رفتن به مطلب

** کلینیک رایگان گیاهپزشکی **

ارسال های توصیه شده

با سلام

منم هر چی گیاه گرفتم تا الان نابود شد ودلیلشو نمیدونم

اول اینکه کاکتوسام زرد شدن از بین رفتن

دوم یک بن سای داشتم بنجامین شاخه اصلیش که چوبی بود توش پوک شد نمیدونم چرا بعدشم که خشک شد الانم یک الویه ورا دارم که اونم داره خشک میشه زرد شده و داخلش اون مایع سفید لزجش دیگه تو برگاش خیلی کم شده ....:4564:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 133
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

منم هر چی گیاه گرفتم تا الان نابود شد ودلیلشو نمیدونم

اول اینکه کاکتوسام زرد شدن از بین رفتن

دوم یک بن سای داشتم بنجامین شاخه اصلیش که چوبی بود توش پوک شد نمیدونم چرا بعدشم که خشک شد الانم یک الویه ورا دارم که اونم داره خشک میشه زرد شده و داخلش اون مایع سفید لزجش دیگه تو برگاش خیلی کم شده ....:4564:

من فکر میکنم تمام این مشکلات علل فیزیولوژیکی داره ... یعنی علت از درون خود گیاه بوده

که دلایلش موارد زیادی مثل نگهداری نامناسب ... نور زیاد یا کم ... خشکی یا زیادی رطوبت و ... هست.

قبل از اینکه گیاهی رو تهیه کنی باید شرایط نگهداریش رو بپرسی و بدونی ...

لینک به دیدگاه

استاد حمید شرمنده که دخالت می کنم

دوستان گلدون که از بیرون می خرند خاک گل رو عوض کنند.این یک ترفند جدید هست که در خاک مقادیری از گچ یا سیمان رنگ شده قرار می دهند که موجب خشک شدن گیاه در میان مدت می شود و این یعنی خرید مجدد و سود مجدد

لینک به دیدگاه

امیر جان همه تاپیکهای کشاورزی از آن توست ...

بله چنین کاری رو هم گاها میکنن بعضی آدمای خودخواه!

من اخیر گلدون فیلودنرونی گرفته بودم برای کسی که شدیدا به صدپا و هزارپا آلوده بود!

صدپا و هزارپا موجودات مضری نیستن اما جمعیتشون که بالا بره مضر میشن!

لینک به دیدگاه

نه خاک کود گرفته بودیم عوض کردیم شرایط نگهداریش رو هم داشتم تقریبا رعایت کردم ولی این جوری شد ولی خوب از نظر نور که اره کم زیاد میشد چون تو خونه بودن ومن هر وقت دلم میخواست میذاشتمشون رو تراس

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

جناب گیاه خشک کن عزیز خب بفرمایید چه گیاهایی بوده و چه جوری خشک شده!

خشک شدن راه های زیادی داره و بسته به راهش علتهای مختلفی داره!

گیاه ایستاده سبز خشک شده

گیاه ایستاده زرد خشک شده

گیاه ایستاده سوخته خشک شده

گیاه پلاسیده شده و خشک شده

گیاه از پایین به بالا خشک شده

گیاه از بالا به پایین خشک شده

گیاه با تغییر رنگهای مختلف خشک شده

گیاه آفت زده خشک شده

گیاه قارچ زده خشک شده

گیاه موج وار خشک شده

و ...

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

سلام به همه دوستان کشاورزی...من notrino محیط زیستی ام اما یه مشکل عجیب دیدم بهتر دیم تمام کشاورزی ها هم در جریان باشن..درخت انگور تو حیاطمون رو پارسال ورانداز میکردم زنبورای خاصی عاشق انگوراش بود...(انگور سیاه)...پشه های خاصی هم فراوون روی برگاش بود...اما به دلیل ساهبور زدناش یه ویروس کش محلول در آب پاشیدم روش...البته اوایل سال جاری...اما حالا که انگوراش رسید نه خبری از زنبور هت نه سیاهبور و نه مگسای سفیدد...این خوب نیست...دلیلشو بهم بگید لطفا:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سلام به همه دوستان کشاورزی...من notrino محیط زیستی ام اما یه مشکل عجیب دیدم بهتر دیم تمام کشاورزی ها هم در جریان باشن..درخت انگور تو حیاطمون رو پارسال ورانداز میکردم زنبورای خاصی عاشق انگوراش بود...(انگور سیاه)...پشه های خاصی هم فراوون روی برگاش بود...اما به دلیل ساهبور زدناش یه ویروس کش محلول در آب پاشیدم روش...البته اوایل سال جاری...اما حالا که انگوراش رسید نه خبری از زنبور هت نه سیاهبور و نه مگسای سفیدد...این خوب نیست...دلیلشو بهم بگید لطفا:banel_smiley_4:

سلام.

ببخشید پستت رو باید انتقال میدادم اینجا

خب ما به هیچ وجه من الوجود ویروس کش نداریم! ویروس کش انسانی نداریم چه برسه به ویروس کش گیاهی!

دقیق بهتره بگی اسم اون ماده چی بوده که پاشیدی به درخت؟!

در هر صورت فکر نکنم هر ماده ای که پاشیده باشی انقدر دافعه داشته باشه که حشرات رو دفع کنه ...

زنبورها (مخصوصا زنبورهای گاوی و زنبورهای کاغذساز) از انگور تغذیه میکنن.

فکر میکنم اون پشه هایی رو هم که ذکر کردی و یکبار هم مگس های سفید خطابشون کردی زنجرک مو باشه (طولشون تقریبا 3 میلیمتره)

طبیعتا جمعیت حشرات روی تک درختهای منازل (حتی در باغها و مزارع) همه ساله یکسان نیست.

لینک به دیدگاه

آره...همینطوره که میگید هست...ولی اگر ویروس کش خوبی نبود. ساهبوراشو اینقدر تمیز از بین نمیبردا...به هر حال تخصص ندارم دخالت هم نمیکنم...واینکه زنجرک ها رو هم من اشتباها مگس گفتم به طرز عجیبی سبزینه برگ رو میخورن...واینکه اگر ممکنه یه دلیل برای این اتفاقات عجیب که عرض کردم بیارید...نه سیاهبور نه زنجرک نه زنبورای کاغذ ساز گاوی هیچکدوم نیستن...البته بازم بگم نمیدونم زنبور گاوی کدومه...ولی زنبور منظور همون زنبورای زرد کوچیک خط سیاه دارن مثل لباس گرمکن ورزشی:ws3::icon_pf (34):...البته عکس آواتاری شما هم زنبوره ها...طرفدار زنبورا هستیم...این مبارزان مفید طبیعت.

لینک به دیدگاه
آره...همینطوره که میگید هست...ولی اگر ویروس کش خوبی نبود. ساهبوراشو اینقدر تمیز از بین نمیبردا...به هر حال تخصص ندارم دخالت هم نمیکنم...واینکه زنجرک ها رو هم من اشتباها مگس گفتم به طرز عجیبی سبزینه برگ رو میخورن...واینکه اگر ممکنه یه دلیل برای این اتفاقات عجیب که عرض کردم بیارید...نه سیاهبور نه زنجرک نه زنبورای کاغذ ساز گاوی هیچکدوم نیستن...البته بازم بگم نمیدونم زنبور گاوی کدومه...ولی زنبور منظور همون زنبورای زرد کوچیک خط سیاه دارن مثل لباس گرمکن ورزشی:ws3::icon_pf (34):...البته عکس آواتاری شما هم زنبوره ها...طرفدار زنبورا هستیم...این مبارزان مفید طبیعت.

نه ویروس کش نداریم. بگید اون چه ماده ای بوده بهتون میگم عملکردش چه جوریه!

در مورد زنبورها: خب زنبورهای مختلفی داریم. اینکه یک سال جمعیتی از اونا رو روی درختتون میدیدید میتونه علتهای زیادی داشته باشه... مثلا لانه زنبورها نزدیکی منزلتون بوده باشه و امسال خبری از اون لانه نباشه ...

یا جمعیتشون کمتر شده باشه یا مواد غذایی مورد نیازشون رو در مکانهای دیگه پیدا کنن و الان زیاد سمت انگورهای شما نمیان. یا میان و شما متوجه حضورشون نمیشید. حضور و فعالیت حشرات توی طبیعت به عوامل جوی هم مرتبطه ... در چه دمایی از محیط فعالیت جنسی اونا آغاز میشه در چه دمایی لانه سازی رو آغاز کنن و ...

زنجرک ها هم همینطور ... البته حضور زنجرکها همه ساله باید باشه اما حضور زنبورها اتفاقی هست ... (بر اساس یک سری الگوهای جمعیتی حشرات انواع حشرات توزیع و حضور جمعیتی مختلفی دارن)

و اینکه من کمی شک کردم به ساهبور شما! منظورتون از ساهبور دقیقا چیه؟ :ws38: (بیماری قارچی منظورتون باید باشه دیگه درسته؟)

لینک به دیدگاه
نه ویروس کش نداریم. بگید اون چه ماده ای بوده بهتون میگم عملکردش چه جوریه!

در مورد زنبورها: خب زنبورهای مختلفی داریم. اینکه یک سال جمعیتی از اونا رو روی درختتون میدیدید میتونه علتهای زیادی داشته باشه... مثلا لانه زنبورها نزدیکی منزلتون بوده باشه و امسال خبری از اون لانه نباشه ...

یا جمعیتشون کمتر شده باشه یا مواد غذایی مورد نیازشون رو در مکانهای دیگه پیدا کنن و الان زیاد سمت انگورهای شما نمیان. یا میان و شما متوجه حضورشون نمیشید. حضور و فعالیت حشرات توی طبیعت به عوامل جوی هم مرتبطه ... در چه دمایی از محیط فعالیت جنسی اونا آغاز میشه در چه دمایی لانه سازی رو آغاز کنن و ...

زنجرک ها هم همینطور ... البته حضور زنجرکها همه ساله باید باشه اما حضور زنبورها اتفاقی هست ... (بر اساس یک سری الگوهای جمعیتی حشرات انواع حشرات توزیع و حضور جمعیتی مختلفی دارن)

و اینکه من کمی شک کردم به ساهبور شما! منظورتون از ساهبور دقیقا چیه؟ :ws38: (بیماری قارچی منظورتون باید باشه دیگه درسته؟)

والا خدمت شما عارضم بر اساس مطالعات انجام شده و نصب فرستنده بر روی زنبورها هر زنبور تا 30 کیلومتر از لانش دور میشد و بر میگشت...توزیع جمعیتیش هر ساله روی انگورای مذبور بود تا امسال...دقیق هم ماده رو نمیدونم چیه...شیشش شناسنامه نداره..هر چی هست خیلی مخربه..دیگه استفده نمیکنم..

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون. اطلاعات بسیار بسیار خوبی دارید. ماشالله شما خودتون محیط رو خوب درک میکنید .

اما پرواز 30 کیلومتری مربوط به زنبورهای عسل هست. زنبورهای عسل فقط از شهد تغذیه میکنن و برای لاروها هم از شهد استفاده میکنن. اون زنبورهایی که به انگورها میزنن شکارچی هستن. نوع زندگی زنبورهای گرده افشان با زنبورهای شکاری متفاوته ...

در اینکه اون ماده میتونسته خیلی مخرب هم باشه بله حق با شماست. از سال بعد حتما از موادی استفاده کنید که برچسب رو داشته باشه ... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام-کل باغچه علف هرز شده -راهش همون کندنشه؟!

بعد گیاه سم برگ -برگش رو بخوری سمیه اره؟:ws28:به برگش دست بزنی که مشکلی نداره؟از وقتی گفتم هیشکی بهش دست نمیزنه!:ws3:

لینک به دیدگاه

سلام

بله دیگه با دست بکنید!

نکنه توقع دارید بیان براتون بکنن یا یه سم بزنید و علفها از بین برن؟!:w02:

اگه منظورت همون گیاه دیفن باخیا است که بله اما دست زدن به آن بلامانع است! :ws3:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلاااااام دوستان

من یک گل شمعدونی دارم.البته داشتم):5c6ipag2mnshmsf5ju3داخل گلدون بود.تابستون گذاشتم توی حیاط دیدم یکم برگاش زرد شد آوردمش داخل اتاق.بعد برگاش به حالت عادی برگشت.

اما برگاش بعد یه مدتی خشک شد و همش ریخت.الان فقط ساقه مونده بدون هیچ برگیw821.gif چکارش کنم؟دوباره خوب میشه؟:sad0:

اصلا طرز نگهداری شمعدونی چجوریه؟:hanghead:

لینک به دیدگاه
سلاااااام دوستان

من یک گل شمعدونی دارم.البته داشتم):5c6ipag2mnshmsf5ju3داخل گلدون بود.تابستون گذاشتم توی حیاط دیدم یکم برگاش زرد شد آوردمش داخل اتاق.بعد برگاش به حالت عادی برگشت.

اما برگاش بعد یه مدتی خشک شد و همش ریخت.الان فقط ساقه مونده بدون هیچ برگیw821.gif چکارش کنم؟دوباره خوب میشه؟:sad0:

من میدونم چشه....تازه میدونم چطور زنده میشه...:w02:

لینک به دیدگاه
بگید لدفن:ws3:

اگه موقع جابجایی بین ریشه هاش هوا ننداخته باشی یعنی با دست یه فشار به خاک اطراف ریشه داده باشی داروش اینه...بخار بهش بده...روزی دو سه بار...بخار با دستگاه بخور یا اتو بخار...اما با فاصله که نسوزه...نور مستقیم خورشید از بشت بنجره...شب ها هم هوای سرد بهش نخوره...کنار دیوار نذارش...دیوار سرده واسش خوب نیست....از نور و بخار بهش غافل نشو..:vahidrk:

لینک به دیدگاه
سلاااااام دوستان

سلام

طرز مراقبت از شمعدانی:

این گیاه به نور زیاد، آبیاری فراوان، گرمای معمولی، رطوبت کم تا متوسط، خاک قلیلیی احتیاج دارد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...