هستن با علم ثابت شدن پس ما هرچی که بگیم و هر چقدر برعکس علم فکر کنیم نمی شه چون ته دلمون یا همون انرژؤیمون میگه که این ثابت شدس

لینک به دیدگاه
دلیلش چیه؟

من میگم تو هرچی که خودت انتخاب کنی همون میشی مثله صادق هدایت

ارداه دسته خوده ادمه و قابل کنترل

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
داداش تا حالا در باریه عالم زر چیزی خوندی ؟

آره دادا...میخوایم نقضش کنیم...:ws3:

نمیتونه واسه اراده مرز قائل بشی این امکان نداره

خیلی نامحدوده

نه خیلی از تصمیمات توسط خود ما و بسته به طرز تفکر ما شکل میکیره و ما نقش مهمی تو این دنیا داریم...

من مرز نمیکشم...مساله سر بودو نبودشه!

خیلی از تصمیمات هم شکل میگیرن...به ما هم ربط دارن ولی ما توشون دخالت نداریم...مثل بارش بارون!

لینک به دیدگاه

خیلی از تصمیمات هم شکل میگیرن...به ما هم ربط دارن ولی ما توشون دخالت نداریم...مثل بارش بارون!

اگر دنبال نتیجه هستی

بحثتو پراکنده نکن یه جوری حرف بزن که بشه جمع بندی کرد که اگه کسی جواب نداشت بتونه دنبال جواب بگرده .

لینک به دیدگاه

داداش بارش بارون یکی از نعمت های الهیه و همه ما فرایندشو میدونم مشکلت چیه ؟

لینک به دیدگاه

درسته منم نگفتم همه مسائل دست ماست ...

بعضی چیزها اصلا دست ما نیست و بحث کردن روشون بی فایدست چون به نتیجه نمیرسیم یعنی نباید برسیم...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
شاید راهی برات کشیده باشن ولی انسان اونقدر قدرت داره که راهشو عوض کنه

ببین خیلی فلسفی شد اصلا نمیدونم چه جوری توضیح بدم

شاید تنها چیزی که اطلاعات زیادی در موردش دارم همین قانون راز و اراده و جهان و این مسائله ولی باور کن اصلا نمیدونم چه جوری بهت توضیح بدم...

من خیلی تجربه ها تو این زمینه ها داشتم...

چجوری میتونه از نظمی که براش تعیین شده خارج بشه و تغییری تو نظم کائنات ایجاد نشه؟

همون قضیست...عین این میمونه که بگی الکترون خارج از مدارش حرکت کنه ولی ماده خواصش ثابت بمونه!:JC_thinking:

سعی کن با مثال توضیح بدی...اینجوری راحتتری...

داداشی تو راز میگفت اگه فکر منفی کنی و بگی نه من فکر منفی ندارم بازم موج منفی به خودت دادای پس نمی شه

درست بعضی چیزا هستن با علم ثابت شدن پس ما هرچی که بگیم و هر چقدر برعکس علم فکر کنیم نمی شه چون ته دلمون یا همون انرژؤیمون میگه که این ثابت شدس

خوب الان این اثبات میکنه که ما اراده داریم؟

اینم همون عدم اراده رو ثابت میکنه دیگه...بعضی چیزا هستن که ما روشون اراده ای نداریم ولی اونا رو ما اثر دارن...مثل گردش زمین...میشه ما بخوایم زمین نچرخه؟

نمیشه که...چون همونجوری که برای ما زندگی مقدر شده،برای اونم مقدر شده که بچرخه!

لینک به دیدگاه
چجوری میتونه از نظمی که براش تعیین شده خارج بشه و تغییری تو نظم کائنات ایجاد نشه؟

همون قضیست...عین این میمونه که بگی الکترون خارج از مدارش حرکت کنه ولی ماده خواصش ثابت بمونه!:jc_thinking:

خوب الان این اثبات میکنه که ما اراده داریم؟

اینم همون عدم اراده رو ثابت میکنه دیگه...بعضی چیزا هستن که ما روشون اراده ای نداریم ولی اونا رو ما اثر دارن...مثل گردش زمین...میشه ما بخوایم زمین نچرخه؟

نمیشه که...چون همونجوری که برای ما زندگی مقدر شده،برای اونم مقدر شده که بچرخه!

خوب مشکلش چیه

من میگم راز میگه اگه تو بخوای میتونی جلوی گردش زمینو بگیری خوب میتونی نه چرا چون به تو اثبات شده که باید زمین تو محور خودش بچرخه و هیچوقت اینو نمی تونی باور کنی که نچرخه پس این باعث میشه که تو نتونی جلوی گردش زمینو بگیری

لینک به دیدگاه

همون قضیست...عین این میمونه که بگی الکترون خارج از مدارش حرکت کنه ولی ماده خواصش ثابت بمونه!:jc_thinking:

!

میتونه خارج بشه به شرطی که عوامل بیرونی مساعد باشه

ببین تو یه مدرسه که اون همه شاگرد داره مثلا اگه من بخوام از مدرسه خارج بشم و برم جای دیگه درس بخونم، اشکالی تو سیستم مدرسه به وجود میاد؟

خوب نه

دنیا خیلی بزرگه ما هم اطلاعات زیادی در موردش نداریم که

پس هر اتفاقی میتونه بیفته...

لینک به دیدگاه
amin 202 مهمان
داداش بارش بارون یکی از نعمت های الهیه و همه ما فرایندشو میدونم مشکلت چیه ؟

میدونیم فرآیندشو...ولی آیا میتونیم بخوایم که همون لحظه ای که بارون میاد،بارون قطع شه؟

هرچقدرم که شدید بخوایم نمیشه...چون مقدر شده که از فلان ساعت تا فلان ساعت بباره!

البته این مثال نقضی بود برای سوال سیمین...:ws3:

درسته منم نگفتم همه مسائل دست ماست ...

بعضی چیزها اصلا دست ما نیست و بحث کردن روشون بی فایدست چون به نتیجه نمیرسیم یعنی نباید برسیم...

بحث کردن هیچوقت بی فایده نیست...بالاخره میرسیم...:ws3:

لینک به دیدگاه
میدونیم فرآیندشو...ولی آیا میتونیم بخوایم که همون لحظه ای که بارون میاد،بارون قطع شه؟

هرچقدرم که شدید بخوایم نمیشه...چون مقدر شده که از فلان ساعت تا فلان ساعت بباره!

البته این مثال نقضی بود برای سوال سیمین...:ws3:

من میگم میشه بخوابی و بارون بند بیاد به شرطه اینکه نگی نمیشه و با وجودت احساس کنی که میشه تو وقتی حرفتو باور نداری نمی تونی پس جلوشو بگیری

تقدیر خیلی جای بحث داره بعضیا میگن تقدیر وجود داره بعضی میگن نه این خوده ادما هستن که تقدیرو درست میکنن باید خودت تجربش کنی یا بری از خوده خدا بپرسی ؟

لینک به دیدگاه

نه نمیرسیم

همیشه رو مسائلی بحث کن که لااقل یک درصدش دست تو باشههههههههههههههههههه

یا حداقل قابل لمس باشه:banel_smiley_4:

راستی یه نگاه هم تو امضای من بنداز و روش فک کن شاید به دردت بخوره...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...