رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 596
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ابراهیم جان خیلی کارت خوب شده .. من خیلی ازش چیز یاد گرفتم .. تبریک میگم بهت :w16:

مورد خاصی هم توش ندیدم هر چی هم بود حامی عزیز گفت دیگه جز اونها من چیزی به چشمم نمیاد

تنها چیزی که بود همون کرسی چینی بود که تو پلان تو هم دیدم رعایت نشده یا اگه هست من متوجه نشدم..

ارتفاع 90 سانت بالاتر بودن بنا از سطح زمین

این با چند تا پله تو حیاط پشتی ساختمون و تصحیح کدهای ارتفاعی حل میشه دیگه فکر نکنم مورد خاصی باشه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
بچه ها من پلانمو سریع کشیدم شما روی طرحش نظر بدین تا مبلمان و اندازه گذاریو این چیزاشو انجام بدم.

9p19luzj8tzy9910wlwe.jpg

امین جان

چون که متراژ رو رعایت نکردی نمیشه رو کارت نظر داد

متراژ حدود 90 متر نباید بیشتر در بیاد

اگه وقت کنی اصلاحش کنی خیلی خوبه

البته نکته هایی که من میبینم اینه که با توجه به این که یک حمام بیشتر وجود نداره خصوصی کردن حمام زیاد جالب نیست چون تداخل فضا صورت میگیره

البته پلانت یه طوریه که زیاد رو تفکیک فضا ها کار نشده

امین جان ببخشید اگه نظرمو گفتم

اینجا ما از نقد دیگران استفاده میکنیم و از حرف همدیگه ناراحت نمیشیم

همین مهناز خانم بعضی وقتا همین جوری بی هوا میاد میزنه تو گوش من

عیب نداره دیگه حتما صلاح این بوده

پس تو هم حساب کارو داشته باش

اگه بیهوا خوردی بدون مهناز بوده:ws3::ws3:

(نوکرتم مهناز:icon_gol:)

لینک به دیدگاه
امین جان

البته نکته هایی که من میبینم اینه که با توجه به این که یک حمام بیشتر وجود نداره خصوصی کردن حمام زیاد جالب نیست چون تداخل فضا صورت میگیره

نه داداش این حرفا چیه.ناراحتی کدومه.

من گفتم سریع بکشم برسم کار یک ساعت هم نیست.

آقایی کردی نظرتو دادی. درستش میکنم.

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
ابراهیم جان خیلی کارت خوب شده .. من خیلی ازش چیز یاد گرفتم .. تبریک میگم بهت :w16:

مورد خاصی هم توش ندیدم هر چی هم بود حامی عزیز گفت دیگه جز اونها من چیزی به چشمم نمیاد

تنها چیزی که بود همون کرسی چینی بود که تو پلان تو هم دیدم رعایت نشده یا اگه هست من متوجه نشدم..

ارتفاع 90 سانت بالاتر بودن بنا از سطح زمین

این با چند تا پله تو حیاط پشتی ساختمون و تصحیح کدهای ارتفاعی حل میشه دیگه فکر نکنم مورد خاصی باشه :icon_gol:

والا منم آخر منظور ارمین رو از کرسی چینی متوجه نشدم.. :ws3:

ممنون که کارم را با دقت نگاه کردی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
امین جان

:w00:با مهناز چکار داری ..

امین زیاد این حرفا رو جدی نگیر ، مهناز اگه زد تو گوشت مطمئن باش حق داشته:ws3::banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
امین جان

یعنی دوتا حیاطی که گذاشتم جواب نمیده؟

لینک به دیدگاه
والا منم آخر منظور ارمین رو از کرسی چینی متوجه نشدم.. :ws3:

ممنون که کارم را با دقت نگاه کردی :icon_gol:

چیز خاصی نبود فقط تو مناطق مرطوب (که اینجا هم سایت تو شماله) باید بنا بالاتر از سطح زمین و روی کرسی چینی اجرا کرد (برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل بنا) این ارتفاع رو ارمین حداقل 90 درنظر گرفت که این باید تو کار بهش دقت میشد :w16:

لینک به دیدگاه
یعنی دوتا حیاطی که گذاشتم جواب نمیده؟

نه خیلی کوچیکن .. اگه تو پلانت مساحت زیر بنا رو حساب کنی میبینی که خیلی بیشتر از 50 درصد مساحت زمینه (تراکم 50%) :flowerysmile:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
چیز خاصی نبود فقط تو مناطق مرطوب (که اینجا هم سایت تو شماله) باید بنا بالاتر از سطح زمین و روی کرسی چینی اجرا کرد (برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل بنا) این ارتفاع رو ارمین حداقل 90 درنظر گرفت که این باید تو کار بهش دقت میشد :w16:

چقدر هم ما دقت کردیم :icon_pf (34)::ws3::ws28:

لینک به دیدگاه

سلام! من خیلی دیر رسیدم.... ولی خیلی دوس داشتم شرکت کنم و از نظراتتون استفاده کنم..... این کار رو هم تو کمترین زمان ممکن زدم.....اتوکد هم خیلی بلد نیستم.....دیگه شرمنده اگه خیلی ناجور بود!!:ws37: پلان اندازه گذاری رم زود میزنم و میزارم......

32178832288654925485.jpg

لینک به دیدگاه
سلام! من خیلی دیر رسیدم.... ولی خیلی دوس داشتم شرکت کنم و از نظراتتون استفاده کنم..... این کار رو هم تو کمترین زمان ممکن زدم.....اتوکد هم خیلی بلد نیستم.....دیگه شرمنده اگه خیلی ناجور بود!!:ws37: پلان اندازه گذاری رم زود میزنم و میزارم......

32178832288654925485.jpg

اگه لطف کنی فایل کارتو بذاری خیلی خوب میشه:w16:

لینک به دیدگاه

32178832288654925485.jpg

لیلیان جان خسته نباشی

کارت خیلی خوب شده

فقط یه چیز به نظرم رسید

این که اگه ناهار خوری رو نزدیک تر به اشپزخونه قرار میدادی بهتر بود تا مجبور نباشی برای رسیدن به ناهار خوری از اشپزخونه تمام عرض خونه رو طی کنی

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

منم با نظر حامی موافقم .یکم بیشتر رو قسمت سالن و ناهار خوریت کار کن.حتی رو نحوه مبلمانشون يه جوری از هم تفکیک بشن بهتره.البته ببخشید جسارت کردم:ws52:

لینک به دیدگاه
لیلیان جان خسته نباشی

کارت خیلی خوب شده

فقط یه چیز به نظرم رسید

این که اگه ناهار خوری رو نزدیک تر به اشپزخونه قرار میدادی بهتر بود تا مجبور نباشی برای رسیدن به ناهار خوری از اشپزخونه تمام عرض خونه رو طی کنی

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

منم با نظر حامی موافقم .یکم بیشتر رو قسمت سالن و ناهار خوریت کار کن.حتی رو نحوه مبلمانشون يه جوری از هم تفکیک بشن بهتره.البته ببخشید جسارت کردم:ws52:

ممنون از نظر جفتتون......راس میگین.....من خودمم خیلی دلم میخواست این طوری باشه....

خیلی هول هولکی این طرح زدم....

از طرفی ما عادت داریم اول حجم بسازیم بعد پلان رو تو حجم قرار بدیم....این کار یه مقدار به نظرم عجیب و البته سخت:banel_smiley_52: بود......

درمورد نزدیک کردن به آشپزخونه فک کنم کل طرحو باید به هم بریزم.....:ws52: ولی رو چیدمان و تفکیکش بازم کار میکنم....

بازم ممنون...... کلی ذوقیدم نظر دادید!!! :ws37::icon_gol: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

7f8b6d6ce353448e89b4.bmp

خوب میرسیم به کار آقا ابراهیم........

اولا ابراهیم جان بهت تبریک میگم بابت ایده ای که داشتی:icon_gol:

ابراهیم جان چنتا مورد من تو کارت دیدم که لازم شد بگم.

بزرگتریم مورد اینه که شما پلان معماری و اندازه گذاری نداری.

تو قسمتی که من فلش زرد زدم شما پنجره تعبیه نکردی

البته من واسه این گفتمقسمت چون شما برای سرویس دو قسمت دارین/یکی حموم/ودیگری توالت.

شما تو مبلمان فرق این دو رو مشخص نکردی بطوری که تو هردو هم دوش هم روشویی و هم توالت فرنگی دیده میشه

تو کارهای داخلی ما حتما باید از کاسه توالت ایرانی استفاده کنیم

واسه همین گفتم پلان معماری و اندازه گذاری لازمه چون توش معرفیه فضا میکنیم.

البته فرق مثلا اتاق خواب و حمومو رو تو نقشه منو شما بدون مبلمان و اندازه گذاری هم میدونیم ولی خیلی از کارفرما ها هستن که نمیدونن(چون برام پیش اومده دارم میگم-سوءتفاهم پیش نیاد)

تو قسمت فلش قرمز شما یک فضای کاملا پِرت داری که تو مبلمان هم نتونستی فکری هم براش بکنی-اینو گفتم که بگم خودتم قبول داری که اونجا پرت هستش(بازم سوءتفاهم نشه)

چون هرچی تو اون نقطه بخای بزاری جلوی کمد رو میگیره و این خوب نیست.

ابراهیم جان موضوع طرحمون این بود که بنا رو کرسی باشه(من تو یکی از پستات دیدم که گفتی منظور از کرسی نمیدونم چیه/من پایینتر توضیح میدم که کاملا متوجه شی)

تو اتاق خواب غربی شما نورگیر نداری -پس این یکم خوب نیست

ضمنا ابعاد اتاق خوابتم واسه یه ویلا خیلی کوچیکه

عرض 2:40 خیلی خیلی کمه.

داداشی شما میتونی تو دیوارای داخلی از دیوار 10 سانتی استفاده کنی چون درسته ما این پلانو ستون گذاری و کلاف بندی نکردیم اما دیوارهای الان هیچکدوم تقریبا باربر نیستن.

اندازه ها هم تو بعضی از نقاط تقریبا رُند نیست مثل آشپز خونه و همون اتاق خواب جنوبی.

درسته ما نقشه رو میکشیم ولی باید فکر اون بنا رو هم بکنیم که میخاد با بلوک یا آجر (20 یا 15 )سانتی کار کنه.

پس خیلی سخته براش که بخاد مثلا 2/37 آشپز خونه رو در بیاره.

اون قسمتیو که اندازه زدم 80 سانت هستش(نزدیک ورودی جنوبی) ابراهیم جان شما برای نما دادن به کارت اومدی یه شکست ایجاد کردی که باعث شده 1:7 متر مربع از پلانت رو هدر بدی.

درسته نمای خوب خیلی مهمه ولی در صورتی که از فضای بوجود اومده از شکست استفاده بشه.

شما کمد گذاشتی /درست/ اما این کمد تو جاهای دیگه هم میتونست باشه

محوطه سازیت خیلی خوب شده.

سطح اشغال رو هم خوب رعایت کردی...:w16:

بچه ها هدف از کرکسیون بیرون آوردن اشکالات هستش تا بچه ها عیب های کارشونرو ببینن تا دفعه بعد یادشون بمونه و دچار مشکل نشن.

وگرنه اگه به فقط به به چه چه زدن باشه میشه از همه کارا نشستو تعریف کرد.

حرفای منو به دل نگیرین

ممنونم ازتون

اینم شکلک مورد علاقه من:dancegirl2:

لینک به دیدگاه
بچه ها من پلانمو سریع کشیدم شما روی طرحش نظر بدین تا مبلمان و اندازه گذاریو این چیزاشو انجام بدم.

9p19luzj8tzy9910wlwe.jpg

امین جان مرسی که زحمت کشیدی :icon_gol:

ولی شما سطح اشغالو رعایت نکردی:ws52:

البته تقصیری نداری چون از اول کار نبودی داداشی:w16:

تو صفحه های قبلی در مورد این نکته بحث شده یه نیگاه بنداز...:w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...