رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

یه سوال دارم!

الان زیربنای مجاز این زمین دقیقا چقدر شد؟! :ws52:

هر کی یه اندازه دراورده تو هم همه رو میگی درسته! :ws52:

لطفا روش محاسبه و اندازه دقیقشو بگو.

دوم اینکه این کرسی چینی که گفتی فقط به صورت پله اجرا میشد دیگه نه؟ یا من دارم اشتباه میکنم؟

من گفتم این که گفتی یعنی باید بنا بالاتر از سطح زمین و خیابون باشه .. ولی خب تو کارا هیچ کدوم اینو ندیدم

یکی دوتا داخل طرح پله میخوره میره پایین؟ این با کرسی چینی چه جوری جور در میاد؟ چون دیدم پله هاهم کم بود مثلا از ورود به بنا دو تا پله نهایت اومده بالا

واسه خودمم الان دیدم یه پله کم گذاشتم یعنی اشتباها ارتفاع پله رو 30 در نظر گرفتم و واسه اون 90 سانت کرسی چینی 3 تا پله گذاشتم که باید 4 یا 5 تا باشه

اینهارو اگه میشه یه توضیح بده من قاطی کردم

مرسی :icon_gol:

منظور از کرسی اینه که ارتفاع داشته باشه و رو زمین نچسبیده باشه

من 5 تا پله دادم هر کدوم 18 سانت

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 596
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اینم کارای من:

:icon_redface:

a2f3fee9592045c5b1e5.jpg

05b3c6d5dd95443ab372.jpg

اینم قبل از اینکه بفهمم کوچه بن بسته!!!!

3f5dc2084167421da840.jpg

پ.ن: پلانهای اندازه گیری شده رو بعدا می ذارم اینجا... الان باید برم جایی... :icon_pf (44):

مهناز جان اجازه هست منم یه نظر بدم؟

چون میدونم دختر خوفیه نظر میدم

البته یکم رکه .....شب میاد با چوب میزنه تو سرم

ولی میگم

بهتر نبود wc رو میاوردی نزدیک ورودی میزاشتی تا کهمون مجبور نباشه واسه استفاده ازش بیاد تو حریم خصوصیت؟

در مورد اشپزخونه هم همینطور خیلی با ورودی فاصله داره

فکر کن با دست پر وارد خووه میشی و مهمون هم تو خونست مجبوری با همون وضعیت با همشون سلام و خوش وبش کنی و بعد بری تو اشپزخونه

یه جورایی تفکیک فضا تو طرحت دیده نمیشه

تو طرح دومیت هم دقیقا همین اتفاقا تکرار شده

و یه چیزه دیگه اتاقات خیلی کوچیکه

لینک به دیدگاه

یه چیزو یادم رفت بگم

چرا هیشکی مطبخ نذاشته:167::167::167:

ارمین جان ناراحت نشی ها ولی مشخصه وقت نذاشتی رو کارا

:167::167::167:

دفه اخرت باشه پسر:167::167::167:

لینک به دیدگاه
یه چیزو یادم رفت بگم

:167::167:

مطبخ همون اشپزخونه مگه نیست؟!:ws52: گذاشتیم دیگه :ws52:

با موردی که درباره ارمین گفتی کاملا موافقم! :167:

لینک به دیدگاه
منظور از کرسی اینه که ارتفاع داشته باشه و رو زمین نچسبیده باشه

من 5 تا پله دادم هر کدوم 18 سانت

اره خب منم منظورم همین بود ولی تو دو کارا خیلی به این توجه نشده بود

تو کار خودمم که مثلا حواسم بود اشتباه حساب کردم پله کم گذاشتم :ws3:

اره درسته ندیده بودم :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

ولی میگم

بهتر نبود wc رو میاوردی نزدیک ورودی میزاشتی تا کهمون مجبور نباشه واسه استفاده ازش بیاد تو حریم خصوصیت؟

فکر کن با دست پر وارد خووه میشی و مهمون هم تو خونست مجبوری با همون وضعیت با همشون سلام و خوش وبش کنی و بعد بری تو اشپزخونه

حامی...تو دومیه که آشپز خونه همون دم در ورودیه!!! :ws37:

لینک به دیدگاه

درباره ی کار مینی عزیز با اجازه من نظرمو میگم

امیدوارم ناراحت نشه

*بچه ها لطفا اگه کسی ناراحت میشه بگه خودش که درباره کارش نظر ندم. اینها واسه یادگیریمونه و نمیخوام به خاطر این نقدها کسی ناراحت شه ازم :icon_gol:

965zzh51p1drlfyfhohz.jpg

اول اینو بگم با این توضیحاتی که ارمین داد من بعید میدونم با چند تا تغییر ساده این مشکلات تو پلان حل بشه. مثلا اگه پنجره هارو برداره باید اتاقهارو دوباره جا به جا کنه تا نورگیر باشه و ... و در کل، کل طرح تغییر میکنه.

ول درباره بضی وارد تو پلانت:

مینی جان من متوجه نشدم اون قسمت وسط کار که علامت زدم (اون فرم کمانی که وسط پلان پله مانند پایین رفته) دقیقا چیه؟ من دیدم به نظرم حوض اومد! اگه میشه اینو توضیح بده که چه کاربری داره؟

درباره ارتفاعات و پله ها هم همون که درباره کرسی چینی گفتم تو اینم دیدم. یعنی فکر نمیکنم این ارتفاع (حداقل) 90 سانت کرسی چینی رو لحاظ کرده باشی. درسته؟

واسه ورودی ساختمونت به نظرم جای مناسبی رو انتخاب نکردی . درست سر نبش خیابونه و برای رفت امد ماشینها مشکل پیش میاره. فرض کن ماشینی که بخواد از تو پارکینگ در بیاد مستقیم به صورت کج میاد تو خیابون و راه رو برای ماشینهای عبوری از خیابون میبنده.ترافیک سر خیابونها رو ایجاد میکنه.امکان توقف ماشین سر چهارراه وجود نداره پس نباید ورودی طوری باشه که باعث اختلال تو رفت و امد سایرین بشه. از نظر اجرایی و قوانین شهرداری نمیدونم اجازه ی چنین چیزی رو میدن یا نه (اینو ارمین باید بگه) هر چند بعید میدونم ولی از نظر معماری به نظرم این ایراده که باید برطرف بشه.

همینطور درباره ی پنجره ی توالتی که رو به بیرون و به پیاده رو گذاشتی. اون پنجره رو میتونستی رو به داخل قرار بدی (با فلش زرد نشون دادم) اینجوری هم حریم شخصی اعضا هم حفظ میشه و هم برای عابرین پیاده رو رو ناخوشایند نیست.

و اینکه مقیاس بلوکهات رو خیلی کوچیک گرفتی و در واقع نصف ابعاد واقعیشونه. شاید یه دلیلی که تو اندازه ها اشتباه کردی همین باشه. مثلا طول اجاق گازت 30 سانته! در حالی که حداقل باید دوبرابر باشه .. یا مثلا ابعاد در سرویست 45 سانته!! که اینم دقیقا باید دوبرابر باشه!

یا همینطور اندازه ی تخت و وان حمام و ...

مقیاس بلوکهاتو دوبرابر کن بعد تو کارت بذار و ایراداتشو برطرف کن

امیدوارم ناراحت نشده باشی هممون اینجاییم که یاد بگیریم

اگه از نظر کسی حرفام غلطه بگه لطفا که منم ازتون یاد بگیرم :flowerysmile:

لینک به دیدگاه

بچه ها اونايي كه سيستمشون با كد مشكل داره اين نرم افزار رو دانلود كنن!!

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

حجمش حدود 90 مگه(در مقابل حجم كد هيچي نيست!!!)سرعتش هم به نسبت خوبه و فضاي كمي هم رو كامپيوتر اشغال ميكنه!!!

لینک به دیدگاه

درباره ی کار ونوس عزیز

من ایراد خاصی توش ندیدم به نظرم خلی خوب شده

فقط چیزی که هست اون تیکه ایه که علامت زدم ..

ونوس جان اون دیوار اون وسط واسه چیه؟! اگه واسه حفظ حریم و هی فضای بسته ایه به نظر من سد معبر بودنش بیشتره و درواقع یه چیز زائده اون وسط. این برداشت من بود. حالا اگه دلیل خاصی داره یا کاربری داره که من متوجه نشدم بحثش جداس. حالا خودت بیا بگو این چیه؟ :ws3:

int35xvf8k73a3fvixq9.jpg

لینک به دیدگاه

امیدوارم ناراحت نشه

*بچه ها لطفا اگه کسی ناراحت میشه بگه خودش که درباره کارش نظر ندم. اینها واسه یادگیریمونه و نمیخوام به خاطر این نقدها کسی ناراحت شه ازم :icon_gol:

965zzh51p1drlfyfhohz.jpg

اول اینو بگم با این توضیحاتی که ارمین داد من بعید میدونم با چند تا تغییر ساده این مشکلات تو پلان حل بشه. مثلا اگه پنجره هارو برداره باید اتاقهارو دوباره جا به جا کنه تا نورگیر باشه و ... و در کل، کل طرح تغییر میکنه.

ول درباره بضی وارد تو پلانت:

مینی جان من متوجه نشدم اون قسمت وسط کار که علامت زدم (اون فرم کمانی که وسط پلان پله مانند پایین رفته) دقیقا چیه؟ من دیدم به نظرم حوض اومد! اگه میشه اینو توضیح بده که چه کاربری داره؟

سلام مریم جان.....مریم جون این میزه وسط که توو هال و برای مبلمانش گذاشتم:ws2:

درباره ارتفاعات و پله ها هم همون که درباره کرسی چینی گفتم تو اینم دیدم. یعنی فکر نمیکنم این ارتفاع (حداقل) 90 سانت کرسی چینی رو لحاظ کرده باشی. درسته؟

:ws52:

واسه ورودی ساختمونت به نظرم جای مناسبی رو انتخاب نکردی . درست سر نبش خیابونه و برای رفت امد ماشینها مشکل پیش میاره. فرض کن ماشینی که بخواد از تو پارکینگ در بیاد مستقیم به صورت کج میاد تو خیابون و راه رو برای ماشینهای عبوری از خیابون میبنده.ترافیک سر خیابونها رو ایجاد میکنه.امکان توقف ماشین سر چهارراه وجود نداره پس نباید ورودی طوری باشه که باعث اختلال تو رفت و امد سایرین بشه. از نظر اجرایی و قوانین شهرداری نمیدونم اجازه ی چنین چیزی رو میدن یا نه (اینو ارمین باید بگه) هر چند بعید میدونم ولی از نظر معماری به نظرم این ایراده که باید برطرف بشه.

با این حرفت موافقم:ws2:

همینطور درباره ی پنجره ی توالتی که رو به بیرون و به پیاده رو گذاشتی. اون پنجره رو میتونستی رو به داخل قرار بدی (با فلش زرد نشون دادم) اینجوری هم حریم شخصی اعضا هم حفظ میشه و هم برای عابرین پیاده رو رو ناخوشایند نیست.

اینم موافقم:jawdrop:(من چطور همچین اشتباهه مضحکی کردم؟!!)

و اینکه مقیاس بلوکهات رو خیلی کوچیک گرفتی و در واقع نصف ابعاد واقعیشونه. شاید یه دلیلی که تو اندازه ها اشتباه کردی همین باشه. مثلا طول اجاق گازت 30 سانته! در حالی که حداقل باید دوبرابر باشه .. یا مثلا ابعاد در سرویست 45 سانته!! که اینم دقیقا باید دوبرابر باشه!

یا همینطور اندازه ی تخت و وان حمام و ...

مقیاس بلوکهاتو دوبرابر کن بعد تو کارت بذار و ایراداتشو برطرف کن

اینارو هم همینطور.......:icon_pf (34):

امیدوارم ناراحت نشده باشی هممون اینجاییم که یاد بگیریم

اگه از نظر کسی حرفام غلطه بگه لطفا که منم ازتون یاد بگیرم :flowerysmile:

نه عزیزم..مرسی که نظرتو گفتی خانومی...

ناراحت که شدم..اما نه از انتقاداتت..بلکه از بی حواسیم و از طرحه پر از اشکالم....:ws44::ws44:..ببخشید...کارم خیلی بد شد:ws44:

لینک به دیدگاه

امیدوارم ناراحت نشه

965zzh51p1drlfyfhohz.jpg

میگم بهتر نیست اندازه گذاری هم بکنین

به نظرم هم اندازه بودن یه اتاق خواب با یه میز نهار خوری یا کوچیکتر بودن تخت 2 نفره از یه کاناپه یکم جای تعجب داره

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام ...

بازم بد قولی کردم ...

باور کنید می خواستم بذارم ولی خیلی بد شده بود ...

آخه تقصیر نداشتم یهو یک کاری ریخت شرم ...

کاره بچه ها را دیدم ولی نظر شخصیمو می گم ...

اگه قرار بر کاره اجرایی باید بیش از اینها زمان بذاربد ...مطمئن باشید ...

نقشه کشیدن برای یک کار اجرایی در واقعیت بیش از این زمان ها وقت می برد (منظور من از پلان معماری )..

(این توصیه بود زیاد جدی نگیرید ...:ws3:)

ولی در کل کارها خوب شده ولی من هنوز کرکسیونی از کارها ندیدم ...

پس کی کرکسیون را شروع می کنید ...

آخه چطور بدون کرکسون دارید سراغ دیگر مدارک می برید ...

بازم شرمنده از عدم حظورم ...

:ws44:

کرکسیونا صفحه ی قبله

:ws37:

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان
کرکسیونا صفحه ی قبله

:ws37:

:w00:اونا کجاش شبیه کرکسیون...

آخه در مورد پلان کوچکترین بحثی نشد ...

1. اگر قراره کار اجرایی انجام بدهید ...آموزش شرط اوله ...

به عقیده من دوستان زیادی هستند که به کارهای اجرایی اشراف کامل دارند ...(مثال می زنم .. هیچ نقدی در مورد پلان ستون گذاری و تاسیسات ... وقرار گیری فضاها نشد ... :a030:

و بازتکرار می کنم در مورد کار اجرایی زمان کوتاه ملاک نیست ... کیفیت شرط اوله من ماندم چطور در 3 روز آدم روح و جسم یک پلان و موقعیت آن خانه مسکونی را درک می کند الله اعلم ...

لینک به دیدگاه
Bahram Sh مهمان

9a49fe89d15a48919c72.bmp

با سلام بر حامی عزیز ...

کار شما واقعاعالی شده ولیچون کار اجرایی هست لطفا در موردپلان ستون گذاری و نحوه قرارگیری ستون ها کمی توضیح بدهید ...

یک سوال دیگر ...

ورودی این بنا از کجا می باشد (اگراز کوچه هست آیا ورودی ماشین از خیابان هست که اگر اینجوری این فاصله بسیار نیست.)

من باجاگیری فضاها و روابط آن کاملا حال کردم ... واقعا دستت درد نکنه در این مدت زمان کوتاه طرحت عالی شده ...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
اگه اجازه بدین یه مساله ای رو من بگم

اندازه ی اتاقا خیلی خیلی کوچیکه مینا جان یعنی تقریبا غیر قابل استفادست

اتاق مسترت 2.8*1.7 ..............اتاق خابت 2.7*1.5............دستشویی عرزش 0.99 هستش که استاندارد نیس

کابینتات 0.40 هستش که اونم استانتدارد نیس

در کل فکر میکنم اگه مقیاسارو تغییر بدی درست میشه

ولی میگم

ممنونم از نظر تمام دوستان.ولی یه چیزیو فراموش کردین و اونم اینه که اگه به عنوان تاپیک توجه کنین میبینین که ما تو بحث اجرایی بیشتر مانور میدیم.درسته بعضی وقتا طرح معماری هم آدمو :jawdrop:میکنه ولی خوب باید قبول کنیم که یکم سخته که سر تمام نکات معماری تو دنیای اینترنت بحث کرد.خودتون دیدید که من زیاد سر کرکسیون به نکات معماری کسی گیر ندادم.

هدف من از زدن این تاپیک این بود که بچه ها با پلان های اجرایی آشنا شن.

باهاشون کار کننو اونارو بوجود بیارن.

وگرنه اگه مثل درس طراحی معماری باشه که واقعا کار دشواره.

من خودم تعریف نمیکنم ولی آدمی بودم که استاد کلاسو میسپورد به من چون میدونست کار بچه هارو راه میندازم.(حالا کار نداریم)

من به چنتا از نکات معماری هم گیر دادم ولی اونا چیزایی بودن که رایجن.

مطمئن باشین که این تاپیک و این باهم کار کردن کاری میکنه که همه ی ما از مسائل روز بازار ساختمونو ....... باخبر میشیمو تجربه کسب میکنیم.

ظمنا این اولین کار بچه ها بود و من نمیخاستم اونارو ناامید کنم و گیر سه پیچ بدم که اوووووو چرا تو پله رو نمیدونم گرد گذاشتی /اتاق خوابت کوچیکه / در ورودیت اینطوریه ........

مطمئن باشین که به وقتش به همه ی اینا میرسیمو نفستونو میگیرم.:ws3:

مثلا من الان به یکی از شماها میگفتم که فلان جا ایراد داره و پلانت باید کلا عوض شه آیا این کارو میکرد؟(البته مستند میگفتم ها نه الکی)

قبول دارین

ایشالله که همه میفتیم رو غلطک و همدیگرو درک میکنیم

مثلا آقای ابراهیم برمیگرده میگه من کرکسیونی ندیدم.

مگه شما ها شاهد نبودین که من مشکل داشتم؟براتون عکس گذاشتم از دسکتاپم که نمیتونم با کامپیوتر کار کنم .

با این حال اومدمو چند نکته رو کرکسیون کردم ولی ایشون تو صفحه بعد میان میگن من کرکسیونی ندیدم.

درسته من خودم تاپیکو زدم پس خودمم وظیفه دارم رو روال نگهش دارم ولی من دیشب مشکل داشتم و تا صبح هم بیدار موندم ولی باز هم نتونستم کامپیوترو درست کنم.

انشالله که از این به بعد رو روال هستیم

یه چیزو یادم رفت بگم

:167::167::167:

حامی جان مطبخ یه چیز اختیاریه تو این ویلا(چون زمین کوچیک بود)

اگه واجب بود من حتما میگفتم که بزارن بچه ها

حالا هم اگه شما گذاشتی دستت درد نکنه ولی به کار کس دیگه گیر نده که چرا نذاشته...:w16:

مطبخ همون اشپزخونه مگه نیست؟!:ws52: گذاشتیم دیگه :ws52:

با موردی که درباره ارمین گفتی کاملا موافقم! :167:

ببین مریم فلسفه مطبخ هم یه مقدار اشتباهه ولی تنها راه حله

ببین تو آشپزخونه های open یه سری مشکلات هست که راه حللی براش پیدا نشده.

از قبیل پخت غذا.

معمولا خانوم های خونه وقتی که مهمون دارن یه مقدار براشون سخته که جلوی دید مهمون غذا درست کنن چون تمام آشپزخونه تو دیده دیگه.

مهندسین ارجمند اومدن یه فکری به حال این مشکل بکنن به نتیجه ای نرسیدن.

اول گفتن که open رو حذف کنیم دیدن نمیشه چون خوب جا افتاده

بعدش که به نتیجه ای نرسیدن فضایی رو به عنوان مطبخ معرفی کردن که رسیده به اینجا.

لینک به دیدگاه
:w00:اونا کجاش شبیه کرکسیون...

آخه در مورد پلان کوچکترین بحثی نشد ...

1. اگر قراره کار اجرایی انجام بدهید ...آموزش شرط اوله ...

به عقیده من دوستان زیادی هستند که به کارهای اجرایی اشراف کامل دارند ...(مثال می زنم .. هیچ نقدی در مورد پلان ستون گذاری و تاسیسات ... وقرار گیری فضاها نشد ... :a030:

و بازتکرار می کنم در مورد کار اجرایی زمان کوتاه ملاک نیست ... کیفیت شرط اوله من ماندم چطور در 3 روز آدم روح و جسم یک پلان و موقعیت آن خانه مسکونی را درک می کند الله اعلم ...

ابراهیم جان بچه میخاد به دنیا بیاد 9 ماه طول میکشه نه اینکه یه روزه.نمیشه که یه شبه آموزش داد.

ما رفتیم اینهمه دانشگاه درس خوندیم هنوز هیچی بلد نیستیم اونوقت شما چه انتظاری داری؟

انتظار داری یه شبه بچه ها یاد بگیرن

بیام واسه همه ایراد بگیرم که فلانی پلانت فلان جا گوشواره داره هم باد نیست.

لطفا صبر داشته باشین

من نمیخام بیش از حد بچه هارو تحت فشار بذارم که کار تکراری بشه.

همش رو یه موضوع کار کنن.

100 بار پلانو تغییر بدن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...