رفتن به مطلب

مسابقه اطلاعات عمومی (دور اول)

ارسال های توصیه شده

خب سئوالای ما برای تیم ارور:

1- دلیل پله پله ساختن مقبره ی کوروش کبیر چیست؟

2- دلیل به وجود آمدن مقبره ی صخره ای چیست؟

3- شعله ی آتش(نور) در دین زرتشت نماد چیست؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 338
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینم سوالای ما: تیم qytkp8vqucvqigk3g7p.jpg تیم hero stars

:ws3:

1- چرا ایگلوها ذوب نمیشوند؟؟:banel_smiley_4:

2-شخصی که بیشترین تعداد جایزه اسکاررو گرفته کیست؟چند بار؟:icon_pf (19):

3-نام و مکان تصویر زیر؟؟:ws17:

3009b71b1a374b069233.jpg

:ws3::ws3::ws3:

لینک به دیدگاه
خب سئوالای ما برای تیم ارور:

1- دلیل پله پله ساختن مقبره ی کوروش کبیر چیست؟

2- دلیل به وجود آمدن مقبره ی صخره ای چیست؟

3- شعله ی آتش(نور) در دین زرتشت نماد چیست؟

سوالاي 1 و 2 جفتشون از معماري هستن بايد متفاوت باشه سوالها ! -2-37-.gif

اين سوال عمومي نيست ! -2-37-.gif

من داورم :ws51:

لینک به دیدگاه
اینم سوالای ما: تیم qytkp8vqucvqigk3g7p.jpg تیم hero stars

:ws3:

2-شخصی که بیشترین تعداد جایزه اسکاررو گرفته کیست؟چند بار؟:icon_pf (19):

3-نام و مکان تصویر زیر؟؟:ws17:

3009b71b1a374b069233.jpg

:ws3::ws3::ws3:

1- ایگلوها خانه های قدیمی اسكیموها و پناهگاه های موقتی شكارچیان در زمستان آلاسكا هستند . در واقع آنها از داخــل ذوب می شوند ولی این ذوب شدن به آن حدی نیست كه به طور كلی ایگلو خراب شود . دانه های برفی كه در خارج روی ایگلــــو می بارد ، به محض برخورد با سقف ایگلو ذوب می شود و یك لایه عایق جایگزین برای ایگلو ایجاد می كنند . این روند انجماد و ذوب شدن مرتب ایگلو باعث سخت شدن یخ های به كار رفته در ساختمان آن می شود ، به طوری كه سقف آن می تواند تحمل وزن سنگین یك خرس قطبی را داشته باشد . انجماد اولیه و ثانویه ایگلو در پایان ساخت ایگلو صورت می گیرد . ابتدا اسكیموها با استفاده از كاردهای تیزشان قطعات آجرمانندی را از یخ می برند و به شكل یك دایره كنار هم می چینند تا به شكل ایگلو در آید . فواصلی كه بین این قطعات احتمالاً خالی می ماند با بارش برف پرشده و یك دست می شود . در انتها زن اسكیمو با چراغ پیه سوز خود وارد ایگلو می شود و آن را در بالاترین نقطه ایگلو نصب كرده و روشن می كند در نتیجه یخ های داخل یگلو شروع به ذوب شدن می كنند . اما به خاطر شكل گنبدی شكل ایگلو قطرات آب به زمین نمی چكد ، بلكه به صورت یك لایه روی سقف باقی می ماند . وقتی لایه آب زیر سقف تشكیل شد ، زن اسكیمو بر می گردد و چراغ را خاموش می كند و از سقف در می آورد و می گذارد هوای سرد بیرون از آن روزنه به داخل بیاید و دوباره آن لایه یخ بزند تا سخت شود . وقتی زمستان تمام می شود و درجه حرارت هوا بالا می رود ، ایگلو شروع به ذوب شدن می كند و وقتی اسكیموها ایگلو را ترك كنند ، ایگلو به طور كل خراب می شود .

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

2- کاترین هپ بورن با بردن ۴ جایزه اسکار، دارای بیشترین عنوان است.

منبع:

3- آرامگاه اندرو جکسون هفتمین رئیس جمهور تاریخ آمریکا و دنیلسون جکسون

جاش هم تو خونشون تو Hermitage (مزرعه و موزه تاریخی تو شهرستان دیویدسون، تنسی، ایالات متحده آمریکا است، تو 12 مایلی (19 کیلومتری) شرق مرکز شهر نشویل.

منبع:

لینک به دیدگاه
1- ایگلوها خانه های قدیمی اسكیموها و پناهگاه های موقتی شكارچیان در زمستان آلاسكا هستند . در واقع آنها از داخــل ذوب می شوند ولی این ذوب شدن به آن حدی نیست كه به طور كلی ایگلو خراب شود . دانه های برفی كه در خارج روی ایگلــــو می بارد ، به محض برخورد با سقف ایگلو ذوب می شود و یك لایه عایق جایگزین برای ایگلو ایجاد می كنند . این روند انجماد و ذوب شدن مرتب ایگلو باعث سخت شدن یخ های به كار رفته در ساختمان آن می شود ، به طوری كه سقف آن می تواند تحمل وزن سنگین یك خرس قطبی را داشته باشد . انجماد اولیه و ثانویه ایگلو در پایان ساخت ایگلو صورت می گیرد . ابتدا اسكیموها با استفاده از كاردهای تیزشان قطعات آجرمانندی را از یخ می برند و به شكل یك دایره كنار هم می چینند تا به شكل ایگلو در آید . فواصلی كه بین این قطعات احتمالاً خالی می ماند با بارش برف پرشده و یك دست می شود . در انتها زن اسكیمو با چراغ پیه سوز خود وارد ایگلو می شود و آن را در بالاترین نقطه ایگلو نصب كرده و روشن می كند در نتیجه یخ های داخل یگلو شروع به ذوب شدن می كنند . اما به خاطر شكل گنبدی شكل ایگلو قطرات آب به زمین نمی چكد ، بلكه به صورت یك لایه روی سقف باقی می ماند . وقتی لایه آب زیر سقف تشكیل شد ، زن اسكیمو بر می گردد و چراغ را خاموش می كند و از سقف در می آورد و می گذارد هوای سرد بیرون از آن روزنه به داخل بیاید و دوباره آن لایه یخ بزند تا سخت شود . وقتی زمستان تمام می شود و درجه حرارت هوا بالا می رود ، ایگلو شروع به ذوب شدن می كند و وقتی اسكیموها ایگلو را ترك كنند ، ایگلو به طور كل خراب می شود .

منبع:

البته شایدم هیلدا اومد جواب داد

داور گفت این سوال رو عوض کنیم 9.gif

لینک به دیدگاه

مرسی سئوال

. اگه بخوای با معادلات لاجستیک ( logistic ) یا همون برگشتیه خودمون یه تصویر رو کد گذاری کنی چیکار میکنی که یه تصویر گنگ ارسال کنی و فرستنده هم یه راهی داشته باشه که دیکد ( decode ) کنه و بازیابی کنه تصویر اولیه رو .

توضیحات : یه معادله ی برگشتی اگه یه عدد اولیه بهش بدی یه خروجی میده که بعد با گذاشتن اون خروجی در ورودی 2باره یه جواب دیگه میده ، که این کار هزارانبار میتونه تکرار بشه . این معادلات در علم اشوب سهم اساسی دارن . دوست دارم خودتون فکر کنید و یه نظریه بدین . من خودم نو این زمینه خیلی کار کردم و تقریبا یه نظریه دادم . :4chsmu1: :banel_smiley_4: ( تو گوگل نگرد که نیست )

:imoksmiley::imoksmiley:

لینک به دیدگاه

منبع:

2- کاترین هپ بورن با بردن ۴ جایزه اسکار، دارای بیشترین عنوان است.

منبع:

سوال سوم هم بمونه فردا دارم میرم فوتبال ببینم فعلاً.

همین پست ویرایش میشه ها :ws3:

البته شایدم هیلدا اومد جواب داد

خوب سومیم جواب میدادی بعدا میرفتی محمد:ws2:

سخت بود که فرار کردی:w16:

لینک به دیدگاه
خوب سومیم جواب میدادی بعدا میرفتی محمد:ws2:

سخت بود که فرار کردی:w16:

سخت بود نمیشد سریع جواب داد یه روز فرصت میخواست:icon_pf (34):

الان جوابیدم دیگه. تو همون پست ویرایش کردم :ws3:

لینک به دیدگاه

الان جوابیدم دیگه. تو همون پست ویرایش کردم :ws3:

:w58:

------------

سوال 1 رو داور گفت عوض کنیم smiley-dance007.gif

1- کسی که هم تو المپیک زمستونی هم تو المپیک تابستونی مدال طلا برده کیه؟:ws51:

لینک به دیدگاه

------------

دو ساعت رفتم جواب دادم تازه میگی داور گفت سوال رو عوض کنی :banel_smiley_4:

کجا اعلام شده که شادمهر داوره؟ :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

------------

دو نفرن:

Gillis Grafström از سوئد تو رشته اسکیت نمایشی در المپیک تابستانی سال 1920 و همین رشته در المپیک زمستانی سال های 1924 و 1928

اما خب میشه گفت این رشته کلاً زمستونی هستش و شاید سال 1920 فقط تابستونی بوده.

اما شخص زیر:

Eddie Eagan از آمریکا قهرمان بکس در المپیک تابستانی 1920 شد و تو سال 1932 تو رشته Bobsleigh چهار نفره هم تونست قهرمان بشه.

حالا اون رشته رو اسمش رو نمیدونم چیه یادم نیست. همین ماشین های اسکیت سرعت. این عکسشه:

792px-BobsldRun.jpg

اینم منبع که جدول کل اشخاصیه که تو هر دو المپیک زمستونی و تابستونی مدال گرفتن. که این دو نفری که گفتم تو هر دو المپیک طلا گرفتن:

باز میخوای سوال عوض کنی :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
سوال نماد چشم در ادبیات سومر جزء اطلاعات عمومی نیست. این سوال کاملا تخصصی بود.

برام خیلی جالب هست که از دو تا استاد ادبیات سوال کردم،اطلاعی نداشتن. کلی تحقیق کردم و جوابی پیدا نکردم. این الان میشه عمومی؟؟! الان اکثریت و مردم عام میدونن؟؟! مطلبی هست که خیلی جاها خوانده بشه و دیگران اطلاع داشته باشن؟؟!

به نظرم این مسابقه نیاز به داور داره. تا سوال ها واقعا عمومی باشه.

اگه اینطور باشه سوالایی که گروه های دیگه در مورد رشتشون پرسیدن پس چرا مال اونا تخصصی نبود؟

و سوال سوم شما هم تخصصی بود و ما هم کلی دنبال جوابش بودیم ولی پیداش نکردیم

با پاراگراف اخرت موافقم

:icon_gol:

جزوه ي استادتون اطلاعات عموميه ؟!!! :ws38:

اون كاشف روي هم همه جا Andreas Marggraf نوشته شده ، هيچ جا كاشف روي رو دو نفر معرفي نكردن ! ( نا سلامتي رشته م متالورژيه ها !!! :banel_smiley_4:)

اوهوم :4chsmu1:

ولی تو کتابی که من دارم نوشته پاراسیلوس به دلیل انکه خواص روی را کشفیده به همین دلیل اون رو کاشف روی میدونن

ضمنا تو ویکی پدیا هم بود :w02:

سوال یک رو قبول دارم

منم اول اون رو میخواستیم بزاریم ادبیاتش رو ندیدم

سوال 3 شمام تخصصیه روانشناسیه

منم از 4-5 تا روانشناس پرسیدم گفتن تو همه فرخ فوکوله!!!!!!!!

:banel_smiley_4::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
دو نفرن:

Gillis Grafström از سوئد تو رشته اسکیت نمایشی در المپیک تابستانی سال 1920 و همین رشته در المپیک زمستانی سال های 1924 و 1928

اما خب میشه گفت این رشته کلاً زمستونی هستش و شاید سال 1920 فقط تابستونی بوده.

اما شخص زیر:

Eddie Eagan از آمریکا قهرمان بکس در المپیک تابستانی 1920 شد و تو سال 1932 تو رشته Bobsleigh چهار نفره هم تونست قهرمان بشه.

حالا اون رشته رو اسمش رو نمیدونم چیه یادم نیست. همین ماشین های اسکیت سرعت. این عکسشه:

792px-BobsldRun.jpg

اینم منبع که جدول کل اشخاصیه که تو هر دو المپیک زمستونی و تابستونی مدال گرفتن. که این دو نفری که گفتم تو هر دو المپیک طلا گرفتن:

باز میخوای سوال عوض کنی :banel_smiley_4:

2 تا گفتی

جواب یدونست:ws3:

پس جواب قابل قبول نی

لینک به دیدگاه
2 تا گفتی

جواب یدونست:ws3:

پس جواب قابل قبول نی

همین که جواب دادم خودش خیلی بود. :banel_smiley_4:

سوال تغییر دادی ایرادم میگیری :w00:

کاری ندارم که سوالت رو جواب دادم بعداً عوض کردی.

زمان گذاشتن سوالات تا آخر وقت دیشب بود. تو امروز سوال رو عوض کردی، پس طبق قوانین سوالت اگر هم بگیم باید عوض میشده، چون دیر اینکار انجام شده باید حذف میشد یا یه امتیاز به تیم ما اضافه میشد :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...