رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 596
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

يعني ما ميتونيم 50% از اين زمينو روش كار كنيم.

چون مساحت كمتر از 200 متره 60% + 2 متر رو ميدن كه اون 2 متر مال كنسوله!!

3:پاركينگ داشته باشه(جزء سطح اشغال محسوب نميشه)

چون يه طبقس و 1 واحد پاركينگ بايد تامين بشه اونقدرا مشكلي نيست!!ولي اگه بيش از يه واحد پاركينگ بايد تامين ميشد اون موقع اگه نتونه تامين كنه يا پاركينگ مزاحم باشه چون مساحت ملك كمتر از 200 متره ميتونه بخره كه قيمتش هم 30a در مياد( a قيمت منطقه اي)

ببخشيد فضولي كردم!!

لینک به دیدگاه
سلام ارمین جان

ببخشید این که گفتی پارکینگ جزو اشغال حساب نمیشه یعنی ما 50% اشغال رو داریم به اضافه پارکینگ ؟

حالا پارکینگ چه مساحتی داشته باشه ؟

فکر کنم مجاز برای 1 واحد 17 متر باشه ؟ درسته؟

حامي خان طبق قانون شهرداري پاركينگ جز تراكم حساب نميشه ولي حتما بايد تو 60% باشه!!

تعدا طبقاتش هم مثلا 1 طبقه رو پيلوت يا 4 طبقه رو پيلوته كه اگه مسكوني رو تو همكف هم بدي بايد اضافه تراكم بدي!!

واسه پاركينگ هم براي يه واحد پاركينگ عرض 2.5 متر طول 5 متر واسه خود ماشين 5 متر هم واسه فضاي عملكرد ميدن كه چون يه واحد پاركينگه اينجا ميشه يه جورايي حذفش كرد!

خب آخه اینجوریه که هر ماشین بدون درنظر گرفتم ماشینای دیگه باید براحتی از پارکینگ خارج شه.

معمولا برای شروع کار فضای 25 متر برای هر ماشین در نظر گرفته میشه ولی در عمل همین فضا هم کم میاد. یعنی شما هیچ وقت نمیتونی 12 ماشینو توی پیلوت 300 متری جا بدی ... و با اینکه به شما پروانه داده شده اگه نتونی اون تعداد ماشینو جا بدی پایان کار نمیگیری

دوست عزيز براي پروانه گرفتن تو چند مرحله نقشه هات رو چك ميكنن كه ايرادي نداشته باشه!اگه نتوني تعداد پاركينگ رو تامين كني يا مثلا بيش از تعداد مورد نياز تامين كردي ولي پاركينگها مزاحمن بت پروانه نميدن!!!

ارمین جان یه سوال؟

ابا مجاز به استفاده از حیاط خلوت هستیم؟وایا حیاط خلوت جزو اشغال حساب میشه یا نه؟

حامي جان نور گير جز سطح اشغال حساب مياد كه اندازه اون 6% مساحت پس از اصلاحيه!

بازم ببخشيد از فضولي هام

لینک به دیدگاه
آرمین فایل کدو باز نمیکنه:4564::4564::4564::4564:

آخه من چه جوری تا فردا تموم کنم:cryingf::cryingf::cryingf::cryingf::cryingf:

چه طور نميتوني باز كني؟:jawdrop:

كيميا من تا يك ساعت ديگه هستم بعدش ميرمو شب ميام.

اگه اومدي آدرس ايميلتو بهم بده كه زود برات ايميل كنم.

اگرم نبودم به مهناز سپردم بهش بگو برات حللش ميكنه...:w16:

لینک به دیدگاه
رضا جون درسته اون 60 % كه شما ميگي.

ولي من به نسبت تراكم گفتم 50% منهاي پله.

شما سايتو نيگا كني از ابعاد خيابونا و پلاك هاي مجاور متوجه ميشي كه تراكم بالاست

من نیگا کردم ولی متوجه نشدم که چه جوری متوجه شدید تراکم پلاکهای مجاور بالاس :ws3:

چون مساحت كمتر از 200 متره 60% + 2 متر رو ميدن كه اون 2 متر مال كنسوله!!

چون يه طبقس و 1 واحد پاركينگ بايد تامين بشه اونقدرا مشكلي نيست!!ولي اگه بيش از يه واحد پاركينگ بايد تامين ميشد اون موقع اگه نتونه تامين كنه يا پاركينگ مزاحم باشه چون مساحت ملك كمتر از 200 متره ميتونه بخره كه قيمتش هم 30a در مياد( a قيمت منطقه اي)

ببخشيد فضولي كردم!!

:icon_pf (34):

ای بابا

ببینم این همه عدد و رقم و چه جوری حساب میکنن؟!؟ که چی اینها؟ من نمفهمم چرا اینقدر اعداد واسه هر چیزی فرق داره!! :sad0:

حامي خان طبق قانون شهرداري پاركينگ جز تراكم حساب نميشه ولي حتما بايد تو 60% باشه!!

تعدا طبقاتش هم مثلا 1 طبقه رو پيلوت يا 4 طبقه رو پيلوته كه اگه مسكوني رو تو همكف هم بدي بايد اضافه تراكم بدي!!

واسه پاركينگ هم براي يه واحد پاركينگ عرض 2.5 متر طول 5 متر واسه خود ماشين 5 متر هم واسه فضاي عملكرد ميدن كه چون يه واحد پاركينگه اينجا ميشه يه جورايي حذفش كرد!

دوست عزيز براي پروانه گرفتن تو چند مرحله نقشه هات رو چك ميكنن كه ايرادي نداشته باشه!اگه نتوني تعداد پاركينگ رو تامين كني يا مثلا بيش از تعداد مورد نياز تامين كردي ولي پاركينگها مزاحمن بت پروانه نميدن!!!

حامي جان نور گير جز سطح اشغال حساب مياد كه اندازه اون 6% مساحت پس از اصلاحيه!

بازم ببخشيد از فضولي هام

وا یعنی چی؟! :ws52:

جزو تراکم حساب نمیشه ولی باید تو 60 درصد باشه!؟ خب این که همون شد باز! :ws52:

این دیگه یعنی چی ؟! :ws52: اصلاح چی؟

خدا من دیوونه شدم! :icon_pf (34): اینجوری که شخصا ترجیح میدم ترک تحصیل کنم تا با این عدد رقما فقط اسم معمار روم بمونه! :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
ميلاد جان من موضوع پروژه رو ويلايي تعيين كردم.شما ميگي 60% منم ميدونم 60% هست البته منهاي پله.

ولي من بالاتر هم گفتم كه تراكم بالا هستش كاش اونارو هم ميخوندي.

در ضمن تو ويلاي يك طبقه بحثي از كنسول نيستش

ميدنم كلا گفتم كه بچه ها قانون شهرداري رو بدونن!!

من به شخصه موافق هر بحثي هستم فقط بحث با توجه به اصل موضوع باشه خواهشا....

چشم...

بازهم در مورد اين بحث شده.

ببين من واسه اين بحث پاركينگو آوردم وسط كه بچه ها از لحاظ معماريو انتخاب فضا يكم بيشتر تلاش كنن وگرنه بحث متراژ پاركينگ وسط نيست.

من يه نمونه تو صفحه قبل گذاشتم داداشي...

رو جفت دو گولي چشام!!

زيادم بحث كني ميام پاتوقتونو با غلطك صاف ميكنما

تو بيا......من با كاردك جمعت ميكنم!!:ws3:

بازم ممنون ميلاد جون

چاكرتم دادا!!!

منظور حامي حياط خلوت بود فك كنم نه پاسيو

تو شهرداري حياط خلوت و پاسيو رو هر دو رو نورگير به حساب ميارن!!

واسه اين پرو‍ژه كه دير متوجه شدم!!ايشالله واسه پرو‍ژه ها بعدي منم شركت ميكنم(البته خوب به پاي شما معمارا نميرسما)

لینک به دیدگاه
ای بابا

ببینم این همه عدد و رقم و چه جوری حساب میکنن؟!؟ که چی اینها؟ من نمفهمم چرا اینقدر اعداد واسه هر چیزی فرق داره!!

اينا همش واسه اينه كه يه شواري معماري و و شوراي توافقات تو شهرداري درست شه كه پولي بره تو جيبشون!!

وا یعنی چی؟!

جزو تراکم حساب نمیشه ولی باید تو 60 درصد باشه!؟ خب این که همون شد باز!

این دیگه یعنی چی ؟! اصلاح چی؟

خدا من دیوونه شدم! اینجوری که شخصا ترجیح میدم ترک تحصیل کنم تا با این عدد رقما فقط اسم معمار روم بمونه!

منظور از تراكم تراكم مسكونيه كه شهرداري بابتش پول ميگيره!اسطح اشغال 60% يه محدوده اي از زمينه كه توش اجازه ساخت داري(مثلا از بر جنوبي زمين تا 60% به سمت شمال)ولي گويا تو اين پروژه همچين محدوديتي وجود نداره!!؟؟

اصلاحيه چيزه خاصي نيست به خدا!!تو طرح هاي تفصيلي ممكنه يه مقدار از مساحت ملك بره (عقب نشيني و...) كه از مساحت سند كه كمش كني ميشه مساحت پس از اصلاحي!!!

آرمين ميگم مثكه حرفايي كه زدم بچه ها رو گيج كرده! ميخواي پاكش كنم!!؟

لینک به دیدگاه
اينا همش واسه اينه كه يه شواري معماري و و شوراي توافقات تو شهرداري درست شه كه پولي بره تو جيبشون!!

منظور از تراكم تراكم مسكونيه كه شهرداري بابتش پول ميگيره!اسطح اشغال 60% يه محدوده اي از زمينه كه توش اجازه ساخت داري(مثلا از بر جنوبي زمين تا 60% به سمت شمال)ولي گويا تو اين پروژه همچين محدوديتي وجود نداره!!؟؟

اصلاحيه چيزه خاصي نيست به خدا!!تو طرح هاي تفصيلي ممكنه يه مقدار از مساحت ملك بره (عقب نشيني و...) كه از مساحت سند كه كمش كني ميشه مساحت پس از اصلاحي!!!

نه خوبه این بحثها

ما هم که تو کار نیستیم اشنا میشیم

ولی خب اینجوری پراکنده کمی گیج کنندس

همون موقع هم گفتم اگه کل قوانین یه جا نوشته بشه و خودمون یاد بگیریم چه طور باید تطابق بدیم و هر قانونی تو چه موقعیتی کاربرد داره خیلی بهتره و بیشتر کمک میکنه

البته فکر کنم اونجوری بهتر باشه نمیدونم بازم یه پیشنهاد بود فقط :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

نه نه داداش اصلا اين فكرو نكن كه بخاي پستيو پاك يا ويرايش كني.

همه بايد از دانسته هاي هم تجربه كسب كنيم...:w16:

اينجا كه بحث استاد شاگردي نيست همه تو يه سطحيم:ws3:

نه خوبه این بحثها

ما هم که تو کار نیستیم اشنا میشیم

ولی خب اینجوری پراکنده کمی گیج کنندس

همون موقع هم گفتم اگه کل قوانین یه جا نوشته بشه و خودمون یاد بگیریم چه طور باید تطابق بدیم و هر قانونی تو چه موقعیتی کاربرد داره خیلی بهتره و بیشتر کمک میکنه

البته فکر کنم اونجوری بهتر باشه نمیدونم بازم یه پیشنهاد بود فقط :flowerysmile:

آخه مريم جون ببين هيچ قانون خاصي ما نزاشتيم اگرم گذاشتيم يه چيز واقعا قابل درك بود.

ما گفتيم سطح اشغال 50% باشه

يعني اينكه از مساحت كل زمين شما نصفشو ميتوني بنا بسازي.از اين متراژ پايين تر ميتوني ولي بالا تر نميتوني.

يه نگاه كوچيك به پستاي قبل بندازي كاملا متوجه ميشي.

بازم اگه سوالي داشتي ما وظيفه داريم كه جوابتو بديم اگرم بلد نبوديم مطمئن باش ميگيم بلد نيستيم.ولي حتما جوابشو در ميارم...:w16:

قوانين كربردي تر رو رو آپارتمان كار ميكنيم از جمله 60% طول/60% سطح اشغال.

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
خوب دوستان اميدوارم كه همه تونسته باشين دانلودش كنين.

موضوع طراحي يك ويلا هستش.

مساحت زمين176.87 متر مربع هستش.

معمولا قانون شهرداري درخصوص سطح اشغال اجازه 50% ساخت بنا رو ميده(البته منهاي پله)

يعني ما ميتونيم 50% از اين زمينو روش كار كنيم.

از اين اندازه كمتر ميشه ولي بيشتر نميشه.

پس زير بنا دست خودتون هست كه چقدرشو بخاين اشغال كنين.(البته بيشتر از اون هم ميشه ولي به عنوان خلاف محسوب ميشه كه به نسبت متراژ خلاف بايد خلافشو پرداخت كنيم.)

ولي ما اينجا اين قانونو رعايت ميكنيم.:167:

الزامات

1:بنا روي كرسي باشه(حداقل 90 سانت و حداكثر 1.50 متر)

2:دو خوابه باشه

3:پاركينگ داشته باشه(جزء سطح اشغال محسوب نميشه)

4: يك طبقه

5:دوستايي كه سقف شيب دار بلدن حتما سقف شيبدار كار كنن

:ws3:

6:فضاي نهارخوري داشته باشه(اختياري)

7:مطبخ هم داشته باشه

پلان هايي كه بايد بكشيم

1:سايت پلان(1/200)

2:پلان معماري و اندازه گذاري(1/100)

3:پلان مبلمان(1/100)

4:پلان بام(1/100)

زمان تحويل3 روز بعد هستش(يعني سه شنبه غروب)اونايي كه لطف ميكننو زود ميزنن ميتونن زودترم تحويل بدن)

بعداز اينكه تاييد شد ميريم واسه كامل كردنش.يعني نما و مقطعو ..........

اگه سوالي دارين بگين كه ............. بگين ديگه:ws3:

اوووفففف چقدر حرف زدم مگه سخنرانيه:smiley-gen165:

موفخ باشين به اميد حق تعالي:dancegirl2:

چند تا سوال:

1. چرا 50 درصد آخه برادر من 60 درصد حداقل تراکمه و در بعضی از جاها شما بادادن تراکم می توانید سطح اشغال را افزایش دهید .... (من تا حالا 50 درصدو نشنیده بودم:ws3:)

2. در مورد زمان تحویل اخه چرا 3 روز دیگه .... طراحاان حرفه ای هم حداقل 2 هفته وقت لازم دارند برای زدن پلان اولیه ... ( تازه کار ما اجرایی و پلان ستون گذاری و تاسیسات لازمه... که این دو تا به خودی خود حداقل 3 روز طول می کشند.)

3. مساحت زمین خیلی کمه .....:jawdrop:

لینک به دیدگاه
چند تا سوال:

1. چرا 50 درصد آخه برادر من 60 درصد حداقل تراکمه و در بعضی از جاها شما بادادن تراکم می توانید سطح اشغال را افزایش دهید .... (من تا حالا 50 درصدو نشنیده بودم:ws3:)

2. در مورد زمان تحویل اخه چرا 3 روز دیگه .... طراحاان حرفه ای هم حداقل 2 هفته وقت لازم دارند برای زدن پلان اولیه ... ( تازه کار ما اجرایی و پلان ستون گذاری و تاسیسات لازمه... که این دو تا به خودی خود حداقل 3 روز طول می کشند.)

اولا ازت تشكر ميكنم كه اومدي ابراهيم جان:icon_gol:

ابراهيم جان من ميدونم (60% - پله)حداقل تراكم براي بنا هست.تو پستاي بالا هم اشاره كردم.اين يه ويلاي معمولي هست با متراژ زمين پايين كه شما خودتم اشاره كردي.

به 60% هم ميرسيم سر طراحي بناهاي چند طبقه.

ببين يه ويلايي كه فقط دوخواب ميخادو يه سرويسو حمامو آشپزخونه و هال پذيرايي و تراسو ......

آيا بيشتر از 90 متر زيربنا لازم داره:ws52:

لینک به دیدگاه
چند تا سوال:

راستي اينم بگم كه كليه ي پلانها تحويل داده ميشه ولي واسه اول كار همين 4 تا پلانو تحويل ميديم داداشي..:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اینم لیست دوستان شرکت کننده:

Rezanassimi

Sepide&alireza

Ne_sh67

Mahnaz.d

Sarai

aloneEmperor

Hilda

Ebram0412

Hami_sani

Mini

M_ Archi

Bahar_68

Kimia

Pesar-mashhadi

Atre_baroon*

M_ Archi*

پ.ن:

Atre_baroon*

M_ Archi*

هستید یا نه؟

همه ي بچه ها اومدن فايلو برداشتن؟:ws52:

كسي جا نمونده؟

به همه گفتما شنبه شب سايتو ميزاريم:ws48:

ديگه نياز نبود كه تو پروفايلشون اطلاع رساني كنيم :ws25:

:ws3:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

چي بود پروژتون داداش؟:icon_gol:

طرح مسکونی ...

سایت 2000 متر

زیر بنا 356 متر

خانواده 7 نفره

:icon_pf (34):

سایتش پدر در اور بود ....

اشالله امروز کل طرحمو در سایت قرار میدم ...

حتما نظر بده در باره اش:ws3:

لینک به دیدگاه

مهناز جون مرسي

من اين فونتارو ميزارم كه ديگه مشكلي نداشته باشه كسي.

دوستان اين فونتارو تو جايي كه اتوكدو نصب كردين تو پوشه فونت كپي كنين:icon_gol:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
مهناز جون مرسي

من اين فونتارو ميزارم كه ديگه مشكلي نداشته باشه كسي.

دوستان اين فونتارو تو جايي كه اتوكدو نصب كردين تو پوشه فونت كپي كنين:icon_gol:

http://www.4shared.com/file/PpcvhgSC/SHX.html

آرمین خدا بکوششت ..

این 50 درصد شده مزید بر علت .... :ws21:

آخه هیچ جور نمیشه ... :icon_pf (34):

این زمان 3 روزه هم خیلی کمه ..

من به زور پلان کلی را تموم کنم به لند اسکپ نمی رسم..:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

چیزه

به نظر منم وقتش کمه

میگم حداقل یه هفته وقت بدید یه کم موضوع برامون جا بیفته

اخه من هنوز یه جوریم ... نه که اجرایی شده یه کم برام سخته هنوز نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم

نمیدونم چرا! :hanghead:

میگم الان باید ستون گذاریشم بکنیم؟!

لینک به دیدگاه

من چقد دوست دارم تو این کار شرکت کنم. کلا از ویلا میلا خوشم میاد.

ولی دیروز یه پروژه آسانسور ماشینی 2 طبقه گرفتیم :ws17: که باید 10 روزه تحویل بدیم 10.gif. کلا وقتم رفته روی اون کار.

سر میزنم و کارای اساتیدو میبینم

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
چیزه

به نظر منم وقتش کمه

میگم حداقل یه هفته وقت بدید یه کم موضوع برامون جا بیفته

اخه من هنوز یه جوریم ... نه که اجرایی شده یه کم برام سخته هنوز نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم

نمیدونم چرا! :hanghead:

میگم الان باید ستون گذاریشم بکنیم؟!

دقیقا ....

آخه غیر اجراییشم ...

حداقل چند روز طول میکشه ... :icon_pf (34):

من حالا می ذارم فردا ولی تمدید کن :w00::w00:

آخه اعصابم دیشب خورد شد...

من موندم.... راستی نمی شه یک اتاق خوابه باشه ...

زیر بناش کمتر میشه ..

اجرایی ترم در میاد ... :ws3:(سناریو حین کار):ws28:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...