رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

بعد از مدت ها تو این تاپیک می خوام یه دل نوشته حسابی بنویسم از نوع فنی !!

درود مهندس

ابتدا خیلی خوشحالم برگشتید چون اونموقع که من تازه عضو شده بودم پستهای شما رو زیاد خوندم

دقیقا همینطوره مهندس - یه نکته ی دیگه ای که هست اینه شما به فرضم مجموعه ی کاملی داشته باشی

اونوقت چجوری میخوای کار بگیری ( کاری که بتونه جوابگوی سرمایه گذاری شما باشه )

به نظرم این خیلی مهمتره - تجربه ناچیزم اینو به من ثابت کرده واسطه گری در صنعت بیداد میکنه

واسطه گر هایی که با عنوان شرکت خصوصی کارهای بزرگ از دوستانشون میگیرن و بین هم طغس میکنن و دست آخر

با قیمت حتی یک صدم قیمت اولیه تازه میرسه دست 2 آدم فنی که بسازن و کلیه داکیومنت هاش هم تهیه کنن ا

لبته با اسم و لوگویی که اون شرکت میگه !!

در مورد دستگاه همینکه تولید کننده هایی در صنایع مادر با این وضع هنوز کمر خم نکردن خودش جای شکر داره

و به نظرم حمایت ازشون یک آرمان برای یک صنعتگر باید باشه

شما حساب کن اگه مسائل تحریم به چین اجازه ورود بیشتر به این بخش از صنعت میداد الان چین چیکار میکرد !!!

چینی ها هر جا احساس رقابت کنن به خودشون ضرر میزنن تا رقیب رو زمین گیر کنن و هر جا ببینن رقیب ندارن قیمت ها پایه دو برابر قیمت

معمول میدن - اینا همه رو مستند میگم

یه چیز دیگه هم هست تو این جامعه هیچ کس حاضر نیست ریسک کنه و یا بهایی بپردازه برای پیشرفت تو صنعت

هر کسی جرعه آبی پیدا کرده دو دستی بهش چسبیده

ولی به قول شما سر دراز داره

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 140
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بعد از مدت ها تو این تاپیک می خوام یه دل نوشته حسابی بنویسم از نوع فنی !!

مشکل تولید در این کشور به دلیل تولید مشکل، به وجود اومده. منظورم اینه که ما به جای اینکه مشکلات رو حل کنیم همه ش داریم مشکل درست می کنیم. آخه یکی بیاد به من بگه دستگاه تراش تبریز کجاش 20 میلیون تومن می ارزه ؟؟؟ توی کشور چین دارق و دارق دارن دستگاه cnc می سازن و می فروشن و تولید می کنن و باهاش قطعات ارزون و با کیفیت تولید می کنن. حالا شما بخوای اینجا یه دستگاه cnc وارد کنی تحریمه. باید تحریم ها رو دور بزنی. تازه اگه برای اشتغال و تولید بخوای وام بگیری وام 30 درصد بهت می دن تازه اونم قیمت دستگاه ها بسیار گرونه. حالا که مشکل شناسایی شد آقایون مسئولین بیان حلش کنن.

ولی نه کسی نمیاد این مشکل رو حل کنه. چون اگه این مشکل حل بشه عدالت برقرار میشه و یک عده خاص نمی تونن پول های کلان به جیب بزنن. اونوقت دیگه حاجی بازاری های بی سواد نمی تونن با ما مهندسان رقابت کنن و اونوقته که کلاهشون با ما میره تو هم.

خلاصه این رشته سر دراز دارد.

شما نگاه کن الان پراید که تقریباً همه چیش داخلیه همزمان با بالا رفتن نرخ ارز قیمتش داره میره بالا. سایپا پول ملتو جلو جلو می گیره و پول قطعه سازها رو دیر به دیر میده. اونوقت ما باید برای یک پراید فکسنی 11 میلیون تومن پول بدیم.

بله . مشکل که زیاده. در زمینه خودرو جدا از بحث قیمت گران که شما به اون اشاره کردید بد نیست که من هم در مورد کیفیت پایین صحبت کنم . همه میگین پراید یه حلبه . ولی حداقل ما مکانیکی ها خوب می دونیم که بیرونش حلبه ، داخلش یه چیزه بدتر. اما تو کشور ما که شاهد پیشرفت علوم با سرعت بالا هست هنوز رابطه خوبی بین دانشگاه و صنعت برقرار نشده . تنها راه بهبود وضعیت فعلی ایجاد یک رقیب خارجی در حدی که به تولید داخلی ضربه نخوره . اون وقت ایران خودرو وسایپا شاید یه تکونی به خودشون بدن و این ماشینای مزخرف رو بیرون ندن.

البته اخیرا داره یه سری کارها صورت میگیره که امیدوارم با تحریم همه جانبه ای که صورت گرفته روند فعالیتها سرعت بگیرد .

لینک به دیدگاه

همچنان معتقدم مهندسین مکانیک دل ندارند، چه برسد به دل نوشته.

اکثر مکانیکی ها از نظر روانشناسی، اعجوبه هایی هستن که زمینه هر کار بزرگ و هر جنایتی رو دارن. :w58:

مکانیکی مانند کژدمی است که گزیدن او شیرین هست. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

اکثر مکانیکی ها از نظر روانشناسی، اعجوبه هایی هستن که زمینه هر کار بزرگ و هر جنایتی رو دارن. :w58:

آی لاویو ye donya:icon_gol:

لینک به دیدگاه

:ws37::ws37:

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام به همه دوستان

جناب موسویان کجا رفتید که یه سری تاپیک هایی که باز کردید داره خاک میخوره ؟

یه چند تاییش هست که باید ادامه پیدا کنه چون صحبت های خوبی داخلش میشه

من این تاپیک را بالا میارم تا ادامه پیدا کنه

یکی از مشکلات که به نظر بنده بیشتر جلوه میکنه اینه که متاسفانه توی کشورمون هر کس که تحصیلات مربوطهنداره و یا توی زمینه خاصی تخصص نداره را سریع روانه بازار کار میکنند و کسی را که تحصیل کرده و یا توی زمینه خاصی تخصص داره را تشویق به ادامه تحصیل و...

به همین دلیل اکثر موقعیت های شغلی فنی توسط افراد بدون تخصص پر میشه و باعث میشه این روند یادگیری به صورت تجربی ادامه پیدا کنه.

روز به روز هم فضای اجتماعی جامعه به سمت و سوی پسرفت و عقب گرد سوق داده میشه.

به همین دلیل علایق و خط فکری افراد مخصوصا جوانان عوض میشه و به سمت و سوی دیگه ای میره.

جدای از مباحث زیر ساختی که از مهمترین و موثر ترین اجزا هستند امروزه خط فکری و... جوانان هم به سمت و سوی دیگه است.

لینک به دیدگاه

خساست علمی...واژه ای که همیشه ازش بیزارم ولی بارها از طریق به ظاهر دوستان از این ناحیه ضربه ها خورده امsigh.gif

یک جزوه بیشتر داشتن و یا یک برنامه اضافه داشتن مگه چه تاثیری در زندگی یک مهندس میتونه داشته باشه که بخاطر اون دروغ بگه و ارزش های اخلاقی رو زیر پا بزاره...دانشجویی که از همون ترم های اول دانشگاه این ویژگی درش رشد میکنه فردا که بخواد وارد صنعت ما بشه چه توقعی میشه ازش داشت؟ اگر یک کلمه بیشتر از من بدونه بهتره و یا اینکه یکی به من یاد بده و من هم یکی دیگه به اون؟ ولی همیشه دیدم این راهی که میروند به ترکستان است، واسه همین هیچی نمیگم و تلاش خودم رو میکنم...اما...اما...گاهی اوقات دل آدم بدجور میشکنه و یا میسوزه:ws37:

لینک به دیدگاه
خساست علمی...واژه ای که همیشه ازش بیزارم ولی بارها از طریق به ظاهر دوستان از این ناحیه ضربه ها خورده امsigh.gif

یک جزوه بیشتر داشتن و یا یک برنامه اضافه داشتن مگه چه تاثیری در زندگی یک مهندس میتونه داشته باشه که بخاطر اون دروغ بگه و ارزش های اخلاقی رو زیر پا بزاره...دانشجویی که از همون ترم های اول دانشگاه این ویژگی درش رشد میکنه فردا که بخواد وارد صنعت ما بشه چه توقعی میشه ازش داشت؟ اگر یک کلمه بیشتر از من بدونه بهتره و یا اینکه یکی به من یاد بده و من هم یکی دیگه به اون؟ ولی همیشه دیدم این راهی که میروند به ترکستان است، واسه همین هیچی نمیگم و تلاش خودم رو میکنم...اما...اما...گاهی اوقات دل آدم بدجور میشکنه و یا میسوزه:ws37:

گفتیا مریم جون..واقعا!hanghead.gif

البت یه چیزی این موضوع بین دختران مکانیک بسیار زیاد پیدا میشه..(در گوشی بودا):ws3:

لینک به دیدگاه

بله متاسفانه منم خیلی دیدم

برا من حتی کتابمو گرفتن که نتونم پاس کنم - من پیش خودم میگفتم نکنه خدایی نکرده اتفاقی براش افتاده خبری ازش نیست:banel_smiley_4:

خیالت تخت به هیچ جا نمیرسن - دیدم و میگمااا

من همیشه به خودم میگم - همه به دنبال موفقیت برنامه هایی برای خودشون دارن حالا هر کسی یک راهی

بنابراین زمانی که از من کمک میخوان - من با کمک کردنم تنها میتوانم در آینده بخشی از یک خاطره کار موفق برای او باشم

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

بتازگی با یک دوست برزیلی که اتفاقا مکانیک هم خوندن آشنا شدم...ازشون خواستم در مورد رشته مکانیک و نحوه مطالعاتشون برام بنویسند که اینجوری پاسخ دادن..شاید برای شما هم جالب باشه.

What I learned during my engineering course? Well, we started with basic

subjects in the first two years, like calculus, linear algebra, physics,

chemistry, computer science, technical drawing, statistics, etc.

After,

we had the subjects which are basic to mechanics, like fluid dynamics, mechanics

of materials, thermodynamics, electrotechnology, machine design, vibrations,

manufacturing, etc.

At the fourth year, we had more complicated subjects,

such as thermodynamics of compressible fluids, heat transfer, heat exchangers,

thermal machines, materials selection, control systems, electronics, internal

combustion engines, pumps and turbines, etc.

And finally, the last year,

we were allowed to choose between biomechanics, automobilistic, aerodynamics or

energy and environment. I chose energy and environment, and because of this, I

had subjects like atmospheric emissions, steam generators and turbines, thermal

comfort, air conditioning and industrial refrigeration.

There were other

subjects that I didn't mentioned, such as quality engineering, economics and

business administration.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...