رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 167
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

آدم وقتی خطشو می لرزونه ، تسلطش خیلی بیشتره.کنترل زیادی روی قلم داره.البته آروم آروم!

دقیقا".... من نمی دونم همه چرا خودشونو می کشن که خطوطشون صاف صاف بشه :ws52:

لینک به دیدگاه
تو اسکیس زدن صاف بیتره ولی واسه کروکی خط لرزیده خیلی قشنگ تره :w16:

درسته!

ولی به اعتقاد من خط یجورایی مثل اثر انگشته؛خیلی شخصیه

وقتی شما تو ترسیم انواع خطوط در نهایت به این میرسید که با یه نحوه ترسیم راحت ترید؛حالا چه تو اسکیس چه تو کروکی,این یعنی به خط شخصیتون رسیدین

اینه که دنبال کپی کار کسی هرچند هم خوب نباشید چون جواب نمیده

سعی کنید با تمرین و ترسیم زیاد به خط شخصیتون برسید؛یه سبک منحصر به خودتون جوری که اگه کسی از دور هم کارتونو ببینه بشناستش

اینم یه نمونه کار از خودم با خطوط لرزون

مدت ترسیم:40 دقیقه

dbf21633f03a.jpg

لینک به دیدگاه
ما یکی از استادامون اسکیس هاشم لرزون بودا...:ws37:

خب مهناز جون این نظر من بود.نمی گم که حتما باید اینجوری باشه :ws37:

درسته!

ولی به اعتقاد من خط یجورایی مثل اثر انگشته؛خیلی شخصیه

وقتی شما تو ترسیم انواع خطوط در نهایت به این میرسید که با یه نحوه ترسیم راحت ترید؛حالا چه تو اسکیس چه تو کروکی,این یعنی به خط شخصیتون رسیدین

اینه که دنبال کپی کار کسی هرچند هم خوب نباشید چون جواب نمیده

سعی کنید با تمرین و ترسیم زیاد به خط شخصیتون برسید؛یه سبک منحصر به خودتون جوری که اگه کسی از دور هم کارتونو ببینه بشناستش

اینم یه نمونه کار از خودم با خطوط لرزون

مدت ترسیم:40 دقیقه

بله موافقم.منم به این موضوع رسیدم و تقریبا روش خودمو تو اسکیس زدن و خط کشیدن دارم...منم اسکیسامو هرکی ببینه می فهمه مال منه.مال اکثر دوستامم همینجوره:w16:

با این حرفت خیلی موافقم که کپی برداری نباید بشه.حتی بعضیها موقع امتخاب رنگ مارکر هم دقیق مثل مدل اصلی میخوان راندو کنن.انگار نقایشه:w58:

لینک به دیدگاه

خطوط موازی

برای راه افتادن دستتون تو ترسیم خطوط موازی میتونید چند جور تمرین داشته باشید.

1. رسم خطوط افقی و بعد هم عمودی تو هر صفحه آ3-کاغذتون شطرنجی بشه-

2.ترسیم مربع های تودرتو-اصطلاحا آفست کردن مربع ها از داخل

مثل این:

z8v85ni0gvfiq0mgk5e3.jpg

یکی از مشکلات اکثر ما تو ترسیم پرسپکتیو بردن یه خط از نقطه شروع به گریز بدون انحرافه...

برای افزایش تواناییتون تو رسم خط بین دو نقطه این تمریناست:

1.یه گوشه ی برگه یه نقطه بگذارین و تو یه قسمت دیگه ترجیحا جایی که خططون نسبت به صفحه مورب شه نقطه دومو جاگذاری کنید.بهد قلم رو روی نقطه ی اول قرار بدین و درحالیکه نگاهتون به نقطه ی دومه خط رو ترسیم کنید...اگه خط از مسیر منحرف شد دوباره ترسیمش کنید

با هر بار تمرین انحراف دستتون کمتر و خططون به نقطه هدف نزدیکتر میشه....پس نکته توی تمرکز رو نقطه پایانیه!!!

2.قطر های اون مربع های تودرتو رو ترسیم کنین...یادتون نره تمرکزتون رو نقطه پایانی باشه نه رو مسیری که قطر طی میکنه....

اینجوری:

45yiigvu7ktz3xxabzxx.jpg

لینک به دیدگاه

هاشور:

وقتی دارید سطحیو هاشور میزنید حواستون باشه قلم رو تو انتهای هرخط از رو کاغذ بردارید و به خط بعدی برید تا ته خطاتون برنگرده مثل این:

7vhabrisk33lagrhtkik.jpg

درستش اینه...خطای هدفدار نه خطوطی که ول شدن...انتهای هاشورتون به اندازه نقطه شروعش پرقوت باشه مثل این:

49p15719rmu7cufrw9n0.jpg

حواستونم باشه خطوط هاشورو نرسیده به مرز ول نکنید.

اورلپ هم خوبه

میتونید اینجوری انواع هاشور تمرین کنید:

palxh6qjh1dts7mh42nx.jpg

هاشور ساده؛هاشور دو خطه,هاشور تحدب,هاشور نامرتب(که من تو اسکیس و کروکی واسه شیشه ازین استفاده میکنم),هاشور تقعر و هاشور کفسازی و هرمدل دیگه ای که به ذهنتون میرسه

یا میتونید یه حجمیو ترسیم کنید و سطوح قابل رویتشو هاشورای مختلف کار کنید که من نمونشو ندارم متاسفانه

راستی:اون نقطه ها و دایره های ریز تو کار واسه زیبایی گذاشته میشه و سطح یه جورایی بیشتر حال و هوای معماری میگیره...ازشون غافل نشید

همینا فعلن:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

درخت:

برای ترسیم درخت:

بهتره بسته به نوع درخت مدنظرتون شمای کلی اونو بکشید تا برای پرداخت جزئیات محدوده کار معلوم باشه...بعد توی همون محدوده شاخ و برگ تنه درخت رو ترسیم کنید

szuhmzbl65q9iey2gwm.jpg

سایه درخت رو معمولا از یک سمت و همینطور زیر حجم برگهای درخت میزنن اینجوری:

bs3fxbdqzl9lkeget66.jpg

سعی کنید سایه درختاتون ترکیبی از هاشور و لکه های ماژیک باشه تا درخت حجم بگیره و بعد پیدا کنه

مثل این:

sz0dnocoteettt5djoce.jpg

توی پرسپکتیوهاتون حتمن به زاویه دید دقت کنید یه طوری نباشه که اگه گریز خیلی بالاست درختاتون از روبرو و بصورت نما ترسیم شده باشن

درخت و زاویه دید بهش میتونه به باورپذیر تر شدن کروکی و اسکیساتون خیلی کمک کنه

سعی کنید انواع مختلف درخت رو از زوایای مختلف بکشید تا تو ذهنتون یه آرشیو برای استفاده های بعدی تو کار ایجاد بشه

مخصوصا بچه های علاقه مند به منظر و طراحی شهری

یه نکته هم که تو اسکیسای منظر و شهری حتما باید رعایت بشه به گریز بردن ردیف درختا توی مسیره که متاسفانه الان عکسی از نمونه هاش ندارم

ولی بعدن حتما میذارم براتون

فعلا همین:icon_pf (44):

لینک به دیدگاه
اینو تو آرشیوم داشتم ...اصلا" یادم نیست کی کشیدم :ws52:

a4jhv66a3q4piyg3yqr0.jpg

خب همینو وردار دوباره بکش سایه بزن

اینایی که دورشون خط کشیدم خیلی خوبن

ازینا بازم بکش با سایه بیشتر که جون بگیرن

بقیه تمرین نمی کنن بذارن اینجا؟

لینک به دیدگاه
سلام میشه منم شرکت کنم؟:w127:

اگه میشه بگید تا کی چی بکشم؟مرسی:ws37:

آره حتما:w16:

اگه تو کشیدن خط و هاشور مشکلی داری تمرینای پستای قبلو انجام بده اگه نه نمونه درختای متنوع کار کن با سایه و هاشور مثل نمونه های بالا آپ کن راجع بش حرف بزنیم

هرچی زودترم بهتر

........

بعد درخت هم قراره بریم رو پرسناژ که واسه بچه های طراحی شهری خیلی حیاتیه

لینک به دیدگاه
آره حتما:w16:

اگه تو کشیدن خط و هاشور مشکلی داری تمرینای پستای قبلو انجام بده اگه نه نمونه درختای متنوع کار کن با سایه و هاشور مثل نمونه های بالا آپ کن راجع بش حرف بزنیم

هرچی زودترم بهتر

........

بعد درخت هم قراره بریم رو پرسناژ که واسه بچه های طراحی شهری خیلی حیاتیه

مشکل ک مطمئنا باید بیشتر کار کنم!

اما مشکله اصلیه من اینه ک نمونه ندارم ازش بکشم.:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

خب به کتابای راندو و اسکیس و کروکی اگه داری یه نگا بنداز...

همین نمونه هایی که اینجا گذاشتیمو هم میتونی تمرین کنی

اینم یه نمونه دیگه:

xp51kcyp87xefd97plu3.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...