رفتن به مطلب

سهمیه ازدواج برای کارشناسی ارشد

ارسال های توصیه شده

اولین نظر رو هم خودم میدم

فکر کنم با این کار میخوان سن ازدواج و بیارن پایین ولی به ما که فعلا قصدش و نداریم هیچ فکری نکردن امینم که فالم منو گرفت و گفت که 5 سال دیگه متهل میشم

لینک به دیدگاه

اونا فكر مي كنن با اين كار آسيب هاي اجتماعي رو ميارن پايين. اره.

درسته اما برا كوتاه مدت. بلند مدتش رو نگاه كني زياد دلچسب نيست. يه مشكل رو با يه مشكل ديگه مي خوان حل كنن و اين خودش مشكلات بعدي رو به دنبال داره

فساد تو جامعه كمتر ميشه ولي مشكل بزرگتر پيش مياد.

باعث ازدواج هايي صوري ميشه. باعث ازواجهايي ميشه كه طرف فرد مقابلشو نشناخته و صرفاً برا همچي كاري ازدواج كرده ميشه و عواقب بعد از اون.

طرف توانايي اداره كردن خانواده رو نداره.

هنوز مستقل نيست . حداقل از لحاظ استقلال مادي.

از چاله در اومدن و تو چاه افتادن هست.

لینک به دیدگاه

من فکر کنم اینا اصلاً فکر نکردن که این تصمیم رو گرفتن.

سن ازدواج که زوری پایین نمیاد. وقتی جوونا هیچ امکاناتی رو واسه تشکیل زندگی ندارن چطوری میخوان ازدواج کنن.

همون طور که ابوذر گفت اینکار آسیب های اجتماعی بدی رو داره. از طرفی سطح علمی دانشجوهای ارشد پایین تر میاد. البته منظورم این نیست که متأهلا سطح علمیشون پایینه. منظورم اینه که هرنوع سهمیه ای که یه گروه خاصی رو مجزا کنه باعث میشه سطح علمی بیاد پایین. به جای اینکه این سهمیه هایی که هست رو بردارن بهش اضافه هم میکنن.

من احترام زیادی به شهیدا و جانبازا قائلم اما هیچ جوری تو کتم نمیره که رو چه حسابی باید سهمیه داشته باشن؟ اینکار عدالته؟ وقتی که انقدر دم از عدالت و این حرفا میزنن این کنکور که یه رقابت تحصیلی شده یه رقات عادلانه هستش؟

حالا بازم اینا قابل تحمله. این سهمیه مخفی که واسه یه گروه خاصی در نظر میگیرن دیگه چیه. منظورم از سهمیه مخفی یعنی در ظاهر هیچ سهمیه ای ندارن اما در عمل یه سهمیه ویژه تو همه رشته ها و دانشگاه ها دارن.

ببخشید من قاطی کردم از کجا رسیدم کجا :4chsmu1:

در کل من معتقدم اینکار 100% اشتباس. ایشالا که تصویب نمیشه.

مرسی از تاپیک خوبی که راه انداختی. این حرفا تو دلم مونده بود :4chsmu1:

لینک به دیدگاه

با دادن هر گونه سهمیه مخالفم .علمو نمیشه با سهمیه بدست اورد باید براش تلاش کرد با بقیه سهمیه ها هم به شدت مخالف هستم و واقعا عذاب میکشم و قتی میبینم افرادی با سهمیه وارد دانشگاه میشن و حق دیگران را می خورند

لینک به دیدگاه

میخوان نذارن ما بریم ارشد از این اداها در میارن ولی به کوری چشم همشون ما بالاخره میریم ارشد البته اگه ارشدم بریم بعد از فارق تحصیلی میگن مدرکتون بدرد نمی خوره باید دکترا بگیرید باتاخره با این کار میخوان زه گهواره تا گور دانش بجوییم:ws52:

لینک به دیدگاه
ایشالا که همه بچه هایی انجمن نواندیشان که امسال کنکور ارشد دارن قبول میشن. :icon_pf (37): :ws21:

من که امسال اگه 80% سهمیه هم بهم بدن قبول نمیشم چون اصلا نگاه هیچ کتاب یا جزوه ای نکردم اخه از بد روزگار بچه ارشد خونه ام و همه کارای خونه رو دوش منه:pot:

لینک به دیدگاه

با این کار به هدف والایی میرسن و باعث میشن آمار ازدواج چند برابر بشه البته یه اتفاق دیگم میفته که خیلی مهم نیست اونم اینه که بعد از اعلام نتایج ارشد یهو آمار طلاق 7برابر میشه البته خدا خیرشون بده با این کارشون دفتر خونه های طلاق و ازدواج پول خوبی در میارن .من که از فردا میخوام برم دفتر خونه بزنم فک کنم در امد خوبی منتظرمهconfused.gif

لینک به دیدگاه

فکر میکنم دلیلشون همین باشه17.gif

چون دانشگاه من و چند تا دیگه از دوستام جلسه مشاور ازدواج گذاشتن و قانعمون میکردن زود ازدواج کنیمVishenka_04.gif

تازه مدرک هم میدادن بهمونgigglesmile.gif

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 1 ماه بعد...

آخه چرا باید ازدواج سهمیه داشته باشه؟!!!!

میان 1 کاری رو درست کنن یکی دیگه خراب میشه...:ws46:

:banel_smiley_4:حالا کی با این حرفا میره ازدواج میکنه....مثل کنکور کارشناسی که 1 سری سهمیه داره.....

به نظر من این قانون هیچ دردی رو دوا نمیکنه.....

اگر میخان سن ازدواج رو بیارن پایین باید 1کار دیگه بکنن....چون فک نکنم کسی برا 1 آزمون بیاد الکی یا نشناخته ازدواج کنه که صرفا 20 % سهمیه داشته باشه....!!!!!!؟؟؟

اون کسی که اطلاعات وعلمش بالا باشه بدون این سهمیه هم میتونه تو کنکور ارشد قبول شه...پس خودشو درگیر مسائل جانبی واین قانونای.... نمیکنه....

لینک به دیدگاه
آخه چرا باید ازدواج سهمیه داشته باشه؟!!!!

میان 1 کاری رو درست کنن یکی دیگه خراب میشه...:ws46:

:banel_smiley_4:حالا کی با این حرفا میره ازدواج میکنه....مثل کنکور کارشناسی که 1 سری سهمیه داره.....

به نظر من این قانون هیچ دردی رو دوا نمیکنه.....

اگر میخان سن ازدواج رو بیارن پایین باید 1کار دیگه بکنن....چون فک نکنم کسی برا 1 آزمون بیاد الکی یا نشناخته ازدواج کنه که صرفا 20 % سهمیه داشته باشه....!!!!!!؟؟؟

اون کسی که اطلاعات وعلمش بالا باشه بدون این سهمیه هم میتونه تو کنکور ارشد قبول شه...پس خودشو درگیر مسائل جانبی واین قانونای.... نمیکنه....

تصویب نشد که

بعدم دخیخا :w16: کسی نمیاد واسه ارشد بره ازدواج کنه ولی کسایی که ازدواج کردن که با خودشون میگن ای بابا 20% میدونی ینی چقد

بریم یه کنکوری بدیم یه کمی هم تلاش کنیم قبولیم دیگه :ws3:

لینک به دیدگاه
من فکر کنم اینا اصلاً فکر نکردن که این تصمیم رو گرفتن.

سن ازدواج که زوری پایین نمیاد. وقتی جوونا هیچ امکاناتی رو واسه تشکیل زندگی ندارن چطوری میخوان ازدواج کنن.

همون طور که ابوذر گفت اینکار آسیب های اجتماعی بدی رو داره. از طرفی سطح علمی دانشجوهای ارشد پایین تر میاد. البته منظورم این نیست که متأهلا سطح علمیشون پایینه. منظورم اینه که هرنوع سهمیه ای که یه گروه خاصی رو مجزا کنه باعث میشه سطح علمی بیاد پایین. به جای اینکه این سهمیه هایی که هست رو بردارن بهش اضافه هم میکنن.

من احترام زیادی به شهیدا و جانبازا قائلم اما هیچ جوری تو کتم نمیره که رو چه حسابی باید سهمیه داشته باشن؟ اینکار عدالته؟ وقتی که انقدر دم از عدالت و این حرفا میزنن این کنکور که یه رقابت تحصیلی شده یه رقات عادلانه هستش؟

حالا بازم اینا قابل تحمله. این سهمیه مخفی که واسه یه گروه خاصی در نظر میگیرن دیگه چیه. منظورم از سهمیه مخفی یعنی در ظاهر هیچ سهمیه ای ندارن اما در عمل یه سهمیه ویژه تو همه رشته ها و دانشگاه ها دارن.

ببخشید من قاطی کردم از کجا رسیدم کجا :4chsmu1:

در کل من معتقدم اینکار 100% اشتباس. ایشالا که تصویب نمیشه.

مرسی از تاپیک خوبی که راه انداختی. این حرفا تو دلم مونده بود :4chsmu1:

جانا سخن از زبان ما می گویی:ws44:

لینک به دیدگاه

از تاپیک بسیار جالبت ممنون.

دوستان نظرات بسیار جالبی رو می دن و من با اکثر اونا موافقم. ولی میشه یه جور دیگه هم به قضیه نگاه کرد.

من از این نظر مخالفم که باید سن ازدواج رو باید پایین آورد مخالفم، از اینکه یه ازدواج سریع و ناگهانی فقط برای قبولی در ارشد باشه مخالفم و ... مخالفم. ولی همه که هم سن و سال من و شما نیستند این بدرد پدر من می خوره که وقت من رو برای خوندن نداره باید خرج یه خونواده رو بده اگع امتیاز یا سهمیه ای نداشته باشه خیلی سخته قبول شه. اگه مسئله درست و از روی تدبیر و نه از روی احساس کالبد شکافی و آنالیز بشه نتایج جالبی بدست مییاد.

در ضمن مخالف اینم که با این سهمیه سطح علمی پایین مییاد. به نظر من هیچ رابطهی مستقیمی بین سطح علمی و قبولی در دانشگاه و ارشد وجود نداره. خودتون خیلی ها رو می شناسید فقط کافیه یه لحظه .... دیدید فقط یه لحظه خیلی ها هستند.

لینک به دیدگاه
از تاپیک بسیار جالبت ممنون.

دوستان نظرات بسیار جالبی رو می دن و من با اکثر اونا موافقم. ولی میشه یه جور دیگه هم به قضیه نگاه کرد.

من از این نظر مخالفم که باید سن ازدواج رو باید پایین آورد مخالفم، از اینکه یه ازدواج سریع و ناگهانی فقط برای قبولی در ارشد باشه مخالفم و ... مخالفم. ولی همه که هم سن و سال من و شما نیستند این بدرد پدر من می خوره که وقت من رو برای خوندن نداره باید خرج یه خونواده رو بده اگع امتیاز یا سهمیه ای نداشته باشه خیلی سخته قبول شه. اگه مسئله درست و از روی تدبیر و نه از روی احساس کالبد شکافی و آنالیز بشه نتایج جالبی بدست مییاد.

در ضمن مخالف اینم که با این سهمیه سطح علمی پایین مییاد. به نظر من هیچ رابطهی مستقیمی بین سطح علمی و قبولی در دانشگاه و ارشد وجود نداره. خودتون خیلی ها رو می شناسید فقط کافیه یه لحظه .... دیدید فقط یه لحظه خیلی ها هستند.

ببین دوست من. در کل کسی که مسئولیت کاری رو قبول میکنه باید اونو انجام بده و نباید توجیه کنه!!

وقتی کسی می خواد ارشد بخونه!! دیگه زن داره...شوهر داره...بیمار و...........مهم نیست

باید در یک رقابت برابر بین همه بیاد و شرکت کنه!!

اینا توجیه کار که آره من شوهر دارم نیمرسم...زن دارم..نمیرسم

و همین توجیه که باعث شده جامعه ما به این روزگار در همه ی زمینه ها برسه.........

سطح علمی پایین میاد..چون کسی این وسط با سهمیه میاد!!!و سطح علمی برابر با دیگری نداره!!!

و کسی که سطح بالاتری داره فقط به خاطر این که چون سهمیه نداره نمی تونه ادامه بده!!!

من نمیدونم تا کی می خواییم ما یاد بگیریم....اگه می خواییم پیشرفت کنیم

اگه می خواییم جایی واسه جووانا باشه!! حداقل کار اینه که فلانی وقتی بازنشسته شد دیگه نره سر کار!!!!!جاش یه جوون بره!1 متاسفانه تا X از فلان شرکت بازنشسته میشه نیره سر کار دیگه..چون از جایی دیگه در آمد داره این ور با حداقل حقوق راضی میشه و جای جوونو میگیره!!!

حالا احساس نیاز در را بطه با تحصیلات کرد......می تونه بیاد..را بازه....اما مثله دیگران!!

حتی این موضوع تو دانشگاه ها هم هستا...طرف زن داره ..شوهر داره...خرج میکشه...

میاد صحبت میکنه نمره میگره و..............

و این حق دیگری خورده میشه!!! یا آدم مسولیت کاری رو قبول نمیکنه وقتی قبول کرد شرایطشم می پذیره!!!

اینا جزئی ترین چیزایی هستن که هنوز واسه ما ها حل نشده!!چون همون...........خدای توجیه هستیم:ws44:

لینک به دیدگاه

من با خیلی از حرفای شما موافقم و به نظرتون احترام میذارم. اما هنوز دیدگاه خودم رو دارم. چون نمیشه بازش کرد. من فقط سر چکیده ش رو در بالا آوردم. من هنوز ازدواج نکرده ام تا وقت خودش هم که معلوم نیست ازدواج نخواهم کرد. اگه خیلی بحث برات مهمه دو راه حل هست:

1) بیای سنندج با هم گپ بزنیم. که این هیچ نتیجه ای رو نخواهد داشت و هر دو سمج تر روی ایده ی خودمون خواهیم ماند.

2) قبول کنی که مطمئنم اینقدر روشنفکر هستی که نظر مخالف دیگه ای هست.

بازم میگم رتبه ی کنکور رابطه ی سیستماتیک و درستی با میزان فهم و کیفیت دانش و معلومات فرد نداره.

از اینکه نظرت رو خوندم خیلی خوشحال شدم.

لینک به دیدگاه
من با خیلی از حرفای شما موافقم و به نظرتون احترام میذارم. اما هنوز دیدگاه خودم رو دارم. چون نمیشه بازش کرد. من فقط سر چکیده ش رو در بالا آوردم. من هنوز ازدواج نکرده ام تا وقت خودش هم که معلوم نیست ازدواج نخواهم کرد. اگه خیلی بحث برات مهمه دو راه حل هست:

1) بیای سنندج با هم گپ بزنیم. که این هیچ نتیجه ای رو نخواهد داشت و هر دو سمج تر روی ایده ی خودمون خواهیم ماند.

2) قبول کنی که مطمئنم اینقدر روشنفکر هستی که نظر مخالف دیگه ای هست.

بازم میگم رتبه ی کنکور رابطه ی سیستماتیک و درستی با میزان فهم و کیفیت دانش و معلومات فرد نداره.

از اینکه نظرت رو خوندم خیلی خوشحال شدم.

سلام........شما دانشجوی سنندجی؟ دانشگاه کردستان؟؟ جسارتن می تونم بپرسم ورودیه چه سالی هستی؟

لینک به دیدگاه
میخواستم نظر دوستان رو در مورد 20% سهمیه ای که میخوان به متهل ها در کنکور ارشد بدن و خیلی هم جدی هست بدونم

نه امسال

نه صد سال

با این طناب در چاه نمی روم:ws3:

بانوان می میرند

ذلت نمی پذیرند:2rqfst4:

ولی بگین امساله رو این قانون نذارن ما قبول شیم:ws44::ws44:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...