رفتن به مطلب

دلایل و پیامدهای حمله عمر به ایران

ارسال های توصیه شده

شما نباید زیاد ناراحت بشید از این موضوع، جوونای شیعه مذهب که مذهبی هم هستن رفتارشون پر از تناقضه. از یه طرف از اعراب به خصوص عربستانیها متنفرن و از طرف دیگه عاشق دین و پیغمبر و خداشون هستن، از یه طرف از زبون عربی متنفرن و از طرف دیگه روزی 5 بار جلو خدای اعراب خم و راست میشن و با زبون عربی ذکر میگن، از یه طرف به سر عمر قسم دروغ میخورن و به عمر فحش میدن و از طرف دیگه وقتی پای دینی که ارمغان عمر برای ایرانیان هست میاد وسط حاضرن براش جون بدن. کلا من متوجه شدم که شیعه جماعت دقیق نمیدونه چرا شیعه هست. (قصدم توهین نیست، چیزاییه که در برخورد با فامیل و اعضای خانواده و دوستان خودم متوجه شدم)

من سعی میکنم زیاد توی این بحث ها وارد نشم ولی دلایلتون انقدر متناقض بود که مشخص میکنه که هیچی از این مواردی که گفتین نمی دونین

به خاطر رفتار و کردار عرستانی ها ازشون نفرت دارن و به خاطر درست بودن و راستی و.... محمد (ص) و دینش عاشقش هستن اینها ربطی به هم ندارن مثل اینه که بگیم چه تناقضی طرف عاشق دین حضرت نوح (ع) ولی از پسرش متنفره

کسی از زبون عربی متنفر نیست این حرف و حدیث هایی که وجود داره به خاطر گسترش عربی در زبون فارسیه و اون عرق ملی شما نمی تونی این دوتا رو از هم تفکیک کنی مشکل شماست ، این رو هم اضافه کنم هی نگین خدای اعراب این همون خدایی بود که زرتشت ، عیسی و .... هم گفتن ربطی نداره حالا چون یک عرب اومده برای اخرین بار به یکتاپرستی دعوت کرده خدا برای عربها باشه

دین ارمغان عمر نبود نمونه ش شمال ایران اگه می خواست دین رو عمر بیاره اون قسمت که توی اون زمان فتح نشد ، چرا اونجا مسلمان شدن ، در ضمن پس از فتح ایران هرکسی که می خاست دینش رو نگه داره می تونس و آزاد بود چون یک دین یکتاپرستی بود

نکته قابل ذکر محمد (ص) عرب نبوده مستعربه بوده

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 111
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

دوستان بهتره به هم دیگه توهین نکنیم

اهل تسنن و شیعه با هم برادرند

در صورت ادامه تایپیک بسته میشه و تمام پست ها پاک

ممنونم

لینک به دیدگاه
متاسفانه هنوز حضرت عمر( رضی الله عنه) رو نشناختید که اینجوری در موردش قضاوت می کنید....

بعضی از بچه ها ادعای مسلمونی دارن ولی نمیدونن که دین اسلام توسط حضرت عمر به ایران اومد.....

بچه ها خواهشا توی صحبت هاتون به عقاید همدیگه احترام بزارید

مخصوصا شیعه و اهل سنت که یک کتاب و یک قبله و یک پیغمبر دارن

ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی بزرگترین و ساده ترین حربه برای تضعیف اسلامه

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
یه سوال: چرا شما ترکها همیشه اصرار دارید که تاریخ قبل از اسلام ایران دروغی ساخته و پرداخته پان ایرانیستاست؟ چه دلیلی غیر از نژادپرستیتون میتونه داشته باشه؟
به همون دلیلی که شما تاریخ اسلام رو دروغ قلمداد میکنین ایشون هم به همین دلیل یه همچین حرفی میزنه..آیا شما هم یه همچین دلیلی واسه دروغ بودن تاریخ اسلام دارین؟..شما دقیقا از اصل تصعب پیروی می کنید..شما میگید که من بگم افکار و عقاید شما دروغه اما شما نگید چون به تمام دلایل شما دروغه..
لینک به دیدگاه
اسلام و ایران پر از تضاد هستند دوست من

شما شک ندارید قران معجزه هست چون خودش گفته؟بابا ایول به منطقت

منم شک ندارم که خدا هستم،میدونی چرا؟چون خودم میگم.

کتاب هایی که میتونید مطالعه کنید: خدای راستین(تالیف hamidsafa) خداوند یگانه ( تالیف hamidsafa)

راستی یه کتاب هم بهتون معرفی میکنم برای اینکه متوجه بشید قران معجزه نیست: آیات شیطانی( اثر سلمان رشدی)

ممنون میشم مقاله رو برای من بفرستین.

از ذکر این منابع متشکرم اما منابع مورد نظری که معرفی فرمودین به درد خودتون میخوره . خواندن کتابی به نام انسان عاقل( راهنمای گام به گام تفکر در عقیده ) تالیف عبدالله ایرانی رو بهتون توصیه میکنم.

لینک به دیدگاه
متاسفم براتون..

ممنون:icon_gol:

نام کاربریت برام خیلی آشناس.شاید تو مهندسان بودین و دوست بودیم.شایدم همینجا دوست بودیم و من یادم نیست.به همین خاطر جوابی بهتون نمیدم که ممکن باشه ناراحتتون کنه.میدونید چرا؟چون دوستی برای من ارزشش از مذهب بیشتره

لینک به دیدگاه
دوستان بهتره به هم دیگه توهین نکنیم

اهل تسنن و شیعه با هم برادرند

در صورت ادامه تایپیک بسته میشه و تمام پست ها پاک

ممنونم

بله اهل تسنن و شیعه نداریم...همه مسلمونن.

اما توهین های مستقیم به دین زرتشت که دین خودم هست رو نمی تونم ندید بگیرم....

من تو این تاپیک فقط نوشته ها رو خوندم و علی رغم میل باطنیم جواب ندادم که برداشت اشتباه صورت نگیره...

متاسفانه می بینم دوستانی که بدون مطالعه و از رو شنیده ها حرف می زنن کم نیستن....

خواهشن اگه در مورد دینی اصلاع کامل ندارید اظهار نظر نکنید...نمی گن دور از جون لال هستید. :icon_razz:

لینک به دیدگاه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

نقد دین زرتشت به نگارش یک آموزگار زرتشتی کهن که از این آیین روگردان شده است

195557.png?rnd=40708.6777421181

دربارهء من: عکس بالا چهره ی شادروان دکتر منوچهر اقبال - نویسنده ی بنیادین این نوشتار است. کسی که خواهد خود من را بشناسد، نخستین پیام وبلاگ را نیک بخواند تا نیک بداند...(روی لینک آشنایی با نویسنده ی این وبلاگ، کلیک نمایید تا آسان تر دریابید!) ((به شادی روان دوستم احمد تفضلی، که جان خود را بر سراین کتاب، فدا ساخت و به چاپ آن موفق نشد؛ وبه انتقام از زرتشتیانی که خون این مرد بی پناه را به خاطر تصحیح و تحقیق این کتاب، بر زمین ریختند!)) -آشموغ راهیافته! *** سه هزار سال دروغ در تاریخ ایران - عنوان اثری ارزشمند و در نوع خود بی نظیر، ازشـادروان دکتر منوچهر اقبال (درگذشت1356خورشیدی ریــاست سابق دانشگاه تهران، و نودمین وزیر فرهنگ ایران)؛که دراین اثـر نفیس، پرده از روی دروغ هـای بزرگ ودروغ پردازی گسترد‌ۀ برخی مورّخان ، در رابــطـــه با تاریخ ایران باستان وشخصیتهای آن بر میدارد دکتر اقبال هدف خود از نگارش این اثر بی نظیر را "آگاه ساختن نسل جوان از شایعه ها و گفته های بزرگ جلوه داده شده، ولی همچون طبل، توخالی!" بیان کرده و میگوید که این اثر را از سر دلسوزی برای جوانان ساده لوح و زودباور ایران، که آلت دست افراد شارلاتان ( دروغگو و پشت هم انداز) شده و میشوند،

ادامه دارد

لینک به دیدگاه
مقایسه میان آیین زرتشت و دیگر ادیان جهان ............

نقد دین زرتشت به نگارش یک آموزگار زرتشتی کهن که از این آیین روگردان شده است

195557.png?rnd=40708.6777421181

دربارهء من: عکس بالا چهره ی شادروان دکتر منوچهر اقبال - نویسنده ی بنیادین این نوشتار است. کسی که خواهد خود من را بشناسد، نخستین پیام وبلاگ را نیک بخواند تا نیک بداند...(روی لینک آشنایی با نویسنده ی این وبلاگ، کلیک نمایید تا آسان تر دریابید!) ((به شادی روان دوستم احمد تفضلی، که جان خود را بر سراین کتاب، فدا ساخت و به چاپ آن موفق نشد؛ وبه انتقام از زرتشتیانی که خون این مرد بی پناه را به خاطر تصحیح و تحقیق این کتاب، بر زمین ریختند!)) -آشموغ راهیافته! *** سه هزار سال دروغ در تاریخ ایران - عنوان اثری ارزشمند و در نوع خود بی نظیر، ازشـادروان دکتر منوچهر اقبال (درگذشت1356خورشیدی ریــاست سابق دانشگاه تهران، و نودمین وزیر فرهنگ ایران)؛که دراین اثـر نفیس، پرده از روی دروغ هـای بزرگ ودروغ پردازی گسترد‌ۀ برخی مورّخان ، در رابــطـــه با تاریخ ایران باستان وشخصیتهای آن بر میدارد دکتر اقبال هدف خود از نگارش این اثر بی نظیر را "آگاه ساختن نسل جوان از شایعه ها و گفته های بزرگ جلوه داده شده، ولی همچون طبل، توخالی!" بیان کرده و میگوید که این اثر را از سر دلسوزی برای جوانان ساده لوح و زودباور ایران، که آلت دست افراد شارلاتان ( دروغگو و پشت هم انداز) شده و میشوند،

ادامه دارد

عزیزم....شما برو دوستان دیگه رو ارشاد کن که یه مسلمون واقعی باشن....نه یه مسلمون زاده :w16:

ارشاد من نامسلمون طلبتون :ws37:

لینک به دیدگاه

نژاد پرستی زرتشتیان و نژادپرستانه بودن دین زرتشت:

.

.

شاهدی دیگر بر عشق ما ایرانیان به اسلام و پیامبر اکرم(ص) قبل از حمله اعراب به ایران:

.

.

- داستان عبرت انگیز مرداویج و جشن سده - عاقبت زنده سوزاندن پرندگان بی گناه

داستان عبرت انگیز مرداویج و جشن سده:

.

جشن سَده شاهد دیگر بر حسّ سادیسم آزار جانداران در رسوم ایران باستان))

.

.

کشتن ده هزار مورچه برای کفاره زرتشتیان!! و پرهیز اسلام از ستم بر یک مورچه!

- مقایسه ای دیگر میان دین اسلام و آئین زرتشت:

- غسل و شست و شو با آب در دین اسلام و با ادرار در آیین زرتشت!!

منبع:

لینک به دیدگاه

در مورد عمر خلیفه دوم هم کمی افشاگری کنید.

عده ای از دوستان گفتند،عمر آدم خوبی بوده و اسلام را به ایران آورده،آیا صحت دارد؟

لینک به دیدگاه
عزیزم....شما برو دوستان دیگه رو ارشاد کن که یه مسلمون واقعی باشن....نه یه مسلمون زاده :w16:

ارشاد من نامسلمون طلبتون :ws37:

لینک به دیدگاه
در مورد عمر خلیفه دوم هم کمی افشاگری کنید.

عده ای از دوستان گفتند،عمر آدم خوبی بوده و اسلام را به ایران آورده،آیا صحت دارد؟

چون شیوه تو ...........انگلیس مابانه است .................. تفرقه بینداز وحکومت کن

باید از تو برحذر باشیم ........

فقط چند جمله می گویم وبس

حضرت علی علیه السلام با حمله عمر به ایران مخالف بود ولی عمر اعتنایی به فرمایشات حضرت نکرد ..............هیچ ....حتی

در طول دوران سه خلیفه ابوبکر وعمر وعثمان ...........هیچگونه مسئولیتی به حضرت علی واگذار نکردند ..........وهر وقت دچار مشکل می شدند از مولا کمک می خواستند وبس..........همین

عمر به ایران حمله کرد ولی.........

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد ..............

لینک به دیدگاه
چون شیوه تو ...........انگلیس مابانه است .................. تفرقه بینداز وحکومت کن

باید از تو برحذر باشیم ........

فقط چند جمله می گویم وبس

حضرت علی علیه السلام با حمله عمر به ایران مخالف بود ولی عمر اعتنایی به فرمایشات حضرت نکرد ..............هیچ ....حتی

در طول دوران سه خلیفه ابوبکر وعمر وعثمان ...........هیچگونه مسئولیتی به حضرت علی واگذار نکردند ..........وهر وقت دچار مشکل می شدند از مولا کمک می خواستند وبس..........همین

عمر به ایران حمله کرد ولی.........

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد ..............

آن انگلستان پدر سوخته را رها کن و بگذار شبهات را برطرف کنیم. :ws37:

1- بنده چندین جا شنیده ام که حسن بن علی و حسین بن علی هم در لشکر اعراب،هنگام حمله به ایران حضور داشتند،آیا این صحت دارد؟

2- همچنین علی بن ابیطالب،فرزندی دارد تحت نام عمر.

آیا میشود کسی از دیگری متنفر باشد و نام او را برای بچه اش انتخاب کند؟

لینک به دیدگاه
درود

من دوست نداشتم وارد اين مباحث بشوم ولي ظاهرا كمي تذكر در اين باب نياز است:

نخست در باب اينكه ايا قرآن نياز به تفسير دارد؟

سوره ي القمر آيات 17و22و32و40:

و قعا قرآن را براي پندآموزي آسان كرده ايم پس آيا پند گيرنده اي هست؟

سوره ي الكهف آيه ي 2:

(كتابي) راست و درست تا(گناهكاران را) از جانب خود به عذابي سخت بيم دهد و مومناني را كه كارهاي شايسته مي كنند نويد بخشد كه براي آنان پاداشي نيكوست

سوره ي الزخرف آيه ي 3:

ما آن را قرآني عربي قرار داديم باشد كه بيانديشيد

سوره ي الزمر آيه ي 28:

قرآني عربي بي هيچ كژي باشد كه آنان راه تقوا پويند

با اين همه تاكيدات باز هم مي توان گفت قرآن نياز به تفسير دارد؟اگر قرآن نياز به تفسير دارد چرا در جاي جاي آن چنين گفته: يا ايها الناس... يا ايها المومنون ... يا ايها الذين آمنو ... و نگفه است :

يا ايها المفسرين ...يا ايها العالمون ... يا ايها المراجع التقليد...

چون خطاب قران به انسان ها بوده و نه به مفسر ها

سوره ي انفال ايه ي 22:

قطعا بدترين جنبندگان نزد الله كران و كوراني هستند كه نمي انديشند

پس بر پايه ي قران به اين نتيجه مي رسيم كه ما مي بايست خود بخوانيم و بيانديشيم و نتيجه بگيريم و دكان تفسير و توضيح باطل است

حال به مبحث زير مي پردازيم:

قرآن و متضاد ها و تفاوت ها در روايات:

سوره ي بقره آيه ي 253:

برخي از آن فرستادگان را بر برخي ديگر برتري بخشيديم ...

بقره آيه ي 258 در وسط آيه:

...و مومنان همگي به الله و فرشتگان و كتاب ها و فرستادگانش ايمان آوردند.ميان هيچ يك از فرستادگانش فرق نمي گذاريم .و گفتند شنيديم و گردن نهاديم ....

حالا شما بگيد بين فرستادگان فرق هست يا نه

سوره ي انعام آيه ي 73 وسط آيه:

و هر گاه كه مي گويد باش بي درنگ موجود مي شود

سوره ي اعراف آيه ي 54 ابتداي ايه:

در حقيقت الله شما آن الله اي هست كه آسمان ها و زمين را در 6 روز آفريد

حالا شما بگيد كه آفرينش به آني بوده يا با صرف وقت؟

سوره انفال ايه ي 65 وسط ايه:

اگر از ميان شما 20 تن شكيبا باشند بر دويست تن چيره مي شوند و اگر از شما يكصد تن باشند بر هزار نفر از كافران پيروز مي شوند چرا كه آنان قومي هستند كه نمي فهمند

و در آيه ي 66:پس اگر از ميان شما 100 تن شكيبا باشند بر 200 تن پيروز مي گردند و اگر از شما 1000 تن باشند به توفيق الهي بر 2000 تن غلبه كنند و الله با شكيبايان است

و نمونه هاي بسيار از دوگانگي در روايات قرآن

خوب حالا برويم بر سر مبحث تحريفات قران

1-آيا انسان مي تواند در كلام خدا تحريف ايجاد كند؟

قرآن تورات و انجيل را كلام خدا مي داند و مي فرمايد اين كلام توسط انسان ها تحريف شده لذا انسان توانايي تحريف در كلام خدا را دارا مي باشد و قرآن نيز مستثني نيست

آيه ي 59 سوره ي بقره

79 بقره

174 بقره

213 بقره

89 تا 92 حجر

41 مايده

2-تحريف ظاهري در قرآن:

آيا قرآن فعلي همان قرآني است كه بر پيامبر نازل گرديده يا جاي آيات و سوره ها جابه جا گرديده؟به عبارتي آيا تحريف ظاهري صورت گرفته؟

بلي

مثال؟سوره ي علق نخستين سوره ي نازل شده است ولي در قرآن فعلي سوره ي 96 است

3-احاديث قدسي نمونه از تحريف در قرآن خداست

4-آيات شبهه دار در قرآن

5-آيات منسوخ در قرآن

آيه ي 101 سوره ي نحل

6-آيات شيطاني در قرآن

داستان نزول سوره ي نجم و سجده ي پيامبر در مقابل 3 بت بزرگ قريش

7-وجود اشتباهات دستوري در قرآن

بيش از 100 اشتباه دستوري در قرآن وجود دارد

آيه ي 161 سوره نسا:واژه ي المقيمين كه اشتباه است و مي بايست مطابق فاعل مي امد(مومنون) يعني به شكل الموقيمون

8-ادبيات اسطوره اي در قرآن

9-....

فكر ميكنم كافي است

اصل مقاله را هر كس بخواهد برايش مي فرستم

این سوال همیشه واسه من مطرح بوده که ...بصرف اینکه در قرآن بیان شده از تحریف مبراست واقعا یعنی تحریف نشده...آیا نمیشه یک نفر تحریفش داده باشه و این جمله رو نوشته باشه؟

میشه در یک تاپیک جدا و با رعایت آداب بحث از سمت دو جناح این موارد رو تک تک بررسی کنیم؟

لینک به دیدگاه

نزدیک به ده خط در جواب این پستت نوشته بودم.اما یه لحظه دقت کردم دیدم ارزش جواب دادن نداری.اگه تو بی هویت هستی دلیل نمیشه تاریخ کشور من رو نادیده بگیری و توهین کنی.مراقب زبانت باش که اگر اتش ایرانیان برافروزد تو دینت را به یکباره به خاکستر تبدیل می کند

لینک به دیدگاه

1- بنده چندین جا شنیده ام که حسن بن علی و حسین بن علی هم در لشکر اعراب،هنگام حمله به ایران حضور داشتند،آیا این صحت دارد؟

اضافه میکنم ازدواج ام کلثوم و عمر

لینک به دیدگاه

.

.

تک تک کروزوم های سلول های بدنت ؛ شبهات ایجاد میکنند .........یک

دو گروه این تهمت را به فرزندان رسول خدا وارد کردند..........

1 - اهل سنت تا از گناهان وخطای رهبرشان بکاهند وحضرت را شریک جرم کنند...............

2 - یهودیت ..........تا انتقام شکست یهود درجنگ خیبر از حضرت علی بگیرند .............

......................دو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...