رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام:

دوستان عزیز ما در صدد تهیه برنامه ها و اهداف بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت برای تالار صنایع هستیم.

اما قبل از اون لازم هست که بیانیه ماموریت رو برای تالار صنایع تعیین کنیم.

من برای اینکه این فقط یه کار بری تالار نباشه و برای بچه ها جنبه یادگیری و حتی کمک به مارو داشته باشه مایلم در کنارش توضیحاتی رو هم ارائه بدیم.

در حال حاضر این تاپیک رو اینجا می زنیم و در آینده نزدیکی اون رو به صفحه اصلی منتقل می کنیم تا از هم اندیشی هم بی نصیب نمونه.

پس اولین گام:

تعیین Mission Statement برای تالار مهندسی صنایع و در سطح کلان برای سایت

دومین گام:

تعریف و تعیین اهداف تالار

سومین گام:

تعریف ساختار سازمانی

من شب مطالبی رو در مورد بیانیه ماموریت برای دوستان میذارم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یك بيانيه ماموريت «چرايي» وجود شما را بيان مي دارد. كاري را كه شما انجام مي دهيد، توصيف مي نمايد و محصولات و خدماتي را كه شما با كار خود به مشتريانتان عرضه مي داريد، تشريح مي كند.

يك بيانيه ماموريت «چرايي» وجود شما را به گونه اي قابل فهم براي كاركنان، مشتريان و خانواده تان توضيح مي دهد و اتحاد و تمركز حول هدف مشترك را موجب مي گردد.

ماموريت شما، هدف و علت بودن شما را شناسايي و تعيين مي كند. مردمان در هر سطحي كه با كار شما مرتبط هستند بايستي اين ماموريت را درك كنند.

منبع:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

• بيانيه ماموريت بايد پيچيده نباشد، لذا كوتاه نوشتن و كوتاه بيان كردن آن كار آساني نيست، چون همه چيز را مي خواهيم در چند جمله بگوييم مديريت نبايد ماموريت سازمان را بسيار محدود و يا بسيار وسيع و گسترده تعريف كند
  • بيانيه ماموريت بيشتر بصورت كيفي بيان مي شود و معمولاً در آن آمار وارقام نمي گذارند. در حاليكه در تدوين اهداف بايد مقاصد را بصورت كمي و با عدد و رقم مشخص كرد
  • بيانيه ماموريت يك تابلوست كه دورو دارد. يك طرف آن براي محيط سازمان و تمام كساني كه از بيرون به شركت مي نگرند و روي ديگر آن براي درون شركت است. يعني كاركنان و مديران با نگاه روزانه به تابلويي كه بيانيه ماموريت در آن نوشته شده و به ديوار شركت آويخته شده است بياد بياورند كه زير چه چتري فعاليت مي كنند
  • بيانيه ماموريت حسب تغييرات محيطي و سازماني مي تواند عوض شود ولي در هر دوره اي بايد معرف سازمان باشد

بر اين اساس مديران شركت ها با پاسخ پرسش هاي زير مواجه مي شوند:

ـ نوع كار و فعاليت ما چيست؟

ـ مشتري ما چه كسي است؟

ـ ارزش مورد نظر مشتريان چيست؟

ـ كسب وكار و فعاليت ما چه خواهد بود؟

ـ چه نوع فعاليتي را بايد انجام دهيم؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

1ـ شركت كامپيوتري دِل :

مي خواهيم با عرضه بهترين تجربه، به مشترياني كه در بازارها به آنها خدمت مي كنيم موفق ترين شركت رايانه اي در جهان شويم

2ـ شركت مك دونالدز:

چشم انداز ما آن است كه بهترين رستوران خدمات سريع در جهان شويم. معني اين جمله افتتاح و اداره رستوران هاي بزرگ و عرضه " كيفيت، خدمات، نظافت و ارزش" استثنايي است

3ـ شركت جانسون و جانسون:

اولين مسئوليت ما، در مقابل مشتريان مان، دومين مسئوليت در قبال كاركنان مان، سومين مسئوليت در مورد جامعه و چهارمين مسؤليت در مقابل سهامداران مان است.

4ـ شركت اي تي اند تي( شركت مخابراتي):

ما هدف مان اين است( آرزو داريم ) كه مهمترين شركت بشويم و با ارزش ترين باشيم. و بيش از هر شركت ديگري در دنيا مورد تحسين قرار بگيريم. هدف ما اين است كه زندگي مشتريان خود را غني كنيم و فعاليت بازرگاني آنها را موفق تر كنيم، از طريق ارائه به بازار و خدمات ارتباطي و همچنين از طريق افزايش ارزش سهام.

بيانية ماموريت شركتherrenknecht :

1ـ موفقيت شركت ما بر پايه كيفيت و استاندارد بالاي محصولات ما استوار است. ما در آينده مي خواهيم به خلاقيت بالقوه و همچنين رشد و توسعه تحقيقات بازارگرا تاكيد كنيم.

2ـ موفقيت بازار ما بر مبناي اعتماد مشتريان به ما بوده و هدف ما پشتيباني بيشتر از طريق ارائه خدمات پس از فروش همه جانبه در زمينه تكنولوژي حفاري مكانيكي مي باشد.از ارتباط مستحكم و قابل اطمينان سهامداران و تامين كنندگان قدرداني كرده و برنامه اينست كه اين روابط را مستحكم تر كنيم. آنها ساختار يكپارچه مستحكمي را براي موفقيت درون سازماني اين شركت پديد مي آورند.

4ـ مديريت ما به اين واقعيت اذعان دارد كه تغيير مستمر يكي از تلاشهاي اصلي مديريت شركت باشد بعلاوه اينكه بهينه سازي فرآيند ارزش افزوده پاياني ندارد.

5ـ به تجربه، انعطاف، انگيزه، وفاداري كاركنان خود ارج مي نهيم، انگيزه نو و استراتژي هاي تعهد جزء لاينفك توسعه منابع انساني ما مي باشد.

6ـ شايستگي ما در تحقق پروژه ها و توليد، وابسته به تامين و ايجاد زير ساخت ها براي تجهيز، حفاظت محيط زيست و مديريت منابع مي باشد. ما مستمراً تلاش مي كنيم تا كسب وكار خود را بين المللي ساخته تا تضمين كنيم كه انسان ها مي توانند در سطح جهاني مجهز بمانند.

رسالت شركت جنرال الكتريك:

همه ما.... هميشه با درستي شكست ناپذير .....

· با شوق و هيجان توجه خود را به پيشبرد كاميابي مشتري متمركز ساخته ايم.

· كيفيت شش سيگما را بر پا مي داريم ... و اطمينان مي يابيم كه مشتري همواره نخستين بهره مند آن است .... و آن را براي شتاب بخشيدن به رشد به كار مي گيريم.

· بر برتري جويي اصرار مي ورزيم و ديوانسالاري را بر نمي يابيم.

· به شيوه اي بي مرز عمل مي كنيم ... همواره در جست و جو و به كارگيري بهترين انديشه ها بدون توجه به سرچشمه آنها هستيم.

· سرمايه فكري جهاني و كساني كه آن را فراهم مي آورند ارج مي گذاريم ... براي بيشينه سازي اين سرمايه گروه هاي گوناگون برپا مي داريم.

· دگرگوني را براي فرصت هاي رشدي كه فراهم مي آورد مي پذيريم... براي نمونه ديجيتالي شدن.

· آرزوي بلندروشن، ساده، و مشتري مدار مي آفرينيم ... و پيوسته اجراي آن را تازه مي گردانيم.

· فضايي براي «گسترش»، هيجان غير رسمي بودن، و اعتماد مي آفرينيم ... بهگشت را پاداش مي دهيم ... و دست آوردها را جشن مي گيريم.

· چهاراي(e) رهبري جنرال الكتريك را با شوقي فراگير به نمايش مي گذاريم.

· كار مايه شخصي براي خوش آمد گفتن و همگامي كردن با شتاب دگرگوني... توانايي آفريدن فضايي كه به ديگران كارمايه مي بخشد... برندگي در گرفتن تصميمهاي دشوار ... و توانايي اجرايي سازگار و پيوسته.

لینک به دیدگاه

اگر ندانيم به كجا مي خواهيم برويم و ندانيم چگونه مي خواهيم برويم، پس فرقي نمي كند كه چه كاري مي كنيم. بيانيه ماموريت با مشخص كردن ارزش ها و چهار چوب ها براي كليه عوامل دخيل در يك كسب وكار مفهوم جهت داري به فعاليت ها مي دهد و از سردرگمي كاركنان جلوگيري مي كندو از طرفي بيانيه ماموريت به محيط سازمانها و تمام كساني كه از بيرون به يك بنگاه اقتصادي مي نگرند آرمانهاي شركت را نمايان مي كند. سهامداران، مديران و ساير ذينفعان همگي در چگونگي تدوين و شكل گيري بيانيه ماموريت مطلوب و اثربخش نقش دارند. پس لازم است نظرات آنها را جويا شده و سپس به تدوين بيانيه ماموريت پرداخت و تمام كاركنان را در راستاي اجراي صحيح آن آموزش داده و متعهد كرد.

لینک به دیدگاه

من سعی کردم یه دید کلی رو با این مطالب براتون درست کنم.حالا از دوستانی که مایلن در این کار کمک کنن، خواهش دارم که این مطالب رو بخونن و سرچ بیشتری بزنن و هر ایده ای راجع به بیانیه مأموریت تالار صنایع و سایت دارن بیان کنن.

در مورد سایت خوشحال میشم دوستان مدیر تالار های دیگه هم شرکت کنند. چون اساس کار این هستش که با هماهنگی همه مدیران برای سایت یه بیانیه جامع و مفهوم نوشته بشه و اساس کار کل سایت قرار بگیره.:w16:

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از نازفر عزیز مدیر فهیم وپرتلاش تالار وبقیه دوستانی که زحمت میکشند با اجازتون من وقتی از مسافرت برگشتم درمورد ایده ها وکارهایی که لازمه نظرمیدم وهمکاری میکنم

موفق باشیم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
ضمن تشکر از نازفر عزیز مدیر فهیم وپرتلاش تالار وبقیه دوستانی که زحمت میکشند با اجازتون من وقتی از مسافرت برگشتم درمورد ایده ها وکارهایی که لازمه نظرمیدم وهمکاری میکنم

موفق باشیم:icon_gol:

مرسی سجاد جان

همین که الان هم تشریف آوردی و گفتی که میای جای خوشحالی داره.خوشحال میشیم از نظرات مفیدت استفاده کنیم و برای سایت یه بیانیه عالی رو ترتیب بدیم.

فقط دوستان یک مساله اینه که من بعد از اخذ نظرات تاپیک بیانیه ماموریت سایت و تالار صنایع رو جدا می کنم که مطالب گم نشه:w16:

لینک به دیدگاه

با سیلااااااااااااام

سپاس ازاین همه زحمت و درود بر این همه علم وتخصص:icon_gol:

به موارد جالبی اشاره کردی .

من همه جوره درخدمتم:w16:

لینک به دیدگاه

به موضوع خوبي اشاره شده كاملا با بيانيه براي انجمن موافقم بنظر من ميتونه حتي براي ثبت هم كمكمون كنه ...

خب حالا از از دست من مدير تالار عمران چه چيزي بر مياد اگه قرار براي انجمن باشه بهتر كه مديران ارشد نظر بدهند

لینک به دیدگاه

سپاس از همه دوستانی که که توی تاپیک اومدن و خوندن و از همه مهم تر به من امتیاز دادن!!!:ws3:

خوب دوستان گلم ، ما هر کدوم داری توی بخشی از سایت فعالیت می کنیم حالا درسمتهای متفاوت. ما باید سعی کنیم فعالیتهامون رو درراستای بیانیه ماموریت انجمن قرار بدیم. اما همون طور که معلومه انجمن بیانیه ای به صورت مدون و مستند نداره.

حالا من توی این تاپیک می خوام از مدیر سایت خواهش می کنم که اهداف کلی سایت رو لیست کنن. بعد دوستان مدیر روشون نظر بدن و بعد از اون هر کدوم از مدیرا در حد چند جمله یا حتی یک حمله یه بیانیه برای سایت بگن تا از بینشون یه بیانیه کامل در بیاریم .

پس اول محمد زودیییییییییییییی بیا اینجا ببینم.:167:

لینک به دیدگاه

بچه ها اینم یه توضیح خودمونی تر:

ما میخوایم در قالب بیانیه ماموریت اهداف کلی سایت رو بیان کنیم.

کاری که انجام میدیم و هدف ازون کار، مخاطبش و ...

میدونین مثه چی می مونه مثه اینه که تو میخوای بری یه ماموریت بعد بهت یه حکم میدن تو اون حکم بهت میگن هدفت چیه میخوای کجا بری کی بری و چجوری بری

لینک به دیدگاه

سلام به آبجی نازفر گل و بقیه اساتید............ :icon_pf (44):

خدمت شما عرض شود که از مهندسی صنایع هیچ نوع اطلاعاتی ندارم......... :icon_redface:

ولی اگه از دستم کمکی بربیاد خوشحال میشم بتونم انجام بدم........ :w16:

لینک به دیدگاه
سپاس از همه دوستانی که که توی تاپیک اومدن و خوندن و از همه مهم تر به من امتیاز دادن!!!:ws3:

خوب دوستان گلم ، ما هر کدوم داری توی بخشی از سایت فعالیت می کنیم حالا درسمتهای متفاوت. ما باید سعی کنیم فعالیتهامون رو درراستای بیانیه ماموریت انجمن قرار بدیم. اما همون طور که معلومه انجمن بیانیه ای به صورت مدون و مستند نداره.

حالا من توی این تاپیک می خوام از مدیر سایت خواهش می کنم که اهداف کلی سایت رو لیست کنن. بعد دوستان مدیر روشون نظر بدن و بعد از اون هر کدوم از مدیرا در حد چند جمله یا حتی یک حمله یه بیانیه برای سایت بگن تا از بینشون یه بیانیه کامل در بیاریم .

پس اول محمد زودیییییییییییییی بیا اینجا ببینم.:167:

:w410:

خب هدف هایی که مدنظر هستش:

• تبدیل انجمن به یک مرجع خوب علمی برای دانشجویان و کارشناسان
  • همکاری با دانشگاه ها و اساتید و انجام فعالیت های پژوهشی
  • همکاری با سازمان های مختلف و انجام پروژه ها و تحقیقات علمی
  • برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها و کلاس های آموزشی
  • انتشار نشریات در زمینة هاي مختلف علمي و انجام فعالیت های مشابه برابر مقررات و قوانین كشور

لینک به دیدگاه
کسی نمیخواد رو این اهداف نظری بده؟ :ws52:

به به

اگر سایت باز داغون نشه بنده فردا نظراتم رو راجع بهشون اعلام می کنم.

ظاهرا مدیرای دیگه نمیان:167::167::167:

لینک به دیدگاه
کسی نمیخواد رو این اهداف نظری بده؟ :ws52:

سلام،

البته من جزو مدیران نیستم ،ولی بنظر میاد این مواردی که ذکر کردین اهداف بالقوه ای باشه که در آینده میخواین بهش دست پیدا کنین ؟

در بیانیه ماموریت باید بگویید که به چه کاری مشغول هستید یا فعالیت شما چیست؟

یا اهداف بالفعلتون چیه ؟جواب این سوال که در آینده می خواهید چه کنید و چه اهدافی دارید چشم انداز سازمان یا بیانیه چشم انداز میباشد که درکنار بیانیه ماموریت در مرحله تدوین استراتژی تدوین می شود.

خیلی ساده تر بگم در بیانیه ماموریت باید با امکانات و موقعیت فعلی اهدافو بیان کنید که فعالیتی میخواهید انجام دهید چیست؟ اینکه در آینده می خواهید فعالیتتونو اضافه کنید وبرای آینده چه در نظر دارید جزو چشم انداز میشود .

میتوانید چشم انداز و ماموریت را با هم تدوین کنید .

دیگه مدیر کل سایت گفتن نظر بدین منم نظر دادم !:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه

آقا خب من توجیه نیستم، فرق بین اینا رو نمیدونستم :hanghead: من فکر کردم منظور همون اهداف نهایی هستش.

باشه به زودی اون اهداف بالفعل رو میام میگم. w410.gif

خدا کنه حالا درست متوجه شده باشم، نرم باز سوتی بدم :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...