رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها...من اومدم....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

دوباه با 1 طرح نسبتا جدید...البته روی همون طرح قبلی فضاها رو جابه جا کردم و سعی کردم ای نکات زیر رو مد نظر قرار بدم:

نورگیری اتاق خواب ها و آشپزخونه و پذیرایی ،ستون گذاری،کمد به تعداد لازم و اندازه استاندارد،داکت جهت تهویه . نوردهی،حداقل اشغال فضای پرتی،تفکیک اتاق خوای اصلی از اون یکی!!!:دی،از همه مهمتر قرار دادن تراس...ولی خوب فرم بنا کاملا تغییر پیدا کرد و اون شکست ها برداشته شد.الان حریم درسته یا هنوزم مشکل داره؟؟؟

منتظر نظرات و نقد ها هستم...:girl_yes2:

بچه ها راحت باشین جنبم بسی بالا رفته...:a030:

من 1 سوال از آقا پویا دارم...و اون اینکه چه طوری طول دهانه بیشتر از 6 متر شده؟؟؟!!

مگه میشه فاصله بین دو ستون بیشتر از 3 متر باشه...این از لحاظ اجرایی درسته؟

خانم مهندس, طرح تون رو دیدم, تو نگاه اول, خیلی خیلی خوب شده! آفرین.:a030: حالا سر فرصت یه نگاه دقیق بهش میندازم

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 596
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام بچه ها...من اومدم....:5c6ipag2mnshmsf5ju3

دوباه با 1 طرح نسبتا جدید...البته روی همون طرح قبلی فضاها رو جابه جا کردم و سعی کردم ای نکات زیر رو مد نظر قرار بدم:

نورگیری اتاق خواب ها و آشپزخونه و پذیرایی ،ستون گذاری،کمد به تعداد لازم و اندازه استاندارد،داکت جهت تهویه . نوردهی،حداقل اشغال فضای پرتی،تفکیک اتاق خوای اصلی از اون یکی!!!:دی،از همه مهمتر قرار دادن تراس...ولی خوب فرم بنا کاملا تغییر پیدا کرد و اون شکست ها برداشته شد.الان حریم درسته یا هنوزم مشکل داره؟؟؟

منتظر نظرات و نقد ها هستم...:girl_yes2:

بچه ها راحت باشین جنبم بسی بالا رفته...:a030:

سلام سایه خانم

طرحتون نسبت به طرح اولی که گذاشته بودید خیلی بهتر شده و بهتون تبریک میگم.

فقط چند نکته رو به نظر من وجود داره که با اجازتون بهتون میگم

در سایت پلان دیگه نیازی به ترسیم ستونها وجود نداره و معمولا سایت پلان رو با مقیاس 1/200 ترسیم میکنن

اولین مشکلی که من میبینم دوری آشپزخانه هست تا فضای پذیرایی و قسمت ورودی این که دوتا پذیرایی گزاشتید خیلی عالی هست ولی باید اشپزخونه رو جوری طراحی میکردید که به هر دو پذیرایی نزدیک باشه.

یه مشکل دیگری هم که من میبینم اینه که درب سرویس و حمام روبروی درب ورودی ساختمان قرار گرفته که زیاد جالب نیست در حالی که باز هم یکی از اتاق خوابهات نورگیر نداره.

مشکل بعد بحث ستونگزاریتون هست که یکی از ستونها وسط پذیرایی قرار گرفته و شما میتونید طول اون دهنه رو بیشتر هم در نظر بگیرید تا این مشکلتون برطرف بشه.

یکم هم فضاهای پرت در طرحتون وجود داره که اونم به مرور زمان که طرحهای بیشتری کار کردید این مشکلتون رو میتونید برطرف کنید.

باز هم بهتون تبریک میگم چون پیشرفت خوبی رو نسبت به کار اولتون دیدم و همینجور پیش برید میتونید طرحهای خیلی بهتری هم داشته باشید

لینک به دیدگاه

وای چه طرح خوبی شده ها

اول نقد و ضعف و قوت کار شما سایه خانم:

اوا نقشه سمت چپ که برای شماست رو نگاه کن

رنگ قرمز که نشون دهنده دید کامل در ها از پذیرایی و نشیمن که میتونستی دیوار حمام رو ادامه بدی و این دید 2 در رو از بین ببری

رنگ مشکی که نورگیر نداشتن اتاق خوابه

رنگ سبز همون دید درب سرویس ها از نشیمنکه با کشیدن دیوار ها میتونستی بازم دید رو از بین ببری

رنگ صورتی کوچیک بودن اتاق خواب که میتونی تراس رو حذف کنی و از تراس بزگ به صورت مشترذک استفاده کنن

رنگ قهو ای که پله است که به صورت مستقیم تو پذیرایی باز میشه که این مورد رو هم میشه با کمی فکر برطرف کنی

البته با فلش هم نشون دادم که تعداد ستون هات خیلی زیاده.فکر کنم بخاطر همون فاصله ای باشه که گفتی.(تو بنای 150 متری میشه از 12 تا 14 ستون استفاده کرد(بیشترش به صرفه نیست)

نکات قوت طرح

تراس بزرگ

نورگیری خوب آشپزخانه

نورگیری یکی ازخواب ها از نور جنوب

داشتن 2 فضای نشیمن که خودم عاشقشم.

حالا به طرح قسمت راست توجه کن.(البته جهت کمک و نظر منه.به اندازه کافط رحت جالب بود و با جند تا دیوار میشه همه ضعف ها رو برطرف کرد

حالا بریم رو پیشنهاد های من تو طرح سمت راست

اگه آبی اتاق خواب ها

بنفش حمام ها

آبی کوچک سرویس

قرمز پله

قهوه ای آشپزخانه

باشه به نظرت چی میشه؟؟؟؟

در کل سعی کن از اضلاعی که میتونی نور بگیری فضاهایی رو قرار بدی که نور مستقیم و طبیعی میخوان.

بازم میگم کارت خوب شده بود.تو طرحت یه چیز هایی هست که من به شخصه خیلی دوست دارم.ضمنا نسبت به کار قبلیت خیلی بهتر کار کردی.cgz7l17iswo1xdmxase7.jpg

لینک به دیدگاه
طراحی پروژه توسط پویا

این کار من.

خوشحال میشم نظرتونو بدین.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سلام مهندس پویا جان

من طرحتون رو با دقت نگاه نکردم و فقط میتونم بهتون بگم که عالی بود

طرحتون هم از نظر فضاهای خصوصی و عمومی،جانمایی اتاقها و ابعاد فضاها همش عالی بودن و خسته نباشید بهتون میگم

فقط یه نکته اگه میشد یکی از اتاقها خوابها رو برای میهمان قرار میدادید که درب اون تو فضای خصوصی ساختمان باز نمیشد به نظر من بهتر میشد

باز هم ازتون تشکر میکنم و انشالله که همیشه موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام سایه خانم

طرحتون نسبت به طرح اولی که گذاشته بودید خیلی بهتر شده و بهتون تبریک میگم.

فقط چند نکته رو به نظر من وجود داره که با اجازتون بهتون میگم

در سایت پلان دیگه نیازی به ترسیم ستونها وجود نداره و معمولا سایت پلان رو با مقیاس 1/200 ترسیم میکنن

اولین مشکلی که من میبینم دوری آشپزخانه هست تا فضای پذیرایی و قسمت ورودی این که دوتا پذیرایی گزاشتید خیلی عالی هست ولی باید اشپزخونه رو جوری طراحی میکردید که به هر دو پذیرایی نزدیک باشه.

یه مشکل دیگری هم که من میبینم اینه که درب سرویس و حمام روبروی درب ورودی ساختمان قرار گرفته که زیاد جالب نیست در حالی که باز هم یکی از اتاق خوابهات نورگیر نداره.

مشکل بعد بحث ستونگزاریتون هست که یکی از ستونها وسط پذیرایی قرار گرفته و شما میتونید طول اون دهنه رو بیشتر هم در نظر بگیرید تا این مشکلتون برطرف بشه.

یکم هم فضاهای پرت در طرحتون وجود داره که اونم به مرور زمان که طرحهای بیشتری کار کردید این مشکلتون رو میتونید برطرف کنید.

باز هم بهتون تبریک میگم چون پیشرفت خوبی رو نسبت به کار اولتون دیدم و همینجور پیش برید میتونید طرحهای خیلی بهتری هم داشته باشید

سلام مصطفی جان..ممنون که وقت گداشتین و طرح رو بررسی کردین.

دقیقا درسته مقیاس سایت پلان با دیگر مدارک فاز 1 فرق داره و باید بگم 1 اشتباه کوچیک کردم و به فرض پلان بام ستون ها رو گذاشتم.

من فکر میکردم همین که دسترسی آشپزخونه به نشیمن خصوصی آسون باشه کفایت میکنه برای همین تو فاصله ای نزدیم به نشیمن قرار دادم...البته این فاصله به غذاخوری رعایت نشده و حرفتون درسته.

کاملا درسته و اینکه سرویس ها دید کامل نسبت به پذیرایی دارند و این همه در طرح اشکال داره.....

ممنونم و امیدوارم طرح های بعدیم کاملتر و صحیح تر باشه....:a030:

لینک به دیدگاه
وای چه طرح خوبی شده ها

اول نقد و ضعف و قوت کار شما سایه خانم:

اوا نقشه سمت چپ که برای شماست رو نگاه کن

رنگ قرمز که نشون دهنده دید کامل در ها از پذیرایی و نشیمن که میتونستی دیوار حمام رو ادامه بدی و این دید 2 در رو از بین ببری

رنگ مشکی که نورگیر نداشتن اتاق خوابه

رنگ سبز همون دید درب سرویس ها از نشیمنکه با کشیدن دیوار ها میتونستی بازم دید رو از بین ببری

رنگ صورتی کوچیک بودن اتاق خواب که میتونی تراس رو حذف کنی و از تراس بزگ به صورت مشترذک استفاده کنن

رنگ قهو ای که پله است که به صورت مستقیم تو پذیرایی باز میشه که این مورد رو هم میشه با کمی فکر برطرف کنی

البته با فلش هم نشون دادم که تعداد ستون هات خیلی زیاده.فکر کنم بخاطر همون فاصله ای باشه که گفتی.(تو بنای 150 متری میشه از 12 تا 14 ستون استفاده کرد(بیشترش به صرفه نیست)

نکات قوت طرح

تراس بزرگ

نورگیری خوب آشپزخانه

نورگیری یکی ازخواب ها از نور جنوب

داشتن 2 فضای نشیمن که خودم عاشقشم.

حالا به طرح قسمت راست توجه کن.(البته جهت کمک و نظر منه.به اندازه کافط رحت جالب بود و با جند تا دیوار میشه همه ضعف ها رو برطرف کرد

حالا بریم رو پیشنهاد های من تو طرح سمت راست

اگه آبی اتاق خواب ها

بنفش حمام ها

آبی کوچک سرویس

قرمز پله

قهوه ای آشپزخانه

باشه به نظرت چی میشه؟؟؟؟

در کل سعی کن از اضلاعی که میتونی نور بگیری فضاهایی رو قرار بدی که نور مستقیم و طبیعی میخوان.

بازم میگم کارت خوب شده بود.تو طرحت یه چیز هایی هست که من به شخصه خیلی دوست دارم.ضمنا نسبت به کار قبلیت خیلی بهتر کار کردی.cgz7l17iswo1xdmxase7.jpg

ممنون از توجه و دقتی که داشتین....

البته با تفاسیر شما نقاط ضعف به قوت می چربه و نشون میده کار من خوب نیست و دلایلش هم منطقیه.

تمام نقاط ضعف رو می پذریم ..در مورد مورد قرمز من فکر میکنم اگه بنا به این فرض بگذاریم کل خونه رو باید دو قسمت مجزا عمومی و خصوصی کنیم و هیچ کدوم از فضاهای خصوصی نسبت عمومی دید نداشته باشن... این امکان پذیره؟

مورد مشکی اون اتاق خواب نیست و انبار..منتها من به دلیل عدم دسترسی به ایده پردازی مبلمانش نکردم:دی!...جایی قرار دادم که نورگیر نداشته باشه.

مورد صورتی و سبز و مشکی هم درست گفتین.

البته این ایده شما خیلی خوبه ...به طوری که:

من میگم اون دو تا اتاق بالایی خوبه اون پایینی حذف شه ..اخه تو چشم مهموناست....برا اساس همون نکته دید مستقیم :

پله هم 1 گوشه باشه.. بهتره تا وسط...فضای مفیدی هم گرفته نمیشه.

اگه دو تا حمام کنار هم باشند و سرویس با این فاصله اونجا باشه..تهویه از کجا باید باشه؟

....

باز هم ممنونم که اشکالات طرحمو گفتین.....تلاشم رو می کنم تا طرح های بعدیم بهتر و کاملتر بشه.

لینک به دیدگاه
ممنون از توجه و دقتی که داشتین....

البته با تفاسیر شما نقاط ضعف به قوت می چربه و نشون میده کار من خوب نیست و دلایلش هم منطقیه.

تمام نقاط ضعف رو می پذریم ..در مورد مورد قرمز من فکر میکنم اگه بنا به این فرض بگذاریم کل خونه رو باید دو قسمت مجزا عمومی و خصوصی کنیم و هیچ کدوم از فضاهای خصوصی نسبت عمومی دید نداشته باشن... این امکان پذیره؟

مورد مشکی اون اتاق خواب نیست و انبار..منتها من به دلیل عدم دسترسی به ایده پردازی مبلمانش نکردم:دی!...جایی قرار دادم که نورگیر نداشته باشه.

مورد صورتی و سبز و مشکی هم درست گفتین.

البته این ایده شما خیلی خوبه ...به طوری که:

من میگم اون دو تا اتاق بالایی خوبه اون پایینی حذف شه ..اخه تو چشم مهموناست....برا اساس همون نکته دید مستقیم :

پله هم 1 گوشه باشه.. بهتره تا وسط...فضای مفیدی هم گرفته نمیشه.

اگه دو تا حمام کنار هم باشند و سرویس با این فاصله اونجا باشه..تهویه از کجا باید باشه؟

....

باز هم ممنونم که اشکالات طرحمو گفتین.....تلاشم رو می کنم تا طرح های بعدیم بهتر و کاملتر بشه.

اگه اون مستر باشه خب نیازی به نورگیر نداره و میتونه هم داشته باشه!!!ضمنا دید منظور دی مستقیمه.میتونه تو فضایی باشه که کمترین دید رو داشته باشه!مثلا خواب جنوبی که زیاد تو دید نیست.

به هر حال کارت خوب بود.و با توضیحاتی که دادی من نصف از حرفامو پس میگیرم.مثلا نورگیری ,دید درب اتاق

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

اینم طرح من البته ببخشید که با یکم تاخیر گذاشتم

خوشحال میشم نقدش کنید

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

خوشحال میشم نقدش کنید

کارتون خوب شده.مرسی از طرحتون.

حالا چند نکته کوچیک تو طرحتون:

اول رنگ قرمز که داخل آشپزخانه و سرویس هست که بهتره ورودی های اینطور نداشته باشه!آخه بازم دید داره و مزاحمت هایی برای 2 تا فضا

دوم رنگ نارنجی که سطح نورگیری پذیرایی رو نشون میده که خیلی کمه.

رنگ سبز که نشان دهنده فضای ارتباطب طرح شماست که خیلی به نظر میرسه و میشه گفت پرتی هم هست.

رنگ صورتی که بازم کم بودن نورگیری خوابه و عمق حدود 2.5 متری در حرض خیلی کم که میشه گفت یه تونل شده و پنجره مثل سوراخی تو دیواره که بخوای یه نور کوچیک بین نور طبیعی و مصنوعی بگیری.

یه چند تا موارد دیگه هم میشه به کوچیک بودن نشیمن و پذیراییت گفت که تو کل طرح که 167 متره شما 36 متر پذیرایی دارین که خیلی تو این طرح کمه.

یکی دیگه از موارد میشه به ستون گذاری اشاره کرد که میشه 3 تا از ستون های آکس f رو حذف کرد و با کمی جابه جایی آکس c و d جا نمایی بهتری داشت.ضمنا آکس E وجود ندارد

تو پارکینگ هم در ورودی پارکینگ و هم دری که از پله به پشت بنا (حیاط پشت) مره باید گفت بهتره نباشه و همچنین بهتره دیوارهای شمالی و جنوبی پارکینگ بخاطر نورگیری برداشته بشه!

بازم متشکرم از طرح خوبتون.موفق باشید...

iu0r6yy6ot7ez1yj43w.jpg

لینک به دیدگاه
کارتون خوب شده.مرسی از طرحتون.

حالا چند نکته کوچیک تو طرحتون:

اول رنگ قرمز که داخل آشپزخانه و سرویس هست که بهتره ورودی های اینطور نداشته باشه!آخه بازم دید داره و مزاحمت هایی برای 2 تا فضا

دوم رنگ نارنجی که سطح نورگیری پذیرایی رو نشون میده که خیلی کمه.

رنگ سبز که نشان دهنده فضای ارتباطب طرح شماست که خیلی به نظر میرسه و میشه گفت پرتی هم هست.

رنگ صورتی که بازم کم بودن نورگیری خوابه و عمق حدود 2.5 متری در حرض خیلی کم که میشه گفت یه تونل شده و پنجره مثل سوراخی تو دیواره که بخوای یه نور کوچیک بین نور طبیعی و مصنوعی بگیری.

یه چند تا موارد دیگه هم میشه به کوچیک بودن نشیمن و پذیراییت گفت که تو کل طرح که 167 متره شما 36 متر پذیرایی دارین که خیلی تو این طرح کمه.

یکی دیگه از موارد میشه به ستون گذاری اشاره کرد که میشه 3 تا از ستون های آکس f رو حذف کرد و با کمی جابه جایی آکس c و d جا نمایی بهتری داشت.ضمنا آکس E وجود ندارد

تو پارکینگ هم در ورودی پارکینگ و هم دری که از پله به پشت بنا (حیاط پشت) مره باید گفت بهتره نباشه و همچنین بهتره دیوارهای شمالی و جنوبی پارکینگ بخاطر نورگیری برداشته بشه!

بازم متشکرم از طرح خوبتون.موفق باشید...

iu0r6yy6ot7ez1yj43w.jpg

مرسی پویا جان

ولی من در دو مورد زیاد نظر شما موافق نیستم یکی ارتباط بین فضاها هست که میشه درسته که یکم فضای پرت وجود داره ولی یک فضا به عنوان یک لابی خصوصی بین اتاقها هست که میشه استفاده مفیدی از داشته باشیم.

و یکی بحث ورودی آشپزخانه و سرویس هست.

در مورد نور گیری ها کاملا درست میفرمایید

بحث ستون گزاری هم اره باید یکم وقت بیشتری گزاشته بشه و با جابجاییهایی درست میشه

ممنون که وقتت رو گزاشتی؟

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

خوشحال میشم نقدش کنید

سلام آقا مصطفی،خسته نباشید؛

به نظر ارتباط فضاها و دسترسی شون خیلی خوب و منطقی طراحی شده و پرتی به حداقل رسیده و نیاز مسیرهای حرکتی و مکس به خوبی براورده شده...

تنها نقاط ضعفی که پویا گرامی به اون هم اشاره کرد ..1:ستون گذاری و دوم قسمت خالی پشت پله که منظره نامطلوبی داره و اون کارایی اصلی که نوردهی بوده رو هم نداره.

نکته دیگه ابعاد تراس ها هست که سوالی داشتم که اندازه اون برای اتاق خواب ها و پذیرایی فرق داره و اندازه اون برای پذیرایی بیشتر از استاندارد درنظر گرفته نشده؟

8g9yxe0cmx9wht3cxor.jpg

در مجموع طراحی و ترسیم تون بسیار خوب هست...موفق باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام آقا مصطفی،خسته نباشید؛

به نظر ارتباط فضاها و دسترسی شون خیلی خوب و منطقی طراحی شده و پرتی به حداقل رسیده و نیاز مسیرهای حرکتی و مکس به خوبی براورده شده...

تنها نقاط ضعفی که پویا گرامی به اون هم اشاره کرد ..1:ستون گذاری و دوم قسمت خالی پشت پله که منظره نامطلوبی داره و اون کارایی اصلی که نوردهی بوده رو هم نداره.

نکته دیگه ابعاد تراس ها هست که سوالی داشتم که اندازه اون برای اتاق خواب ها و پذیرایی فرق داره و اندازه اون برای پذیرایی بیشتر از استاندارد درنظر گرفته نشده؟

8g9yxe0cmx9wht3cxor.jpg

در مجموع طراحی و ترسیم تون بسیار خوب هست...موفق باشید:icon_gol:

سلام سایه خانم

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید

ابعاد تراسها در ساختمانهای اسکلت بنایی بین 80/ سانت تا 1 متر مجاز هستید و اگه از 1 متر بیشتر شد حتما باید با ستون مهار شوند و در ساختمانهای اسکلت فلزی و بتنی این ابعاد بین 1/20 تا 1/40 هست.الان اگه توجه کنید تراس قسمت پذیرایی بوسیله ستون مهار شده که مشکلی ایجاد نمیکنه و تراسهای قسمت اتاق خوابها هم 1 متر هستند.

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

با عرض سلام خدمت دوستان

چی شد دوباره این تایپیک رو به فراموشی رفت.

دوستان هیچکدومشون بقیه کارهای پروژه شون رو انجام ندادن؟

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...