رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

پرتقال کوکی (A Clockwork Orange)

نویسنده و کارگردان: استنلی کوبریک

بازیگران: مالکوم مک داویل، پاتریک مگی، آدریان کاری

پرتقال کوکی داستانی علمی تخیلی است که از روی کتابی با همین عنوان اقتباس شده است. این کتاب در سال ۱۹۶۲ توسط آنتونی برگس نوشته شده است. نسخه سینمایی این فیلم با کارگردانی و کمک در تهیه و نویسندگی استنلی کوبریک ساخته شد. همچنین ستاره این فیلم مالکوم مک داویل است که شخصیتی نا به هنجار را به تصویر می کشد. او رهبر گروهی از جوانان آشوبگر است و انواع جنایت ها را مرتکب می شود.

آلکس جوان ناهنجار و ضد اجتماعی است که رهبری گروهی از جوانان مانند خود را بر عهده دارد او انواع جنایات را مرتکب می شود و در این بین به خاطر یک مورد قتل دستگیر می شود و به زندان (مرکزی برای درمان خلافکاران) فرستاده می شود تا در آنجا تحت روش های مدرن درمان شود…

استنلی کوبریک کارگردان فیلم پرتقال کوکی یکی از افرادی است که اعتقاد دارند که بشر در زندگی زمینی و مادی می تواند به حد کمال برسد. او تلاش بسیار کرد تا این اعتقاد را در فیلم مورد بحث، به تصویر بکشد. این نظریات در گفته ها و دیالوگ های شخصیت اصلی فیلم مشهود و نمایان بود.

پیشنهاد میکنم حتما ببینید خیلی خوبه البته اونایی که خشونتو دوست دارند:w16:

• Like 3
لینک به دیدگاه

مورد عجيب بنجامين باتن.

خيلي قشنگ بود و دلم كباب شد براي اون بدبخت. يه حالت نوستالزيك داشت. كلا فيلمهايي كه داستانش توي بيش از 10 ساله و تغيير كوچه ها و سنها بارزه توش همين احساس رو به من ميده.

• Like 4
لینک به دیدگاه
مورد عجيب بنجامين باتن.

خيلي قشنگ بود و دلم كباب شد براي اون بدبخت. يه حالت نوستالزيك داشت. كلا فيلمهايي كه داستانش توي بيش از 10 ساله و تغيير كوچه ها و سنها بارزه توش همين احساس رو به من ميده.

بنجامین باتن خیلی فیلم قشنگیه مثه بقیه فیلما داستان تکراری نداشت سوژه ی جدید بود ک باعث جذابیتش شده بود

یکی دو هفته پیش تی وی داخلی گذاشته بود واسه پخش ! اگه قبلش ندیده بودم این فیلمو اصن نمیفهمیدم چی شد :w000: خب مجبورین نشون بدین :hanghead: ی

• Like 1
لینک به دیدگاه
بنجامین باتن خیلی فیلم قشنگیه مثه بقیه فیلما داستان تکراری نداشت سوژه ی جدید بود ک باعث جذابیتش شده بود

یکی دو هفته پیش تی وی داخلی گذاشته بود واسه پخش ! اگه قبلش ندیده بودم این فیلمو اصن نمیفهمیدم چی شد :w000: خب مجبورین نشون بدین :hanghead: ی

دلم می خواست از تو تی وی ببینم اما نشد یعنی یادم رفت :hanghead:

خیلی خرابش کرده بودن؟:ws52:

• Like 1
لینک به دیدگاه

ديروز avamusicيه فيلم نشون داد هندي بود خيلي وقت بود فيلم هندي نديده بودم داستان فيلم جالب بود اما اخرش برق رفت!نفهميدم چي شد

• Like 2
لینک به دیدگاه
دلم می خواست از تو تی وی ببینم اما نشد یعنی یادم رفت :hanghead:

خیلی خرابش کرده بودن؟:ws52:

من اولاشو دیدم فقط هی قطع میکردن از ی جا دیگه شروع میکردن

مامانم داشت میدید هی میومد میگفت اینجا چی شد این شب کجا بود باباش کجا بردش این زنه چیکاره بود :ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
منم دیدم!

جالب بود خوشم اومد.

ی فیلم دیگه هم هست تقریبا تو همین سبک عید امسال تلویزیون نشون داد

اسم فیلم inception بود .. خیلی فیلم قشنگی بود

فیلم بیسیم چی با بازی نیکلاس کیج

خیلی قشنگ بود

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • اضافه کردن...