رفتن به مطلب

اولين دوره مسابقات هماهنگ بين رشته اي ( عمران - معماري – شهرسازي )

ارسال های توصیه شده

خوب آقا بگید این سئوال شهرسازاست :whistle: ترسیدم:ws3:

:w58:

واسه عمرانیام هست دیگه. :w58:

فایل کد رو دانلود کنید و محدوده و ابعاد قطعه رو داشته باشین و بعدش با همراه معمارا نقشه هاشو تهیه کنید.

• Like 5
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 126
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوست عزيز قسمت اول جواب شما تا حد زيادي درسته اما قسمت دوم تا حدي اشتباست كه ذكر مي كنم

زمان عمل آوري به

مربوط نميشه و اينكه طبق جدول 9-7-1 آيينامه مبحث نهم حداقل زمان براي بتن معمولي در شريط معمولي و دماي 21 درجه 2 روز مي باشد و بقيه موارد طبق همين جدول تعيين مي شود

من از 20 امتياز به شما 15 امتياز مي دم .

بخش اول خيلي خوب بود جوابش و من نمره كامل مي دم

اما قسمت دوم فقط مورب درست گفت كه دليلش نگفت بنابراين از 30 نمره من 25 نمره بهش ميدم .

پاسخ اين سوالش كامل نبود و فقط به مزايا اون پرداخت و معايب نگفت واسه همين از 50 امتياز بهش 30 ميدم .

جواب سوال اول :

نمره كه ميتونم بدم 15 از 20 دليلشم براي اكثر پاسخ ها گفتم

جواب سوال 2 :

معايب آتشسوزي رو خوب گفتید ... نظرتون هم دادید كه در اين مورد چون نظرشخصيه من حرفي ندارم اما مخالفم تا حدي

اما بازم در مورد انتقال صداي ضربه اي حرفي نگفت

و با توجه به كل موارد و نظرشخصيش من از 50 بهش 38

خب جواب اين سوال هم خيلي كامل نيست

معايب گفته نشده

در برابر آتش سوزي به اشتباه گفته شده مقاوم كه ايطور نيست

عايق خوبي براي صدا نيست ... صدا هاي ضربه اي رو به خوبي و با شدت بيشتر انتقال مي ده

واسه همين از 50 من بهش 33 ميدم.

من الان متوجه این مساله شدم.:icon_pf (34):

نظری در مورد سوال دوم من و امتیازم داده نشده:w16: و انگار نظر در مورد سوال دوم و سوم مربوط به یه سوال هست همینطور امتیازشم قاطی شده:ws52::ws52:

همینطور در مورد سوال سوم من یه سری معایب رو ذکر کردم که گفته شده ذکر نشده:ws44::banel_smiley_4:.

• Like 6
لینک به دیدگاه
من الان متوجه این مساله شدم.:icon_pf (34):

نظری در مورد سوال دوم من و امتیازم داده نشده:w16: و انگار نظر در مورد سوال دوم و سوم مربوط به یه سوال هست همینطور امتیازشم قاطی شده:ws52::ws52:

همینطور در مورد سوال سوم من یه سری معایب رو ذکر کردم که گفته شده ذکر نشده:ws44::banel_smiley_4:.

الان چک کردم

بله شما درست میگین اشتباهی صورت گرفته

_پس از بازبینی دوباره امتیازو اعلام میکنم:hanghead:

• Like 6
لینک به دیدگاه

امتیازات مرحله اول

تیم 1:

Hamed&Mahi

0امتیاز

pesar mashhadi

0امتیاز

mohandese shahrsaz

0امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

0امتیاز

تیم 2:

sina-civil

100امتیاز

~M~O~J

100امتیاز

ho0da

90امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

290امتیاز

تیم 3:

sara 20

70امتیاز

Afsaneh.M

100امتیاز

دخترک شهرساز

90امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

260امتیاز

تیم 4:

bahram_first007

83امتیاز

hilda

75امتیاز

Miladt

70امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

228امتیاز

تیم 5:

آرانوس

79امتیاز

b4gher

50امتیاز

bpcom

50امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

179امتیاز

تیم 6:

hamed.zizo

82امتیاز

Atre Baroon

75امتیاز

amirzahedi

50امتیاز

جمع کل امتیازات گروه:

207امتیاز

• Like 13
لینک به دیدگاه

این چه جور نقشه ایه؟؟؟ :icon_pf (34):

اصلا با پانورامایی که گذاشتین هماهنگ نیست که!!! سایتش اصلا معبر نداره؟؟؟ :ws52:

با کلی سؤال دیگه...تحلیل جداره فقط کالبدی باشه؟ یا فضایی- رفتاری؟ فکر کنم توضیحات خیلی کمه، مخصوصا اینکه به جای حضور توی سایت قراره از روی عکس

تحلیل بشه، پس یه کمی بیشتر توضیح بدین... مرسی :icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه

فایل کد ویرایش شد و دوباره دانلود کنید.

من همون نقشه وضع موجود رو بدون دستکاری گذاشته بودم که خب ایرادای زیادی توش بود که حواسم نبود قبلش اصلاح کنم. نقشه تو محدوده بزرگتری نمایش داده شده تا معابر اطراف هم مشخص باشه.

قسمت زرد رنگ، قسمتی هستش که اگر احتیاج به تفکیک یا تجمیع تو قطعاتش هست باید انجام بشه و دو قطعه قرمز رنگ، قطعاتی هستند که عکس پانوراماشون گذاشته شده.

با توجه به میزان اطلاعات داده شده فقط تحلیل کالبدی لازمه.

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام، داوران عزیز میشه لطفاً اینارو توضیح بدین؟

بررسي جواب دوم :

نمره كل براي جواب سوال 2 از 30 ميشه 23 دليل اين كم كردن 2 نمره براي اين بخش ( بخش دوم سوال2) اين بود كه به حالت خرپايي مورب اشاره نشد اگر چه در مورد خمش گفته شد اما كامل و دقيق تر ميتونست باشه تا نمره كامل بگيره.

-------------------

بررسي جواب سوم :

خوب بود اما كامل نبود بهتر بود كمي بيشتر رويه اين سوال فكر مي كرديد و خيلي عجله نمي كرديد

اين جواب اين سوال براي من اون چيزي نيست كه تو كتابا يا رويه سايت ها هست بيشتر نظر شخصي مهم بود كه درست باشه

به شما از 50 امتياز 35 ميدم .

سوالات:

طراح سوال: sarbaz121

عمران:

سوال ساده: عمل آوري بتن چيست و حداقل زمان عمل آوري بتن چقدر است يا چگونه تعيين مي شد ؟

سوال متوسط: الف )انواع اتصال تير به ستون را برشماريد و براي اينكه اتصال ما يك اتصال صلب باشد چه مي كنيم ( نحوه اتصال صلب چگونه است )

ب) و بهترين روش براي اتصال دو ستون با فاصله از هم كدام است با دليل ؟ a) مورب b) موازي

سوال سخت: هر چه در مورد بلوك هاي سقفي يونوليتي مي دانيد بيان كنيد :( بشكل خلاصه . معايب . مزايا و معرفي كوتا ه از اين محصول و در صورت امكان نظر شخصي خود را در مورد اين مصالح ( بلوك يونوليتي براي سقف بيان كنيد )

اول از همه تو بخش دوم از سوال دوم گفتید 2 نمره کم میشه، پس چه جوری میشه 23 از 30؟؟؟؟:banel_smiley_4:

درضمن فک کنم شما دلیل اینکه چرا بست مورب بهتره رو میخواستید، دلیلش اینه که حالت خرپایی مورب داره؟ خب چرا حالت خرپایی مورب بهتر عمل میکنه؟ دلیلش همونی نیس که من گفتم؟ ملاک صحیح بودن جواب ، بیان کردن دلیل و مفهومه یا اصطلاحات خاصی که خودشون به دلیل نیاز دارن ؟:banel_smiley_4:

و اما سوال سوم : سوال سومتونو یه بار دیگه بخونید :

سوال سخت: هر چه در مورد بلوك هاي سقفي يونوليتي مي دانيد بيان كنيد :( بشكل خلاصه . معايب . مزايا و معرفي كوتا ه از اين محصول و در صورت امكان نظر شخصي خود را در مورد اين مصالح ( بلوك يونوليتي براي سقف بيان كنيد )

من که مزایا، معایب و حتی نحوه عملکردشم نوشتم ،به شکل خلاصه بود و همشم از خودم بود از سایت یا کتابی هم برنداشته بودم،اگه اونجوری بود مث جواب سوال اولم رفرنسشو ذکر میکردم:w16:

خواهشاً زین پس اگه نظر شخصی میخواین لطفاً تو سوال نگید "در صورت امکان"

آخه اینجوری ما فک میکنیم براتون اهمیت نداره که جواب قسمت دومشو بدیم یا نه . (گرچه جواب من همش نظر شخصیم بود)

موفق باشید :icon_gol: :icon_pf (44):

• Like 7
لینک به دیدگاه

برداشت من از مرحله دوم مسابقه...

زمینی داریم به ابعاد موجود در عکس زیر:

bdeswvo33qt9m8uds2p.png

مساحت زمین مورد نظر 280 متر مربع می باشد.

قراره در این زمین ساختمانی 3 طبقه ساخته بشه

که تهیه نقشه های معماری شامل پلان -برش -نما-سایت پلان توسط دوستان معماری

و تهیه نقشه های سازه ای شامل جزئیات اجرایی مقاطع تیر و ستون و.. توسط عمرانی ها انجام بگیره

چند سوال:

نوع سازه: فلزی یا بتنی؟

نوع سیستم سازه ای :قاب ساده یا خمشی؟

درصد تراکم :آیا باید 60 درصد در نظر گرفته شود؟

نوع کاربری طبقه همکف؟

ارائه نقشه های سازه ای مستلزم تحلیل و طراحی سازه مورد نظر با نرم افزارهای عمرانی می باشه

ارائه فایل مربوط به نرم افزار تحلیل و طراحی لازمه یا نه فایل اتوکدی کفایت می کند؟

ارائه نقشه سازه ای پی ساختمان آیا لازمه؟

زمان مسابقه بیشتر از دو هفته در نظر گرفته شود

در پایان یک توصیه به دوستان عمرانی شرکت کننده در مسایقه...

دوستان عزیز در مسابقه مرگ و زندگی شرکت نکرده اید که...با خونسردی بیشتری رفتار کنید.

• Like 9
لینک به دیدگاه
برداشت من از مرحله دوم مسابقه...

زمینی داریم به ابعاد موجود در عکس زیر:

bdeswvo33qt9m8uds2p.png

مساحت زمین مورد نظر 280 متر مربع می باشد.

قراره در این زمین ساختمانی 3 طبقه ساخته بشه

که تهیه نقشه های معماری شامل پلان -برش -نما-سایت پلان توسط دوستان معماری

و تهیه نقشه های سازه ای شامل جزئیات اجرایی مقاطع تیر و ستون و.. توسط عمرانی ها انجام بگیره

چند سوال:

نوع سازه: فلزی یا بتنی؟

نوع سیستم سازه ای :قاب ساده یا خمشی؟

درصد تراکم :آیا باید 60 درصد در نظر گرفته شود؟

نوع کاربری طبقه همکف؟

ارائه نقشه های سازه ای مستلزم تحلیل و طراحی سازه مورد نظر با نرم افزارهای عمرانی می باشه

ارائه فایل مربوط به نرم افزار تحلیل و طراحی لازمه یا نه فایل اتوکدی کفایت می کند؟

ارائه نقشه سازه ای پی ساختمان آیا لازمه؟

زمان مسابقه بیشتر از دو هفته در نظر گرفته شود

دوستان عزیز در مسابقه مرگ و زندگی شرکت نکرده اید که...با خونسردی بیشتری رفتار کنید.

خیلی ممنون سینا جان بابت بهتر باز کردن مسئله.

قطعاً چون سری اول مسابقه هم هست یه سری کمی و کاستی احتمال داره توش باشه.

در مورد جمله آخرت هم کاملاً موافقم. این مسابقه فقط واسه بهتر کردن اطلاعات خودمون هست و شاید یه تمرین واسه یادآوری آموخته های قبلی :a030:

در مورد سوال هایی که پرسیدی، فقط دو قسمتش که مربوط به شهرسازی میشد رو بگم:

درصد تراکم 60 درصد هستش.

کاربری طبقه همکف، همونطور که تو عکس نما هم مشخصه، تجاریه.

واسه طراحی حتماً به وضع موجودی که هست توجه کنید.

اجرایی و اقتصادی بودن طرح یکی از اولویت های مهم هستش. :a030:

• Like 5
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان بابت دقتون

باز معذرت بابت تاخيرم در جواب به دوستان چون تو اين مدت حتي وقت نكردم درست حسابي بخوابم

-----------

در مورد اعتراض آرانوس من چيزي متوجه نشدم

خب سوال سوم 50 امتياز داشت اينم جواب سوال سوم بود ديگه من از 50 نمره حساب كردم

اما در مورد معايب فكر كنم اشتباه شده احتمالا چون چند جواب به دستم ميرسيد و آخره شب به هممشون بررسي مي كردم الان اينطوري شد

پس فقط مي تونم 5 امتياز ديگه به علت گفتن معايب به اين تيم اضافه بشه و از 50 امتياز بهشون 38 ميدم

----------------

اما در مورد اعتراض بهرام عزيز

خب بايد بگم اعتراض اول وارده ستاره جان ايشون از 30 نمره 28 ميگره

اشتباه من و ببخشيد

اما در مورد سوال سوم من يه توضيح بدم

اين يه سوال آزاد بود و بيشتر ميخواستم از نظر تجربي به اين قضيه نگاه ميشد در مورد اون در صورت امكان هم كه گفته شده خب اگه جواب ميداديد اونوقت نمره كامل تري مي گرفتيد

واسه اين گفته شد كه اگه تيمي نظر شخصي خودشو بگه هم براي من مهمه و بهش امتياز مي دم

خلاصه اين مسابقه براي اولين بار بود و هيچ جا نمونه نداشت براي همين هم بايد بهمون اين حق و بديد كه توش اشتباهاتي باشه و شما هم بياد و اشتباهات پيدا كنيد تا ايشالله مسابقه بعدي بهتر بشه

بازم ممنون ....

----------------------

اما قسمت دوم مسابقه ( كه در اصل قسمت 4 ميشه )

اين قسمت سخته ولي جالبه منم ميدونم هممون دانشجويم ولي خوبه كه از همين الان ياد بگيريم اگه هم نمي دونيم مي تونيم از اساتيدمون بپرسيم

ممنون از سينا عزيز كه سوالات خوبي پرسيد

و ممنون از محمد كه به بخش شهر سازيش جواب داد

من م به سوالات مربوط به عمرانش جواب مي دم

نوع سازه بتوني

قاب ساده

فعالابا همكاري دوستان معماريتون محل ستون مشخص بشه

بعد نقشه دتايل سازه اي تهيه بشه

از تير . ستون . فونداسيون . و مراحل اجرا سقف و نوع اون كه ميخوام به تشخيص خودتون باشه

بعد متره عملكرد سازه ايش مشخص بشه

در مورد تحليل سازه بشكل نرم افزار هم فعلا وارد عمل نشيد باشه واسه بعد اگه بخواد اضافه بشه خبرتون مي كنم

اما در مورد زمان هم خيالتون راحت احتمال تمديدش هست و خيلي اميدوار نباشيد كه امتيد زياد باشه پس از همين الان كارتون شروع كنيد تصميمات در مورد تغيير مهلت بايد با مشورت گرفته بشه كه بزودي اعلام ميشه

• Like 6
لینک به دیدگاه

امیر رضا جان (اگه اشتباه نکنم ) پست شماره 39 همین تایپیک رو داشته باش

سئوال دوم 30 امتیازی بود که شما به آرانوس 38 از 50 دادین (با عرض معذرت از آرانوس عزیز ولی خوب مسابقه هست دیگه:icon_gol:)

• Like 5
لینک به دیدگاه

ممنونم سیناجان از اینکه سوالو بهتر تشریح کردی:a030:

ولی اینکه من اعتراض کردم درواقع اعتراض که نمیشه گفت یادآوری کردم به خاطر اینبود که تو امتیازا و صحییح اشتباه شده بود واین یاآوری حتی به ضررخودمنه:w16: ولی برای سوال دوم حتی از سقف امتیاز هم به من بیشتر داده شده البته بدون ذکر دلیل و نظر درمورد سوال دومم:w16::w16:

ممنون از همه دوستان بابت دقتون

باز معذرت بابت تاخيرم در جواب به دوستان چون تو اين مدت حتي وقت نكردم درست حسابي بخوابم

-----------

در مورد اعتراض آرانوس من چيزي متوجه نشدم

خب سوال سوم 50 امتياز داشت اينم جواب سوال سوم بود ديگه من از 50 نمره حساب كردم

اما در مورد معايب فكر كنم اشتباه شده احتمالا چون چند جواب به دستم ميرسيد و آخره شب به هممشون بررسي مي كردم الان اينطوري شد

پس فقط مي تونم 5 امتياز ديگه به علت گفتن معايب به اين تيم اضافه بشه و از 50 امتياز بهشون 38 ميدم

----------------

خلاصه اين مسابقه براي اولين بار بود و هيچ جا نمونه نداشت براي همين هم بايد بهمون اين حق و بديد كه توش اشتباهاتي باشه و شما هم بياد و اشتباهات پيدا كنيد تا ايشالله مسابقه بعدي بهتر بشه

بازم ممنون ....

----------------------

آقا امیررضا اول اینکه خسته نباشید میگم بهتون:a030: بعدشم اینکه سوال دومم اصن نظر ندادین که درسته یا نه و بهش امتیازم بیشتر از سقف دادین منظورم اینه:w16:

به شخصه خوشحال میشم که تو اینجا ایجور مسابقه هایی هست و باعث میشه در کنار هم مطالب مفید یاد بگیریم:w16::a030:

امیر رضا جان (اگه اشتباه نکنم ) پست شماره 39 همین تایپیک رو داشته باش

سئوال دوم 30 امتیازی بود که شما به آرانوس 38 از 50 دادین (با عرض معذرت از آرانوس عزیز ولی خوب مسابقه هست دیگه:icon_gol:)

خواهش میکنم آقا حامد درس میگین منم همینو میگم:icon_pf (34):

• Like 5
لینک به دیدگاه

آها تازه فكر كنم متوجه شده

ظاهرا امتياز سوال دوم بهتون ندادم و با سوال سوم جابجا شد

خب خودتون مقصريد ديگه چرا جابه جا مينويسيد

امتياز سوال سوال 38 ميگيري از 50 نمره

اما سوال دوم بهتون 26 ميدم از 30 نمره

خب در مورد جوش گفتيد اين يه امتياز خوب داشت اما مي تونستيد با كمي توضيحات بيشتر در مورد نحوه اجرا نره كامل بگيري

همچنين به حالات خرپايي مجددا شما هم اشاره نكرديد

دليل اينكه رو اين مورد تاييد ميكنم اينه كه بدونيم دليلش چيه و واسه چي اين حالب بوجود مياد

فكر ميكنم هركسي براي سوال هاي كه مي پرسه و براي جواب همون سوالاش يه سري فاكتور ها براش مهمه كه بايد ذكر بشه درسته كه شما در مورد تحمل نيرو برش گفتيد اما اگه ميگفتيد علت ان تحمل نيرو برش واسه شكل خرپايي ورق اتصال هستكامل ميشد اين بعني درك كامل از سوال و جواب كامل و بدون چون و چرا در مورد جواب بهرام هم كه به اين مورد اشاره كرد همين دليل صادقه

بازم ممنون اگه هنوز سوالي هست ببپرسيد

• Like 5
لینک به دیدگاه
آها تازه فكر كنم متوجه شده

ظاهرا امتياز سوال دوم بهتون ندادم و با سوال سوم جابجا شد

خب خودتون مقصريد ديگه چرا جابه جا مينويسيد

امتياز سوال سوال 38 ميگيري از 50 نمره

اما سوال دوم بهتون 26 ميدم از 30 نمره

خب در مورد جوش گفتيد اين يه امتياز خوب داشت اما مي تونستيد با كمي توضيحات بيشتر در مورد نحوه اجرا نره كامل بگيري

همچنين به حالات خرپايي مجددا شما هم اشاره نكرديد

دليل اينكه رو اين مورد تاييد ميكنم اينه كه بدونيم دليلش چيه و واسه چي اين حالب بوجود مياد

فكر ميكنم هركسي براي سوال هاي كه مي پرسه و براي جواب همون سوالاش يه سري فاكتور ها براش مهمه كه بايد ذكر بشه درسته كه شما در مورد تحمل نيرو برش گفتيد اما اگه ميگفتيد علت ان تحمل نيرو برش واسه شكل خرپايي ورق اتصال هستكامل ميشد اين بعني درك كامل از سوال و جواب كامل و بدون چون و چرا در مورد جواب بهرام هم كه به اين مورد اشاره كرد همين دليل صادقه

بازم ممنون اگه هنوز سوالي هست ببپرسيد

من که جابجا نکردم:banel_smiley_4:

:ws3:

با این حساب میشم کلا 79:icon_pf (34):

م

• Like 4
لینک به دیدگاه

با سپاس از محمد , امیررضا , آرانوس:icon_gol:

نوع سازه بتوني

قاب ساده

فعالابا همكاري دوستان معماريتون محل ستون مشخص بشه

بعد نقشه دتايل سازه اي تهيه بشه

از تير . ستون . فونداسيون . و مراحل اجرا سقف و نوع اون كه ميخوام به تشخيص خودتون باشه

بعد متره عملكرد سازه ايش مشخص بشه

در مورد تحليل سازه بشكل نرم افزار هم فعلا وارد عمل نشيد باشه واسه بعد اگه بخواد اضافه بشه خبرتون مي كنم

خب نوع سازه مشخص شد بتنی

در مورد سیستم سازه ای منظورتان قاب خمشی می باشه یا قاب خمشی +دیوار برشی

ارائه نقشه دتایل سازه ای بدون تحلیل و طراحی سازه غیر ممکن می باشه

ولی اگه منظور شما اینه که دوستان برحسب تجربه و اینکه مثلا برای یک سازه سه طبقه در عرف بازار چه مقاطعی را در نظر می گیرند باشه

در مورد متره عملکرد آیا منظورتان اینه که مثلا:

دریک متر مربع چند کیلو میلگرد بکار میره

یا نه چیز دیگری است؟

• Like 5
لینک به دیدگاه

در مورد سيستم هم ديوار برشي لازم نيست چون سه طيقه و تجاريه و نمي خوام كار اول سخت باشه

در مورد بخش تحليل سازه فعلا وارد نشيم بهتره و بهمون شكل تجربي عمل بشه بيشتر ميخوايم نحوه اجرا نمايش داده بشه

در مورد متره هم خب مشخص مي كنيم فلان تير چقدر ميلگرد اصلي داره چقدر خاموت داره و ... و بتن مورد استفاده هم مشخص ميشه

در مورد زمان هم چون كار عمران تقريبا بعد از كار بچه هاي معماري بايد شروع بشه از هم تيمي هاي معماري خودتون بخواهيد كه زودتر طرح معماري بهتون تحويل بدند و بعد از تاييد شما ( عمراني ها ) ستون گذاري انجام بشه بعد براي تاييد به دوستان معماري سپرده شه كه ببينند از لحاظ معماري اكي هست يا نه

بعد كارتون شروع كنيد ...

در مورد داوري اين بخش هم بگم تقريبا داورا بشكل مشترك نمره مي دند پس بايد باهم همكاري كنيد تا بهترين نمره رو بگيريد ....

• Like 5
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...