رفتن به مطلب

به نظر شما به چه کسایی روشنفکر می گن!

bigfish

ارسال های توصیه شده

سلام

دوستان عزیز

دوستان واقعا به نظر شما به چه کسایی روشنفکر میگن !!!....

چون من دارم یه مطلب راجع به موج روشنفکری در دانشگاه خودمون می نویسم خواستم بدونم نظر شما راجع به این موضوع چیه !!..

آخه دانشکده ما یه دانشکده ی هنریه و اصولا هم دانشجو هاش فکر میکنند از دماغ فیل افتادن و خیلی حالیشونه:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 43
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من به کسی میگم روشن فکر،که از فکرش برای ضربه زدن به دیگران استفاده نکنه.

حالا این ضربه میخواد ضربه جسمی و مادی باشه یا ضربه روحی......

روشن فکر اهل سرکوب نیست

برای توجیه کارهاش نیاز به دروغ نداره،فحاشی نمیکنه،از شنیدن صدای مخالف رگ گردنش بیرون نمیزنه

به هیچ منبع خارجی و داخلی وصل نمیشه و از هیچکس اطاعت مطلق نمیکنه و.......

لینک به دیدگاه

کسی که بیشتر گوش میده و کمتر حرف میزنه اما وقتی حرف میزنه چیزی میگه که همه رو به فکر فرو میبره

تحمل و صبر بالایی داره

با هرکسی هم دهن به دهن نمیشه

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
اخه هم کلاسی های روشنفکر من همشون اهل شعرن و نوشتن داستانای پست مدرن

بعدم یه جوری آدم رو نیگاه میکنن که انگار بهت می گن تو هیچی نمی فهمی

ای گل گفتی همه جا همینه مثلا رفته کابل فکر میکنه خارج کشور رفته .بعدش هر چی توی اتوبوس تا کابل شنیده رو میگه در خارج اینجوری میگن !!!:ws3:

یه چیزی توی یه سایت میبینه تغییرش میده و قدری ایسم و لوژی و........ اینا بهش اضافه میکنه تا ملت فکر کنن مال خودشه

همه فکر میکند فقط خودشون انشا یه بار 12 شدن !! !!:ws27:

البته موضوعت یه خورده ایهام داره یعنی معلوم نیست که : روشنفکر الان به کیا میگن و یا اینکه کیا باید باشند ?? به عبارتی بودن یا بایستن مسئله اینست

لینک به دیدگاه
کارگردانی تئاتر

اونایی که فکر میکنن خیلی میدونن از همه کمتر میدونن

هرچقدر بیشتر دانش کسب کنیم متوجه میشیم که چقدر کم سواد هستیم

لینک به دیدگاه

يه جايي شنيدم يارو ميگفت شناگر ماهر كسيه ك درجهت خلاف اب شنا كنه.

روشن فكر در يك نگاه كلي ميتونه اون كسي باشه ك ب افق مينگرد و نظري برتر از ديگران داردجرات بيانشو داره هرچند بدونه از طرف ديگران ممكنه .... و يا در كنار دريايي ك همه بدنبال ماهيگير هستن تا ماهي بخرن اون ماهي گيري رو تمرين كنه! يا جايي ك كسي نميتونه يا نميخواد حرفي مخالف جمع بزنه اون نظرشو بگه و از بقيه بخواد مطلبو نقد كنن نه مثل گوسفن ك چوپان واسشون ترانه ميخونه فقط به به كنن و سر تكون دن

لینک به دیدگاه
البته منظورم همکلاس هایی که خودشون رو خیلی خیلی خیلی روشنفکر می دونن

یک صفت خیلی بارز داره آدم تیره فکر ، کاری فعلا به روشن فکر ندارم.

آدم تیره فکر خیلی فحاشه،یعنی راحت تمامی حرمت ها را زیر پاش له میکنه در حالیکه خیلی خوب شعار میده.

به جای اینکه به دنبال روشن فکر ها باشین،از تیره فکر ها دوری کنین. :icon_gol:

تیره فکر حتی میتونه جانت را تهدید کنه،چون در مغزش فقط یک نوار باریکی وجود داره که روی آن نوار باریک نوشته، من حقم و دیگران باطل.

پس برای زندگی خودم باید آنها را از بین ببرم .......

لینک به دیدگاه
اونایی که فکر میکنن خیلی میدونن از همه کمتر میدونن

هرچقدر بیشتر دانش کسب کنیم متوجه میشیم که چقدر کم سواد هستیم

این که حقیقتی بس شگرف هست. هرچقدر بیشتر بدونیم احساس میکنیم بی سواد تریم.

ولی راجع به رشته تئاتر من از دو نفر هم قبلا شنیده بودم که بچه های رشته تئاتر از زیرگروه هنر خودشون رو تافته ای جدا بافته میدونن و احساس میکنن بقیه چیزی حالیشون نیست. عموما هم ظاهر عجیب و غریبی دارن از نظر پوشش و آرایش مو و ریش.

نمیدونم شاید حق با اوناست ولی روشن فکر بودن به اینها نیست. گاهی حتی به سواد هم نیست.

به تجربه و روابط اجتماعی تا حدودی بستگی داره و به نظرم میشه کسانی رو که تعصب ندارن در زمره افراد روشن فکر قرار داد. روشن فکر یعنی کسی که تحمل شنیدن عقاید مخالف خودش رو داشته باشه و به خاطر تعصب کینه توزی نکنه.

لینک به دیدگاه
یک صفت خیلی بارز داره آدم تیره فکر ، کاری فعلا به روشن فکر ندارم.

آدم تیره فکر خیلی فحاشه،یعنی راحت تمامی حرمت ها را زیر پاش له میکنه در حالیکه خیلی خوب شعار میده.

به جای اینکه به دنبال روشن فکر ها باشین،از تیره فکر ها دوری کنین. :icon_gol:

تیره فکر حتی میتونه جانت را تهدید کنه،چون در مغزش فقط یک نوار باریکی وجود داره که روی آن نوار باریک نوشته، من حقم و دیگران باطل.

پس برای زندگی خودم باید آنها را از بین ببرم .......

چقدر خشن!!!!...:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه

دوستام علاوه به اینکه موهایی بسیار افشان و دل فریب دارن تمام سعی خودشون رو می کنند که بسیار بسیار متفاوت به نظر بیان در حدی که در هنگام عبورشون از گوشه ای از دانشکده تمام چشم ها به آنها دوخته بشه.

و بعد از هر کلاس هم یه پاکت سیگار تموم می کنند

البته وقتی استادامون از اونا بدترن نباید بهشون خرده گرفت

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
البته منظورم همکلاس هایی که خودشون رو خیلی خیلی خیلی روشنفکر می دونن. کارگردانی تئاتر

با احترام به همه ی لامذهب ها

نکته ی بسیار مهم اینه که از ادمهای روشنفکری که مثلا لامذهب شده اند ( با احترام به عقیده اونا ) اما بقول شاملو از ایدولوژیشون مذهب ساخته اند بشدت دوری کن

چون اون مذهبی متحجر بر مبنای جهلش داره کارش رو میکنه و میگه الا و بلا همینه

اما این یکی خودش رو با زیور علم و روشنفکری بسیار ناب ناب ناب (به خيال خام خو د ش ) اراسته کرده واز ایدئولوژی جدیدش مذهبی بسیار دگم تر ساخته و با این بهانه که من از اون اولیه خیری ندیدم وباید اینکه هست همین باشد این را چماقی میکند بسی سنگین تر

این نوع روشنفکر های امروزی یا بقولی روشنفکر نما در پی دادن ساز وکار ی برای جامعه نیستند و فقط در پی تحقیر باور های اجتماعی توده ی مردمی هستند که هنوز باور های قدیم اورا یدک میکشند

نتیجه عملی این دگر دیسی نا میمون دور شدن از خلق و ماندن در پیله اندیشه هایی است که مطلقاقادر به هیچ دگر گونی نیستند و اگر فکری نتواند باوری اجتماعی را تغییر دهد یا بیافریند مصدر هیچ فایده ای نخواهد شد چه تیره باشد چه روشن

لینک به دیدگاه
تویه دانشکده های هنر به جایی نمیرسی .......

اصولا بچه های هنری خیلی خودشون رو میگیرن و هر چه ازشون بپرسی چرند جواب میدن

ولی امیدوارم من به یه جایبی برسم......:ws28:

لینک به دیدگاه
دوستام علاوه به اینکه موهایی بسیار افشان و دل فریب دارن تمام سعی خودشون رو می کنند که بسیار بسیار متفاوت به نظر بیان در حدی که در هنگام عبورشون از گوشه ای از دانشکده تمام چشم ها به آنها دوخته بشه.

شما خواهرین یا برادر که به زُلف های هنری ها چشم میدوزین؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...