رفتن به مطلب

كنكور مهندسي پزشكي...چرا رشته هاي ديگه؟

به نظر شما شيوه ي ارزيابي فعلي درسته؟  

10 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما شيوه ي ارزيابي فعلي درسته؟

ارسال های توصیه شده

دوستان عزيز سلام:icon_gol:

داريم كم كم به كنكور كارشناسي ارشد نزديك ميشيم. مسئله اي كه هر دانشجوي مهندسي پزشكي كه مي خواد ادامه تحصيل بده باهاش روبرو ميشه، اينه كه بايد كنكور يه رشته ي ديگه رو بده.

اين براي من سواله و واقعا دلايلي كه براي ميارن تا حدي خنده داره. اين كار نه تنها سودي به كسي نميرسونه بلكه باعث ضرر هاي زيادي هم ميشه.

مي خوام نظر شما رو بدونم. به نظرتون اين واقعا كار درستيه كه

دانشجوهاي گرايش بيوالكتريك بايد كنكور برق بدن؛

گرايش بيومكانيك كنكور مكانيك؛

و گرايش بيومواد كنكور مواد

؟؟؟؟؟ :w74:

در صورتي كه توي خيلي از درسا مشترك نيستن و بعضا بعضي از درسا رو كامل نمي خونن. ولي براي كنكور بايد اين درسا رو كامل بخونن. :banel_smiley_4:

به همين خاطر ميزان موفقيت خود دانشجويان مهندسي پزشكي پايين مياد و دوستاني كه به اين رشته وارد ميشن اكثرا كسايي هستن كه توي رشته ي خودشون گرايشي كه مي خواستن قبول نشدن و مجبور شدن اين رشته رو انتخاب كنن.

به همين سادگي و به همين خوشمزگي مقطع كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي افت عجيبي پيدا ميكنه كه جبرانش درصد زيادي از دو سال تحصيل رو ميگيره.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اين است سيستم آموزشي پر قدرت ما...

به نظرتون چرا اين كار انجام ميشه و چه معايب و مزايايي داره؟

آيا راه حلي براي بهبودش به ذهنتون مي رسه؟

با تشكر از همكاريتون...:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب من به عنوان یه ترم 7ی الان تو یه همچین موقعیتی هستم و کامل دارم انواع این ادمهارو ار نزدیک میبینم .

البته خوبم جزء هیچ کدوم نیستم نه خوبا و نه بدا :w58:

به نظر من به این خاطراین مارو انجام میدن چون فکر میکنن که قبول شدن تو رشتهء خودشون محاله چون واقعا ظرفیت پایینه در دانشگاههای سراسری و تازه علاوه بر دانشجوهای مهندسی پزشکی کلی از برق هم شرکت میکنن که خیلی بهتر از ما مفاد کنکور رو خوندن .

این میشه که خیلی ها ناامید میشن و تصمیم میگیرن تو اون رشته ای که امکان قبولی دارن کنکور بدن .

من خودم شخصا تا الان که تصمیمم اینه که بعد لیسانسم ادامه تحصیل ندم و برم یه کاری پیدا کنم البته سربازی هم یه سد محکمه !!! :imoksmiley:

راه کار میتونه این باشه که واسه کارشناسی های مهندسی پزشکی یه امتیاز ویژه در کنکور ارشد در نظر بگیرن یا حد اقل 2تا درس تخصصی بذارن که برقی ها نخوندن.

لینک به دیدگاه
خوب من به عنوان یه ترم 7ی الان تو یه همچین موقعیتی هستم و کامل دارم انواع این ادمهارو ار نزدیک میبینم .

البته خوبم جزء هیچ کدوم نیستم نه خوبا و نه بدا :w58:

به نظر من به این خاطراین مارو انجام میدن چون فکر میکنن که قبول شدن تو رشتهء خودشون محاله چون واقعا ظرفیت پایینه در دانشگاههای سراسری و تازه علاوه بر دانشجوهای مهندسی پزشکی کلی از برق هم شرکت میکنن که خیلی بهتر از ما مفاد کنکور رو خوندن .

این میشه که خیلی ها ناامید میشن و تصمیم میگیرن تو اون رشته ای که امکان قبولی دارن کنکور بدن .

من خودم شخصا تا الان که تصمیمم اینه که بعد لیسانسم ادامه تحصیل ندم و برم یه کاری پیدا کنم البته سربازی هم یه سد محکمه !!! :imoksmiley:

راه کار میتونه این باشه که واسه کارشناسی های مهندسی پزشکی یه امتیاز ویژه در کنکور ارشد در نظر بگیرن یا حد اقل 2تا درس تخصصی بذارن که برقی ها نخوندن.

خب تازه وضعيت بيوالكتريك ها از بقيه بهتره چون به نسبت خيلي بيشتر از گرايشاي ديگه به رشته اي كه كنكورشو ميدن نزديكن.

چنين كاري رو كردن. ولي اون درسايي كه اضافه كردن منبع مشخصي ندارن. از طرفي اونقدر سوالاشونو سخت و بي ربط طراحي مي كنن كه بچه هاي مهندسي پزشكي ترجيح ميدن همون درساي اون رشته ها رو بزنن.

مثلا توي بيومكانيك بچه ها باكس ديناميك رو ترجيح ميدن توي بيوالكتريك هم اگه اشتباه نكنم سيگنالو :w58:

لینک به دیدگاه

خب متاسفانه بودجه بندی جذب دانشجو,سیستم تاسیس رشته های دانشگاه همگام با نیازهای جامعه وبروزرسانی رشته های مختلف همگام با دنیا کارهایی هست که تو سیستم اموزش عالی ما واقعا بخوبی!! انجام میگیره

جدا اونایی که مهندسی پزشکی میخونن قدر دوتا دانشجوی فنی کاردارن!

لینک به دیدگاه
خب تازه وضعيت بيوالكتريك ها از بقيه بهتره چون به نسبت خيلي بيشتر از گرايشاي ديگه به رشته اي كه كنكورشو ميدن نزديكن.

چنين كاري رو كردن. ولي اون درسايي كه اضافه كردن منبع مشخصي ندارن. از طرفي اونقدر سوالاشونو سخت و بي ربط طراحي مي كنن كه بچه هاي مهندسي پزشكي ترجيح ميدن همون درساي اون رشته ها رو بزنن.

مثلا توي بيومكانيك بچه ها باكس ديناميك رو ترجيح ميدن توي بيوالكتريك هم اگه اشتباه نكنم سيگنالو :w58:

اره ما همه درسای کنکور ارشدو میخونیم اما برقی ها هم میخونن و خیلی بهتر از ما هم میخونن . این در حالیه که ما فقط یه درس مقدمه تو کنکور داریم که اونا نخوندن . این درس هم به قول شما اصلا منبع درست و حسابی نداره و تازه میشه بجاش الکترومغناطیس زد که بازم برقی ها فول میخونن و جزء درسای اختیاریه ماس که هیچ کس بر نمیداره.

پس در عمل البته به نظر من ، ما خیلی عقب تر از اونا هستیم تو کنکور ارشد .

لینک به دیدگاه

خب قسمت جالب قضيه اينجاست كه بانيان محترم اين حركت شگرف كه اصولا در دانشگاه محترم صنعتي شريف حضور دارن جوابشون به اين سوال ما توي كنفرانس مهندسي پزشكي اين بود:

"اگه كنكور مهندسي پزشكي جدا بشه حق دانشجويان مكانيك، برق يا موادي كه ممكنه به مهندسي پزشكي علاقه مند باشن ضايع ميشه"

rosesmile.gif

شما ميتونستيد بعد از اين پاسخ فك هاي ما رو روي زمين مشاهده نماييد.

لینک به دیدگاه
خب متاسفانه بودجه بندی جذب دانشجو,سیستم تاسیس رشته های دانشگاه همگام با نیازهای جامعه وبروزرسانی رشته های مختلف همگام با دنیا کارهایی هست که تو سیستم اموزش عالی ما واقعا بخوبی!! انجام میگیره

جدا اونایی که مهندسی پزشکی میخونن قدر دوتا دانشجوی فنی کاردارن!

جدا!:jawdrop:

این حماقت در روز روشن است...

شکی نیست

نمیدونم اگر اینا به رشته مهندسی پزشکی نیاز نداشتن اصلا چرا تاسیسش کردن؟

واقعا يعني درست كردن اين شيوه نميارزه به اينكه اونقدر بعدا براي دوباره ياد دادن چيزايي كه بايد تو دانشگاه ياد ميگرفتيم، توي محل كارمون هزينه كنن؟

واقعا طرح كردن سوال چقدر هزينه و زمان ميبره؟

اصلاحش چقدر صرفه جويي ميكنه؟

:w74:

لینک به دیدگاه

من عجب حقی ازم ضایع شد وقتی تغییر گرایش دادم

چشمش کور بشینه خوب بخونه به چیزی که علاقه داره توش قبول بشه

چه ربطی داره من یه گرایشی رو بزنم که حق یکی دیگست

البته ما از مسئولان دانشگاه مثلا شریف جیگر پرخونی داریم لازم به ذکر محاسن بیشمار ایشان نیست

لینک به دیدگاه

واقعا يعني درست كردن اين شيوه نميارزه به اينكه اونقدر بعدا براي دوباره ياد دادن چيزايي كه بايد تو دانشگاه ياد ميگرفتيم، توي محل كارمون هزينه كنن؟

واقعا طرح كردن سوال چقدر هزينه و زمان ميبره؟

اصلاحش چقدر صرفه جويي ميكنه؟

:w74:

نه باید بگی اگر اینکارو انجام بدن منافع کیا به خطر میوفته؟ بچه های کیا دیگه نمیتونن کشکی کشکی دکترمهندس بشن و الخ.!

خب قسمت جالب قضيه اينجاست كه بانيان محترم اين حركت شگرف كه اصولا در دانشگاه محترم صنعتي شريف حضور دارن جوابشون به اين سوال ما توي كنفرانس مهندسي پزشكي اين بود:

"اگه كنكور مهندسي پزشكي جدا بشه حق دانشجويان مكانيك، برق يا موادي كه ممكنه به مهندسي پزشكي علاقه مند باشن ضايع ميشه"

rosesmile.gif

احمقانه ترین استدلال! یعنی چه؟ رشته خودتونه!

الان تو ارشد بعضی رشته ها مثل صنایع و مواد و بازرسی فنی ستاره دار هستن و میشه به عنوان رشته دوم توشون شرکت کرد-بعضی گرایشهاشون-

خوب اینو هم ستاره دار میکردن

الان طرف رشته لیسانسش ریاضی بوده داره فوق صنایع میخونه

خو اینم اینطوری عمل میکردن

میگم ولی خداییش چه استاد خائنی بوده:ws28:

لینک به دیدگاه

rosesmile.gif

نمیدونم الان باید خندید یا گریه کرد

من که میخندم

اما بعدا وقت گریمم میرسه

اخه اگه علاقه داشتن از اول میومدن

جدا الان دوستم واسه داره برق میخونه که ارشد پزشکی بخونه داره به منم میخنده

خیلی ها رو میشناسم که واسه اینکه ارشد بتونن پزشکی قبول بشن میرن برق میخونن

اخه اگه سیستم اموزشی درست بود اینا باید این کارو میکردن که این همه مدت از چیزی که علاقه دارن دور بمونن و همینطور امثال من نتونن ادامه تحصیل بدن !!! ؟؟؟

من که واسه سوالام جوابی ندارم

لینک به دیدگاه
نه باید بگی اگر اینکارو انجام بدن منافع کیا به خطر میوفته؟ بچه های کیا دیگه نمیتونن کشکی کشکی دکترمهندس بشن و الخ.!

احمقانه ترین استدلال! یعنی چه؟ رشته خودتونه!

الان تو ارشد بعضی رشته ها مثل صنایع و مواد و بازرسی فنی ستاره دار هستن و میشه به عنوان رشته دوم توشون شرکت کرد-بعضی گرایشهاشون-

خوب اینو هم ستاره دار میکردن

الان طرف رشته لیسانسش ریاضی بوده داره فوق صنایع میخونه

خو اینم اینطوری عمل میکردن

میگم ولی خداییش چه استاد خائنی بوده:ws28:

نه خائن نبوده ..خيليم به سود دانشجوهاي خودشون كار كردن...

به خاطر اينكه دانشگاه شريف مقطع كارشناسي مهندسي پزشكي نداره. كلا يه سري آزمايشگاه داره... :banel_smiley_4:

اي بابا...

لینک به دیدگاه

نه خائن نبوده ..خيليم به سود دانشجوهاي خودشون كار كردن...

به خاطر اينكه دانشگاه شريف مقطع كارشناسي مهندسي پزشكي نداره. كلا يه سري آزمايشگاه داره... :banel_smiley_4:

اي بابا...

مگه مهندسی پزشکی دست دکتر گلپایگانی نیست پس استادای شریف چیکارن این وسط ؟ :w58:

لینک به دیدگاه
مگه مهندسی پزشکی دست دکتر گلپایگانی نیست پس استادای شریف چیکارن این وسط ؟ :w58:

دكتر هاشمي گلپايگاني پدر مهندسي پزشكي هستن ولي خودشونو درگير اين مسائل نميكنن. از طرفي استادان عزيز دانشگاه شريف سهم بيشتري رو در وزارت علوم دارن :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

بزرگترین اشتباه من این بود که برای ادمه تحصیل،نرفتم بیومکانیک و الان پشیمونم.

البته باید قبول کنین که سواد مهندسی مکانیک ها خیلی بیشتر از خود بچه های مهندسی پزشکی است.

لینک به دیدگاه

البته باید قبول کنین که سواد مهندسی مکانیک ها خیلی بیشتر از خود بچه های مهندسی پزشکی است.

خب بايد ديد سوادِ چي مد نظر هست؟

مسلما اگه بخوايم درساي مكانيك رو در نظر بگيريم سواد دانشجو هاي مكانيك بيشتر از بيومكانيكه چون اونا اين درسا رو خوندن.

ولي توي مسائل بيو كه وارد ميشه يه خلا بزرگ وجود داره كه با دو تا درس پيش نيازي كه ميخورن جبران نميشه.

الآن توي كلاس ما نصف كلاس كارشناسي مهندسي پزشكي بودن و نصفشون مكانيك.

چون اصولا بيومكانيك ها توي كنكور نميتونن خيلي موفق بشن اكثر كسايي كه هستن با سهميه ي مستقيم ارشد اومدن. با اينكه ممتاز هاي ورودي خودشون هستن يه سري چيزايي كه بايد يادآوري ميشده نشده و اين باعث مشكل ميشه. :shame:

توي كاربرداي پزشكي كه مطرح ميشه ماها شايد خيلي جلوتريم. بعضي موارد پيش مياد كه قسمت زيادي از وقت كلاس به توضيح اصول اوليه ي آناتومي ميگذره...چيزي كه ما توي ترم اول كارشناسي خونديم!

اون قسمتي از مكانيك رو هم كه توي بيو كاربرد داره تا حد زيادي مدونيم. كه البته اگه صرف مكانيك در نظر گرفته بشه خب مكانيكي ها جلوترن.

ولي عموما اين دانشجوياني كه از مكانيك ميان ضربه مي خورن. چون وقت زيادي رو بايد صرف يادگيري مسائلي كه زمان بر هم هستن بكنن. از طرفي عموما دوست نداشتن اين رشته رو بخونن و مجبور شدن بيان. كه اينم انگيزه رو ميگيره...

در نهايت ما متخصصاني داريم... كه گوشه اي از تخصصشون رو ميشناسن...

واقعا اگه ارزيابي اوليه شكل ديگه اي داشت اين روند براي همه بهتر نمي شد؟:hanghead:

لینک به دیدگاه

من بیو الکتریک میخونم پس ببخشید دخالت میکنم .

به نظر من بستگی داره تعبیرتون از سواد چی باشه ؟

اره شاید از لحاظ تئوری و فرمولی شاید شما قوی تر باشین

اما به نظر من سوادی که واسه کار لازمه اون درکی هست که شخص باید در زمینه ی کارش داشته باشه و قدرت عکس العملش در برابر مسائل که در این موارد یه مهندس پزشک 100درصد قویتر عمل میکنه .

حالا نظرتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

اول بگم

من بیوالکتریک رو میگم

چون از شرایط بقیه اطلاعی ندارم

طبق این مفاد امتحانی کنکور

rxscohlroph9q1bj86ob.jpg

مشاهده میکنین که بیوالکتریک کاملا باید دروسی رو که بقیه گرایشا امتحان میدن رو امتحان بدن

خب پس تا اینجا تفاوتی ندارن

یعنی تنه درخت یکیه

اما شاخه ها یکی صاف رفته بالا یکی زیگ زاگ

خب پس تفاوت آنچنانی ندارن

من هم برای همین پافشاری میکردم که بخش بیوالکتریک توی برق بمونه

و حداقل برای کنکور باهم بخونیم

اما نشد به دلایلی

پس یا باید مفاد درسی عوض بشن که اون موقع دیگه بیوالکتریک نیست و میشه بیو ...

پس برای بیوالکتریک فعلا این شرایط خوبه

چون یه رشته مادر نیست مثل مکانیک و برق

یه میان رشته هستش

یا باید بره با پزشکی یا مهندسی

اما این شرایط برای حال حاضره

به نظرم این شرایط به نفع بچه های بیوالکتریک هم هست

اونا هم ممکنه برحسب بازار کار ایران بخوان توی رشته ای مشابه اما غیر از رشته خودشون شرکت کنن

مثلا الکترونیک بخونن

اما چند سال دیگه مثلا ده سال که ظرفیت پذیرش و بازار کار مثل مثلا یه میان رشته دیگه شهرسازی جا افتاد من هم موافق به طور کامل جدا شدن هستم

بلاخره بچه یه چن سالی باید با مادرش بمونه تا بتونه پر و بال بگیره دیگه

بازم میگم فقط بیوالکتریک رو گفتم و از بقیه گرایشا خبر ندارم

لینک به دیدگاه

تا یه حدی قبول دارم اما به نظر من الان دیگه وقت طلاق رسیده بخدا

من که ندیدم یکی بیاد مهندسی پزشکی بعد از روی دل خوشش بره برق ادامه تحصیل بده

تو دانشگاه ما که نیست . اما چیزی که زیاد دیده میشه برعکس این قضیه س .

میبینم که طبق این جدول ما یه درس جدا داریم که ضریبش 1ه تازه اونم میتونن مغناطیس بزنن .

اما باور کنید این مشکلاتی که اریون گفت در ارشد جدیه و مشکل ساز و به نظر من خیلی جلوی پیشرفت رو میگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...