رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

میخوام فیلتی که زدم برگردونم خو نمیشه :hanghead:

شما دستور فیلت رو بزن

بعد u رو بزن

اولین لاین مربوط به گوشه روانتخاب کن بعدشیف رو نگه دار و دومین گوشه رو هم انتخاب کن تا گوشه بر گرده

فیلتت رو پاک کن بعدش

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 256
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام .

تمرین 13

n080j5x6twkm6yoyr3d_thumb.jpg

با سلام.

من این شکل رو کشیدم ولی این دایره ای که مشخص کردم. مرکز دو فیلت 2.5 رو مرکزشو به هم وصل کردم وسط این خط شد مرکز دایره م درسته !

jqcm7apivero93gxbkss_thumb.gif

لینک به دیدگاه
با سلام.

من این شکل رو کشیدم ولی این دایره ای که مشخص کردم. مرکز دو فیلت 2.5 رو مرکزشو به هم وصل کردم وسط این خط شد مرکز دایره م درسته !

jqcm7apivero93gxbkss_thumb.gif

فکر کنم وسط خط افقی منظور نقشه بوده که با مرکر دایره کناری تقاطع داره

لینک به دیدگاه
متوجه منظورتون نشدم !!:hanghead:

از mid point خط افقی عمود ببرید بالا

از مرکز فیلت هم افقی خط رسم کنید

تقاطع میشه مرکز دایره مورد نظر

البته من اینطوری فکر میکنم...

لینک به دیدگاه

a11d6kw5cw3c61l64s2x_thumb.jpg

با سلام تمرین 17 من میخوام وسط چند ضلعیمو پیدا کنم ولی با اسنپ نمیتونم این کار رو کنم باید چیکار کنم ؟

برای منحنی هم باید از دستور پلی لاین استفاده کنبم چجوری باهاش میشه کار کرد ؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
a11d6kw5cw3c61l64s2x_thumb.jpg

با سلام تمرین 17 من میخوام وسط چند ضلعیمو پیدا کنم ولی با اسنپ نمیتونم این کار رو کنم باید چیکار کنم ؟

برای منحنی هم باید از دستور پلی لاین استفاده کنبم چجوری باهاش میشه کار کرد ؟:hanghead:

شعاع دایره محاطی داده شده(22)مرکزش میشه مرکز چند ضلعی!(به همین سادگی!)

ضمنا؛شعاع های مجهول برابر 70 و زاویه چندضلعی با افق 25 هست،بنابراین پلی لاین نمیخواد،چون فک کنم با پلی لاین نمیتونید شعاع مشخص کنید

لینک به دیدگاه
شعاع دایره محاطی داده شده(22)مرکزش میشه مرکز چند ضلعی!(به همین سادگی!)

ضمنا؛شعاع های مجهول برابر 70 و زاویه چندضلعی با افق 25 هست،بنابراین پلی لاین نمیخواد،چون فک کنم با پلی لاین نمیتونید شعاع مشخص کنید

خب اونجوری مرکز مشخص میشه ولی چون میخواستم چند ضلعیم متمایل همون 25 درجه بشه edit رو انتخاب کردم اون دیگه دایره محاطی اینا نمیپرسه ! به خاطر همین مرکز رو نشونم نمیده .

خب پس میشه وسط 52 و 160 دوتا مماس بکشم ؟

لینک به دیدگاه
خب اونجوری مرکز مشخص میشه ولی چون میخواستم چند ضلعیم متمایل همون 25 درجه بشه edit رو انتخاب کردم اون دیگه دایره محاطی اینا نمیپرسه ! به خاطر همین مرکز رو نشونم نمیده .

خب پس میشه وسط 52 و 160 دوتا مماس بکشم ؟

خب اول تو حالت قائم بکشید بعد به اندازه 20 درجه با دستور rotate چرخش بدید اینکه راحت تره

آره دیگه،فقط اولی رو طوری بکشید که از مرکز بگذره

بعدی رو بهش مماس کنید و شعاع رو 70 بگذارید و بعد 11تا از دوطرف آفست بدید

بعد اضافیا رو پاک کنید

لینک به دیدگاه
خب اول تو حالت قائم بکشید بعد به اندازه 20 درجه با دستور rotate چرخش بدید اینکه راحت تره

آره دیگه،فقط اولی رو طوری بکشید که از مرکز بگذره

بعدی رو بهش مماس کنید و شعاع رو 70 بگذارید و بعد 11تا از دوطرف آفست بدید

بعد اضافیا رو پاک کنید

من میخوام مربع بکشم ولی نمیخوام ابتدا و انتهاشو مشخص کنم میخوام مرکزشو مشخص کنم و اندازه ضلعش هم بشه 32 . باید چیکار کنم ؟بعد ضخامت دار رسم میشه . چجوری ضخامت رو کنسل کنم .

:hanghead:

لینک به دیدگاه

من میخوام مربع بکشم ولی نمیخوام ابتدا و انتهاشو مشخص کنم میخوام مرکزشو مشخص کنم و اندازه ضلعش هم بشه 32 . باید چیکار کنم ؟بعد ضخامت دار رسم میشه . چجوری ضخامت رو کنسل کنم .

برای کنسل کردن ضخامت دار پست زیر رو ببین

البته اگه منظورت از ضخامت دار اینی باشه که مد نظر منه:ws3:

لینک به دیدگاه

مربع به طول ضلع 32 رو رسم کنید،قطرهاش رو رسم کنید،تقاطع قطرها میشه مرکز،بعد خود مربع رو پاک کنید

لینک به دیدگاه
مربع به طول ضلع 32 رو رسم کنید،قطرهاش رو رسم کنید،تقاطع قطرها میشه مرکز،بعد خود مربع رو پاک کنید

من این کار رو کردم ولی وقتی خواستم حرکتش بدم اسم دستوری که شکل رو یه تکیه میکنه یادم نمیومد . اون جوری قطرم جدا مربع جدا حرکت میکنه با دستور polygone استفاده کردم اسون تر بود بعد چرخش دادم . این تمرینم تکیمل شد بالاخره

ممنونم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه
من این کار رو کردم ولی وقتی خواستم حرکتش بدم اسم دستوری که شکل رو یه تکیه میکنه یادم نمیومد . اون جوری قطرم جدا مربع جدا حرکت میکنه با دستور polygone استفاده کردم اسون تر بود بعد چرخش دادم . این تمرینم تکیمل شد بالاخره

ممنونم. :icon_gol:

باید block درست میکردید.

لینک به دیدگاه
من میخوام شش ضلعی مو بزرگ تر کنم ولی روش کلیک کنم نمیشه !

مهندس ناصر چقد زود ! :hanghead:

این تمرین 15 دقیقه طول کشید تا تمومش کردم.

فقط از دستور لاین دایره و یک بار هم کمان استفاده کردم. البته از دستور polar array هم استفاده کردم واسه قسمت رینگ ماشین

نیازی نیست شش ضلعی رو رسم کنید اگه دو خط با فاصله 7 از هم رسم کنید و با دستور polar array دورانش بدید به شکلی که میخواید میرسید و اضافات رو با تریم پاک کنید. در دستور polar array تعداد ایتم رو 3 انتخاب کنید

لینک به دیدگاه
من میخوام شش ضلعی مو بزرگ تر کنم ولی روش کلیک کنم نمیشه !

مهندس ناصر چقد زود ! :hanghead:

خیلی ساده هست

قبلا نمونه رو با هم برسی کردیم

فقط قطرها با زاویه 120 نسبت به هم رسم کن

بعد به اندازه 3.5 آفست از دو طرف و بعد اضافیا رو پاک کن

تمرینش آسونه اگه خوب بهش نگاه کنی:w02:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...