رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

[h=1]دانلود مجله داستان همشهری[/h]همونجوری که مشخصه دو شماره اول این مجله رو خوندم و توتاپیک بالا هم فعلا 5 شماره اولش برای دانلود قرار داده شده

مجله به نسبت خوبیه ولی مجلات بسیار بهتر و کاملتری هست که اگر عمری بود در اینده هم معرفی میشن هم برای دانلود قرار داده میشن

لینک به دیدگاه

بیگانه , آلبر کامو .... خیلی بی تفاوت بودنش رو دوست داشتم

رمان پر, ماتیسون .... یه رمان عاشقانه که پر از هیجان بود و پایان تلخی داشت

کتاب ستاره ها,حسین پناهی ... چه قدر عالیه نوشته هاش

من او ,امیرخانی .... با اینکه زیاد درموردش شنیده بودم ولی به شخصه سبک نوشته های امیرخانی زیاد جذبم نمیکنه

الانم عقاید یک دلقک ,هاینرینش بل که تا الان که وسطش رو خوندم عالی بوده

لینک به دیدگاه
بیگانه , آلبر کامو .... خیلی بی تفاوت بودنش رو دوست داشتم

رمان پر, ماتیسون .... یه رمان عاشقانه که پر از هیجان بود و پایان تلخی داشت

کتاب ستاره ها,حسین پناهی ... چه قدر عالیه نوشته هاش

من او ,امیرخانی .... با اینکه زیاد درموردش شنیده بودم ولی به شخصه سبک نوشته های امیرخانی زیاد جذبم نمیکنه

الانم عقاید یک دلقک ,هاینرینش بل که تا الان که وسطش رو خوندم عالی بوده

عقاید یک دلقک عالی نیست معرکه هست

بل واقعا نویسنده قابل و توانایی بود اگر دوست داشتی بعد این کتاب ابروی از دست رفته کاترینا بلوم رو بخون اونم در نوع خودش بینظیره

از کامو هم کتابای طاعون و سقوط رو بخون بیگانه ش هم که عالی

لینک به دیدگاه

اخرین کتابی که خوندم کتاب سینما به روایت هیچکاک بود که مجموعه ای مصاحبه های تروفو کارگردان بنام فرانسوی با الفرد هیچکاک نابغه کارگردانی انگلیسی بود

اگر علاقمند بودید از لینک زیر دانلود کنید.

این اثر ترجمه مصاحبه ای است که فرانسوا تروفو منتقد و سینماگر فرانسوی قبل از مرگش با آلفرد هیچکاک فیلمساز و کارگردان برجسته و صاحب سبک سینما انجام داده است. شرایط مربوط به پیدایش و ساخت هر فیلم به ویژه فیلم های هیچکاک، تدارک و نگارش سناریوی هر فیلم، مسائل خاص مربوط به کارگردانی و برآوردن نتایج تجاری و هنری فیلم از نظر هیچکاک با توجه به انتظاراتی که وی در اصل نسبت به آن فیلم خاص داشته است مباحث اصلی گفتگوی این دو هنرمند می باشد. این اثر خواندنی به غیر از سینمای هیچکاک از هنر هفتم نیز دانستنی ها و شگفتی هایی برای علاقمندان به سینما به دست می دهد و به خواننده می آموزد چگونه می توان با بهره گیری از اجتماع عناصر مادی یا عینی، آثار عمیق و پیچیده ذهنی، عاطفی و ... آفرید. مطالعه این اثر برای سینماگران متعهد حرفه ای و آماتور سبب می شود با سبک، قالب و ذهن هیچکاک آشنا شوند و با جامعیت بیشتر و تجربه ذهنی افزون تر به کار فیلمسازی در مسیر صحیح و مورد نیاز جامعه گام بردارند. همچنن محققان و منتقدان با آگاهی از گفتگوهای نقادان و مستدل تروفو و هیچکاک می توانند دانسته ها، دقت و تیزبینی خود را افزایش دهند و علاقمندان به هنر هفتم با شناخت تئوری های فیلم سازی مورد بحث در کتاب، می توانند بر قدرت خود بیفزایند و پیام و زبان نوعی از سینما را به آسانی دریابند. شیوه نمایشی و گیرا ساختن وقایع توسط هیچکاک از خصوصیت فیلم سازی اوست . در حقیقت کاری که او می کند آن است که ماجراهای داستانش را بر اساس یک تصادف و تقارن بارز و استثنایی بنا می کند که این تصادف، وضعیت اساسی و عمده داستان او را تشکیل می دهد و از آن به بعد می کوشد که حداکثر هیجان و منطق را وارد درام سازد در حالیکه وقایع را به نقطه اوج نزدیک می کند رشته ها را بتدریج کشیده و محکمتر می سازد تا در رسیدن فیلم به نقطه اوج رشته ها را رها و می گذارد که سلسله وقایع به سرعت باز شود. معمولاً فیلم های دلهره انگیز، لحظه های ممتاز فیلم های او را تشکیل می دهد لحظه هایی که در یاد تماشاگر باقی می ماند. فصل های دلهره انگیز در آثار هیچکاک تنها نشانه های وجودی وی در آثارش نیست. سبک او را می توان حتی در صحنه گفتگوی بین دو شخصیت شناخت، با آن روش منحصر به فردی که وی تبادل نگاه بین این دو نفر را از کار در می آورد، با آن فاصله و سکوت هایی که بین کلام آن دو می گذارد با حرکات ساده شده و حتی با کیفیت و اثر دراماتیک به تماشاگر می فهماند که یکی از طرفین گفتگو نسبت به دیگری مسلط است و دیگری را دوست می دارد و یا به وی حسد می ورزد. هنر هیچکاک هنر ایجاد یک فضا و حالت دراماتیک بدون توسل به گفتگو و هنر هدایت ما از یک احساس به احساسی دیگر همگام با ریتم حساسیت عادی خود ما است. کار هیچکاک در سینما بیش از هر سینماگر دیگری دوام خواهد آورد زیرا که هر یک از آثار او با چنان دقتی ساخته شده که می تواند با جذاب ترین آثار امروز سینما و تلویزیون رقابت کند. این اثر که یک گزارش روزنامه نگاری است در پانزده فصل به همراه شرح مختصری از فیلم های هیچکاک تدوین شده است. چاپ ششم این اثر در 277 مصور و در دوهزار نسخه با قیمت 75000 توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
.

لینک به دیدگاه

8q9hy4yxqexbjme12kbp.jpg

نمایشنامه ی دست های آلوده

نویسنده: ژان پل سارتر

مترجم: جلال آل احمد

درباره کتاب:

"دستهای آلوده" با ورود مرد جوانی به نام "هوگو" به منزل زنی به نام "اولگا" شروع میشود. سپس داستان به مدت زمانی قبل باز میگردد تا آنچه بر هوگو گذشته است را به تصویر بکشد و در نهایت، مخاطب را به قضاوت در مورد اعمال روی داده وادار سازد. هوگو، مرد جوان متأهلی ست که در یک حزب پرولتاریا عضویت دارد و پیشینه ی بورژوایی اش، احساس حقارت را در او بر می انگیزد. هوگو که شور جوانی در سر دارد، خواهان به عهده گرفتن عملیاتهای حزبی میشود. در راستای همین خواسته، فردی به نام لوئی او را عهده دار قتل یکی از رهبران حزب - که قصد سازش را دارد - میکند. هوگو به عنوان منشی آن فرد که هودرر نام دارد، مشغول به کار میشود و همراه همسر جوانش، ژسیکا، به منزلی که برایش در نظر گرفته اند، نقل مکان میکند. طی روند داستان و اتفاقات گوناگونی که برای هوگو می افتد، وی بالاخره دست به قتل هودرر میزند و سپس زندانی میشود. هوگو پس از آزادی از زندان، به منزل اولگا میرود و در پایان ماجرا، متوجه تباه شدنش میشود.این نمایشنامه چون دیگر آثار سارتر، تئاتر موقعیت است و لحظات آزادیِ انتخاب را به تصویر میکشد. "دستهای آلوده" به جهت روی صحنه رفتن در زمان خاص خود، به عنوانی تئاتری ضد چپ مطرح شد که سارتر آن را تکذیب کرد. هوگو، جوانیست که روحیه ی پاکی دارد و جهت اثبات خویشتن، در شور و حال جوانی، مورد سوء استفاده ی حزب قرار میگیرد. هوگو معتقد است که هیچکس او را باور ندارد و زندگی او میان واقعیت و روندی انتزاعی دست و پا میزند. دستهای آلوده ی سارتر، تمام بازی های سیاسی را به استهزاء گرفته است و دستهای هر سیاست مردی را، فارغ از جهت فکری اش، آلوده می نامد. اشاره ی سارتر به شخصیتهایی چون "راسکولنیکوف" و "راستینیاک" بی جهت نبوده است و وی ظرافتمندانه، ابعاد شخصیت هوگو را در قالب چنین شخصیتهایی برای مخاطب تشریح میکند.

خیلی دوست داشتم فضای کتاب رو، اینجا هم سارتر فلسفه ی خودش رو در قالب شخصیت ها بیان کرده همینطور مسئله ی انتخاب و ...

نمایشنامه ی جالبیه، فقط تنها مشکل این نسخه ای که من خوندم ترجمه ی بد جلال آل احمد در بعضی قسمت هاست که واقعا آزار دهنده بود، چندین خطای فاحش پیدا کردم در حین خوندنش...

در کل کتاب بسیار خوبیه

:a030:

لینک به دیدگاه

از دیروز شروع کردم به خوندن کتاب خسی در میقات نوشته جلال آل احمد

جز اون کتاباییه که با خوندنش خیلی حس خوبی بهم دست میده

به نظرم وقتی آدم شروع میکنه به خوندنش،اولش حس میکنه یه سفرنامه ایه مث همه سفرنامه ها اما یه جاهاییش رو باید چندین بار خوند تا به معنیش پی برد

مث اون جایی که درباره سعی بین صفا ومروه نوشته بود

سادگی کلامش رو دوست دارم

بی پرده حرف زدنش رو

بی تعارف بودنش رو

و اینکه اهل پاچه خواری نیست

وقتی از چنین نویسنده هایی کتاب میخونم،دلزده میشم از نثر نویسنده های امروزی

حدودا نصفش رو خوندم وخیلی لذت بردم

امیدوارم تا فردا تمومش کنم

لینک به دیدگاه

اخرین کتابی که خوندم بوف کور صادق هدایت و برای چندمین بار بود

تو کتابخانه تالار ادبیات برای دانلود قرار میدم دوست داشتین ایبوکشو بخونین از اونجا دانلود کنید

لینک به دیدگاه

هنوز خسی در میقات رو تموم نکردم شروع کردم به خوندن عقاید یک دلقک

تقصیر شماست که انقدر آدم رو وسوسه میکنید:w000::ws3:

مجبورم تا شنبه برم تحویلش بدم:sigh:

الان تقریبا 80صفحه ش رو خوندم بد نبود امیدوارم ازین به بعدش جالب بشه

لینک به دیدگاه
هنوز خسی در میقات رو تموم نکردم شروع کردم به خوندن عقاید یک دلقک

تقصیر شماست که انقدر آدم رو وسوسه میکنید:w000::ws3:

مجبورم تا شنبه برم تحویلش بدم:sigh:

الان تقریبا 80صفحه ش رو خوندم بد نبود امیدوارم ازین به بعدش جالب بشه

عقاید یک دلقک رو اخرش مجبور میشی بری بخری

چون دلقک درونمون از ادم حسابی درونمون بیشتر میفهمه!

لینک به دیدگاه

اخرین کتابهایی که خوندم مجموعه اثار زنده یاد صمد بهرنگی هست

لینک دانلود همه اثار موجود در اینترنت رو در تاپیک یک روز یک کتاب قرار میدم از دستش ندین

لینک به دیدگاه
منم دارم همین ترجمه رو از انتشارات جام میخونم ولی نمیدونم چرا اشتیاقی به تموم کردن کتاب ندارم. :5c6ipag2mnshmsf5ju3

انتشاراتش یادم نیست ولی در مورد ریتم نوشته های هاینریش بل میتونم بگم خط روایی داستاناش تقریبا تو همه کتاباش به همین شکل هست

حتی اگه به مجموعه داستان های کوتاهش هم مراجعه کنید که حوزه تخصصی بل هست همین ریتم کند ولی پر رو میبنید

نوشته های بل جوری هستند که مجبورید هرسطرش رو به دقت بخونید و نمیشه مثل خیلی از نویسندگان یک استنتاج پیش فرض در مورد اینده روایت در نظر گرفت یجورایی سبک کار داستایوسکی هست!

لینک به دیدگاه
انتشاراتش یادم نیست ولی در مورد ریتم نوشته های هاینریش بل میتونم بگم خط روایی داستاناش تقریبا تو همه کتاباش به همین شکل هست

حتی اگه به مجموعه داستان های کوتاهش هم مراجعه کنید که حوزه تخصصی بل هست همین ریتم کند ولی پر رو میبنید

نوشته های بل جوری هستند که مجبورید هرسطرش رو به دقت بخونید و نمیشه مثل خیلی از نویسندگان یک استنتاج پیش فرض در مورد اینده روایت در نظر گرفت یجورایی سبک کار داستایوسکی هست!

آره دقیقا !

البته این اولین کتابی که از بل میخونم ولی همینطوره که شما میگین نمیشه زود بگذری.

ولی من این روزا کتابی میخوام که یه آدم بی حوصله رو سرگرم کنه. پیشنهادی دارین؟

لینک به دیدگاه
آره دقیقا !

البته این اولین کتابی که از بل میخونم ولی همینطوره که شما میگین نمیشه زود بگذری.

ولی من این روزا کتابی میخوام که یه آدم بی حوصله رو سرگرم کنه. پیشنهادی دارین؟

پیشنهادهای عالی!

اگر میخواین تو فاز مثبت برین و یه زندگی جدید تجربه کنین

عامه پسند چارلز بوکوفسکی

هالیوود چارلز بوکوفسکی

در رویای بابل ریچارد براتیگان

اگر میخواین عمیقا دپرس بشین

تنهایی پرهیاهو بهومیل هرابال

خداحافظ گری کوپر رومن گاری

مجموعه داستانهای کافکا ترجمه خبره زاده

لینک به دیدگاه
عقاید یک دلقک رو اخرش مجبور میشی بری بخری

چون دلقک درونمون از ادم حسابی درونمون بیشتر میفهمه!

من ادم حسابی درون ندارم همش دلقکه

گریه م گرفته با کتابش :sigh:

انقدر ناراحت میشم که دارم پا به پای دلقک غصه میخورم

چقدر رنج میکشه:sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...