رفتن به مطلب

حقیقت مرگ چیست؟

*ملینا*

ارسال های توصیه شده

چند وقته این موضوع ذهنم رو مشغول کرده اینکه:

-مرگ وحشتناکه؟

- مرگ دردآوره؟

-مرگ پایان غم و غصه هاس؟

-با مرگ به آرامش میرسیم؟

-با مرگ به بینش کامل و جدیدی میرسیم؟

-اصلا بعد از مرگ چیزی درک میکنیم؟

-روح بعد از مرگ آزاد میشه یا طبق بعضی حرفا درگیر جسمش میمونه؟

.

.

.وخیلی سوالای دیگه که متاسفانه تا طعم مرگ رو نچشی و تجربه نکنی نمیتونی جوابش رو پیدا کنی...

دوس دارم نظر شما رو هم بدونم خوشحال میشم نظری یا سوالی در این مورد دارید اینجا مطرح کنید و با هم در موردش بحث کنیم..:dancegirl2:

لینک به دیدگاه

خواب به نظرتون وحشتناکه؟

آدم میخوابه،چی از دنیای اطرافش میفهمه؛اما در مرگ دیگه بیداری مجددی در کار نیست.....

100 سال پیش هیچکدام از ما نبودیم،100 سال دیگر هم هیچکدام از ما نخواهیم بود،پس میبینین که اتفاق خاصی نمیوفته.

اما در مورد روح......

از کجا میدونی حالا چیزی به اسم روح وجود داره،شاید یک قصه شیرین باشه.

لینک به دیدگاه

اما در مورد روح......

تجربه ی شخصی که هیچ وقت قابل اثبات نیست . . .

اینکه یه شخص میتونه در یک لحظه ، در دو مکان باشه . . .

اینکه در طول یک ماه ، یک خواب که از آینده خبر میده رو سه بار ببینی و دقیقا عین همون خواب در حالت بیداری و با همون جملات شنیده شده در خواب ، برات تکرار شه . . .

اینکه حس ششم داشته باشی و بتونی از آینده خبر بدی . . .

و . . .

جالبه که هر سه مورد رو تجربه کردم ولی متاسفانه راهی برای اثباتش نیست و مجبورم در حال حاضر به چیزی به اسم روح ، عقیده قلبی - نه عقلی! داشته باشم . . .

لینک به دیدگاه
تجربه ی شخصی که هیچ وقت قابل اثبات نیست . . .

اینکه یه شخص میتونه در یک لحظه ، در دو مکان باشه . . .

اینکه در طول یک ماه ، یک خواب که از آینده خبر میده رو سه بار ببینی و دقیقا عین همون خواب در حالت بیداری و با همون جملات شنیده شده در خواب ، برات تکرار شه . . .

البته حقایق بیشماری از خواب امروز کشف شده و آنرا نتیجه بسیاری از واکنش های مغز میدونند نه روح.

برای نمونه،کسیکه کور مادرزاد باشه،در خوابش هم هیچی نمیبینه،یعنی روحش کوره؟

یا مغزش چیزی را ثبت نکرده.

برای امتحان،فقط کافیه شما وقتی 8 ساعت میخوابید،صبح خواب خود را بنویسید،ببینید یک صفحه میشه حداکثر؟

اون صحنه هایی که آدم فکر میکنه قبلا توش بوده هم از شبیه سازی الکترومغناطیسی مغزه،همین.

لینک به دیدگاه
البته حقایق بیشماری از خواب امروز کشف شده و آنرا نتیجه بسیاری از واکنش های مغز میدونند نه روح.

برای نمونه،کسیکه کور مادرزاد باشه،در خوابش هم هیچی نمیبینه،یعنی روحش کوره؟

یا مغزش چیزی را ثبت نکرده.

برای امتحان،فقط کافیه شما وقتی 8 ساعت میخوابید،صبح خواب خود را بنویسید،ببینید یک صفحه میشه حداکثر؟

اون صحنه هایی که آدم فکر میکنه قبلا توش بوده هم از شبیه سازی الکترومغناطیسی مغزه،همین.

آخه چیزی که من در خواب دیدم و برای من عینش اتفاق افتاده نمیتونه فقط به مغز مربوط باشه . . . گفتم که . . . من جای خاصی رو ندیدم که بخواد برام آشنا باشه .. . . من چیزی رو دیدم که هم میشناختمش و هم میدونستم کجاست . . . مکالماتی رو شنیدم که میفهمیدم چی دارن میگن . . . ولی تا زمان رسیدن به اون صحنه . ، حدود یک ماه طول کشید!

یعنی چیزی که باید یک ماه بعد ، برام حادث میشد ، یک ماه زود تر و اونم سه بار درست مثل هم ، در خوابم اومد!

نمیدونم منظورم رو متوجه میشی یا نه!

یا خبر از آینده . . . من شخصی رو دیدم که ذهن منو میخوند بدون اینکه حرفی بزنم! خیلی چیزارو از شخصی ترین اتفاقاتی که در شبش برام رخ داده بود رو بطور غیر مستقیم بهم گوش زد کرد!! حتی شاید باورت نشه ولی وقتی داشتم به اون مرد ، فکر میکردم ، اون متوجه شد و با من تماس گرفت!!!!! این چیزا اصلا نمیتونه اتفاقی باشه به نظر من!

در مورد افراد کور مادرزاد هم در واقع چیزی نمیدونم . . .:ws52:

لینک به دیدگاه
خواب به نظرتون وحشتناکه؟

آدم میخوابه،چی از دنیای اطرافش میفهمه؛اما در مرگ دیگه بیداری مجددی در کار نیست.....

100 سال پیش هیچکدام از ما نبودیم،100 سال دیگر هم هیچکدام از ما نخواهیم بود،پس میبینین که اتفاق خاصی نمیوفته.

اما در مورد روح......

بذار یه اعترافی کنم...

من خواب کسانی رو که مردن میبینم(پدربزرگم که خیلی دوسش داشتم)

و ازشون سوال میپرسم و جواب هم میگیرم البته نه جوابی رو که دوس دارم بشنوم...(در مورد آینده)

جوابی رو میشنوم که برام به حقیقت میرسه...

نمیئونم چرا ولی حس میکنم مرگ چیز خیلی ساده ای نیست...

البته من چندوقت پیش مادربزرگم رو از دست دادم...

ولی تومراسم تدفینشون براش نگران نبودم...چون حس میکردم این اتفاق براش خوشاینده...

فک میکردم به یه تکامل رسیده که دنیا رو کاملا متفاوت از اون چیزی که ما میبینیم میبینه...

روح...

واقعا نمیدونم...

باورت میشه کلا به همه چیز شک کردم...خیلی حس بدیه...سردرگمی...

بدتر از اون اینه که قانع هم نمیشم...

لینک به دیدگاه

یعنی چیزی که باید یک ماه بعد ، برام تکرار میشد ، یک ماه زود تر و اونم سه بار درست مثل هم ، در خوابم اومد!

میدونم چی میگی.

اتفاقا بحث جالبی پیرامون این موضوع هست.

شما فکر میکنی یکسری از صحنه ها را قبلا خواب دیدی،در حالیکه اینطور نیست.

دلیلش را هم گفتم،از امشب هرچی رو خواب میبنی،صبح یادداشت کن.

اگر بنابر یادداشتت تکرار شد اونوقت.

این یک قسمتی از ناخودآگاه مغزه،که شما فکر میکنی دقیقا این صحنه را در خواب دیدی.

یا خبر از آینده . . . من شخصی رو دیدم که ذهن منو میخوند بدون اینکه حرفی بزنم! خیلی چیزارو از شخصی ترین اتفاقاتی که در شبش برام رخ داده بود رو بطور غیر مستقیم بهم گوش زد کرد!! حتی شاید باورت نشه ولی وقتی داشتم به اون مرد ، فکر میکردم ، اون متوجه شد و با من تماس گرفت!!!!! این چیزا اصلا نمیتونه اتفاقی باشه به نظر من!

من به خبر از آینده اعتقادی ندارم.

زیرا آینده کاملا بر اساس تصادفات و اتفاقات شکل میگیره و به نظر من چیز از پیش تعیین شده ای نیست.

این شخص هم باید دید،به نظر من به یک طریقی،فریبت داده که معلوم نیست.

لینک به دیدگاه

حقیقت مرگ اینه:

توی سیستم بدنت یه اختلالی میوفته که سامانه دفاعی بدنت نمیتونه باهاش مقابله کنه.

در مورد روح و بهشت و جهنم هم هیچ کس نمیتونه نظری بده چون کسی تاحالا از اونور برنگشته بگه چه خبر بوده!

خدا رو چه دیدی شاید این دنیا جهنم دنیای دیگری باشد!

فیلم hereafter رو ببین.

لینک به دیدگاه
بذار یه اعترافی کنم...

من خواب کسانی رو که مردن میبینم(پدربزرگم که خیلی دوسش داشتم)

و ازشون سوال میپرسم و جواب هم میگیرم البته نه جوابی رو که دوس دارم بشنوم...(در مورد آینده)

جوابی رو میشنوم که برام به حقیقت میرسه...

نمیئونم چرا ولی حس میکنم مرگ چیز خیلی ساده ای نیست...

خوب مشکل کجاست؟

مغز یک توانایی های خارق العاده ای چون خلاقیت و رویا داره که فعلا علم در توجیه بسیاریش ناکامه.

اینکه شما اونها را میبینین و جواب میگیرین چیز عجیبی نیست،شما زنده ها را هم میبینین و جواب میگیرین.

مغز شما،قادر به خلاقیت فوق العاده ایست که همه چیز را خلق میکنه

مرگ ساده باشه یا نباشه،یک واقعیته،ترسی هم نداره،نیاز به شک و تردید هم نیست.

اگر تو این دنیا آدم خوبی باشین،در هیچ حالی ضرر نمیکین.

چه بعد از مرگ دنیایی باشه چه نباشه...

لینک به دیدگاه
خواب به نظرتون وحشتناکه؟

اما در مورد روح......

اسی تا حالا احضار روح از نزدیک دیدی؟:banel_smiley_52::banel_smiley_52:

کلا به متافیزیک اعتقاد داری؟

لینک به دیدگاه
اگر تو این دنیا آدم خوبی باشین،در هیچ حالی ضرر نمیکین.

چه بعد از مرگ دنیایی باشه چه نباشه...

در جهان تنها يك فضيلت وجود دارد و آن آگاهي است

و تنها يك گناه و آن جهل است

مولانا

لینک به دیدگاه
اسی تا حالا احضار روح از نزدیک دیدی؟:banel_smiley_52::banel_smiley_52:

کلا به متافیزیک اعتقاد داری؟

میگم من به روحی اعتقاد ندارم که بخوام به احضارش اعتقاد داشته باشم.

چند نفر هم تا حالا ادعا کرده اند،اینکارو میکنند،رفتم پیششان نشستم،اما هیچی حس نکردم.

اما ترسوها حس میکردند !!!!!

اونیکه بهش میگن متافیزیک همش از شگفتیها و قدرت های ناشناخته وجود انسانه

منتها چون ما همه انسانها را بیچاره فرض میکنیم،تا یکی از استعدادهاش میتونه استفاده کنه،فکر میکنیم طرف یا معجزه کرده یا......

لینک به دیدگاه

اونیکه بهش میگن متافیزیک همش از شگفتیها و قدرت های ناشناخته وجود انسانه

منتها چون ما همه انسانها را بیچاره فرض میکنیم،تا یکی از استعدادهاش میتونه استفاده کنه،فکر میکنیم طرف یا معجزه کرده یا......

دقیقا همینطوره . . .

اینکه بشه ذهن افراد رو خوند . . . اینکه بشه از آینده خبر داد و چیزای دیگه . . . با استفاده از استعداد هایی که فقط برخی افراد از اون مطلع هستن قابل انجام دادنه . . . ولی هیچ کسی نمیدونه چطور میشه به این استعداد ها دسترسی پیدا کرد و هرکسی هم نمیتونه انجامش بده.

ولی باز هم یه سری اتفاقات شخصی برای هر کسی میفته که لااقل در حال حاضر ، توجیه علمی برای اون وجوود نداره.

به هر حال ، روحی که من از اون صحبت میکنم ، روحی نیست که دیگران برداشت میکنن یا سعی در احضار کردنش دارن!!! . . . در واقع هیچچی نیست . . . فقط میشه گفت یه اسمه از فرآیندی که چیزی ازش نمیدونیم . . . مثل جان . .

لینک به دیدگاه

آها

به نظر شخص شخیص اینجانب مرگ چیزی جز یک دگردیسی نیست

من به عدم اعتقادی ندارم

هر چیزی که پیرامون ماست دال بر وجوده

مگر میشه از هستی نیستی پدید بیاد؟

مرگ هم همانطور که اورمان عزیز گفتش برای این ترسناک به نظر میاد که شناختی ازش نداریم

انسان از هرچی معرفت نداشته باشه ازش میترسه

اما در مورد روح......

رویا های صادقانه

تنها دلیلیه که به ذهنم همیشه خطور میکنه

خواب میبینی آینده یه اتفاقی برات میفته

چند روز بعد همان اتفاق را با تمامی جزئیات میبینی

دلیلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

ولی من خواب نمیبینم و وقتی هم خواب میبینم و چه پیش خودم چه برای دیگران تعریفش کنم حتما اتفاق میافته حداکثر تا یک هفته بعد..........

ولی دقیقا اون چیزی که دیدم نیست ولی همون فرمیه که تو خواب بوده اتفاق میافته شکلش فرق میکنه اولا دقت نمیکردم ولی چند بار دیدم تعبیر میشه ..........

این حتی رویای صادقه هم نیست نمی دونم چیه ولی واقعیت داره موضوعی هم هست که اصلا درباره اش فکرم نمیکردم.........

لینک به دیدگاه

هرگز از مرگ نهراسیده ام

اگر چه دستانش از ابتذال شکننده تر بود

هراس من باری همه از مردن در سر زمینیست

که مزد گور کن

از آزادی آدمی افزون باشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...