رفتن به مطلب
  • 0

بیاین کمک کنید و نظر بدید لطفا..........

shahdokht.parsa

سوال

با سلام خدمت همه بچه های گله نو اندیش

یک کمکی میخواستم از همتون

اگر شما یک حمام قدیمی و تاریخی داشته باشید و بخواهید بهش یه کاربری جدید بدهید اونو به چی تبدیل میکنید و چرا؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

ترجیحا قهوه خونه و موزه مردم شناسی نباشه یک چیز دیگه...........:ws46:

یا یه خونه تاریخی و باستانی خوشگل دارید نمی خواهید هم توش زندگی کنید و تصمیم دارید به مردم نشونش بدهید خب چه کاربری ای پیشنهاد میکنید بهش بدیم تا نه خونه خراب بشه و هم بازدید کننده پیدا کنه و حفظ آثار بشه...........

عزیزان منتظرم نظرتونو بدونم

ایده های خلاقانه تونو که میدونم دوست ندارید این آثار باارزش ما از بین بره بتونیم احیاءش کنیم:wubpink:

• Like 29
لینک به دیدگاه
  • پاسخ ها 128
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال کنندگان برتر این سوال

ارسال های توصیه شده

• 0
نه کاربری زمین همون land use هستش که حالا به عربی نمیدونم چی میشه :ws3: و شامل همون مواردی میشه که جیمی گفت.

مثلاً کاربری تجاری که میتونه شامل فعالیت هایی مثل سوپر مارکت و بوتیک و .... باشه. یا کاربری پذیرایی که رستوران و کافی شاپ و قهوه خونه و .... هستش.

واسه تغییرات بهترین کار اینه که اول به نیازهای اون محله توجه کرد و بین نیازهایی که تو اون محله هست کدوم حالت بهتره.

اما حالا در حالت کلی پیشنهادی که واسه تغییر فعالیت حموم داده شده، به نظرم همین تغییری که جیمی یا خود شما گفتین فکر کنم بهتر باشه. در مورد خونه قدیمی هم بستگی به نوع خونه و وسعتش میتونه مثلاً مهدکودک یا مدرسه ابتدایی باشه. یا اگر خونه کوچیکی هستش، دفتر شورای محله.

چه همزمان پاسخ دادیم مهندس! :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 0
من جسارت کردم :ws3: اگه میدونستم هستی جواب نمیدادم. :icon_pf (34):

اختیار دارین قربان. ما جسارت کردیم. ما هنوز یادمون نرفته سال پائینی شما بودیم. :icon_gol:

(یه ذره اسپم کنیم تو این تاپیک، دیگه بسه بحث تخصصی.:ws3:)

لینک به دیدگاه
  • 0
نه کاربری زمین همون land use هستش که حالا به عربی نمیدونم چی میشه :ws3: و شامل همون مواردی میشه که جیمی گفت.

مثلاً کاربری تجاری که میتونه شامل فعالیت هایی مثل سوپر مارکت و بوتیک و .... باشه. یا کاربری پذیرایی که رستوران و کافی شاپ و قهوه خونه و .... هستش.

واسه تغییرات بهترین کار اینه که اول به نیازهای اون محله توجه کرد و بین نیازهایی که تو اون محله هست کدوم حالت بهتره.

اما حالا در حالت کلی پیشنهادی که واسه تغییر فعالیت حموم داده شده، به نظرم همین تغییری که جیمی یا خود شما گفتین فکر کنم بهتر باشه. در مورد خونه قدیمی هم بستگی به نوع خونه و وسعتش میتونه مثلاً مهدکودک یا مدرسه ابتدایی باشه. یا اگر خونه کوچیکی هستش، دفتر شورای محله.

خب مهدکودک با پله های 30 سانت بلندی میشه به نظرتون:ws52:

مدرسه بشه که دیوارهاش نابود میشند که:banel_smiley_52:

فعلا فقط ایده جیمی تنها تغییر کاربری مناسب هست

ممنون که لااقل چند نفر پیداشدند غیر از رستوران و موزه ایده دیگه ای هم داشتند کم کم داشتم نا امید میشدم:wubpink:

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 0
اختیار دارین قربان. ما جسارت کردیم. ما هنوز یادمون نرفته سال پائینی شما بودیم. :icon_gol:

(یه ذره اسپم کنیم تو این تاپیک، دیگه بسه بحث تخصصی.:ws3:)

شماها راحت باشید :banel_smiley_4:

بعد شقایق اومد خودش درستتون میکنه

در خلال احوال پرسی هاتون ایده هم بدهید تا ماهم استفاده کنیم در کنارش:167:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 0
خب مهدکودک با پله های 30 سانت بلندی میشه به نظرتون:ws52:

مدرسه بشه که دیوارهاش نابود میشند که:banel_smiley_52:

فعلا فقط ایده جیمی تنها تغییر کاربری مناسب هست

ممنون که لااقل چند نفر پیداشدند غیر از رستوران و موزه ایده دیگه ای هم داشتند کم کم داشتم نا امید میشدم:wubpink:

به نظرم یه شرحی از اون خونه قدیمی بدی بهتر میشه. :w16:

اصلاً یه طبقه اس، دو طبقه

حیات مرکزیه، ویلاییه

چقدر مساحتشه تقریباً (هم زیربنا هم کل)

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • 0

برای خونه قدیمی فکر میکنم میتونه اختصاص به یه انجن پیدا کنه مثل انجمن خوشنویسان یا عکاسان

یا به قول دوستمون یکی از زیر شاخه های دفتر میراث....

برای حمام هم فکر میکنم چون حمام ها در مقابل رطوبت خیلی مقاوم هستن و در واقع مهم ترین ویژگیشون این هستش چرا نیایم از این ویژگی استفاده کنیم؟

پیشنهادی که جیمی داد خیلی خوب بود

فکر میکنم سونا هم خوب باشه

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • 0

اینم چند تا عکس از خونه ها

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گوشه سمت راست پله هاش معلومه ارتفاعشون خیلی زیاده:icon_pf (34):

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • 0

اینم چندتا عکس ار حمام

زمانی که سفره خانه سنتی بود

در حال حاضر نمایشکاه آثار صنایع دستی هست

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 0
وای چه خونه ها خوشگلی...............

خوب چرا جزو آثار باستانی نمیکنید؟؟؟؟؟؟

خوب هستند دیگه الانم

مال من نیستند که:ws44:

الان مرکز فارس شناسی هست و موزه مردم شناسی

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 0
واسه برگزاری کلاس های هنری هم خوبه :ws52:

دقیقا....:ws50:.... استاد محمد خیلی ایده خوبی داد.....:ws3:.... کلاس سفالگری ... مجسمه سازی..........خیلی خوبهههه...... اگه من باشم با عشق میرم ثبت نام میکنم برای رفتن به همچین کلاسی:vi7qxn1yjxc2bnqyf8v....

میتونه یک فروشگاه هم باشه .... برای فروش آثار هنری یا وسایل مورد استفاده قدیمی... برای فروش عتیقه جات هم خیلی خوبه..... :ws50:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 0

فکر اینکه حمومو کنید محیط اموزش از سرتون بیارید بیرون ،جایی که دم داشته باشه باعث کسلی و خواب میشه

نمیشه از حموم بعنوان انبار مواد غذایی استفاده کرد؟ خیلی چیزا به محیط مرطوب احتیاج دارن که دوستان کشاورزی بهتر میدونن ، یا میشه از جو مرطوبش مثل گل خونه استفاده کرد که فکر کنم داغون شه:banel_smiley_52:

در باره ی خونه هم میتونن نمایشگاه عکس یا مرکز عکسبرداری دانشجوهای هنر کنن

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 0
اینم چند تا عکس از خونه ها

گوشه سمت راست پله هاش معلومه ارتفاعشون خیلی زیاده:icon_pf (34):

ببین بهترین کار اینه یه قرارداد با وزرارت علوم ببندین بچه های هنر و معماری رو از شهرهای دیگه هم بیارن واسه بازدید

البته با قوانینی مثل اینکه خوردن هر چیزی ممنوعه ف برای ورود کتونی (پاشنه بلند میزنن گچ مچا رو داغون میکنن)

البته ورودی هم بگیرین که از این محل نگه داری شه:icon_redface: اگه وزرات علوم به بچه ها بتونه واسه یه شب خوابگاه بده(دانشگاه شیراز در این زمینه ها خیلی تواناست )میتونن د انشجوها رو از شهر دیگه بیارن

مثل نمایشگاه کتابی که میارن:ws3:

تا اونجایی که میدونم تورای گردشگری به شیراز زیاده میتونید با اونا هم قرارداد ببندن واسه بازدید

دفتر گردشگری هم میشه زدا:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • 0
فکر اینکه حمومو کنید محیط اموزش از سرتون بیارید بیرون ،جایی که دم داشته باشه باعث کسلی و خواب میشه

نمیشه از حموم بعنوان انبار مواد غذایی استفاده کرد؟ خیلی چیزا به محیط مرطوب احتیاج دارن که دوستان کشاورزی بهتر میدونن ، یا میشه از جو مرطوبش مثل گل خونه استفاده کرد که فکر کنم داغون شه:banel_smiley_52:

در باره ی خونه هم میتونن نمایشگاه عکس یا مرکز عکسبرداری دانشجوهای هنر کنن

خونه واسه محیط آموزشیه خوبه.

اما حموم نمیدونم چی بشه :JC_thinking:

بشه دستشویی عمومی :w58:

به غیر از نمایشگاه و سفره خونه همون پیشنهاد جیمی بهتره :ws38: البته من گیر دادم به زورخونه :ws3:

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • 0
خونه واسه محیط آموزشیه خوبه.

اما حموم نمیدونم چی بشه :JC_thinking:

بشه دستشویی عمومی :w58:

به غیر از نمایشگاه و سفره خونه همون پیشنهاد جیمی بهتره :ws38: البته من گیر دادم به زورخونه :ws3:

اگه حموم توشیراز باشه محیطش خشکه پش انبار شه چون مربوطه:banel_smiley_4:

خونه اموزش چی؟ اگه نقاشی با فرهنگ بالای ایرانی همه رنگو میریزن و .......... کلاس زبان اوستا چطوره:ws37:محیطشم طبیعی به نظر میرسه:ws52:

مشه حمومو سونا کردااا اما میترسم این زنا کثیفشن کنن:w410:

لینک به دیدگاه
  • 0
اگه حموم توشیراز باشه محیطش خشکه پش انبار شه چون مربوطه:banel_smiley_4:

خونه اموزش چی؟ اگه نقاشی با فرهنگ بالای ایرانی همه رنگو میریزن و .......... کلاس زبان اوستا چطوره:ws37:محیطشم طبیعی به نظر میرسه:ws52:

مشه حمومو سونا کردااا اما میترسم این زنا کثیفشن کنن:w410:

کلاسای هنری مختلف میشه. نقاشی، خوشنویسی، صنایع دستی، هنرهای تجسمی و ....

خب اینکه رنگ میریزه رو زمین کثیف میشه که کاری نمیشه کرد. :ws52: نهایتش یه تمیز کردنه دیگه.

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...