رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

آقا ما هم دنبال این بحثا نبودیم که.

این برقیا اومدن گفتن شماها دل ندارید ، ما هم در پی حمایت از رشتمون براومدیم...

به تو می گن یک مکانیکی با غیرت :ws37:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 140
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آقا ما هم دنبال این بحثا نبودیم که.

این برقیا اومدن گفتن شماها دل ندارید ، ما هم در پی حمایت از رشتمون براومدیم...

سوال پرسیدم

جواب نشنیدم(نخوندم)

خودتون بد برداشت کردید حتما درسته که ...:ws3:

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...
مشکلت چیه باهاش؟

خوب یکسری چیزها وقتی محبوب شدند،کسی بیخیالشان نمیشه.

مشکلم چیه باهاش ؟؟؟ :banel_smiley_4: این چه سوالیه ؟؟

مشکلم اینه که یه عده دارن دور خودشون می چرخن و وقت و انرژی خودشون رو هدر می دن.

یه سری از آدما هستن حتی ریخت و قیافه V5 رو هم ندیدن ، حالا دیر اومدن ، زودم می خوان برن !!

هنوز الفبای V5 رو بلد نیستن می خوان برن سراغ V6 .

راستی ، ببینم شما اصلا حرفای منو متوجه می شی ؟؟ :ws2:

لینک به دیدگاه
نه بابا،اینقدر کلاس بالا حرف میزنین به سواد ما قطع نمیده. :banel_smiley_4:

:jawdrop: منظورت اینه که قد نمی ده ؟؟ :ws2:

حالا برگردیم به بحث اصلی :

کتیا V6 برای شرکت های بزرگ و مخصوص شبکه طراحی شده ، راه اندازی اون هم تحت شبکه کار هر کسی نیست. ولی از یه چیزی لجم می گیره : شرکت های فروشنده نرم افزار فروش بسیار خوبی از کتیا V6 داشتند در حالی که عملاً نرم افزارهای خریداری شده توسط بچه های دانشجو یا حتی شرکت ها ، قابلیت استفاده رو نداره. ولی چیزی که لج منو در میاره این نیست. مشکل من اینه که چرا بعضی ها تب خریدن نرم افزار دارن. بدون اینکه تحقیق کنن میرن سراغش.

لینک به دیدگاه

آفتاب آمد دلیل آفتاب.....

این همه یک نمونه دیگر از بیسوادی ما. :icon_pf (34):

کتیا V6 برای شرکت های بزرگ و مخصوص شبکه طراحی شده ، راه اندازی اون هم تحت شبکه کار هر کسی نیست. ولی از یه چیزی لجم می گیره : شرکت های فروشنده نرم افزار فروش بسیار خوبی از کتیا V6 داشتند در حالی که عملاً نرم افزارهای خریداری شده توسط بچه های دانشجو یا حتی شرکت ها ، قابلیت استفاده رو نداره. ولی چیزی که لج منو در میاره این نیست. مشکل من اینه که چرا بعضی ها تب خریدن نرم افزار دارن. بدون اینکه تحقیق کنن میرن سراغش.

توی دانشگاه های تهران که اکثرا روی سیستم ها کتیا ورژن 6 نصبه،من زیاد کتیا باز نیستم بیشتر کارم تو ansys ,abaqus تو زمینه مکانیک شکست و خستگی است.

،اما اکثرا رفقام که کارشون با اونست،خیلی راحت انجامش میدن و تا حالا شکوه ای از اونها نشنیدم. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

حالا برگردیم به بحث اصلی :

کتیا v6 برای شرکت های بزرگ و مخصوص شبکه طراحی شده ، راه اندازی اون هم تحت شبکه کار هر کسی نیست. ولی از یه چیزی لجم می گیره : شرکت های فروشنده نرم افزار فروش بسیار خوبی از کتیا v6 داشتند در حالی که عملاً نرم افزارهای خریداری شده توسط بچه های دانشجو یا حتی شرکت ها ، قابلیت استفاده رو نداره. ولی چیزی که لج منو در میاره این نیست. مشکل من اینه که چرا بعضی ها تب خریدن نرم افزار دارن. بدون اینکه تحقیق کنن میرن سراغش.

تب خریدن نرم افزار

بسیار بجا فرمودید،نظرتون چیه یکم اطلاعات در این زمینه به ما بدید.در حال حاضر ما چون از قانون کپی رایت پیروی نمیکنیم،براحتی به نرم افزار ها دسترسی داریم ولی خروجی این نرم افزار ها آیا در صحنه بین الملل میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه؟

اصلا وضعیت ما در استفاده از نرم افزار چگونه است؟دیگران چه میکنند؟

لینک به دیدگاه
آفتاب آمد دلیل آفتاب.....

این همه یک نمونه دیگر از بیسوادی ما. :icon_pf (34):

توی دانشگاه های تهران که اکثرا روی سیستم ها کتیا ورژن 6 نصبه،من زیاد کتیا باز نیستم بیشتر کارم تو ansys ,abaqus تو زمینه مکانیک شکست و خستگی است.

،اما اکثرا رفقام که کارشون با اونست،خیلی راحت انجامش میدن و تا حالا شکوه ای از اونها نشنیدم. :banel_smiley_4:

احتمال زیاد همون V5 هست نه V6 !!! برو یه بار دیگه خوب تحقیق کن ، شاید اصلا کتیا نباشه !!! :ws2:

لینک به دیدگاه
تب خریدن نرم افزار

بسیار بجا فرمودید،نظرتون چیه یکم اطلاعات در این زمینه به ما بدید.در حال حاضر ما چون از قانون کپی رایت پیروی نمیکنیم،براحتی به نرم افزار ها دسترسی داریم ولی خروجی این نرم افزار ها آیا در صحنه بین الملل میتونه حرفی واسه گفتن داشته باشه؟

اصلا وضعیت ما در استفاده از نرم افزار چگونه است؟دیگران چه میکنند؟

متاسفانه وضعیت ما در تولید نرم افزار و استفاده از نرم افزار هر دو خیلی خرابه. اوایل دهه 1370 شمسی بود (من اون موقع 7 یا 8 سالم بود) که شرکت های ایرانی شروع کردن به توسعه نرم افزار و انصافا خیلی خوب داشت پیشرفت می کردن. نمونه اش همین شرکت ایران سیستم بود که برای خودش استاندارد طراحی نرم افزار داشت. این شرکت پایه گذار اولین استاندارد کدپیج فارسی بود.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تمامی برنامه های بانکی اون زمان که فارسی بودن و در محیط DOS نوشته می شدند از این کدپیج استفاده می کردن. حتی نرم افزاری که همین الان وزارت آموزش و پرورش داره استفاده می کنه هم تحت DOS هست !!! (باورتون میشه ؟؟)

بگذریم ، اون روزها ، شرکت ها از قفل سخت افزاری استفاده می کردن تا نرم افزارهاشون کپی نشه ، ولی این کار خیلی هزینه بر بود و مردم هم فرهنگ استفاده از نرم افزار رو پیدا نکرده بودن. و به تدریج کپی کردن زحمات دیگران خودش شد یه فرهنگ. هیچ کس هم به اهمیت نرم افزار پی نبرد و کسی هم از تولیدکنندگان نرم افزار حمایت نکرد. قانون کپی رایت معنای گسترده ای پیدا نکرد و به راحتی محصولات نرم افزاری کپی می شد. این وضع تا الان هم ادامه پیدا کرده. سرمایه گذاران به شدت از سرمایه گذاری در این بخش می ترسن.

مطمئن هستم اگر اون زمان آدم های فهمیده و با سوادی وجود داشتند که از فعالان نرم افزار حمایت می کردند ، الان کشور ما هم یکی از بزرگترین تولید کنندگان نرم افزار می شد... به این که می گم شک نکنید .

و اما در مورد استفاده از نرم افزار در ایران :

الان می تونید یه سرچ ساده تو اینترنت انجام بدید و ببینید که هر کسی برای خودش رفته یه فروشگاه اینترنتی ایجاد کرده و نرم افزارهای خارجی رو می فروشه. انصافا پول خوبی هم دارن در میارن. نرم افزارهایی رو می فروشن که در اینترنت موجوده و به راحتی میشه اونها رو دانلود کرد. نرم افزارهایی که قیمت اصلی اونها به تنهایی چند ده هزار دلاره.

شرکت های بزرگ سازنده نرم افزار ، به شرکت های ایرانی به این راحتی ها نرم افزار نمی فروشن. بنابراین بسیاری مجبور می شن از نرم افزارهای کرک شده استفاده کنن. مزیت استفاده از نرم افزار اصلی اینه که می تونید از خدمات پس از فروش و آموزش توسط خود شرکت بهره مند بشید. الان در بسیاری از دانشگاه های اروپایی به جای درس نقشه کشی کار با نرم افزار تدریس میشه. حتی خود شرکت ها به صورت رایگان دوره های آموزشی نرم افزارهاشون رو در دانشگاه ها برگزار می کنن. نه به خاطر این که عاشق چشم و ابروی دانشجوها باشن . می خوان یه جورایی تبلیغ نرم افزار خودشون رو هم کرده باشن. شما ببینید اکثر مدرس های کتیا در ایران ، از طریق خواندان راهنمای نرم افزار و یا آزمون و خطا ، و یا کار زیاد و تجربه ، تونستن به یه جایی برسن. مدرسی هایی که مدرک معتبر بین المللی برای تدریس داشته باشن خیلی تو ایران کم هستند.

همین نرم افزار آباکوس رو مثال می زنم ، یکی از دوستان من ، دانشجوی دکتراست و آباکوس رو تقریبا خورده !! ولی همین آقا هم با خوندن Help و کلنجار رفتن با نرم افزار به اینجا رسیده. این یعنی یک روش غلط . ولی این روشی هست که همه مجبورن در اینجا ، برای یادگیری نرم افزارها اون رو طی کنن. مگر این که بتونن توی دوره های بین المللی شرکت کنن که باز هم براشون نمی صرفه. (هر دوره تخصصی و نه عمومی به طور متوسط بین 500 تا 2000 دلاره ، ولی کیفیت دوره ها بسیار بالاست)

توی این لینک چیزای جالبی پیدا میشه (من همیشه با دیدن محتوای این لینک فقط حسرت می خورم :banel_smiley_4:)

فکر می کنم حالا با من موافق باشید که بگیم ، یکی از هزاران دلیل مهاجرت افراد از ایران به کشورهای دیگه همینه . نبود بستر مناسب برای فعالیت !

جالبه بدونید کشور هند یکی از معدود کشورهایی هست که تونسته در سالهای اخیر بسیاری از کسانی رو که مهاجرت کرده بودند به کشورشون برگردونه.

اکثر کاتالوگ های مربوط به زمان بندی دوره های آموزشی که از شرکت های بزرگ نرم افزاری دانلود می کنم آخرش لیست نمایندگی ها رو زده : به غیر از کشورهای جنوب شرق آسیا (مثل کره و ژاپن) که همیشه توش هستند ، نمایندگی اون ها در کشورترکیه همسایه ما !!! و هند از آسیا اغلب مواقع قید شده اند!!!! حتی برخی از اونها قطر و امارات رو نیز ذکر کرده اند. جای ایران همیشه توش خالیه :ws44:

این همه وقته داریم می گیم سرمایه گذاری خارجی !!! پس کو ؟؟ :ws52:

دولت چین اعلام کرده : خودروسازان خارجی که قصد سرمایه گذاری در چین رو دارن ، موظف هستند آخرین دستاوردهای فناوری خودشون رو به مهندسان چینی منتقل کنن. برداشت من از این حرف اینه که ، این عاقلانه ترین کاریه که میشه کرد.

شما بیاید مقایسه کنید با سیاست ایران خودرو و سایپا ، "نقل قول" : خودرویی که ما ساخته ایم کاملا ساخت داخله و بدون نیاز به خارجی ها ساختیمش !!!! این یعنی احمقانه ترین حرف. نتیجه اش میشه پرایدهایی که به ظاهر ترمز ABS دارن ولی 35 متر خط ترمز به جا می ذارن :

حالا خود حدیث مفصل بخوان :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
احتمال زیاد همون V5 هست نه V6 !!! برو یه بار دیگه خوب تحقیق کن ، شاید اصلا کتیا نباشه !!! :ws2:

رفتم چک کردم.

نرم افزار paint بود فکر میکردم،کتیا است. :a030:

به مسئول کامپیوتر دانشگاه گفتم چرا مارو گول زدید و paint را به جای کتیا به ما قالب کردید ،گفتند از مهندس موسویان که سمت استادی دارند،کسب رخصت نکرده بودیم. :ws2:

لینک به دیدگاه
رفتم چک کردم.

نرم افزار paint بود فکر میکردم،کتیا است. :a030:

به مسئول کامپیوتر دانشگاه گفتم چرا مارو گول زدید و paint را به جای کتیا به ما قالب کردید ،گفتند از مهندس موسویان که سمت استادی دارند،کسب رخصت نکرده بودیم. :ws2:

دادا شما که خودت مدال استاد نمونه رو کسب کردی و اتفاقا جزو چهره های با بصیرت به حساب میای ... :ws2:

ولی با این حال فکر نمی کنم فرق کتیا رو با paint بدونی !!! :ws3: شما به همون فعالیت های ریاضی مهندسی و matlab و این حرفا بپردازی بهتره !! تا روز رستاخیز ، زمان زیادی مونده ، بشین معادله دیفرانسیل حل کن !!! :ws3:

از قدیم گفته اند : هر کسی را از بهر کاری ساختند :ws37:

ولی خودمونیم جدی می پرسم : شما با کتیا V6 داری کار می کنی ؟؟ اگه ممکنه لطف کن یه چند تا آموزش ، مخصوص خود V6 بذار تا همه استفاده کنن !!

لینک به دیدگاه
دادا شما که خودت مدال استاد نمونه رو کسب کردی و اتفاقا جزو چهره های با بصیرت به حساب میای ... :ws2:

ولی با این حال فکر نمی کنم فرق کتیا رو با paint بدونی !!! :ws3: شما به همون فعالیت های ریاضی مهندسی و matlab و این حرفا بپردازی بهتره !! تا روز رستاخیز ، زمان زیادی مونده ، بشین معادله دیفرانسیل حل کن !!! :ws3:

از قدیم گفته اند : هر کسی را از بهر کاری ساختند :ws37:

شما هم با کتیا بشین ماشین اسباب بازی طراحی کن،ببینم کجا واست بشکن میزنن. :ws2:

میگن بازار اسباب بازی گرمه،مهندسای مکانیک الان هیچی از بیس مکانیک نمیدونن فقط بلدند با کامپیوتر شیطون بازی در بیارن.

چرا رفتی دانشگاه،این نرم افزارها را تو هر آموزشکده ای یاد میدن. :ws2:

لینک به دیدگاه
شما هم با کتیا بشین ماشین اسباب بازی طراحی کن،ببینم کجا واست بشکن میزنن. :ws2:

میگن بازار اسباب بازی گرمه،مهندسای مکانیک الان هیچی از بیس مکانیک نمیدونن فقط بلدند با کامپیوتر شیطون بازی در بیارن.

چرا رفتی دانشگاه،این نرم افزارها را تو هر آموزشکده ای یاد میدن. :ws2:

می خواستم بیس مکانیک رو یاد بگیرم که یاد گرفتم :ws2: الانم به جای اسباب بازی داریم جرثقیل بالابر می سازیم داداش :ws37:

راستی شما خودت چی ؟؟ بیس مکانیک رو یاد گرفته ای ؟؟

در ضمن جواب سوال قبلی منو ندادی ها !! :icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
  • 11 ماه بعد...

چه تاپیک زیبایی ..امیدوارم باز همچنان ادامه یابد...فقط دلنوشته های مهندسان مکانیک.....آن هم بصورت فنی...برای گفتگوی صمیمانه و دل نوشته های انجمن تاپیک جدا داریم

لینک به دیدگاه

یک سال پیش اولین آزمون آنلاین تالار مکانیک برگزار شد و مورد تحلیل هم قرار گرفت.بنظرم مفید بود.آزمونهایی که برای ارشد از طرف موسسات مختلف برگزار میشه هیچکدام استاندارد نیست و هزینه های زیادی رو از بچه ها میگیره...میخواستیم با آنلاین شدن این آزمونهای امکان استفاده همه از اون رو فراهم کنیم ولی متاسفانه بدلیل عدم استقبال کاربران پرونده آن بسته شد.:sigh:

لینک به دیدگاه
یک سال پیش اولین آزمون آنلاین تالار مکانیک برگزار شد و مورد تحلیل هم قرار گرفت.بنظرم مفید بود.آزمونهایی که برای ارشد از طرف موسسات مختلف برگزار میشه هیچکدام استاندارد نیست و هزینه های زیادی رو از بچه ها میگیره...میخواستیم با آنلاین شدن این آزمونهای امکان استفاده همه از اون رو فراهم کنیم ولی متاسفانه بدلیل عدم استقبال کاربران پرونده آن بسته شد.:sigh:

سلام مهندس

چندی پیش برای اولین بار وارد یکی از این تاپیکهای آزمونی شدم و کمی پست ها رو خوندم و یکی دو تا سوالم پرسیدم

کاری نداریم که کسی جواب سوال ما رو نداد ولی همین خوندن چند تا پست اینقدر رو من تاثیر گذاشت که شرکت در آزمون 92 حداقل برای من

از صفر به 30-40 درصد رسید و برای 93 صددرصد (شرکت به معنای قبولی در شهر مورد نظر)

و دیدم که خیلی از عزیزانی که البته افتخار آشناییشون رو نداشتم استقبال خوبی دارن

اینو گفتم از شما - علیمک و دوستان دیگه تشکر کنم و بگم که به طور قطع تاثیر گذار بوده و

اینطور نیست که بگیم عدم استقبال به معنی بی نتیجه بودن هست

به نظرم اگر استقبال خوبی نمیشه به خاطر اینه که هر کس برنامه های متفاوتی رو دنبال میکنه و اگر میخواهید در این راستا

موفق تر عمل بشه باید طوری برنامه ریزی بشه که تا حد امکان منطبق با موسسات دیگه مثل پارسه - مدرسان و .. باشه

و برنامه از قبل مشخص باشه مگه اینکه هیچ کس شرکت نکنه - و البته رفع اشکال باشه

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

بعد از مدت ها تو این تاپیک می خوام یه دل نوشته حسابی بنویسم از نوع فنی !!

مشکل تولید در این کشور به دلیل تولید مشکل، به وجود اومده. منظورم اینه که ما به جای اینکه مشکلات رو حل کنیم همه ش داریم مشکل درست می کنیم. آخه یکی بیاد به من بگه دستگاه تراش تبریز کجاش 20 میلیون تومن می ارزه ؟؟؟ توی کشور چین دارق و دارق دارن دستگاه cnc می سازن و می فروشن و تولید می کنن و باهاش قطعات ارزون و با کیفیت تولید می کنن. حالا شما بخوای اینجا یه دستگاه cnc وارد کنی تحریمه. باید تحریم ها رو دور بزنی. تازه اگه برای اشتغال و تولید بخوای وام بگیری وام 30 درصد بهت می دن تازه اونم قیمت دستگاه ها بسیار گرونه. حالا که مشکل شناسایی شد آقایون مسئولین بیان حلش کنن.

ولی نه کسی نمیاد این مشکل رو حل کنه. چون اگه این مشکل حل بشه عدالت برقرار میشه و یک عده خاص نمی تونن پول های کلان به جیب بزنن. اونوقت دیگه حاجی بازاری های بی سواد نمی تونن با ما مهندسان رقابت کنن و اونوقته که کلاهشون با ما میره تو هم.

خلاصه این رشته سر دراز دارد.

شما نگاه کن الان پراید که تقریباً همه چیش داخلیه همزمان با بالا رفتن نرخ ارز قیمتش داره میره بالا. سایپا پول ملتو جلو جلو می گیره و پول قطعه سازها رو دیر به دیر میده. اونوقت ما باید برای یک پراید فکسنی 11 میلیون تومن پول بدیم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...