رفتن به مطلب

از كي بپرسم؟ ( مسابقه هفته )

ارسال های توصیه شده

خیلی هم خوبه همین که توضیح دادی عالیه

حالا از کی بپرسم :gnugghender:

شما لطف داری:icon_gol:

آهاا!!! از کی؟؟؟؟

آن رفیق شفیق من، آن کلید دار انجمن!!! آن مرموز به ظاهر مظلوم، آن ارشد ظاهر ساز معصوم!!! آن که خلقی به دستش اسیر شده، آن برقی یک شبه مدیر شده!! آن که هر مشکلی ز متلب را کاشف، آن رفیق جینگ مهدی عارف!!!! آن لیبل سبز استاد شیطان، داداش موذی خودم ایمان (رضی الله عنه)!!!:ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 359
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب توبتی هم باشه نوبت داش ایمان هست دیگه مدیر ارشد

1 اقا چه کردی داش یاسر اینقدر تعریف میکنه :ws3:

خوب سوال بعدی رو میگم با توجه به رشته تحصیلی اقا ایمان یک مسئله تشزیح مدار میذارم :gnugghender:

سوال:

در مدار شکل زیر ورودی یک موج سینوسی است. فرض کنید rd=0 و بهره آپ امپ A و مقاومت ورودی بزرگ است.

Vo را در حالت های مختلف مشخص و تحلیل کنید::gnugghender:

l6iuszvto87e3a258zw5_thumb.png

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
شما لطف داری:icon_gol:

آهاا!!! از کی؟؟؟؟

آن رفیق شفیق من، آن کلید دار انجمن!!! آن مرموز به ظاهر مظلوم، آن ارشد ظاهر ساز معصوم!!! آن که خلقی به دستش اسیر شده، آن برقی یک شبه مدیر شده!! آن که هر مشکلی ز متلب را کاشف، آن رفیق جینگ مهدی عارف!!!! آن لیبل سبز استاد شیطان، داداش موذی خودم ایمان (رضی الله عنه)!!!:ws3:

سلام فکر کنم داش ایمان سرش شلوغه وقت نمیکنه بیاد حواب بده اگه امکان داره بگید از شخص دیگری بپرسم

لینک به دیدگاه
سلام فکر کنم داش ایمان سرش شلوغه وقت نمیکنه بیاد حواب بده اگه امکان داره بگید از شخص دیگری بپرسم

که وقت نداره؟؟؟؟؟:banel_smiley_4:

من خودم این بشر رو به راه راست هدایت میکنم!!!!!:vahidrk:

یه سوال!!!

نمیشه بگم : از خودت بپرس آقا مجید!!!:ws3:

میدونم یه کم نمیشه ها اما اگه میشه یه کاریش بکنید من خیلی دوس دارم بشه!!!!:whistle:

لینک به دیدگاه
که وقت نداره؟؟؟؟؟:banel_smiley_4:

من خودم این بشر رو به راه راست هدایت میکنم!!!!!:vahidrk:

یه سوال!!!

نمیشه بگم : از خودت بپرس آقا مجید!!!:ws3:

میدونم یه کم نمیشه ها اما اگه میشه یه کاریش بکنید من خیلی دوس دارم بشه!!!!:whistle:

باشه خودت میپرسی یا خودم جواب بالا رو بدم :ws3:اگه پرسیدی اسون بپرسیا

لینک به دیدگاه
باشه خودت میپرسی یا خودم جواب بالا رو بدم :ws3:اگه پرسیدی اسون بپرسیا

آقا همون خوبه!!!سوالش قشنگه اوكيه!!!اگه بازم موشكلي بود بگيد خودم سوال بذارم:w16:

لینک به دیدگاه
خوب توبتی هم باشه نوبت داش ایمان هست دیگه مدیر ارشد

1 اقا چه کردی داش یاسر اینقدر تعریف میکنه :ws3:

خوب سوال بعدی رو میگم با توجه به رشته تحصیلی اقا ایمان یک مسئله تشزیح مدار میذارم :gnugghender:

سوال:

در مدار شکل زیر ورودی یک موج سینوسی است. فرض کنید rd=0 و بهره آپ امپ A و مقاومت ورودی بزرگ است.

Vo را در حالت های مختلف مشخص و تحلیل کنید::gnugghender:

l6iuszvto87e3a258zw5_thumb.png

خوب من فقط توی پیک منفی مدار رو توضیح میدم

فرض کنیم ورودی تو پیک منفی (پایین ترین ولتاژ) خودش باشه. تو این حالت ولتاژ پایه منفی تقویت کننده هر چقدر هم که باشه بیشتر از ولتاژ پایه مثبته. پس خروجی آپ امپ برابر -Vcc میشه و دیود شماره یک خاموش میمونه. ولی دیود شماره دو روشن میشه. یعنی ولتاژ خروجی میفته روی پایه منفی آپ امپ. اینجا دو حالت پیش میاد که ولتاژ پیک منفی سینوسی ورودی کمتر از -Vcc هستش یا بیشتر. ما فرض میکنیم پیک منفی سینوسی ورودی مثلا 3- باشه و Vcc منفیمون حدود 5- باشه.با این حساب خروجی آپ امپ باید پایه مثبت رو نشون بده. یعنی اگه پیک منفی سینوسی ورودی کمتر از پیک منفی ولتاژ بایاس باشه خروجی برابر با ورودی میشه. حالا فرض کنیم ورودی سینوسی مون دامنه منفیش حدود 7- باشه. وقتی این ولتاژ میفته رو پایه منفی آپ امپ، چون ولتاژ پایه منفی بیشتره، خروجی آپ امپ همون مقدار Vcc منفی میمونه و دیود خاموش میمونه. و مقدار خروجی با تقسیم مقاوتی روی مقاومت های شماره 1و2 بدست میاد. که مقدارش برابر هستش با مجموع مقاومت های 1 و 2 تقسیم بر مقاومت شماره 2.

تحلیل حالتی که ورودی مثبت باشه رو هم به عنوان تمرین واگذار میکنم به خودتون :ws3:

نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه .... ممکن هم هست اشتباه باشه 5c6ipag2mnshmsf5ju3z.gif

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

خوب خوب بعد مدتها قسمت شد که سوال بعدی رو از اقا مهدی گل و بلبل بپرسیم مدیر بخش کشاوزی

آیا با استفاده از علم میکروبیولوژی صنعتی میشه رافینوز موجود در چغندر رو به ساکارز تجزیه( فقط فروکتور و اینا که تشکیل دهنده ی ساکارزه رو با تجزیش بدست آورد و به ساکارز تبدیلش کرد یا اینکه یه سره از تجزیش ساکارز بدست آورد؟) کرد؟؟

لینک به دیدگاه
خوب خوب بعد مدتها قسمت شد که سوال بعدی رو از اقا مهدی گل و بلبل بپرسیم مدیر بخش کشاوزی

آیا با استفاده از علم میکروبیولوژی صنعتی میشه رافینوز موجود در چغندر رو به ساکارز تجزیه( فقط فروکتور و اینا که تشکیل دهنده ی ساکارزه رو با تجزیش بدست آورد و به ساکارز تبدیلش کرد یا اینکه یه سره از تجزیش ساکارز بدست آورد؟) کرد؟؟

بجای مدیرمون من جواب میدم.. چون یه سری سوالات و مسئولیتها به عهده منه با اجازش جواب میدم..

جواب::ws3:

رافینوز یه اولیگوساکاریده که در گیاهانی مثل مارچوبه بروکلی کلم و . . . وجود داره و از اتصال سه مونوساکارید گلوکز فروکتوز و گالاکتوز بوجود میاد. این اولیگوساکارید توسط میکرو ارگانیسم ها به قندهای سازنده اش تجزیه می شه. متاسفانه مقاله ای در رابطه با این مطلب سرچ کردم برام باز نشد. اما می دونم که در میکروب صنعتی بطور گسترده ای از میکروبها برای تجزیه کربوهیدراتها حتی در بازه صنعتی استفاده می شه. مثل فرایند شیرین سازی نشاسته (ساکاری فایینگ: تبدیل نشاسته به فروکتوز). البته اخیرا به جای استفاده از میکروبها از آنزیم هاشون برای این کار استفاده می شه.

لینک به دیدگاه

سلام

مرسی مجید جان بابت دعوت

مصی زحمت کشید جواب را قرار داد

.........................

مشابه این سوال دو سال پیش تو تالار کشاورزی بخش صنایع غذایی توسط کاربری به نام (مهندس مملکت) پرسیده شد 6 البته منم جوابشو از مهندسان توسط یک متخصص میکروبیولوژی پرسیدم 7

در زمینه میکروبیولوژی صنعتی من مطالعه نداشتم (دوستان میکروبیولوژیست تشریف بیارین )

اما شیمی مواد غذایی این مبحث خونده بودم رافینوز از 3 مونوساکارید (فروکتوز ,گلوکز و گالاکتوز ) تشکیل شده در حبوبات از جمله لوبیا وجود داره چون در روده کوچک جذب نمیشه وارد روده بزرگ میشه توسط باکتری ها به هیدروژن ,دی اکسید کرین و گاز متان تجزیه میشه و ایجاد نفخ میکنه

لینک به دیدگاه
بجای مدیرمون من جواب میدم.. چون یه سری سوالات و مسئولیتها به عهده منه با اجازش جواب میدم..

جواب::ws3:

رافینوز یه اولیگوساکاریده که در گیاهانی مثل مارچوبه بروکلی کلم و . . . وجود داره و از اتصال سه مونوساکارید گلوکز فروکتوز و گالاکتوز بوجود میاد. این اولیگوساکارید توسط میکرو ارگانیسم ها به قندهای سازنده اش تجزیه می شه. متاسفانه مقاله ای در رابطه با این مطلب سرچ کردم برام باز نشد. اما می دونم که در میکروب صنعتی بطور گسترده ای از میکروبها برای تجزیه کربوهیدراتها حتی در بازه صنعتی استفاده می شه. مثل فرایند شیرین سازی نشاسته (ساکاری فایینگ: تبدیل نشاسته به فروکتوز). البته اخیرا به جای استفاده از میکروبها از آنزیم هاشون برای این کار استفاده می شه.

سلام

مرسی مجید جان بابت دعوت

مصی زحمت کشید جواب را قرار داد

.........................

مشابه این سوال دو سال پیش تو تالار کشاورزی بخش صنایع غذایی توسط کاربری به نام (مهندس مملکت) پرسیده شد 6 البته منم جوابشو از مهندسان توسط یک متخصص میکروبیولوژی پرسیدم 7

در زمینه میکروبیولوژی صنعتی من مطالعه نداشتم (دوستان میکروبیولوژیست تشریف بیارین )

اما شیمی مواد غذایی این مبحث خونده بودم رافینوز از 3 مونوساکارید (فروکتوز ,گلوکز و گالاکتوز ) تشکیل شده در حبوبات از جمله لوبیا وجود داره چون در روده کوچک جذب نمیشه وارد روده بزرگ میشه توسط باکتری ها به هیدروژن ,دی اکسید کرین و گاز متان تجزیه میشه و ایجاد نفخ میکنه

احسنت

حالا از کی بپرسم

لینک به دیدگاه

خوب سوال بعدی رو از میر ارشد S.F

چرا دریک نیروگاه حرارتی کندانسور را که مقدار زیادی از انرژی را به هدر میدهد نمیتوان حذف کرد؟وهمه انرژی سیستم را حفظ نمود

حالا نمیدونم مربوط به رشته شما میشه یا نه

لینک به دیدگاه
خوب سوال بعدی رو از میر ارشد S.F

چرا دریک نیروگاه حرارتی کندانسور را که مقدار زیادی از انرژی را به هدر میدهد نمیتوان حذف کرد؟وهمه انرژی سیستم را حفظ نمود

حالا نمیدونم مربوط به رشته شما میشه یا نه

والا مربوط سیالات و ترمودینامیک ه

جواب عمومی این میشه ک خوب ما کلا دنیامون کامل نیست، نمیشه انرژی هدر رفت نداشته باشیم :ws3:

سرچ زدم :ws3: کندانسوز انگار خنک کننده است، خوب نمیشه خنک کاری رو حذف کرد ک :ws52:

ریاضی بپرس :w02:

لینک به دیدگاه
والا مربوط سیالات و ترمودینامیک ه

جواب عمومی این میشه ک خوب ما کلا دنیامون کامل نیست، نمیشه انرژی هدر رفت نداشته باشیم :ws3:

سرچ زدم :ws3: کندانسوز انگار خنک کننده است، خوب نمیشه خنک کاری رو حذف کرد ک :ws52:

ریاضی بپرس :w02:

خوب پس این سوال رو جواب بدین:ws3:

رای محاسبه سطح محصور یک منحنی بسته که به صورت برداری برحسب i,jداده شده است راهکار چیست؟؟

ptrjksq3akyg5mmuvssf.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...