رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

اگه فردا پس فردا میتونی استاد بشی استفاده کن.

شیرم حلال،فرمولم آزاد !!!!!

چیو حلال:icon_pf (34): اگه شده واسه طرح کردن این سوال فردا استاد میشه به عنوان جلسه معرفیم یه امتحان میگره این سوالم طرح میکنه..:w58:

((لیلی لیـــــلی لیلی لیـــــلی جان))

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 96
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

چیو حلال:icon_pf (34):

شیرم حلال.

آخه من شیر فروشم و شیر نذری میدم دست فقرا،گفتم حلالتون باشه،نوش جونتون.

گوشت بشه به تنون ایشالله،گوارای وجودتون !!!!!

اگه شده واسه طرح کردن این سوال فردا استاد میشه به عنوان جلسه معرفیم یه امتحان میگره این سوالم طرح میکنه..:w58:

((لیلی لیـــــلی لیلی لیـــــلی جان))

حسود هرگز نیاسود.......... :w00:

لینک به دیدگاه
شیرم حلال.

آخه من شیر فروشم و شیر نذری میدم دست فقرا،گفتم حلالتون باشه،نوش جونتون.

گوشت بشه به تنون ایشالله،گوارای وجودتون !!!!!

حسود هرگز نیاسود.......... :w00:

قضیه امام اول اسمش چیه اس... (از یارو میپرسن میگه یه راهنمایی کن میگن شمشیرش معروف میگه هان زورو..)

بیا از این نذرا نکن بخاطر تنبلام که شده..

من دلم برا اون بنده خداهایی که میوفتن زیر دست این این این این مهربان اره دلم برا اونا میسوزه

من که حسود نیسم .. اونم چی واسه تحصیل .. اونم تو چه رشته ای.. هرگز بقول یارو اور نور اور نور (ever never ever never)

لینک به دیدگاه

منم چند سوال هوش دارم ولی به شرطی که خودتون جواب بدید و یا از دوستان کمک بگیرید و از اینترنت کمک نگیرید:ws3:

1-جنگ ۱۰۰ ساله چند سال طول کشید؟

الف-۱۱۶ سال ب-۹۹ سال ج-۱۰۰ سال د- ۱۵۰ سال

۲-کلاه پانامایی در کدام کشور ساخته میشود؟

الف-برزیل ب-شیلی ج-پاناما د-اکوادور

۳-مردم روسیه در کدام ماه انقلاب اکتبر را جشن میگیرند؟

الف-ژانویه ب-سپتامبر ج-اکتبر د-نوامبر

۴-کدام یک از این اسامی اسم کوچک شاه جورج پنجم بود؟

الف-ادر ب-البرت ج-جورج د-مانویل

۵-نام اصلی جزایر قناری واقع در اقیانوس ارام از چه منبعی گرفته شده است؟

الف-قناری ب-کانگرو ج-توله سگ د-موش

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

لینک به دیدگاه
منم چند سوال هوش دارم ولی به شرطی که خودتون جواب بدید و یا از دوستان کمک بگیرید و از اینترنت کمک نگیرید:ws3:

1-جنگ ۱۰۰ ساله چند سال طول کشید؟

الف-۱۱۶ سال ب-۹۹ سال ج-۱۰۰ سال د- ۱۵۰ سال

۲-کلاه پانامایی در کدام کشور ساخته میشود؟

الف-برزیل ب-شیلی ج-پاناما د-اکوادور

۳-مردم روسیه در کدام ماه انقلاب اکتبر را جشن میگیرند؟

الف-ژانویه ب-سپتامبر ج-اکتبر د-نوامبر

۴-کدام یک از این اسامی اسم کوچک شاه جورج پنجم بود؟

الف-ادر ب-البرت ج-جورج د-مانویل

۵-نام اصلی جزایر قناری واقع در اقیانوس ارام از چه منبعی گرفته شده است؟

الف-قناری ب-کانگرو ج-توله سگ د-موش

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

:banel_smiley_4: اینا تکراری بود گمونم هیلدا طرح کرده بود گل (عه خواسم گل پسر پشیمون شدم ..)

لینک به دیدگاه
خب اون درجه رو میشه یه کاریش کرد :ws3:

اگر سانتیگراد بود، واحد سانتیگراد رو تبدیل به فارنهایت یا کلوین می کنیم بعدش دو برابر سردتر میکنیم و دوباره بر میگردونیم به سانتیگراد :ws3:

خلاصه واحد هرچی بود اولش تبدیل میکنیم بعد حساب میکنیم و دوباره بر میگردونیم :ws3:

ولی کرنر رو نمیشه کاریش کرد تبدیل به اوت و گل و اینا نمیشه :ws3:

این هم درست نیست:

0 درجه سانتی گراد = 273 درجه کلوین

2 برابر کنیم میشه: 546 درجه کلوین

حالا به درجه سانتی گراد میشه 273 درجه سانتی گراد!

مثبت و منفی هم فرقی نمیکنه دیگه

لینک به دیدگاه
اگر تعداد کرنرهای تیم الف باشه x و تعداد کرنرهای تیم ب ، باشه 4x

کافیه حاصل حد 4x/x وقتی x به سمت صفر میره را پیدا کنیم !!!!!!!!!!

که میشه 4 !!!!!!!!!!!!!!!!

این عدد 4 ، یعنی تیم الف چهارتا بیشتر از تیم ب کرنر زده،نه چهار برابر !!!!!

زیرا برابری برای مجموعه اعداد حقیقی مثبت تعریف میشه و صفر جز اعداد حقیقی مثبت نیست.

اسی جان، فکر نکنم اینی که گفتی درست باشه هااااااا

آخه وقتی نسبت دو عدد رو مینویسیم یعنی اینکه مثلا صورت a برابر مخرجه!! نه اینکه صورت a تا از مخرج بیشتره..

لینک به دیدگاه
اصن به من چه برو بپرس هرکی که بره مکانیک این رشته (باور کن با تمام وجود از این رشته متنفرم )

همون بهتر که تا میتونید بچزونیدشون ....

بچه ها کسی چیزی شنید؟؟؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

خیلی از پاسخ 3shahrsaz و Essi عزیز خوشم اومد چرا که ابتکار در اونها بود اما .... در نظریه ی مدرن اعداد, فرم و ظاهر اعداد برای محاسبه ی اون ها در نظر گرفته نمی شه و این قالب اونهاست که باید مورد بررسی قرار بگیره. اعداد مفهومی غیر شمارش پذیر و اعداد مفهومی شمارش پذیر معمولن قالب هایی هستند که در فرم اعداد دخالت می کنند.

اعداد با هر مفهومی که تعریف شوند نسبت به شمارش پذیر یا شمارش ناپذیریشون از قواعد عددی خاص خود پیروی می کنن. به طور مثال عدد ایام هفته یه میزان مفهومی شمارش ناپذیر هستش(یعنی نمی شه گفت روز چهارم هفته دو برابر روز دوم اون هفته است و ...)

در سنجش دما (اعداد مفهومی و قابل شمارش هستند، قابل شمارش به این معنا که در قالب بینهایت قرار نگرفته و هر میزانی از اون قابل محاسبه هست (نظریه ی گالیله) اما در مفهومی بودن این اعداد همانطور که می دانیم به طور مثال عدد صفر یک میزان خنثی و مطلق نبوده و کاملن دارای مقدار هست از این رو می شه به عنوان یه میزان عددی اون رو در محاسبات آورد. پیشینه ی ذهنی ما بر صفر درجه به عنوان یک جدا کننده ی دمای منفی و مثبت تنها از یک مفهوم نسبی که بر اساس درجه بندی سلسیوس (فقید) با آب در فشار 1 اتمسفر شکل گرفته نشأت می گیره حال اینکه کلوین (فقید) همین درجه بندی را مفهومی تر بیان می کند.

برگردیم به مفهوم چند برابر بودن که در واقع همان عملیات ضرب هستش. 15 در جه ی سانتی گراد چند برابر منفی 15 درجه سانتی گراد هستش؟

دما یک مفهوم کیفی است و منطق کمیتی ندارد پس مفهوم چند برابری یک مفهوم کیفی تلقی می شه.

حال آنچه که باید مد نظر گرفته شود این است که آنچه ما با مفهوم "هوا چند برابر گرم شده" ، " فلان ماده چند برابر سرد تره" و ... درباره ی یک مفهوم عددی نسبی با عنوان گرماست که البته تغییر شرایط رو نسبت به پیرامون اون در نظر می گیره.

همانگونه که می دانیم هنگامی که بیان می گردد هوا نسبت به دیروز n برابر گرم تر شده این درجه ی حرارت نیست که بررسی می شه بلکه کیفیت گرمای محیط هست که n برابر تغییر می کنه.

دوستان مکانیک با نمودار های تغییر پارامترهای مختلف نسبت به دما برای مواد گوناگون در ترمودینامیک آشنایی دارند، از این رو می دانیم که تغییرات نمودار T-V در نزدیکی صفر سانتی گراد تغییرات خطی نیست از این رو نمی شه به طور دقیق حتی با تبدیل سیستم درجه بندی و محاسبات عددی به جواب دقیقی جهت بررسی کیفیت تغییرات در نزدیکی صفر سانتی گراد رسید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

خیلی از پاسخ 3shahrsaz و Essi عزیز خوشم اومد چرا که ابتکار در اونها بود اما .... در نظریه ی مدرن اعداد, فرم و ظاهر اعداد برای محاسبه ی اون ها در نظر گرفته نمی شه و این قالب اونهاست که باید مورد بررسی قرار بگیره. اعداد مفهومی غیر شمارش پذیر و اعداد مفهومی شمارش پذیر معمولن قالب هایی هستند که در فرم اعداد دخالت می کنند.

اعداد با هر مفهومی که تعریف شوند نسبت به شمارش پذیر یا شمارش ناپذیریشون از قواعد عددی خاص خود پیروی می کنن. به طور مثال عدد ایام هفته یه میزان مفهومی شمارش ناپذیر هستش(یعنی نمی شه گفت روز چهارم هفته دو برابر روز دوم اون هفته است و ...)

در سنجش دما (اعداد مفهومی و قابل شمارش هستند، قابل شمارش به این معنا که در قالب بینهایت قرار نگرفته و هر میزانی از اون قابل محاسبه هست (نظریه ی گالیله) اما در مفهومی بودن این اعداد همانطور که می دانیم به طور مثال عدد صفر یک میزان خنثی و مطلق نبوده و کاملن دارای مقدار هست از این رو می شه به عنوان یه میزان عددی اون رو در محاسبات آورد. پیشینه ی ذهنی ما بر صفر درجه به عنوان یک جدا کننده ی دمای منفی و مثبت تنها از یک مفهوم نسبی که بر اساس درجه بندی سلسیوس (فقید) با آب در فشار 1 اتمسفر شکل گرفته نشأت می گیره حال اینکه کلوین (فقید) همین درجه بندی را مفهومی تر بیان می کند.

برگردیم به مفهوم چند برابر بودن که در واقع همان عملیات ضرب هستش. 15 در جه ی سانتی گراد چند برابر منفی 15 درجه سانتی گراد هستش؟

دما یک مفهوم کیفی است و منطق کمیتی ندارد پس مفهوم چند برابری یک مفهوم کیفی تلقی می شه.

حال آنچه که باید مد نظر گرفته شود این است که آنچه ما با مفهوم "هوا چند برابر گرم شده" ، " فلان ماده چند برابر سرد تره" و ... درباره ی یک مفهوم عددی نسبی با عنوان گرماست که البته تغییر شرایط رو نسبت به پیرامون اون در نظر می گیره.

همانگونه که می دانیم هنگامی که بیان می گردد هوا نسبت به دیروز n برابر گرم تر شده این درجه ی حرارت نیست که بررسی می شه بلکه کیفیت گرمای محیط هست که n برابر تغییر می کنه.

دوستان مکانیک با نمودار های تغییر پارامترهای مختلف نسبت به دما برای مواد گوناگون در ترمودینامیک آشنایی دارند، از این رو می دانیم که تغییرات نمودار T-V در نزدیکی صفر سانتی گراد تغییرات خطی نیست از این رو نمی شه به طور دقیق حتی با تبدیل سیستم درجه بندی و محاسبات عددی به جواب دقیقی جهت بررسی کیفیت تغییرات در نزدیکی صفر سانتی گراد رسید.

با تشکر

نمودار تی _وی دبیرستان نداشیم..!

خب یادم نمیاد ولی واقعا فکر نمیکردم سوال این همه دنگو فنگ داشته باشه..

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سلام مهندس جان چرا؟ you can hate every one or every thing but meaning of hate can make your life to fall down.:icon_redface:

والا الانم فال دانه هرچی ای لاو ایت بودیم هی پایین تر رفتیم گفتیم هماهنگ شیم سریعتر محکمتر به اخرش برسیم بلکن این دنیای فانی رو بدرود بگیم..

لینک به دیدگاه

با تشکر

مرسیییییی

:wubpink:

حالا من یه سوال از شما دارم:

امروز دمای هوا 10 درجه است. دیروز 5 درجه...

خوب دومای هوای امروز چند بابر دیروزه؟؟؟

ما الان با اعداد سروکار داریم.

نه با کیفیت.. مبنای همه اون کیفیت هایی که هوا داره، مقدار درجه است.

دما اصلا یعنی چی؟ میزان گرمی و یا سردی یه جسمه.

مثلا هوا چند پارامتر داره: دما .. رطوبت ... میزان آلودگی و ....

معیار سنجش پارامتر دمای هوا همون درجه است دیگه که با عدد نشون میدیم.. یعنی کمیه.

پس میشه گفت مثلا امروز دمای هوا چند برابر دیروزه!!!

لینک به دیدگاه
مرسیییییی

:wubpink:

حالا من یه سوال از شما دارم:

امروز دمای هوا 10 درجه است. دیروز 5 درجه...

خوب دومای هوای امروز چند بابر دیروزه؟؟؟

ما الان با اعداد سروکار داریم.

نه با کیفیت.. مبنای همه اون کیفیت هایی که هوا داره، مقدار درجه است.

دما اصلا یعنی چی؟ میزان گرمی و یا سردی یه جسمه.

مثلا هوا چند پارامتر داره: دما .. رطوبت ... میزان آلودگی و ....

معیار سنجش پارامتر دمای هوا همون درجه است دیگه که با عدد نشون میدیم.. یعنی کمیه.

پس میشه گفت مثلا امروز دمای هوا چند برابر دیروزه!!!

برای دما از معیار برابری استفاده نمیکنیم!!!!

بلکه از معیار نسبی استفاده میکنیم،یعنی میگیم امروز نسبت به دیروز 5 درجه سردتر یا گرم تر است.

شما از یک فرض غلط میخواهین نتیجه ای درست بگیرین!!!!! :w00:

لینک به دیدگاه
برای دما از معیار برابری استفاده نمیکنیم!!!!

بلکه از معیار نسبی استفاده میکنیم،یعنی میگیم امروز نسبت به دیروز 5 درجه سردتر یا گرم تر است.

شما از یک فرض غلط میخواهین نتیجه ای درست بگیرین!!!!! :w00:

درست میفرمایید...

ولی خوب بالاخره کمیته دیگه... :w00:

چرا میزنی حالا؟؟؟ :w00:

لینک به دیدگاه
این هم درست نیست:

2 برابر کنیم میشه: 546 درجه کلوین

حالا به درجه سانتی گراد میشه 273 درجه سانتی گراد!

مثبت و منفی هم فرقی نمیکنه دیگه

:ws28:

من چیکار کنم انقدر هوا سرد شده :ws3:

دو برابر هوا سردتر شده. گرم تر که نشده ضربدر 2 میکنی. یا باید تقسیم بر2 کنی یا اینکه 546 رو از 273 کم کنی و بعدش دوباره سانتیگراد کنی.

بعدش دمای هوای سیاره اورانوس بدست میاد :ws3:

لینک به دیدگاه

• برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
    : کمیت برداری کمیتی است که برای بیان آن علاوه بر انداره باید راستا ، جهت و نقطه اثر آن نیز در دست باشد، مانند:
    برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
    ،
    ، شدت میدان الکتریکی ، اندازه حرکت ، گشتاور نیرو ، تغییر مکان و ... .
  • کمیت اسکالر: به کمیتی گفته می‌شود که با یک عدد و یک یکا بطور کامل مشخص می‌شود و از اینرو فقط دارای بزرگی هستند. کمیتهای اسکالر ، کمیتهای نرده‌ای نیز نامیده می‌شود. سایر کمیتهای نرده‌ای طول ، زمان ،
    ،
    ،
    ، پتانسیل و ... .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...