رفتن به مطلب

كنكور مهندسي پزشكي...چرا رشته هاي ديگه؟

به نظر شما شيوه ي ارزيابي فعلي درسته؟  

10 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما شيوه ي ارزيابي فعلي درسته؟

ارسال های توصیه شده

اما این شرایط برای حال حاضره

به نظرم این شرایط به نفع بچه های بیوالکتریک هم هست

اونا هم ممکنه برحسب بازار کار ایران بخوان توی رشته ای مشابه اما غیر از رشته خودشون شرکت کنن

مثلا الکترونیک بخونن

اما چند سال دیگه مثلا ده سال که ظرفیت پذیرش و بازار کار مثل مثلا یه میان رشته دیگه شهرسازی جا افتاد من هم موافق به طور کامل جدا شدن هستم

بلاخره بچه یه چن سالی باید با مادرش بمونه تا بتونه پر و بال بگیره دیگه

بازم میگم فقط بیوالکتریک رو گفتم و از بقیه گرایشا خبر ندارم

خب اين دقيقا يعني ضعف يه رشته كه تحصيل كرده هاش بخوان توي فيلد ديگه اي كار كنن نه مزيت.

الآن كاري كه بايد مهندس پزشك انجام بده رو مهندس برق يا حتي بعضي موارد تكنسين برق

(:shame:) انجام ميده و چون كلا يه قسمت بزرگي از قضيه رو نميدونه و صرفا به ديد برقي به قضيه نگاه مي كنه كارش ضعف داره و هزينه ي زيادي رو تحميل ميكنه.

دستگاه هاي خيلي زيادي توي بيمارستان ها به خاطر اين قابليت خوب (:banel_smiley_4:) شيفت كار و رشته بين بيوالكتريك و الكترونيك خراب و بي استفاده موندن.

از طرفي مهندس پزشك ميره توي سيستماي برقي كار ميكنه كه در نهايت بايد براي رسوندنش به جايي كه بتونه كاري كه بايد رو انجام بده كلي هزينه ي دوره هاي مختلف رو متحمل شن.

البته بازم ميگم وضعيت بيوالكتريك خيلي بهتره.چون به نسبت بقيه ي گرايشا خيلي نزديكه به رشته اي كه بايد كنكورشو بدن.

خب اين چند سال چقده؟

از سال 72 تا الآن كافي نيست؟

لینک به دیدگاه
من بیو الکتریک میخونم پس ببخشید دخالت میکنم .

به نظر من بستگی داره تعبیرتون از سواد چی باشه ؟

اره شاید از لحاظ تئوری و فرمولی شاید شما قوی تر باشین

اما به نظر من سوادی که واسه کار لازمه اون درکی هست که شخص باید در زمینه ی کارش داشته باشه و قدرت عکس العملش در برابر مسائل که در این موارد یه مهندس پزشک 100درصد قویتر عمل میکنه .

حالا نظرتون چیه ؟

از لحاظ دید مهندسی گفتم.

چون کسیکه مکانیک خونده درسته تو ارشد ممکنه براش یک کم سخت باشه،اما خیلی از بچه های مهندسی پزشکی میتونه موفق تر باشه.

مثلا مدلسازی ترک در استخوان و... را مکانیک ها با نرم افزارها میتونن راحت تر انجام بدن.

لینک به دیدگاه

واقعا اگه ارزيابي اوليه شكل ديگه اي داشت اين روند براي همه بهتر نمي شد؟:hanghead:

چرا به نظر من هم این شیوه ارزشیابی اولیه هم اشتباهه،اما مگه اصلا درس های خود دانشگاه هیچ ربطی داره؟

من الان ترم 1 ارشدم،درس ها بسیار مزخرف و یک سری فرمول ریاضی عصر حجر که هیچ جا هم به کارم نمیاد.

به هر حال ضریب درسهای مهندسی پزشکی تو کنکور ارشد بالاتره و شما ها،شانس قبولی بیشتری تو رشته خودتون دارین؟

لینک به دیدگاه

از لحاظ دید مهندسی گفتم.

چون کسیکه مکانیک خونده درسته تو ارشد ممکنه براش یک کم سخت باشه،اما خیلی از بچه های مهندسی پزشکی میتونه موفق تر باشه.

مثلا مدلسازی ترک در استخوان و... را مکانیک ها با نرم افزارها میتونن راحت تر انجام بدن.

درسته كه توي درساي مهندسي پزشكي چيزي تحت استفاده از اين نرم افزارا وجود نداره ولي اين به خاطر اينه كه خود درسا زيادن و نميشه اينا رو توش گنجوند. به هر حال ما مجبوريم اينو خواه نا خواه ياد بگيريم.

اگه توجه كرده باشين خيلي از پروژه هاي بيومكانيك توي زمينه ي مدلسازي با همين نرم افزارهاس.

ما كتيا يا ساليد رو ترم 1 ياد ميگيريم... با اينكه نقشه كشي يا درس نرم افزاري نداريم...متلب رو ترم 3 ... و تا آخر تحصيلم حد اقل يكي از نرم افزار هاي تحليل المان محدود.

كسي هم براي ما كلاسي نميذاره . استاد مياد ميگه پروژه ي هفته ي بعد فلانه. شمايين كه بايد تو اين هفته خودتون ببينيد چيكار ميتونيد بكنيد.

براي پروژه هاي نهايي هم چون تهيه ي تجهيزات آزمايشگاهي و پروژه هاي تجربي به خاطر هزينه ي خيلي بالاشون امكان پذير نيست خيلي ها سمت نرم افزار ها ميرن.

اتفاقا توي مثالي كه زدين مهندس پزشك موفق تر خواهد بود چون تا وقتي معني فيبر هاي استخوان، خود ترميمي و ... رو ندونيم نمي تونيم مدل دقيق و كارآمدي ارائه بديم.

محيط بدن خيلي با ساير محيطا متفاوته كه متاسفانه توي مطالعات دوستان ساير رشته ها اين مسئله مورد توجه قرار نميگيره.

اين طوري ميشه كه براي مدلسازي استنت كه براي رفع مشكل آترواسكلروزيس (يه نوع بيماري گرفتيگي رگ) هست، ميان استنت رو توي رگ قرار ميدن و اصلا توي مدل، پلاك آتروايكلروزيس رو در نظر نميگيرن....در صورتي كه كلا هدف استنت گذاري كم كردن حجم اون پلاكه نه باد كردن رگ :shame:

اينكه توي سيستم آموزشي چنين چيزي وجود نداره دليلي بر نبودن كليش نميشه.

البته همه چيز نسبيه و نميشه گفت حتما اين خوبه يا بد... ولي حداقل نظر من اينه كه اين مشكل اين سيستمه نه دليلي براي بقاش...

راستي ممنون كه توي بحث شركت مي كنين:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
چرا به نظر من هم این شیوه ارزشیابی اولیه هم اشتباهه،اما مگه اصلا درس های خود دانشگاه هیچ ربطی داره؟

من الان ترم 1 ارشدم،درس ها بسیار مزخرف و یک سری فرمول ریاضی عصر حجر که هیچ جا هم به کارم نمیاد.

به هر حال ضریب درسهای مهندسی پزشکی تو کنکور ارشد بالاتره و شما ها،شانس قبولی بیشتری تو رشته خودتون دارین؟

در مورد خط اول تا حدي حق با شماست.

در مورد خط دوم واقعا براي ما اين شكلي نيست ولي صرفا چون رشته جديده و جاي كار داره وگرنه كه سيستم آموزشي ميتونه به سرعت خرابش كنه.

در مورد خط آخر هم اين شكلي نيست.

ما هيچ درسي رو كامل نمي خونيم ولي همه رو بايد توي كنكور كامل جواب بديم.

از باكس جامدات مقاومت 2 و طراحي اجزاي 2 رو نمي خونيم

از باكس سيالات هيچ كدوم از 2 ها رو نمي خونيم

از باكس ديناميك كه علاوه بر اينكه 2 نمي خونيم ديناميك ماشينم نمي خونيم.

از بين دروس بالا كتاب هاي دوم رو قسمت هايي كه توي بازه ي كار هاي بيو باشه ميخونيم واگه نباشه كلا نمي خونيم.

از طرفي تكليف اون همه دروس ديگه اي كه جاي اينا خونديم چيه؟

كاربرد اونا براي ما توي ارشد خيلي بيشتره...

حالا به نظر شما وضعيت ما در مقايسه با مكانيكي ها چطوره؟

لینک به دیدگاه
حالا شما خودتون کدوم دانشگاهین و چه گرایشی؟؟!!!

اومدم تو پروفایلتون همه چیزتون قفل بود !!!!!!!!!!!!!!!

شرمنده. :icon_gol:

من بيومكانيك ميخونم. دانشگاه اميركبير...

فرقي مي كنه؟

لینک به دیدگاه
نه من میخواستم اتفاقا بگم اکثر کسانیکه تو پلی تکنیک میخونن نباید مشکلی تو قبولی ارشد داشته باشن.

من خودم هم دانشگاه تهران هستم و با وجودیکه میتونستم بیو را بزنم،نزدم و الان پشیمونم!!!

به هر حال،نمیدونم کی ارشد دارین،ولی مطمئنم که موفق میشین. :icon_gol:

ممنون... اتفاقا دوستان من هم خيلي مشكل داشتن براي كنكور. با اينكه توي مثلا قطب مهندسي پزشكي درس خوندن. وقتي دوستان توي قطب مشكل داشته باشن ديگه واقعا از بقيه چه انتظاري ميشه داشت؟

من الآن ترم اول ارشد هستم. هدفم از اين تاپيك اين بود كه نظرات دوستان رو بدونم و ببينم بالاخره ميشه يكمي از جواب اين همه سوالي كه توي ذهن من و خيلي از دانشجوهاي مهندسي پزشكي هست رو توي اين بحثا پيدا كرد؟

لینک به دیدگاه

من الآن ترم اول ارشد هستم. هدفم از اين تاپيك اين بود كه نظرات دوستان رو بدونم و ببينم بالاخره ميشه يكمي از جواب اين همه سوالي كه توي ذهن من و خيلي از دانشجوهاي مهندسي پزشكي هست رو توي اين بحثا پيدا كرد؟

پس خودتون دیوار کنکور را رد کردین و اینقدر شکوه میکنین.

این خانه از پای بست ویران است.

مهندسی پزشکی و کنکورش،یک آجر کوچک در آخرین طبقه این آسمان خراش نمیشود.

البته واسه همه رشته ها هم هست،مثلا من الان دارم تو ارشد ریاضیتی میخونم که به هیچ دردم نمیخوره،یا با وجودیکه میخواستم جامدات ادامه بدم،در کنکور کنترل و دینامیک و..... را هم مجبور شدم بخوانم.

لینک به دیدگاه
پس خودتون دیوار کنکور را رد کردین و اینقدر شکوه میکنین.

این خانه از پای بست ویران است.

مهندسی پزشکی و کنکورش،یک آجر کوچک در آخرین طبقه این آسمان خراش نمیشود.

البته واسه همه رشته ها هم هست،مثلا من الان دارم تو ارشد ریاضیتی میخونم که به هیچ دردم نمیخوره،یا با وجودیکه میخواستم جامدات ادامه بدم،در کنکور کنترل و دینامیک و..... را هم مجبور شدم بخوانم.

نه من متاسفانه كنكور ندادم...

درسته ولي هيچ راهيم نيست كه بشه درستش كرد. خيلي دردناكه كه واقعا كسي فكر نمي كنه كه ميشه جلوي خيلي ضرر ها رو با يه مقدار هزينه ي كمتر گرفت.

مي خواستم بدونم واقعا كسي هم هست كه اين كار به نظرش درست باشه و دليل منطقي براي اين وجود داره يا نه... غير از اينكه حق دانشجو هاي علاقه مند ضايع ميشه. :sigh:

لینک به دیدگاه

البته این موضوع تو بیومکانیک کمرنگتره با توجه به دروسی که براشون در نظر گرفتن(دروس پایه پزشکی,بیو1و2) یعنی کسی که این درسارو برا پاسخگویی انتخاب کنه شانس بیشتری داره .:a030:

لینک به دیدگاه
البته این موضوع تو بیومکانیک کمرنگتره با توجه به دروسی که براشون در نظر گرفتن(دروس پایه پزشکی,بیو1و2) یعنی کسی که این درسارو برا پاسخگویی انتخاب کنه شانس بیشتری داره .:a030:

سلام دوست عزيز

همون طوري كه گفتم اين دروس منبع مشخصي ندارن. سوالاشون در بعضي موارد اونقدر بي ربطه كه معمولا كسي ريسك نميكنه بره سراغ اين درسا.

در ضمن دانشگاه شريف اگه اين درسا رو زده باشين شما رو قبول نميكنه.يعني بايد باكس ديناميك رو حتما بزنين. :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

هر فردی باید بتونه دررشته خودش بدون کنکور ادامه تحصیل بده اگه هم کنکوری یا هر نوع امتحانی لازم باشه باید سوالات در حیطه ی همون رشته ای باشه که خونده ومیخواد ادامه بده

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...